Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Yeni açılacak bölümler için Keşan TSO ile protokol imzalandı

Yeni açılacak bölümler için Keşan TSO ile protokol imzalandı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile T.Ü. (Trakya Üniversitesi) Keşan MYO (Meslek Yüksekokulu) arasında, dün yapılan törenle Elektrik ve Enerji Bölümü altında yeni açılacak olan “İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi” programına katılacak öğrencileri ilgilendiren "İşyeri Uygulama Eğitimi/ Staj" protokolü imzalandı.

Saat 14.00 sıralarında, Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu'nda başlayan imza törenine; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan MYO Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök, Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak, Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı ve Keşan MYO öğretim görevlileri katıldı.

Şapçı: "İstihdam sağlamak için KOSGEB ve İŞKUR desteğini de alıp üyelerimize herhangi bir maliyet olmadan ihtiyaç duydukları iş gücünü sağlamış olacağız"

Toplantıda imzalanan protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Şapçı, "Bu protokol kapsamında doğal gaz, klima ve bu sektördeki işletmelere yaklaşık 6 ay gibi staj imkanı verilecek. Staj döneminde öğrencilerin SGK yükümlülüklerini Trakya Üniversitesi karşılayacak ve odamız üyelerine maliyeti hiç olmayacak.  Her yıl odamız yöneticileri, ilgili sektörün temsilcileri ve üniversite hocalarımız ile toplantılar yapacağız. Piyasanın durumunu, sorunlarını ve başka ne yapılabileceğini görüşeceğiz. Staj süresi dolan ve mezun olan öğrencilerimizin gerekli koşulları sağlayanlardan odamız üyelerinde tam zamanlı olmak üzere istihdam sağlamak için KOSGEB ve İŞKUR desteğini de alıp üyelerimize herhangi bir maliyet olmadan ihtiyaç duydukları iş gücünü sağlamış olacağız. Bu bölüme olan ilgiyi arttırıp, Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunu daha cazip olmasını planlıyoruz.Keşan orta öğrenim konusunda cazip bir noktada.  Yükseköğrenim ve üniversite öğrenimi konusunda daha cazip bir konuma gelmesi için çalışıyoruz. Bu sabah rektör hocamız Keşan’daydı ve borsada bir toplantımız vardı. Keşan’a daha farklı bölümler kazandırmak için çalışmalarımız var. İnşallah onlarda gerçekleşir. Bu Keşan’ımızın ekonomisine gerçekten iyi bir katkı sağlayacaktır. Umarım kısa zamanda da YÖK’ ten olumlu cevaplar geldikten sonra Keşan, İpsala ve Enez bölgesinde yeni bölümler kazandırmış oluruz. Daha çok öğrenci gelip ticaretimize, ekonomimize katkı sağlamış olur diye de görüyoruz. Trakya Üniversitesi'nden ne zaman sıkışsak destek alıyoruz. Bundan dolayı da çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kök: "Bu teminatı bir şekilde Sayın Başkanımız karşılamış oldu"

Süleyman Kök ise 3+1 programı uygulamayı düşündüklerini kaydedere şunları söyledi; "İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi programı ile işverenlerin üstüne herhangi bir yük getirmeden üniversite ile sanayicilerin iç içe çalışmasını istiyoruz. Sayın Rektörümüz de bu programın açılabilmesi için OSB ve Keşan TSO ile protokollerin yapılması suretiyle elimizin daha güçlü olmasını ve (YÖK) Yüksek Öğretim Kurumu'nda daha savunulabilir hale getirmek istedi. Keşan TSO, geçmiş yıllarda Keşan Meslek Yüksekokulu'nun B bloğunun dönemin rektörü ile protokol yapmak suretiyle iç mefruşatını döşetmiş ve bu şekilde ikinci bloğumuzun ve başka bölümlerin açılmasına katkı sağlamıştır. Bu katkılarından dolayı başkanıma ve KTSO üyelerine teşekkür ederim. Aynı şekilde Keşan TSO’nun desteğine ihtiyacımız olduğunu söyledik. Başkanım da sağ olsun kabul ettiler. YÖK’ ün istemiş olduğu asgari koşullara göre laboratuar ortamı, en az 3 tane öğretim görevlisi olması gerekiyor ve organize sanayi bölgeleri ile sanayi ve ticaret odalarının bu programla da yetişecek olan öğrencilere gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığı konusunda, bir anlamda teminat istiyor. Bu teminatı bir şekilde sayın başkanımız karşılamış oldu. Kendilerinin bize verdiği destekten dolayı tüm akademisyen arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. İnşallah YÖK’te kabul eder, hayırlısı olur. Ayrıca güvenlik personeli istihdamı konusunda Keşan Belediyesi ve Keşan Kaymakamlığı ile 6 ay önce bir protokol yaptık. Bu konuda çalışmalarımız var." diye konuştu. Yapılan açıklamaların ardından protokol imzalandı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar