Son Dakika
Keşanlı santrafor Batuhan Altın Top ödülünü aldıSavcı, “Roman Stratejik Eylem Planı”nı anlattı- Kırsal kalkınma ile ilgili hibe destekleri yayımlandıKöyler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda finalin adı İzzetiye ve Esetçe olduHelvacıoğlu, 26 Ağustos’ta pazarcı esnafı ile buluşacakKeşanlı Gürkan Erduvan’ın rol aldığı “Fırıncı Murtaza” adlı film 2020 yılının Mart ayında vizyona girecekİpsala Lisesi 6 Fen mezunları 40. yılda Edirne’de buluşacakTUZLADER Başkanı Temizel, Günenç’i ziyaret ettiVeteranların maçından beraberlik çıktı​“HDP kapatılmalıdır!”
Sürücülerin "Kaldırım" sevdası...

Sürücülerin "Kaldırım" sevdası...

Keşan'da her gün çeşitli şekillerde görülmesinin mümkün olduğu hatalı araç parkları, git gide farklı boyutlar kazanırken, araçların kaldırıma yaptıkları park şekilleri yayaları şaşırtmaya başladı.

Keşan'da gündüz saatlerinde yapılan hatalı araç parkları, akşam saatlerinde de hız kesmezken, İsmail Saraç Caddesi'nde yapılan hatalı parkları gören yayalar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Cadde üzerinde arka arkaya park edemeyen 2 arazi aracı, çareyi kaldırıma çıkmakta buldu. Park etme şekilleriyle neredeyse tüm kaldırımı işgal eden araçları görenler, artık hatalı araç parklarının, araçların güç ve şekillerine göre de değişiklik göstermeye başladığı yönde yorumlarda bulunurken, özellikle bu yıl yapılan uygulamalar ile yayalara verilen öneme dikkat çekerek, buna rağmen duyarsızlık gösteren sürücülere tepkilerini dile getirdi.

Haber / FOTO: Haber MERKEZİ

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Keşanlı santrafor Batuhan Altın Top ödülünü aldı

Keşanspor ve Keşan Anafartalarspor formaları giydikten sonra, gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çeken ve 3. lig ile 2. lig takımlarında forma giydikten sonra son olarak Van Büyükşehir Belediyespor'a transfer olan Keşanlı Batuhan Er, Altın Top ödülünü aldı.

Keşan'da forma giydiği dönemlerde gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Batuhan Er, üst liglere transfer olarak başarı basamaklarını çıkmaya başlamıştı. Başarılı futbolunu, 2018-2019 sezonunda da sürdüren 24 yaşındaki başarılı santrafor, devre arası transfer döneminde, 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Karaköprü Belediyespor'dan, 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Van Büyükşehir Belediyespor'a transfer oldu. Sol kanat ve sağ kanat mevkilerinde de oynayabilen Batuhan Er, sezon sonunda gol kralı unvanının sahibi olmayı başardı. Keşanlı gol kralı Batuhan Er, TPFD (Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği) tarafından düzenlenen ödül töreni ile Altın Top ödülünü aldı.

Haber: İlker GÜREL

 

Savcı, “Roman Stratejik Eylem Planı”nı anlattı

Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Fahrettin Savcı yaptığı açıklamada; Resmi Gazetede yayımlanan “Roman Stratejik Eylem Planı” taslağının ikinci aşamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Roman çocukların eğitimde eşit hizmet alması sağlanacak”

Resmi Gazetede yayımlanan “Roman Stratejik Eylem Planı” taslağının ikinci aşamasıyla ilgili olarak, bakanlıklar tarafından gerekli çalışmaların yapıldığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Savcı, şunları söyledi: “Hedef kitle, dezavantajlı roman kardeşlerimizdir. Bu plan içerisinde eğitim, sağlık, barınma ve istihdam öncelikli alanlar olarak belirlendi. Önümüzdeki günlerde, Ankara’da izleme ve takip kurulu oluşturulacak. Burada, STK ve kamu kurumlarının temsilcileri tarafından roman mahallelerine yönelik ziyaretler ile neler yapılacağı yönünde planlama yapılacak. Bu planlama için devletimiz belli bir bütçe oluşturacak. Tüm roman çocukları eğitimde eşit hizmet alması ve zorunlu eğitimlerinin başarıyla tamamlanması sağlanacaktır. Hedef, toplamda en az bin 714 roman çocuğumuza ulaşmaktır.”

“Roman vatandaşlarımızın iş gücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılmalı”

Hazırlanan planlar içerisinde istihdamında yer aldığına kayıt düşen Fahrettin Savcı, sözlerine şöyle devam etti: “Roman vatandaşlarımızın iş gücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması gerekiyor. Nitelikli ve güvenceli işlerde, istihdamın artırılmasını talep etmiştik ve bu da, değerlendirmeye alındığını görmekteyiz. Mesleki yeteneklerin geliştirilmesi, girişimciliğin desteklenmesi ve çocuk işçiliğin önlenmesi gibi maddelerde yer almaktadır. Bu konuda da, en az 4 bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir.”

“Barınma sorunu…”

Barınma konusuna da, planlarda yer verildiğini ifade eden Savcı, şunları söyledi: “Dezavantajlı bölgelerde, yeterli barınma olanaklarının sağlanması ve yaşanabilir bir ortamın sağlanması hedefleniyor. Cumhurbaşkanımıza, romanların konut ihtiyaçlarını dile getirmiştik. Bu çerçevede, tüm Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da, 700 Evler TOKİ konutları yapılmıştı. Bu konuda, yerel yönetimlerde gerekli desteği vermişti. Bizlerinde bir takım çalışmaları var ve bunları bakanımıza ileteceğiz. Barınma konusunda gerekli adımlar atılmaya devam edecektir. İyileştirilebilir konumdaki konutlar belirlenerek, bu konutlar yapılacaktır. Bu çerçevede; ev onarım yardımları azami 15 bin TL, ev yapımı içinde 25 bin TL yardım yapılacaktır. 2 bin 500 ailenin barınma sorununu çözüme kavuşturmak için çalışma yapacağız.”

“En az 20 bin roman vatandaşımıza hizmet verilmesi hedefleniyor”

Sağlık hizmetleri hakkında da, değerlendirmelerde bulunan Fahrettin Savcı sözlerini şöyle tamamladı: “Roman vatandaşların sağlık hizmetleri konusunda farkındalık yaratılacak. Tütün ve madde bağımlılığının zararları konusunda çalışmaları artıracağız. Yoksullukla mücadele, refahın artırılması ve sosyal hizmet ile yardımlardan yararlanması hedeflenmektedir. En az 20 bin roman vatandaşımıza hizmet verilmesi hedefleniyor. Bu planlardan umutluyuz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

- Kırsal kalkınma ile ilgili hibe destekleri yayımlandı

Ziraat Yüksek Mühendisi ve Uzman Tarım Danışmanı Lütfü Açar yaptığı açıklamada; kırsal kalkınma ile ilgili hibe destekleri yayımlandığını belirterek, son başvuru tarihinin 30 Eylül 2019 olduğunu kaydetti.

Açar, açıklamasında şunlara yer verdi: “Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkında 2019/30 nolu tebliği 02.08.2019 tarihli resmi gazete de yayımlanarak uygulanmaya konulmuştur. Yayımlanan tebliği ile bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar yer almaktadır. Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilmektedir. Yayımlanan 13 Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ile ilgili proje özellikle hayvancılık yatırımlarından süt hayvancılığı, besi hayvancılığı ve de küçükbaşa hayvancılık yatırımları anlamında ciddi destekleme verilen bir proje olduğu görülmektedir. Tebliği doğrultusunda desteklemelerden faydalanmak isteyen yatırımcılar; tebliğin yayımlanan tarihten itibaren 60 gün içerisinde gerekli projelerini hazırlatıp müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu itibar iledir ki; kırsal kalkınma tarımsal son müracaat tarihi 30 Eylül 2019’dur.”

(Haber: Nilüfer ÇELİK)

 

 

 

Köyler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda finalin adı İzzetiye ve Esetçe oldu

Enerjin Uygun anısına düzenlenen Çetin Elektrik Aydınlatma Ligi Enercin Uygun Köyler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda geçtiğimi akşam oynanan maçların ardından final maçında karşılaşacak rakipler de belli oldu.

Uygun Halı Saha Tesisleri'nde düzenlenen Çetin Elektrik Aydınlatma Ligi Enercin Uygun Köyler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda geçtiğimiz akşam oynanan karşılaşmaların ardından, finalde karşı karşıya gelecek rakipler de belli oldu. Esetçe Ekunsan United takımının, Esetçe Karadeniz Fırtınası takımını 6-2 mağlup etmesinin ardından oynanan diğer karşılaşmada da, İzzetiye, Türkmen Tuna Sondaj takımını 3-1 mağlup etti. Bu karşılaşmalarda alınan sonuçların ardından, Esetçe Ekunsan United ve İzzetiye takımları, bugün şampiyonu belirleyecek maçta karşı karşıya gelecek.

Haber: İlker GÜREL

 

 

Helvacıoğlu, 26 Ağustos’ta pazarcı esnafı ile buluşacak

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  26 Ağustos 2019 Pazartesi günü Keşan Pazarcı esnafı ile bir araya gelecek.

Saat 18.30’da Keşan Belediyesi Pazaryeri’nde başlayacak toplantıya tüm pazarcı esnafı davet edildi.

Toplantıda, pazaryeri ile ilgili durumun konuşulacağı ve bu konuda oda yönetimlerinin ve esnafı neler düşündüğü ve çözüm yolunun tespitinin görüşüleceği belirtilerek, toplantıya tüm esnaflarının katılması istendi.

(Haber Merkezi)

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar