Son Dakika
Çocuk Oyun Merkezi için 11 kalem oyun malzemeleri alınacakÇan Belediyesi'ne ait işyeri 11 aylığına kiraya verilecek Motorin satın alınacak (Edirne)Keşan HEM Müdürlüğü'ndeki kursiyer sayısı önceki yıla göre neredeyse 3 katına çıktıCHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 2022 yatırım programını değerlendirdi: "Saros’a saplanan zehirli bir Katar hançerinden başka bir şey olmayan FSRU için para ayrılmış"Harun Çelik, yönetim ve denetim kurullarında yer alan adayları açıkladı2021 yılında 210 bin 456 doz aşı yapıldıKeşan Sebze Bakkallar ve Manavlar Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır: "Bu zamlarla elektrik şirketleri dükkanımıza ortak oldu"Minik sürücü de uygulamaya takıldıElektrik faturalarındaki artış Keşan'da gündem oldu
Yöresel ürünler Keşan TSO ve Edirne Belediyesi'nin işbirliğinde tanıtıldı

Yöresel ürünler Keşan TSO ve Edirne Belediyesi'nin işbirliğinde tanıtıldı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Edirne Belediyesi işbirliğinde, yöresel ürünler ve Saros Körfezi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtıldı.

Edirne Belediyesi ve Keşan TSO işbirliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı destekleriyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve İzmir Ticaret Odası’nın katkılarıyla bu yıl 15’incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nda açtıkları stant ile bölgesel turizmi, yöresel ürünleri ve Saros Körfezi'ni firmalara ve yüz binlerce katılımcıya tanıttı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın da ziyaret ettiği stanttaki yöresel ürünler ve bölge turizmi hakkında bilgiler aldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın katılımıyla, İZFAŞ Uluslararası Fuar Merkezi'nde, 2 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir’in açılışına; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Yüksekdağ ile katıldı.

Gürkan: "2022 Edirne'nin yılı olacak"

Fuar ile ilgili yaptığı açıklamada, 2022 yılının Edirne'nin yılı olacağını vurgulayan Recep Gürkan, “El birliğiyle şehri daha da güzelleştireceğiz. 2022 yılı, yıl boyuna yayılmış sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal her anlamda toplantılar ve etkinlikler yapacağımız bir yıl olacak. 2022 Edirne'nin yılı olacak. Edirne’nin plakası 22, ayrıca 2022 yılı. Edirne’nin son işgalden kurtuluşunun yüzüncü yılı." dedi.

Arıkan: “Bölgemizi turizm açısından en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz”

40 Belediye, Odalar, Borsalar ve turizm firmaları olmak üzere 500’ün üzerinde katılımcının yer aldığı bu yılki Travel Turkey İzmir’e, Keşan’ın yöresel ürünleri olan Keşan Satır Eti, İpsala Pirinci, Siğilli Bamyası, Mahmutköy Kuru Fasulyesi, Mecidiye Kavunu ve Çamlıca Bodur Elması ile ve turizm bölgeleri olan Saros Körfezi’nin tanıtımları ile katılım sağlanırken, bölgesel turizm ve yöresel ürünler, açılan stantta yüzbinlerce kişi ve çok sayıda firmaya tanıtılarak yöresel ürünler pazarlandı, turizm rotaları ve yeni destinasyoların geliştirilmesi sağlandı. Daha sonra söz alan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, “Edirne Belediyesi’nin katkıları ile birlik ve beraberlik içerisinde, Edirne standında yöresel ürünlerimizi ve bölge turizmimizi arttırmak açısından en iyi şekilde temsil etmenin her türlü yollarını arıyoruz, birçok fuar ve etkinliklere Keşan TSO olarak katılımlar gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Bizlere buradan bulunma imkânı sağlayan Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan’a odamız adına teşekkür ederim. Bölgemizde bulunan Coğrafi işaretli ürünlerimizi ve başvuru aşamasında olan diğer ürünlerimizi, bölge turizmimiz için Saros Körfezi turizm bölgelerimizi Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında yeni ağlar oluşturmak adına görüşmeler düzenliyor, bölgemize daha fazla nitelikli yerli-yabancı turist getirmek ve bölgemizi cazibe merkezi haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

"Keşan TSO olarak her zaman ve her platformda bölgemiz için çalışacağız"

Fuarda, bölge turizminin geliştirilmesi, turizm rotalarının oluşturulması ve coğrafi işaretli ürünlerin ulusal ve uluslararasında platformlarda tanıtılması için de görüşmelerde bulunulduğunun altını çizen Arıkan, "Kurum, kuruluşlar ve firmalarla iletişim imkânının sunulduğu Travel Turkey İzmir, 4 Aralık 2021 tarihinde sona erdi. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı onursal katılımcısı olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a coğrafi işaretli yöresel ürünlerimizi, Saros Körfezimizi ve bölgemizi tanıtmamız için, standlarında yer vererek bizlere katkı sağladıkları için teşekkür ederiz. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemizi marka değeri haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Edirne Belediyesi ile işbirliğimizi AB projelerimiz, turizm ulusal ve uluslararası fuarlarına katılım, bölgesel kalkınma için ortak akıl toplantıları, etkinlikler ve faaliyetler ile çalışmalar yapacağız. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın rol model olacak çalışmalarını ve Edirne için yapılan projelerinde İlçelerimizde uygulanması ve devamlılığının sağlanarak, bölgesel ekonomimizin gelişmesi için Keşan TSO olarak her zaman ve her platformda bölgemiz için çalışacağız." diye konuştu.

Yüksekdağ: "Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri görmek ve bu tecrübeleri bölgemize taşımak için buradayız"

Murat Arıkan’dan sonra söz alan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Yüksekdağ’da pandemi sonrası turizmin yeniden inşa edildiğine dikkat çekti. Yüksekdağ, "Pandemi süresince turizm sektörünün ayakta kalabilmesi için ciddi çalışmalar yapıldı. Güvenli turizm sertifikasyon çalışmalarından turizmde çalışanlara aşı önceliğinin verilmesine kadar bir çok girişim gerçekleştirildi. Pandemi sonrasında turizmde kaldığımız yerden devam edemeyeceğimizi, eski usullerin işe yaramayacağını hepimiz biliyoruz. Önümüzdeki dönemde artık yeni kurallar ile karşılaşacağımızın farkındayız. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda da Türkiye ve Dünyadaki gelişmeleri görmek ve bu tecrübeleri bölgemize taşımak için Edirne Belediye’miz ile işbirliği içerisinde yerimizi aldık. Bölge ekonomimizin tarımla birlikte büyük oranda turizme bağlı olmasından dolayı yeni normal dönemde turizm sektörünün geleceğine ilişkin gözlemlerimizi gerçekleştirdik. Travel Turkey İzmir Fuarın’da gördüğümüz TT Outdoor kamp-karavan turizmini geliştirmek , Pandemiyle gelen alternatif turizm çeşitlerini, bölgemize kazandırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Demircan da Edirne standını ziyaret etti

TRAVEL TURKEY İZMİR Fuarının ilk gününde, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da standı ziyaret ederek, Edirne Belediyesi ve Keşan TSO’ya başarılı çalışmalarının devamını diledi. Standı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı’na yörede üretilen ürünler hediye edildi.

Haber: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Çocuk Oyun Merkezi için 11 kalem oyun malzemeleri alınacak

Ezine Belediyesi Çocuk Oyun Merkezine 11 kalem mal alımı ve kurulumu alımı için ihale düzenelecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 11 adet belediye oyun merkezine oyuncak alımı yapılacak.

İhale; 7 Şubat 2022 günü, saat 11.00’de CUMHURİYET MAH. ORG. NAHİT ŞENOĞUL CAD. NO:2 EZİNE/ÇANAKKALE  adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/917206/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/ezine-belediyesi-cocuk-oyun-merkezi-icin-11-kalem-oyun-malzemeleri-satin-alacak

Çan Belediyesi'ne ait işyeri 11 aylığına kiraya verilecek

Çan Belediyesi 1 adet işyeri 11 aylık kiralama olarak açık arttırma usulü kiralama ihalesine çıkarttı.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Fatih Mahallesi Kıbrıs Sokak No:13 adresindeki işyeri 11 Aylık kiralanacak.

İhale; 1 Şubat 2022 günü, saat 15.00’te Çan Belediyesi Encümen huzurunda gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/919089/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/can-belediyesine-ait-isyeri-kiraya-verilecektir

Motorin satın alınacak (Edirne)

Edirne Belediye Başkanlığı motorin alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2022 yılındaki Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere 1 kalem 95 Oktan Benzin alımı yapılacak.

İhale; 9 Şubat 2022 günü, saat 11.00’de Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/919787/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/motorin-satin-alinacaktir

Keşan HEM Müdürlüğü'ndeki kursiyer sayısı önceki yıla göre neredeyse 3 katına çıktı

Keşan HEM (Halk Eğitimi Merkezi) Müdürlüğü'nde, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde toplamda 1821 kursiyer kurs görürken, bu sayı 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 4 bin 618'e çıkarken, erkek kursiyer sayısı da 3 kat arttı.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan HEM Müdürlüğü'nün 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde açılan kurs ve kurslara katılan kursiyerler hakkında bilgilendirmede bulundu. 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde 61'i mesleki kurs olmak üzere toplamda 138 kurs açıldığını ve bu kurslardan 7'sinin okuma yazma kursu olduğu bilgisini veren Saz, genel kurslara 501 kadın, 246 erkek kursiyer olmak üzere toplamda 747 kursiyerin katıldığını, mesleki kurslara ise 826 kadın, 236 erkek kursiyer olmak üzere 1062 kursiyerin katılım gösterdiğini belirterek, okuma-yazma kursuna da 7 kadın ve 5 erkek olmak üzere 12 kursiyerin katılım gösterdiğini söyledi. İlhan Saz, bu sayılar göre, 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde açılan 138 kursa, 1334 kadın kursiyer, 487 erkek kursiyer olmak üzere 1821 kursiyerin katılım gösterdiğini belirtti.

Mesleki kurslara katılım neredeyse 3 katına çıktı

Keşan HEM Müdürlüğü'nde 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde birçok başlıkta 126 genel kursun açıldığını ve bu kurslara, 1034 kadın, 659 erkek kursiyer olmak üzere toplamda 1693 kursiyerin katıldığı bilgisini paylaşan Saz, açılan 173 mesleki kursa ise 2114 kadın, 807 erkek kursiyerin katılım gösterdiğini, toplamdaki kursiyer sayısının ise 2921 olduğunu kaydetti. Aynı dönem açılan 2 okuma-yazma kursuna ise 1 kadın, 3 erkek olmak üzere 4 kursiyerin katıldığını dile getiren İlhan Saz, Keşan HEM Müdürlüğü'nde 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde açılan 301 kursa, 3149 kadın, 1469 erkek olmak üzere toplamda 4618 kursiyerin katıldığını ifade etti. Saz'ın verdiği bu bilgilere göre; Keşan'da mesleki kurslara verilen önem de gözler önüne serildi.

Haber: İlker GÜREL

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 2022 yatırım programını değerlendirdi: "Saros’a saplanan zehirli bir Katar hançerinden başka bir şey olmayan FSRU için para ayrılmış"

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 2022 yılı yatırım programıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gaytancıoğlu, 2022 yılı yatırım programında Edirne’ye yapılacak yatırımlara bakıldığında, iki şeyin net olarak göründüğünü belirterek, "2022 bütçesinde yatırımlar yok, olan yatırımcıklardan da Edirne’ye pay yok. Eğer mazotun, elektriğin, gübrenin çok ucuz olduğuna, ekonomimizin uçup kaçtığına inanıyorsanız 2022 yılında Edirne’ye yatırım yapılacağına da inanabilirsiniz. AKP’lilerin marifetmiş gibi paylaştıkları ve Edirne’mizin acil ihtiyacı olan sulama işlerine bakalım. Çakmak sulamasına ayrılan para 65 milyon. Yayınladıkları yatırım programına göre bu işi 2025 yılında bitirecekler ve bunun için 350 milyona daha ihtiyaç var. Oysa ayrılan para beşte biri kadar.  Bu parayla on yılda bu işi bitiremezler. Çoktan bitirilmese gereken Hamzadere Barajı ve Meriç taşkın projesi hala sürüyor. Bu yıl da bu işlerin bitirilemeyeceği net olarak görülmekte. İpsala Karaağaç ve Çömlekköy Barajları için ayrılan miktarlar iz ödenek yani biner lira. Buralara çivi çakılmayacak. Eğer ek yatırım programında buralara gerekli miktarlar verilmez ise bu insanlarımızın aklıyla dalga geçmektir. Birileri çıkıp ‘Çömlekköy Barajını yatırım programına aldırdık gerekli ödenekleri de sonraki yıllarda koyduracağız’ diyebilir. Ancak biz Çakmak’tan biliyoruz ki söz verilen tarihler uzadıkça uzuyor. AKP’lilerin yatırım dedikleri yatırım değil yılan hikâyesi. ‘Yatırım programına aldırdık’ diye konuşan, sözde müjdeler veren AKP’liler Keşan – Enez Yolu’da daha önceki yatırım programlarında vardı. 2021 yılında bitirilecekti. Şimdi nerede? Ne oldu? Yapıldı mı? Siz o yolu kullanmıyor musunuz? Saros sahilleri sizin için sadece belli vakıflara peşkeş çekmek için mi var?" dedi.

"430 milyonu Saros’u yok etmek için, Edirne’ye bir gram faydası olmayan zarar ziyan projesi için harcayacaklar"

Saros FSRU Gemi İskelesi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Okan Gaytancıoğlu, "Saros demişken yatırım programında olan ve Saros’a saplanan zehirli bir Katar hançerinden başka bir şey olmayan FSRU için para ayrılmış. 430 milyonu Saros’u yok etmek için, Edirne’ye bir gram faydası olmayan zarar ziyan projesi için harcayacaklar. Bu parayı Çakmak’a versen iş bitecek. Ama nasıl bir Katar aşkı ki insanı kendi toprağına, kendi halkına düşman yapıyor. Bir de hızlı tren projesi var ki, buranın finansmanı da Avrupa Birliğinden sağlanıyor. Bütçe imkânlarıyla yapılıyor olsaydı diğerleri gibi kaplumbağa hızında ilerlerdi. AKP’nin yatırım yapmak için hem parası yok hem de niyeti yok. Olan üç kuruş parayı da 5’li çeteye Katar aşkına harcayıp çarçur ediyor. Tarlasına su götüremeyen çiftçimiz umurlarında değil. Ama bu düzen değişecek. En geç 2023’te gidecekler ve Türkiye yeniden kendi halkının çıkarları için çalışan bir iktidar görecek. CHP iktidarında bu halkın birikimi bu halkın çıkarları için yatırımlara dönecek. Yalancı müjdeler paylaşan AKP’lilere diyorum ki: Eğer bana cevap verecekseniz, Edirne öğretmenevinde basın toplantısı yapın. Ben de sizi dinlemeye gelecek ve sessizce dinleyeceğim. Yalnız Edirne öğretmenevinin yerini bana da bildirirseniz sevinirim. Sürekli Edirne’de olmama rağmen bir türlü yerini bulamadım." diye konuştu.

Haber: İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar