Son Dakika
İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe: "Aday adayları biraz da sosyo-kültürel anlamda da bir şeyler sunabilselerdi"“Bütçe hiçbir soruna çözüm olmuyor” -..Amatör Denizci Belgesi sınavına rekor katılım: 2 oturumda bin 100 kişi sınava girdiArda, trafik kurallarına uyulmasına dikkat çekti ---.“Şehir içi bisiklet yolları yapılmalı, bazı ana hatlar trafiğe kapatılmalı” Traktör römorkuna çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı --. Uprak: “Çocuklar Üşümesin projesi kapsamında amacımız, tüm ihtiyaç sahiplerine tek tek ulaşmak”“Hububat üretiminde azot uygulaması önemli” --.Psikolog Tuğçe Galata, madde bağımlılığı hakkında uyarılarda bulundu“Faizler düşmezse bizim işlerimiz de düşer”
Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __

Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken, 2. Sınıf Emniyet Müdürü olan Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

3. Sınıf Emniyet Müdürü iken Yüksek Değerlendirme Kurul Kararı, İçişleri Bakanlığının 6 Temmuz 2018 tarihli Oluru ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. Tekin, Valilik Makamı'nın 18 Temmuz 2018 tarihli oluru ile de Keşan İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Yapılan atama ile 29 Ağustos 2018 tarihinde Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Zafer Akcan ise Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Öte yandan, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin ardından İpsala Kara Hudut Kapısı Şube Müdürü olarak görev yapan Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Göksel Demiralp de Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Haber

İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe: "Aday adayları biraz da sosyo-kültürel anlamda da bir şeyler sunabilselerdi"

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, ülke gündemine dair açıklamalarda bulunurken, yerel seçimlerde Keşan'da bazı partilerden aday adaylıklarını açıklayanların, propagandalarındaki söylemlerine de dikkat çekerek, mega projelerin, bol keseden atmalı vaatlerin beyhude olduğunu söyledi.

Sarıkeçe, İYİ Parti olarak, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne olan inançlarının ve çalışma azimlerinin, ülkenin geleceği ve buna mukabil, yerelde üzerlerine düşen görevin farkında olduklarının altını çizerek, "Attığımız her adımda ilkeli ve dürüst siyaset anlayışını kendimize rehber ettik. 24 Haziran seçimlerinden sonra geldiğimiz noktada, gerek ekonomik tablo gerekse kültürel tablo ne yazık ki iç açıcı değil. 16 yıldır iktidar mensupları güç uğruna bu değerleri ne yazık ki hiçe saydılar. İçinde bulunduğumuz günlerde, ülke gündemimiz ya krizlerle ya da ülke geleceğine zerre faydası olmayan meselelerle meşgul ediliyor. İYİ Parti olarak iktidarın ve ortaklarının niyetlerini çok net okuyoruz. Koşulsuz millet ve vatan sevgisiyle verdiğimiz mücadelede bu oyunlara asla gelmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar refahı yüksek bir Türkiye için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz." dedi.

"Arzu ederdik ki; aday adayları biraz da sosyo-kültürel anlamda da bir şeyler sunabilselerdi"

Sözlerinin devamında, Mart ayında yapılacak yerel seçimlere de değinen Zafer Sarıkeçe, "Yaklaşan yerel seçim öncesinde, ilçemizde yaşananlar siyaset anlamında çok büyük bir boşluğun olduğunu ortaya koymuştur. Partilerin aday adaylığı süreçlerinde ya ütopik projeler ya da bol keseden atma propagandalarla adaylık kapma yarışında olanlar ne yazık ki samimiyetlerini sorgulatır haldeler. Elbette Keşan’ımızın daha yaşanabilir bir kent olması lazımdır. Ancak belediyecilik müteahhitlik değildir. Arzu ederdik ki; aday adayları biraz da sosyo-kültürel anlamda da bir şeyler sunabilselerdi." diye konuştu.

"İktidar partisinin süslü belediyeciliği ise gelecek nesilleri dahi borçlandıran, yandaşı güldüren yapısıyla ön plandadır"

Keşan'da öncelikli sorunlar halledilmeden atılacak her adımın, boşluğa atılmış olacağına dikkat çeken Sarıkeçe, şunları söyledi; "Öncelikle, ilçemizde çok ciddi yapısal reformlara ihtiyaç vardır. Belediyemiz içindeki hiyerarşi, liyakat ve düzenin ciddi manada ele alınması elzemdir. Halkımızın belediyeyi sadece hizmet organı olarak değil, gerektiğinde hakkını gözeten, ona sahip çıkan ve güven veren bir yapı olarak görmek istemektedir. Hal böyleyken mega projeler, bol keseden atmalı vaatler beyhudedir. Mevcut belediyemizin durumu ortadadır. İktidar partisinin süslü belediyeciliği ise gelecek nesilleri dahi borçlandıran, yandaşı güldüren yapısıyla ön plandadır. Bütün bunların ışığında samimi niyetimiz; Keşan’ımızı hayali yaklaşımlarla değil, ayakları yere basan, akılcı ve bilimin ışığında şekillendirebilecek bir belediyeciliğe kavuşturmaktır. Hemşehrilerimiz bilmelidirler ki; bu süreci titizlikle takip ediyor ve sağlam kararlar almak adına çok çalışıyoruz. Keşan’ımızın makus talihini değiştirecek nitelikte bir adayımızla İYİ Parti’nin de bu yarışta olacağını bir kez daha belirtmek isterim. Partimize yapılan her türlü baskıya, engellemeye rağmen siyasi tarihimizde emsalsiz bir başarıya imza atmış cesurlar hareketimiz, her geçen gün daha da güçlenmektedir. Karamsarlığa ve yılgınlığa gerek yoktur. Kötüler galip gelse de aslında iyiler kazanır. 'Türk Milleti' demeye imtina eden bir iktidara karşı, korkmadan, usanmadan 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diye haykıran bir siyaset makamı çok şükür ki vardır ve adı İYİ Parti’dir."

Haber: İlker GÜREL

“Bütçe hiçbir soruna çözüm olmuyor” -..

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada; TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)’de devam eden bütçe görüşmeleri ve çiftçilerin borçlarının yeniden yapılandırılması hakkında değerlendirmede bulundu.

“Bütçede, Cumhurbaşkanlığı’nın ödeneklerinin arttırıldığını gördük”

Mecliste, bütçe maratonun devam ettiğini belirten Gaytancıoğlu, “Mecliste grubu olan partiler kendi görüşleri doğrultusunda bütçenin eksikliklerini savunuyor. CHP olarak, bu bütçenin hiçbir sorunu çözmediğini dile getiriyoruz. Türkiye’nin temel sorunları var. Ciddi bir emeklilikte yaşa takılan sorunu var. Bu sorunu çözmeye yönelik bir ödeme kalemi yok. Çiftçiye yönelik destekleme kalemi yok. Eğitime yönelik yeni okul açılması, öğrenci sayısını azaltacak, öğretmen sayısını arttıracak bir ödeme yok. Yoksullara yapılacak yardımları arttıracak, istihdamı arttıracak yatırımları bütçe kalemlerinde göremedik. Bu bütçede toplumun geniş kısımlarını ilgilendiren bir şey yok ama açık var. Ciddi anlamda bir açık söz konusu. Örneğin; şehir hastanesinde muayene olmayan insanların ödediği bedeller var.  Hizmet almadan bu bedelleri ödemek zorundayız. Çünkü bütçede buna karşılık gelen bir bedel var. Bu bütçe hiçbir soruna çözüm olmuyor. Bu bütçe de boş çıkmıştır. Ciddi bir şekilde Cumhurbaşkanlığı’nın ödeneklerinin arttırıldığını gördük. Saraya çok fazla harcama kalemi konmuş. Bunlar yanlış şeyler. Türk insanı, işsizlik ve yolsuzlukla kıvranırken, bu tip harcamaların yapılması çok yanlış.” dedi.

“Çiftçi tıkandı”

Çiftçinin borçlarının %11 faizle yeniden yapılandırılacak olması hakkında da, değerlendirmelerde bulunan Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yapılan açıklamayı incelemedim. Doğruysa destekleriz. Çiftçi zor durumda. %11 faizle yapılandırma bir yana CHP’nin kanun teklifi vardı. Faiz koyarak yeniden yapılandırma hiçbir şeyi çözmüyor. Çiftçinin borcu bitmiyor. Çiftçiye 10 yıldır aynı fiyatla ürün sattırırsan ama girdi fiyatları sürekli artarsa bu borç ödenemez. Faizi silip anaparayı faizsiz şekilde yapılandırdığınızda çiftçinin önündeki engelleri kaldırmış olursunuz. Yani çiftçinin borcunu ödenebilir bir düzeye getirmiş olursunuz. Çiftçi yapılandırmadaki faizi ödeyecek. AKP’nin tarım politikalarının aynı gittiğini görüyoruz ve hep ithalat yapılıyor. İçeride fiyatları düşük tutarak, girdi fiyatlarına müdahale eden bir iktidar. Bu çiftçinin düşük gelir elde etmesine ve bu gelirle borçlarını ödeyememesine neden oluyor. Sorunun temelinde bu var. 9 defa vergi yapılandırması çıktı, borçlar ödendi mi? Bu kalıcı çözüm değil. Sadece çiftçiye nefes aldıracak. Çiftçi tıkandı.”

(Haber: Deniz ÇİL)

 

Amatör Denizci Belgesi sınavına rekor katılım: 2 oturumda bin 100 kişi sınava girdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlatılan "Hedef 2023: 1 Milyon Amatör Denizci Projesi" kapsamında, Türkiye genelinde olduğu gibi bir süre önce başvuruları Keşan Belediye Başkanlığı'na yapılan başvurular sonrasında, ilk sınav 15 Aralık 2018 Cumartesi günü, adeta rekor bir katılım ile gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Konferans ve Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen sınavın ilk oturumu, saat 09.30'da başladı. Toplamda bin 100 kişinin girdiği sınavın ilk oturumunda, Amatör Denizci Belgesi sınavına girenler arasında; Keşan Kaymakamı Nuri Özder ile eşi Burcu Özder, çok sayıda kurum amiri, STK'ların başkan ve temsilcilerinin de yer alması dikkat çekerken, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ile eşi Şengül Özcan da sınava girenlere başarı dileklerini iletti. 24 metreye kadar ticari faaliyette bulunmayan özel teknelerin kullanılması için gerekli olan Amatör Denizcilik Belgesi sınavı öncesinde, Enez Liman Başkanı Necdet Biçici tarafından açış konuşması yapıldı.

Biçici: "Bu sınavların Tekirdağ'da yapılması gerekiyordu"

Amatör Denizci Belgesi'ni; 24 metreye kadar ticari faaliyette bulunmayan özel teknelerin kullanılması için gerekli olan ehliyet olarak tanımlayarak sözlerine başlayan Necdet Biçici, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın 'Hedef 2023: 1 Milyon Amatör Denizci Projesi' kapsamında, insanımızın yüzünü denizlere çevirmek, ufkun ötesini görmelerini sağlayıp, denizcilik kültürünü aşılayarak, Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yılı olan 2023'e kadar 1 milyon vatandaşımıza verilecek denizcilik eğitimi ve akabinde yapılacak sınavda başarılı olanlara Amatör Denizci Belgesi düzenlemek. Bu sınavların Tekirdağ'da yapılması gerekiyordu. Tekirdağ Liman Başkanlığı ile yaptığımız istişarede, vatandaş, hizmet almaya değil, biz vatandaşa hizmet götürelim düşüncesiyle sınavları vatandaşın bulunduğu yerde yapmaya karar verdik. Bu eğitimde; Keşan Kaymakamımıza, Keşan Belediye Başkanımıza, kamu kurumlarına, sivil toplum örgütlerine ve bizleri yalnız bırakmayıp emeği geçenlere desteklerinden dolayı ve sizlerin ilgi, alaka, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim." dedi.

Özcan: "Bu kadar çok deniz tutkunu olduğunu, sayıyı görünce fark ettim"

Daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, denizciliğin, Türk tarihi üzerindeki önemine dikkat çekerek, "Bu kadar çok deniz tutkunu olduğunu, sayıyı görünce fark ettim. İlginiz için hepinize teşekkür ederin. Denizde güçlü olan, ciddi bir güç oluyor. Bunu geçmiş tarihimizde gördük. İnşallah denizcilikte ve havacılıkta ciddi seferberlikler yaparız." diye konuştu.

Özder: "Bu imkan ayağımıza kadar geldi"

Kaymakam Nuri Özder de Amatör Denizci Belgesi'nin verilebilmesi adına düzenlenen sınavda emeği olan herkese teşekkür ederek, şunları söyledi; "Bu imkan ayağımıza kadar geldi. Biz de bu fırsatı değerlendirerek, yoğun ilgi ve iyi bir eğitim ile inşallah belgelerimize kavuşuruz. Hayırlı olsun."

Fatih Kincal tarafından sınav öncesinde temel eğitim verildi

Yapılan bu konuşmaların ardından, Tekirdağ Liman Başkanlığı'nda görevli Denizcilik Sörvey Mühendisi Kapt. Fatih Kincal tarafından verilen eğitime geçildi. Mehmet Özcan'ın dile getirdiği gibi kendisinin de denizi seven bu kadar çok kişi olduğunu bilmediğini belirten Kincal, Tekirdağ'da yapılan sınavda 600 kişiye eğitim ve sınav yapıldığını kaydedip, bakanlığın projesi kapsamında bu görevi üstlendiklerini ifade etti. Kincal, ehliyet alacak kişilerin, kendilerinin denizlerdeki eli ve ayakları olduğunu kaydedip eğitime başladı.

2 oturumda bin 100 kişi sınava girdi

Sınavın ilk oturuma katılan yaklaşık 550 aday, verilen temel eğitimin ardından, dağıtılan sınav kitapçıklarındaki soruları yanıtladı ve sınav kitapçıklarını yetkililere teslim etti. Sınavın ikinci oturumu da, yine yaklaşık 550 kişinin katılımı ile saat 13.30'da gerçekleştirildi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Arda, trafik kurallarına uyulmasına dikkat çekti ---.

Keşanlılar Sürücü Kursu Teorik ve Uygulama Öğretmeni Ender Arda yaptığı açıklamada; trafik kurallarına uyulmasının önemi, ceza oranların artışı ve ehliyet fiyatlarında ne kadar bir artışın yaşanacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Eğitim seviyesi arttıkça, vatandaş trafik kuralları konusunda bilinçleniyor”

Türkiye, 2018 yılına trafik kuralları açısından bilinçlenerek girmeye çalıştığının altını çizerek, sözlerine başlayan Arda, şunları söyledi: “Bazı eksikliklerden kaynaklı olarak, yıl içerisinde Türkiye genelinde trafik kazaları yaşandı. Trafik kazalarının önüne eğitimle geçileceğine inanıyorum. Eğitimin seviyesi ne kadar yüksek olursa, vatandaş trafik kuralları konusunda bilinçlenecektir. Böylece, trafik kazalarının önüne bir nebzede olsa geçilmiş olacak. 2018 yılındaki istatistiklere bakıldığında, hızdan kaynaklı kazaların fazla olduğunu görmekteyiz. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte araçlarda kullanılan motorların kapasitelerinin yükselmesiyle, motorlar hıza endeksli hale geliyor. Vatandaşımız, hız kavramını algılayamadığından ötürü birçok trafik kazası meydana geliyor. Vatandaş, aracın kalitesine değil; yolun kalitesine önem göstermelidir. Kullanacağı yolu iyi şekilde irdelemelidir. Bu şekilde bakan sürücülerin kaza yapacağına çok fazla ihtimal vermiyorum. İnsanoğlu istemeden de, olsa hatalar yapıyor ama hataların diğer insanların hayatına kast edebilecek düzeye geçmesinin önüne geçilmesi önemlidir. Bunu becerdik mi, sorun çözülmüş oluyor.”

“Trafik cezalarında önemli artışlar yaşandı”

2019 yılı itibariyle, trafik cezalarında önemli oranda artışların yaşandığını belirten Ender Arda, sözlerine şöyle devam etti: “Rakamsal artışlar, vatandaşın maddi anlamda üzecek düzeydedir. İnsanın cebinden beklenmeyen bir paranın çıkması ekonomik anlamda o kişi zorlar. Bundan ötürü de, herkesin trafik kurallarına uyarak, istenmeyen durumlardan uzaklaşması gerekiyor. Ayrıca, cezai yaptırımlarla kazaların önüne geçilmesi çok zordur. Sorunu sadece cezalarla çözemeyiz. Önemli olan biraz bilinçlenmeliyiz. Sorun, kurallara uymakla çözülür.”

“Sürücü, kendi can sağlığını düşünerek, kış lastiğini takmalı”

1 Aralık 2018 tarihi itibariyle, sürücülerin kış lastiğini takma mecburiyeti olduğunu ifade eden Arda, “Vatandaş, uygulamanın sadece ticari araçlar için geçerli olduğunu düşünüyor. Ancak, uygulama tüm araçlar için geçerlidir. Sürücüler öncelikle kendi can sağlığını düşünerek, kış lastiğini takmaya üzen göstermelidir.” dedi.

“Ehliyet fiyatlarında yüzde 10-yüzde 12 oranında artış yaşanacak”

Ehliyet fiyatlarında, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle belli bir artışın yaşanacağına kayıt düşen Ender Arda, sözlerini şöyle tamamladı: “Ekonomik anlamda çok fazla bir artış söz konusu değil. Yaklaşık yüzde 10-yüzde 12 oranında bir artış yaşanacak. Ehliyet fiyatı bin 500 liradan, bin 700 liraya çıktı. Türkiye standartlarına göre, çok yüksek değil. İnsan hayatında 1 defa ehliyet alacak ve ne kadar iyi eğitim alırsa, kişi açısından o kadar önemlidir. Paradan çok verilen eğitime insanların dikkat etmesi gerekiyor.”

(Haber: Deniz ÇİL)

“Şehir içi bisiklet yolları yapılmalı, bazı ana hatlar trafiğe kapatılmalı”

Keşan SARDOS (Saros Doğa Sporları Topluluğu) Sözcüsü Faruk Eker yaptığı açıklamada; yapılan faaliyetler ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Faaliyetlerimiz devam ediyor”

SARDOS’un faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Eker, “Topluluk olarak, faaliyetlerimiz devam ediyor. Biz, 3’er aylık periyotlar halinde  etkinlik planlarımızı yapıyoruz. 2018 yılının son 3 aylık planını da, 30 Aralık 2018 tarihinde sonlandıracağız. Önceki yılda olduğu gibi bu yıl da faaliyet planlarımızı 1 hafta sonu bisiklet, 1 hafta sonu doğa yürüyüşü olacak şekilde dönüşümlü yapıyoruz. Çünkü hem bisiklet hem de doğa yürüyüşü merakı olan her katılımcıyı kucaklamak ana hedefimizdir.
Bu yıl da temel faaliyetlerimizin yanında önceki yıllarda olduğu gibi sosyal projelerimiz devam edecek. 2 yıldır aralık ayında ‘Canlar Üşümesin’ adı altında yaptığımız sosyal proje ile kullanım fazlası giyim eşyasını toplayıp, Keşan Belediyesi’ne bağlı ilgi birime teslim ediyorduk. Bu yıl aynı tarihlerde bazı sivil toplum kuruluşları bu maksatla eşya toplama kampanyası yaptığından biz topluluk olarak yapmadık. Umarım ihtiyaçlar karşılanmıştır, duyarlı bu oluşumları tebrik ederiz. Ayrıca, meme kanseri farkındalık ayı olan ekim ayında Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü, KETEM ile birlikte basın açıklaması ve bisikletlerimiz ile farkındalık turu yaptık. Ay içinde uzun süre meme kanserini temsilen pembe kurdele ile dolaştık. 2019 yılında da benzer projelerimiz devam edecek.”
dedi.

“Gençleri, doğa ve doğa sporlarına yönlendirirsek onları zararlı unsurlardan uzak tutarız”

Faruk Eker, sözlerine şöyle devam etti: “Bizler SARDOS olarak, toplumun yarasını saracak, insanların yüreğine dokunacak, onlara faydalı olacak her türlü projeye de paydaş olmaya hazırız. Mutlu fert mutlu aile, mutlu mahalle, mutlu toplum, mutlu ülke demektir. Yani zincirin halkaları gibi bir birimize bağlıyız, zayıf halka oluşmaması için imkanlarımız ölçüsünde çaba harcıyoruz. Yaşam alanımızda doğayı, hayvanları, ağaçları seven bir toplum oluşması için emek harcıyoruz. Doğayı, ağacı, çiçeği, böceği, hayvanı seven insan vicdan ve hoşgörü sahibi olur düşüncesi temel hedefimizdir. Bu sebeple hedef kitlemiz çocuk ve gençlerdir. Çünkü gelecek onların elinde şekillenecektir. Ayrıca, çok küçük fiyatlarla keyif verici zararlı maddelerin temin edildiği bir dönemden geçiyoruz. Bu genç kitlemizin enerjilerini ne kadar doğa ve doğa sporlarına yönlendirirsek onları bu zararlı unsurlardan o kadar uzak tutarız. Bu sebeple anne, babalara sesleniyorum çocuklarınızı spora yönlendirmek için hala geç değildir. Çocuk ve gençlerin doğa ve doğa sporlarını sevmesi için okullarımızdan gelecek proje taleplerine de paydaş olmaktan mutluluk duyarız.”

“Şehir içi bisiklet yolları yapılmalı ve bazı ana hatlar trafiğe kapatılmalı”

Eker, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün ilçemizin en büyük sorunu trafik. Çözüm bulunmazsa önümüzdeki 5 yıl içinde ana merkezlerde 1 kilometrelik mesafeyi 1 saatte gidemeyeceğiz. Bu sebeple en kısa zamanda şehir içi bisiklet yolları yapılmalı ve bazı ana hatlar trafiğe kapatılmalı. Tek yön veya saat uygulaması gibi tedbirler alınması gerekir. SARDOS olarak, herkesin bisiklete binmesi ve bisikleti ulaşım aracı olarak kullanması için çabalarımız artarak devam edecek. Yapılan standart bisiklet yolları ile öğrencilerin okuluna, memurların kurumuna, esnafın iş yerine bisikleti ile gittiğini görmek en büyük hayalimiz. Bugün halinizden mutlu değilseniz eğer, sizin bir bisikletiniz yok demektir.”

(Haber: Deniz ÇİL)

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar