Son Dakika
“Sağlık çalışanları olarak, virüsle savaşımıza devam edeceğiz”Polisten "Mahallenizde coronavirüs vak'ası meydana geldi" anonsuKapatılan işyerlerine yoğunluğa göre yenileri eklenebilirValilik Edirne'deki bazı mahallelerde coronavirüs vakası olduğunu açıkladı "Lütfen çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız"“İşini kaybeden ya da çalışamayanlara, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yardım yapılmalı”EDESOB Başkanı Kemal Cingöz: "Coronavirüs nedeniyle birçok esnaf kepenk kapattı"“Üyelerimiz, işyerlerinde kurallara uygun şekilde hizmet verebilirler”Belediye gönüllü psikologlar ile ücretsiz psikolog desteği sağlayacakYoğun mesai onları mesai saatlerinde buluşturuyorHayvancılık yapanlar, hayvan bilgilerini e-Devlet üzerinden bildirebilecek
"Sicil affı çıkartılmadığı sürece, esnafın ayağa kalkması mümkün değil"

"Sicil affı çıkartılmadığı sürece, esnafın ayağa kalkması mümkün değil"

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan yaptığı açıklamada; sicil affının meclis gündemine yeniden getirildiğini belirterek, biran önce çıkartılması gerektiğini kaydetti.

"Sicil affının çıkartılması konusunda mecliste önerge verildi"

Esnafın durumunun çok iç açıcı olmadığının altını çizerek, sözlerine başlayan Erkan şunları söyledi: "Esnafın işleri çok iyi durumda değil. Her geçen yıl bir öncesi yılı aratır hale geldi. İşlerimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Esnaf, borcunu ve Bağkurunu ödeyemez duruma geldi. Esnafın temsilcileri olarak, yıllardır sicil affının çıkartılması gerektiğini dile getiriyoruz. Bu konuda, MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı da, bu hafta içerisinde sicil affının çıkartılması konusunda mecliste önerge verdi. Esnaf temsilcileri olarak, kendisine teşekkür ederiz. İnşallah herkes gerekli desteği verir ve sicil affı meclisten çıkar. Sicil affı çıkartılmadığı sürece, esnafın ayağa kalkması mümkün değildir."

"Esnafımızın ekonomik durumu her geçen gün kötüye gidiyor"

Hüseyin Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: "Sicil affı çıkartılması durumunda, esnaf yeniden üretim yapabilmek için yatırımda bulunabilir. Rahat bir nefes alabiliriz. Son dönemde borçların yapılandırmaları yapıldı ama esnaflarımız ödeyemediği için bunlardan yararlanamadı. Yeniden yapılandırma yapılsa da, esnafımız yine yararlanamaz. Esnafımızın ekonomik durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Esnafımızın birçoğu kepenk kapatırken, emekli olan esnaflarımızın yerine yenileri gelmiyor. Esnaf iş yapamadığı için personelde çalıştıramıyor. Esnafa destek vereceksiniz ki, personel çalıştırsın ve istihdam artırılırsın."

"Esnafın sesini duysunlar"

Erkan sözlerini şöyle tamamladı: "Bölge milletvekillerinin, esnafın sesini duymasını istiyoruz. Bizim derdimi çok büyük. Milletvekillerimiz, esnafı ziyaret edip, sorunlarımızı birebir dinlesinler ve çözüm üretsinler. İnşallah sorunlarımıza çözüm üretilir."  (Haber: Nilüfer ÇELİK)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

“Sağlık çalışanları olarak, virüsle savaşımıza devam edeceğiz”

Özel Keşan Hastanesi yöneticileri tarafından dün, basın toplantısı düzenlenerek, sosyal medya da çıkan paylaşım ve corona virüsüyle ilgili açıklamada bulunuldu.

Toplantıya; Uzman Doktor Ali Haydar Yıldırım, Uzman Doktor Mustafa Turgay Tuncelli ve Op.Dr. Kemal Kef katıldı.

Özel Keşan Hastanesi’nde düzenlenen toplantı, saat 11.30 sıralarında başladı.

Toplantıda ilk olarak, Uzman Doktor Ali Haydar Yıldırım söz aldı.

Yıldırım: “En yetkili kurum, Sağlık Bakanlığı’dır”

Corona virüsünün tüm dünyada görüldüğünü ve her ülkenin, her kurumun gerekli tedbirleri almaya çalıştığını belirten Yıldırım, “Bizde en yetkili kurum, Sağlık Bakanlığı’dır. Sağlık Bakanlığı gerekli önlemleri alıyorlar ve bunları bizlere iletiyor. Özel hastane olmamıza rağmen, bizler Sağlık Bakanlığı’na bağlıyız. Onların direktifleri bizleri de bağlamaktadır. Sosyal medyada, asparagas bir haber çıktı ve herkes teyakkuz haline geçti. Hastanemizde, corona virüs pozitif vak’asının olduğu ve tedavi edildiği ifade edildi. Biz, hasta ismi verme konusunda yetkili değiliz. Yetkili Sağlık Bakanlığı, İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri bu bilgiyi verebilir. Ama biz hastaneyiz ve tüm hastaları kabul eder, tanı koyar, tedavi ederiz ya da gerektiğinde ilgili yerlere yönlendiririz. Bu ister bizim personelimiz ister dışarıdan gelen herhangi biri olsun bakmakla yükümlüyüz. Bakanlığın emri, ‘gelen hastaya bakmakla yükümlüsünüz.’ diyor.” dedi.

“Pandemi Hastaneleri...”

Sağlık Bakanlığı tarafından Pandemi Hastaneleri’nin belirlendiğini ifade eden Ali Haydar Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “3’üncü basamak yoğun bakım ünitesi olan hastaneler, en önceki gruba alınmıştır. Gelen corona virüsü vak’aları bu hastanelere yönlendirilir. Hastaneye herhangi bir vatandaş geldiğinde, şüpheli durum gösteriyorsa, onu ilgili hastaneye yönlendiriyoruz. Şuanda, Edirne Sultan 1. Murat Hastanesi’ne yönlendirme yapıyoruz. Eğer bu hastane dolması durumunda, kademe kademe olarak, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Ekol Hastanesi ve Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edilebilecektir. Bu hastaneler, hastalara bakmakla yetkilidir. Bizler bu konuda yetkili değiliz. Corona virüsü tanısı konulsa dahi o hastayı, bakanlığın gösterdiği yetkili hastaneye yönlendiririz ve orada bakılır. Edirne Sultan 1. Murat Hastanesi doldu ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi dolmak üzere. Hangi hastane boş ise, Hızır Acil ekipleriyle yönlendiriyoruz.”

“Hasta, ağır bir durum varsa hastanede

yoksa, evinde izole edilerek tedavi edilebilir”

Corona virüsü olan bir hasta olduğunda ne yapılacağı hakkında bilgilendirmede bulunan Yıldırım, “Bu hasta öncelikle izole edilir. Ağır bir durumu varsa hastanede yoksa, evinde izole edilerek tedavi edilebilir. Bu hastanın temas ettiği biri varsa, karantinaya alınabilir. Hasta çıktığında, bir hastane ya da ilçe karantinaya alınmaz. Kolera ve şarbon gibi olaylar, lokal hastalıklardır. Pandemiden ziyade endemi statüsündedir. Bir bölgede çıktığında, orası karantinaya alınır. Ama pandemi de, bu olmaz. Bir şehri karantinaya almak mümkün değildir. Çünkü bununla herkes karşılaşacaktır. Ne kadar korunursanız korunun, pandemilerde bir toplumun yüzde 50-yüzde 70’i bu hastalıkla karşılaşır. Bunların büyük çoğunluğu hastalığı sessiz şekilde geçirir. Son salgında, en çok etkilenenler yaşlılar, kronik hastalığı olan kişilerdir. Gençler, hafif şekilde ya da fark etmeden geçiriyor olabilirler.” dedi.

“Sağlık çalışanları olarak, mücadelemize

ve savaşımıza devam edeceğiz”

Ali Haydar Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi bir salgındır ve bununla sağlık personeli savaşacaktır. Salgının ön cephesinde, savaşan bizleriz. Büyükşehirlerde, bazı sağlık çalışanı arkadaşlarımız hasta durumda. Bir hemşire arkadaşımızı kaybettik. Ama biz sağlık çalışanları olarak, mücadelemize ve savaşımıza devam edeceğiz. Sağlık personellerine moral amaçlı alkışla destek veriliyor ama bazen de bozgunculuk yapmak isteyenlerde oluyor. Biz, korkmuyoruz ve savaşımızı vereceğiz. Örnek vermek gerekirse; bizde bir personelde ya da hekim arkadaşımızda hasta çıktığında, hastaneye bir şey olmayacak. Hastalar ayrılıp, ilgili yerlere gönderilecektir. Ama sosyal medyada yayın yapan kişi, virüsle savaşacak olan güçlere saldırıyor. Sağlık çalışanları olarak, bizler mücadelemizi vereceğiz ama insanlarında sağlık çalışanlarına yardımcı olmasını istiyoruz.”

“Bizim test yapma yetkimiz yok”

Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Hastanemize müracaat eden ve corona virüsü oldum mu diyerek, test yaptırmak isteyen insanlar olabilir ama bizim test yapma yetkimiz yoktur. Bu testi şuanda, fakülte yapıyor. Bizlere numune alıp gönderin deniyor. Ama bizim numune alıp göndereceğimiz çubuk dahi yok. Bizler bunlarla da, mücadele ediyoruz.”

Toplantıda daha sonra Uzman Doktor Mustafa Turgay Tuncelli söz aldı.

Tuncelli: “Keşan’da bu hastalığın

görülmeme gibi bir şansı yok”

Tuncelli konuşmasında şunlara yer verdi: “Bugün burada, 5 kişiden 3’ü bu hastalığı geçirebilir ve hiçbir şey hissetmeyebilir. Bize bu konuda başvuran bir hastayı, hastanemizde tedavi etmek gibi bir yetkimiz yok. Edirne’ye yönlendiriyoruz. Ama bir ses kaydıyla kıyamet koptu. Küfür edenler bile oldu. Herkes panik halinde. Herkesin sorumluluk taşıması gerekir. Vak’a tespit etsek bile bunu açıklayamayız, yetkimiz yok. Bunu açıklayabilecek olanlar bizler değiliz. Keşan’da bu hastalığın görülmeme gibi bir şansı yok. Sokakta herkes iç içe. Bir ayda dünyada 200 ülkeye yayılmış bir hastalık bu. Keşan’da mı görülmeyecek? Muhakkak vardır. Hepimiz hasta olabiliriz. Bu durumu grip gibi düşünün. Ağır geçirenler kalp hastaları kronik hastalar ve yaşlılardır. Böyle bir dedikodu çıkmasından da rahatsızız. Burası bir kurum. Burada 200 kişi çalışıyor. Kimsenin buraya bu tür bir şeyi yakıştırması iyi değil. Saklıyorlar diyorsunuz, bizim açıklamak gibi bir yetkimiz yok. Bu tür salgınlarda, yetki Sağlık Bakanlığı’ndadır. Onlar da işin uluslararası ilişkiler ve ekonomik ve siyasal boyutuna göre açıklama yaparlar. Bunun üç ay beş ay sonrası var. Bu salgın 15 gün 1 ay sürmeyecek. Bunun ileriki boyutları var. Dolayısıyla bana sorarsanız, insanları uyarmak dışında yapabileceğimiz bir şey yok. Hastanemizi bu konuma soktukları için rahatsızlık duyduk. Bize, ‘Bir vakadan şüphelendiyseniz, izole edin, numune alın ve pozitif çıkarsa bize yollayın.’ diyorlar. Bir yerde izole etmeye ve tahlil yapmaya mecbursunuz. Keşan’da vak’a var mı yok mu, bunlar Keşan Sağlık Müdürü’nün açıklayabileceği şeyler. Bunları açıklamak suçtur ve kanunen yasaktır. Bu yetki meselesidir. Kimse tedavisini aksatmasın. Hasta olan hastaneye gelsin.”

Kef: “Tekirdağ ve Malkara dahil olmak üzere

bütün bölgenin temiz hastanesi konumundayız”

Toplantıda son olarak söz alan Op.Dr. Kemal Kef’te şunları söyledi: “Bizler öncelikle hekimiz. Her gelene bakmak zorundayız. Görevimizin başındayız. Hastanemize her hasta gelecek, kabul ediyoruz. Bizi şu an pandeminin dışında tutmak istiyorlar. Son basamakta belki gelecekler. Bu çaba içerisinde, normal hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yayan kişi hakkında yasal işlem başlatılacak. Sosyal medyada dedikodu yaymasınlar. Tekirdağ ve Malkara dahil olmak üzere bütün bölgenin temiz hastanesi konumundayız. Biz, Pandemi Hastanesi değiliz. COVİD-19 pozitif olan hiçbir hastayı tutamayız ve yetkimizde bulunmuyor. Ama acile gelen hastaya bakmayacağız anlamına gelmiyor ama yatan hastamız yok. Gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Halkımıza hizmet ediyoruz. Herkes duyarlı olsun. Bir sürü hemşire çoluk çocuğunu bırakıp geliyor. Çalışanlar da öyle. Heves kırmaya gerek yok. COVİD-19’lu bir hasta gelirse tabii ki bakacağız ama katlara çıkarmıyoruz, yönlendiriyoruz. Biz de mecbur kaldığımızda hastaları yatırmaya başlayacağız ama şu an yatırmıyoruz. Bizim de evimiz çocuğumuz var. Korkmasınlar gelsinler. Biz önlemlerimizi alıyoruz.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

 

Polisten "Mahallenizde coronavirüs vak'ası meydana geldi" anonsu

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü devriye ekipleri, polis otosundan "Mahallenizde coronavirüs vak'ası tespit edilmiştir" anonsu yaparak vatandaşların evlerinde kalmalarını istiyor.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü devriye ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi ve Aşağı Zaferiye Mahallesi'nde, ekip otosundan "Mahallenizde coronavirüs vak'ası meydana gelmiştir. İkametlerinizden zorunlu olmadıkça çıkmayınız. Misafir kabul etmeyelim ve misafirliğe gitmeyelim. Dikkatli ve duyarlı olalım." anonsu geçti.

Haber MERKEZİ

Kapatılan işyerlerine yoğunluğa göre yenileri eklenebilir

Dün gerçekleştirilen Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, coronavirüs tedbirleri ile ilgili alınan kararlar açıklanırken, Keşan Kaymakamı Nuri Özder başkanlığındaki heyet, alınan bu kararlara uyulup uyulmadığını ve sonuçlarını kontrol etmek için dün incelemelerde bulundu.

Saat 12.00 sıralarında, Kaymakamlık Makamı'ndan çıkarak, alınan kararlar ile ilgili incelemesine, taktığı gözlük ve maske ile İsmet İnönü Caddesi'nden başlayan Kaymakam Nuri Özder'e Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin eşlik etti. Kapatılması yönünde karar alınan işyerlerinin kapatıldığını gören Özder, açık olan işyerlerine ve banka önlerinde bekleyen vatandaşlara sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Vazı seyyar satıcıların başka yerde tezgah kurmalarını isteyen Nuri Özder'in cadde boyunca devam eden incelemelerine, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı da katıldı.

Sosyal mesafe uyarıları yapıldı

Banka önlerinde görevlendirilen güvenlik görevlilerine, sosyal mesafeyi sağlamaları konusunda uyarılarda bulunurken, yoğunluğun en fazla olduğu noktaların başında gelen PTT Keşan Merkez Müdürlüğü'ne de giden Özder başkanlığındaki heyet, burada da hem PTT Keşan Merkez Müdürlüğü çalışanlarının sosyal mesafe konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Helvacıoğlu: "Teması ve mesafeli yürüyüşleri en aza indirmiş olduk"

Devam eden incelemelere, daha sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da dahil oldu. Yapılan denetimlerin sonunda, kapatılan işyerleri ile ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Helvacıoğlu, çarşı merkezinde, yoğunluğu birinci derece olan bölgede yönelik alınan önlemler kapsamında, riskin arttığı gözlemlenen İsmail Saraç Caddesi, Demirciler Caddesi, İnönü Caddesi, Dr. Tayyip Akalın Caddesi, Paşayiğit Caddesi, Artı Çarşı, Kunduracılar Çarşısı, Bakırcılar Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Alparslan Türkeş Meydanı, Namazgah Geçidi, Bakırcılar Geçidi, Borsa Sok ile bunların tali geçit ve sokaklarındaki işyerlerinin kapatıldığını hatırlattı. Alınan kararın uygulamasına bakıldığında yoğunluğun ciddi anlamda hafifletildiğinin görüldüğünü kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, "Çarşıda yaptığımız incelemelerde önlemlerin son derece hızlı bir şekilde faydası olduğunu gördük. Salgına neden olacak yoğunluğu, dolayısıyla teması ve mesafeli yürüyüşleri en aza indirmiş olduk. Bu anlamda kapalı olan esnafımızın da çözümü olacak. Belki 2 belki 3 gün bu iş böyle gidecek. Bu; Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak takip ediliyor. Önlemler; belki daha da arttırılarak devam edecek." dedi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

Valilik Edirne'deki bazı mahallelerde coronavirüs vakası olduğunu açıkladı "Lütfen çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız"

Edirne Valiliği, dün saat 14.30 sıralarında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Edirne'nin bazı mahallelerinde coronavirüs vakası çıktığını duyurdu.

Edirne Valiliği'nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda; "Değerli hemşehrilerimiz, bazı mahallelerimizde coronavirüs vakası çıkmıştır. Bu süreçte kendinizi ve sevdiklerinizi korumak adına, ikinci bir uyarıya kadar lütfen çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız. Komşularınızı ziyarete gitmeyiniz, ziyaret taleplerini de kabul etmeyiniz. Tedbirli olunuz." ifadelerine yer vererek vatandaşları uyardı.

Haber MERKEZİ

“İşini kaybeden ya da çalışamayanlara, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yardım yapılmalı”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada; corona virüsü nedeniyle, bir çok insanın işini kaybettiğini ya da çalışamadığını belirterek, “Bu vatandaşlarımıza, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yardım yapılmalıdır.” dedi.

“Her yoksul aileye, salgın yaşandığı

sürede aylık 2 bin TL verilebilirdi”

Corona virüsünün tüm dünyayı olumsuz yönde etkilediğini belirten Gaytancıoğlu, “Bu tip virüsler ve salgınlar yaşanabilir. Ama devletlerin bu konuda hazırlıklı olması gerekiyor. Ama Türkiye Cumhuriyeti’ni 17 yıldan bu yana yöneten AKP hükümeti, geçmiş yıllarda İnönü hükümeti tarafından dahi kullanılmayan yedek akçeleri kullandı. Biz çok zor bir dönemde virüse yakalandık. 40 milyar liralık ciddi bir kaynak kullanılmamış olsaydı, o para bugünler için kullanabilirdi. Her yoksul aileye, salgın yaşandığı sürede aylık 2 bin TL verilebilirdi. Çünkü o insanlar herhangi bir iş yapamayacaklar ve bağımlı durumdalar. Bu para, onların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilirdi. 5 milyon aileye 2’şer bin TL yardım yapılsa, bu 10 milyar TL yapar. Ama geçen yıl, Merkez Bankası’ndan 40 milyar TL alınarak, bütçe açığı kapatıldı. Bu paralar hoyratça kullanıldı. Devletin yap-işlet-devret anlaşması yaptığı belli başlı müteahhitlerin paraları 1 yıl ödenmeyebilir. Bunların toplamı da, 20 milyar TL yapmaktadır. Bu şekilde kaynak yaratılabilir.” dedi.

“Fondan işsiz kalan insanlara, 6 ay

ya da 1 yıl süreyle para ödenmesi lazım”

Okan Gaytancıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “AKP Genel Başkanı 5-6 gün önce, her şeyin yolunda olduğunu ve ekonominin iyi durumda olduğunu açıkladı. Suriyelilere, 40 milyar dolar harcadığını ve bu kadar da harcanabileceğini söyledi. Türkiye kaynaklarını boşa harcamış oldu. Daha sonra da, halkımızdan yardım toplamaya çalışıyoruz. Halkımız vergisini düzenli olarak vermeye çalışıyor. Yedek akçeler, bu kötü günler için kullanılabilirdi. Ama o para ortada yok. İşsizlik fonunda toplanan 130 milyar TL var. O fondan işsiz kalan insanlara, 6 ay ya da 1 yıl süreyle para ödenmesi lazım ama o parada ortada yok. O parada nakit olarak kullanılmış. Evin içinde bir şey kalmamış ama dışı güzel gözüküyor. Evin içine eşya koymak amacıyla, vatandaştan yardım isteniliyor. Ama vatandaşta bir şey kalmadı.”

“Kredi verilerek, vatandaş yine

borçlandırılmaya çalışılıyor”

Konuşmasına, “Yetkililer, evde kal Türkiye deniliyor ama ekonomik olarak, vatandaşın cebini doldurmanız lazım.” diyerek, devam eden Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Vatandaşın şuanda cebi boş durumda. Vatandaşa halen düşük faizli kredi vermeye çalışılıyor. Vatandaş yine borçlandırılmaya çalışılıyor. Gelişmiş ülkeler ya da gelişmekte olan ülkeler vatandaşına, ‘sen evinden çıkma, ben sana yardım edeceğim.’ diyor. Ama bizde esnafın, firmaların vergi borçları ötelenmeye çalışılıyor. Zaten belli bir süre iş yapamayacak ve onların tüm borçlarını silin. Desteklemelerin artırılması gerekiyor. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz ve olağanüstü tedbirlerin alınması gerekiyor. Vatandaşı borçlandırarak ya da yardım paketi vererek, bu işler olmaz. Hastalık ciddidir ve önlem alamayan ülkelerin başına neler geldiğini görüyoruz. Sağlık sistemini, çiftçimizi, esnafımızı, eğitimcilerimizi güçlü tutmak zorundayız. Evinde ekmeği olmayan ve borcu olan insan ‘evden çıkma’ uyarılarına ne kadar uyabilir? Aç olan insandan önerilere uymasını bekleyemezsiniz. Bundan ötürü de, onların cebini doldurmanız lazım ve kafasını rahatlatmanız lazım.”

“İşini kaybeden ya da çalışamayan vatandaşlarımıza, Sosyal

Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yardım yapılmalı”

Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan yardımlarda, ismi yazılı olan ve gerçekten yoksul ve muhtaç olan kişilere 1000’er TL’lik yardım yapılıyor. Ancak, günlük çalışarak geçimini sağlayan ve bu süreçte çok zor durumda kalan vatandaşlarımız var. Pazarda satış yapan, berberde çalışan ve günlük çalışan kişilerin herhangi bir gelirleri şuanda yok. İşini kaybeden ya da çalışamayan vatandaşlarımıza, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yardım yapılmasını istiyoruz. Bugünlerde yardımlara ihtiyaç duyuluyor. Gıda yardımı şeklinde değil, nakit yardımlarla ihtiyaçlar karşılanmalı. Evin elektriği, su faturaları ya da alacakları gıda maddelerini sağlayabilecekleri yardımlar yapılmalıdır.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar