Son Dakika
Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __Mercan Sokak esnafı 1 yıldır yol bekliyor __Engelli Yılmaz Sancar: "Devlet Hastanesi'nde engelli raporu için benden ücret talep edildi" __“Trol ve gırgır tekneleri, Enez Limanı’nı kullanmayacak” __Keşan TSO üyelerine, e-ticaret semineri verildi __Uzunköprü, Türkiye’yi temsil ediyor -
Turizm bilinci her geçen gün gelişiyor

Turizm bilinci her geçen gün gelişiyor

 

Bora Turizm firması sahibi Bora Ecevit Göksel, yaptığı açıklamada; turizm sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“15 yıldır faaliyet gösteriyoruz”

Sektörde 15 yıldır faaliyet gösterdiklerini ve Keşan’da ilk kurulan firma olduklarını hatırlatarak, sözlerine başlayan Göksel, “Firma olarak, 2 yıl öncesine kadar sadece Keşan bazlı hizmet veriyorduk. Ancak, Edirne’de de şube açtık ve yakın zaman içerisinde yeni bir şube daha açmayı planlıyoruz. Şuanda, otel ve kültür turları yapan tüm büyük firmaların acenteliğini yapıyoruz. Trakya’da, kayıtlı 57 tane seyahat acentesi var ve yaklaşık 35-40 tanesi aktif durumdadır.” dedi.

“Turizm bilinci her geçen gün gelişiyor”

Edirne’nin Türkiye’nin en çok gezen ili olduğuna dikkat çeken Bora Ecevit Göksel, şunları söyledi: “Turizm bilinci her geçen gün gelişiyor. Gelişmesinde, bölge insanının gezmeyi sevmesi ve internetin rolü büyüktür. İnternetin artıları olduğu gibi eksileri de var. Ama en büyük artısı ise, insanlar gitmek istediği yer ve otelle ilgili gerekli incelemelerini yapıyor. Her sektörde olduğu gibi bizde de, küçük ayrıntılar var ve onları müşteriye anlatabilmek son derece önemlidir. Ayrıca, tatile gitmek isteyen herkese bütçesine göre; tatil yapma imkanı sağlıyoruz.”

“Turizmden iyi nemalanıyorduk ancak, son

süreçte yaşanan olumsuzluklar sektörü de etkilemektedir”

Türkiye’nin turizmden çok iyi şekilde nemalandığına kayıt düşen Göksel, sözlerine şöyle devam etti: “Turizmden iyi nemalanıyorduk ancak, son süreçte yaşanan olumsuzluklar sektörü de etkilemektedir. Rusya’yla yaşanan kriz ve İstanbul Sultanahmet’teki saldırıların etkileri gelecek günlerde etkisini gösterecektir. Kriz, firmaların batmasına mı yoksa krizi fırsata çeviren firmaların yükselmesine mi sebep olacağını gelecek günlerde göreceğiz.”

“İnsanların tatil anlayışındaki kalite artıyor”

“İnsanların tatil anlayışında değişim yaşanıyor mu?” şeklindeki soruya cevap veren Bora Ecevit Göksel, şöyle konuştu: “İnsanların tatil anlayışındaki kalite artıyor. Çünkü yaz tatilinde Akdeniz ve Ege bölgelerinde tercih edilen otellere giden misafirler, bir sonraki yıl kendi bütçesinin biraz üzerine çıkarak, daha iyi şartlarda kalkmak istiyor. Türkiye, otellerde hizmet verme açısından dünyada birinci sıradadır. Ayrıca, Türkiye’nin jeopolitik yapısı gereği; yaz, kış, sağlık ve kültür turizminin hepsinde hizmet verilebilmektedir. Bunun yanı sıra; erken rezervasyon kampanyalarının çıkması otellerin satışını artırdı. İnsanlar her şey dahil kampanyasından ziyade, butik otellere doğru yön değiştirdi. Her şey dahil konseptini çocuklu ailelere satmaya çalışıyoruz.”

“Bulgaristan’a, Yunanistan’a ve Makedonya’ya yakın olmamız bölge

halkının yurt dışını tercih etmesinin en büyük etkenlerinden biridir”

Göksel, “İnsanlar yurt dışı mı yoksa yurt içi ağırlıklı mı tatil yapmayı tercih ediyor?” şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: “Yurt dışına ve yurt içine hizmet veriyoruz. Ancak, yurt içine göre; yurt dışına biraz daha hizmet veriliyor. Bunda iş gezilerinin olması da çok etkilidir. Bunun yanı sıra; Bulgaristan’a, Yunanistan’a ve Makedonya’ya yakın olmamız bölge halkının yurt dışını tercih etmesinin en büyük etkenlerinden biridir. Edirne merkezde, Bulgaristan ve Yunanistan’ın konsoloslukları var. Konsoloslukların olması vize alma ve diğer konularda artısı büyüktür.

Vizelerin yakın zamanda kalkmasıyla ilgili bir anlaşma imzalandı. Ancak, vizelerin kalkacağını düşünmüyorum. Vizelerin kalkmasından yana değilim ama ücretlerinin asgari düzeye düşürülmesinden ve sürelerin uzatılmasından yanayım.”

“Bu yıl turizm anlamında zor bir yıl geçecek”

Bora Ecevit Göksel sözlerini “Bu yıl turizm anlamında zor bir yıl geçecek. Bizde gerekli önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Bu yıl hedef büyümek değil; bulunduğumuz konumu koruyabilmektir. İnşallah bu yıl beklediğimiz gibi değil; aksine çok iyi bir sezon geçiririz.” diyerek tamamladı.  

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --

İspat Cami Mahallesi Paşayiğit Caddesi üzerinde, 19 Haziran 2018 Perşembe günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, bıçakla yaralanan kişi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddiaya göre; Daha önce aralarında husumet bulunan Osman Kara (43) ve Emre Pirinçustası(28), Paşayiğit Caddesi üzerinde karşı karşıya geldi. Burada tartışmaya başlayan ikiliden Prinçustası, hurda toplamada kullandığı bıçağı cebinden çıkartarak Osman Kara'ya sapladı ve olay yerinden kaçtı. Aldığı bıçak darbesiyle kan kaybeden Kara ise aracına binerek işyerine gitti.

Asayiş kısa sürede yakaladı

Kanlar içerisinde araçtan inen Osman Kara'yı kanlar içerisinde görenler, Kara'yı hemen Keşan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Osman Kara, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kara'nın cesedi otopsi için hastane morguna konuldu. EmrePirinçustası ise olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek mahkemeye çıkartılan Pirinçustası, tutuklanarak cezaevine konuldu. Öte yandan, Osman Kara'nın, otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınan cenazesi, Keşan Hacı Mümine Özkaya Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından asri mezarlıkta toprağa verildi.

Haber MERKEZİ

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, yaptığı açıklamada; Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıldönümü nedeniyle, anılarını anlattı.

“7 tezkereci arkadaşımız

vardı ve hayatlarını kaybetti”

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşadıklarını anlatarak, sözlerine başlayan Biçer, “Acemi birliğimin ardından usta birliğine geçtim ve Kıbrıs Harekatı başladı. Gemiye binene kadar bize bir şey söylemediler. Gemide komutanlarımız ‘Harekata çıktık. Gazamız mübarek olsun’ dediler. Sabaha karşı harekat başlamış oldu. Gemiden iner inmez ateşle karşılaştık. Burada 7 tezkereci arkadaşımız vardı, 7’si de hayatını kaybetti. O dönemde genciz ve kafamıza bir şeyi takmıyorduk. O dönemde bugünleri görüp-görmeyeceğimi bile düşünmedim. Öyle bir hava vardı. O günkü şartlarda G-1 tüfeklerle çatışmaya giriyorduk. İki şarjör ateş ediyoruz, silah tutukluk yapıyordu. Vurulan arkadaşımızın silahını alıyorduk. Bataryalarımız bitti, irtibat kesildi. Sabaha kadar bir birimizi doğradık.” dedi.

“Ya denize atlayacaktık ya da ölecektik”

Ali Biçer sözlerine şöyle devam etti: “2 harekata kalktığımızda, bir çatışmaya girdik. İki tepelik arasında bir alan. Kafasını kaldıran vuruluyordu. 3 arkadaş söz konusu alanda bulunan deniz boyundaki bir patikadan tepelik alanı geçmek istedik. Bizi fark ettiler ve ateş açtılar. Ya denize atlayacağız ya da öleceğiz. Yaklaşık 25 metre yükseklikten denize atladık. Karaya çıktığımızda yüzmeyi bilmediğimiz ortaya çıktı. Denizden nasıl çıktığımıza hâlâ anlam veremiyorum. Bu olayı hiç unutamadım. Karaya çıktığımız alanda bir taşı siper yaptık ama o kadar şiddetli ateş ediyorlardı ki kaya parçalandı. Daha sonra takviye birliklerimizin desteği ile kurtulduk. Harekatta yaşananlar çok farklıydı. Savaş iyi bir şey değil.” şeklinde konuştu.

“Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş”

Biçer, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıbrıs Barış Harekatı’nda oradaki halkın Türk askerine bakışı çok iyiydi. Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş. Biz son anlarda onlara can olduk. Ancak daha sonra halk değişmiş. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra ziyaret amaçlı adaya gittim. Türk askerine olan sempati kaybolmuş. Bununla karşılaştım. Benim kucağımda orada 20 arkadaşım vefat etti. Kurtuldular ve her şeyi unuttular. Unutabilirler ama Kıbrıs, Türkiye için stratejik bir noktada. Bugün olsa yine oraya giderim. Zor bir dönem geçirdik, benim için unutulmayan bir süreçtir.”

(Deniz ÇİL)

 

 

 

2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __

Keşan-Malkara yolunun 2. kilometresinde bulunan kavşakta, dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi hayatını kaybederken 5 kişi de yaralandı.

İddiaya göre; Malkara'da Keşan'a giden Selfet Doğan (36) yönetimindeki 34 VH 6882 plakalı otomobil, yolun 2. kilometresinde bulunan kavşağa geldiği sırada, aynı istikamette giden ve kavşaktan dönmek için sola dönüş yapmak isteyen Ali İşlek (66) yönetimindeki 59 PH 042 plakalı otomobile çarptı. 34 VH 6882 plakalı otomobilin takla attığı kazada; sürücüler Doğan ve İşlek'in yanı sıra; Yasin Yıldız (27), Cengiz Aydemin (52), Emine İşlek (61) ve Emine İşlek (6) yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulanslar ile Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan, durumu ağır olan Ali İşlek, yapılan tüm müdahalelerin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber MERKEZİ

 

 

Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken, 2. Sınıf Emniyet Müdürü olan Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

3. Sınıf Emniyet Müdürü iken Yüksek Değerlendirme Kurul Kararı, İçişleri Bakanlığının 6 Temmuz 2018 tarihli Oluru ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. Tekin, Valilik Makamı'nın 18 Temmuz 2018 tarihli oluru ile de Keşan İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Yapılan atama ile 29 Ağustos 2018 tarihinde Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Zafer Akcan ise Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Öte yandan, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin ardından İpsala Kara Hudut Kapısı Şube Müdürü olarak görev yapan Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Göksel Demiralp de Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Haber

İlker GÜREL

Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __

Kudret Gayrimenkul Sahibi Kudret Uybaş yaptığı açıklamada; Erikli’deki sezonda hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı ve yıllardır devam eden su sorunu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı”

Yaz sezonun gelmesiyle birlikte Erikli’de hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Uybaş, şunları söyledi: “Erikli’de 15 Temmuz’a kadar istenen doluluk oranına ulaşamadık. Haziran ayında ve 10 Temmuz’a kadar ki, süreçte havaların yağmurlu olması, esnaf açısından iyi olmadı. Kısacası, sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı.”

“Festivallerin başlamasıyla,

yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştık”

Kudret Uybaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erikli’de festivallerin başlamasıyla birlikte hareketlenmeler başladı. Festivallerin olması nedeniyle, Erikli’de yüzde 100’lük bir doluluk söz konusudur. Gençlerin olduğu bir yoğunluk yaşanıyor. Ağustos ayında bir festival daha var ve yine yoğunluk yaşanacaktır. Ayrıca, birçok memurun ve özel sektörde çalışanların 20 Temmuz’dan sonra izin aldığını görmekteyiz.

Herhangi bir aksilik olmaması durumunda ağustos ayının sonuna kadar yoğunluk olacaktır.”

“Erikli’de su sorunu yaşanıyor”

Erikli’de yaşanan su sorunu bu yıl daha fazla yaşandığını belirten Uybaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Evlere artık, tankerle su taşımak zorunda kalınıyor. Bu sorun haftasonu katlanarak devam edecektir. Bölgemize, festival için ek olarak, 10 bin insan gelmesi nedeniyle, sorun daha fazla kendisini hissettirecektir. Kooperatif yetkililerinde ve ilgililerden ekstra bir çaba gösterilmesini bekliyoruz. Erikli’de su sınırlı şekilde veriliyor. Alt yapı sorunu artarak devam ediyor. Yetkililerin sorunu çözmesini bekliyoruz.”

(Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar