Son Dakika
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2014/242 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANIÇakırlar, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun satışıyla ilgili açıklama yaptı: "Katarlıların hisse senedi almaları ayrı bir şey, Borsa İstanbul'dan %10 almaları farklı bir şey"Polis, tedbirlere uyulmayan yerlerde ani kontroller yapıyorCumhuriyet Caddesi adına yakışır şekliyle 2 Aralık’ta trafiğe açılacakFSRU Gemi İskelesi'nde ÇED davaları için yürütmenin durdurulması istendiCoronavirüs siyasete de girdiMotosiklet tutkunu Bayraktar son yolculuğuna uğurlandıHaylaz kedi itfaiyeyi seferber ettiŞube Sokak'a dönülmez tabelası asıldıKeşan Belediyesi, Kunduracılar Çarşısı’ndaki hizmet binasında HES kodu hizmetine başladı
“Proje, derhal iptal edilmeli..!!”

“Proje, derhal iptal edilmeli..!!”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri dün, meclis toplantısında, Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasına yapılmak istenen Saros FSRU Gemi İskelesi ve 17 kilometrelik Boru Hattı Projesi’ni gündeme getirdi.

CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, projenin ilerlemeden durdurulması gerektiğini ve derhal iptal edilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, CHP’li İl Genel Meclis üyeleri tarafından hazırlanan ortak açıklama, Grup Başkanı Erdoğan Gümülcineli tarafından okundu.

“Proje, ilerlemeden durdurulmalı”

Konuşmasına, “Saros Körfezi’nin biyoçeşitliliği ülkemizi çevreleyen tüm denizlerimizden çok daha zengindir.” diyerek, başlayan Gümülcineli, şunları söyledi: “Kuzey Ege’nin bu bakir sularına 1970’li yıllarda gelen Kaptan Cousteau, yaptığı dalışların sonunda Saros Körfezi’ne hayran kalmış ve Saros Körfezi için Kızıldeniz'in kuzey versiyonu tanımını yapmıştır. Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar da bunu doğrular niteliktedir. Saros Körfezi, Özel Çevre Koruma Bölgesi Yönetim Planı hazırlanmış ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nce 22.01.2018 tarihinde onaylanmıştır. Saros Körfezi’ni de kapsayan, 1/100.000 ölçekli Trakya Alt Bölgesi Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000 ölçekli Edirne İl Çevre Düzeni Planı onaylanmıştır. Bu plan hükümlerine göre Saros Körfezi’nin kuzey kıyıları Kültür ve Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi/Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir. Danıştay 6.Dairesi Başkanlığı’nın verdiği karara göre; “Enez Dalyan Gölünden Evreşe Ovası kıyısına kadar uzanan kuzey Saros Körfezi kıyı kuşağının doğal yapısı ve içerdiği ekolojik çeşitliliğin korunması” gerekmektedir. Aynı zamanda proje alanı bizim de altında imzamız bulunan uluslar arası anlaşmalar ile çok sıkı şekilde korunan deniz çayırlarının yoğun olarak bulunduğu alandır. Edirne ili Keşan ilçesi Sazlıdere ve Gökçetepe köyleri arasında, BOTAŞ-Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. tarafından yapılması planlanan Saros FSRU Gemi İskelesi ve 17 kilometrelik Boru Hattı Projesi ilerlemeden durdurulmalıdır. Sunduğumuz gerekçeler nedeniyle, ilgili Bakanlıklar Saros Körfezi’ni tümüyle Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan etmeli ve koruma görevlerini yerine getirmelidirler.”

“Saros Körfezi’nin doğal ekolojik yapısına geri

dönüşü mümkün olmayan hasarlar verecek”

Erdoğan Gümülcineli açıklamasına şöyle devam etti: “Trakya’nın, Saros Körfezi’nin doğal ekolojik yapısına geri dönüşü mümkün olmayan hasarlar verecek, denizi yok edecek bu proje kapsamında Mahmutköy Botaş Doğalgaz Ana Dağıtım Hattına kadar yapılacak orman kesimleri, tarım arazi tahribatı, bölgenin fauna ve florasını da çok olumsuz etkileyecektir. Hem deniz hem kara canlıları öncelikle inşaat ve sonraki gemi faaliyetleriyle sayı ve tür olarak nesilleri tehlike altına girecektir.

1/100.000 ölçekli Trakya Alt Bölgesi Ergene Havanın Çevre Düzeni Planında ve 1/25.000 Edirne İl Çevre Düzeni Planında proje alanı Enerji Depolama Alanı ve Boru Hattı Alanı değildir. 12 ay sürekli gelecek olan 100.000 tonluk dev kargo gemilerinin sığ körfez sularında karaya oturması ve kış koşullarında yaşanacak gemi kazalarında körfezde ciddi kirlilik ve ekolojide ciddi tahribat oluşacaktır. Saros Körfezi 1.Derece Deprem Bölgesi’dir. Saros Körfezi aktif fay hattı üzerindedir. Liman ve boru hattının olası bir depremde zarar göreceği ve bu sebeple Saros Körfezi’ne de zarar vereceği açıktır.”

“Proje, derhal iptal edilmeli”

Gümülcineli açıklamasını şöyle tamamladı: “Bölge halkının 50 bin imza ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na itiraz ettiği, Anayasanın 17. maddesi, 45. maddesi, 56.maddesi, 169.maddelerine, Çevre Kanununa tamamen aykırı olan Trakya’nın ve tüm Saros Körfezi’nin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına zarar verecek, dogal yaşamı ortadan kaldıracak. Edirne ili Keşan ilçesi Sazlıdere ve Gökçetepe köylerinde, BOTAŞ-Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. tarafından yapılması planlanan Saros FSRU Gemi İskelesi ve Boru Hattı Projesinin derhal iptal edilmesini bölgede yaşayanların yerel temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi, İl Genel Meclisi üyeleri olarak talep ediyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2014/242 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2014/242 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İli Keşan İlçesi İspatcami Mahallesi 16 Ada 21 Parsel 1.509,66 m2 miktarlı A ve B bloklardan 6'şar katlı betomarme apartman ve arsası vasfındadır.Kat mülkiyeti tesis edilmiş olup,115/4184 arsa paylı A blok üçüncü kat 11 nolu bağımsız bölüm darire 04.06.2012 tarih ve 4885 yevmiye no ve satış edinme nedeni ile borçlu adına kayıtlıdır.Onaylı imar planlarındaEdirne İli Keşan İlçesiİspat cami mahllesi 16 ada 21 Parsel deki taşınmaz bahçeli nizam yollardan 5.00 mt. yan komşu parsel sınırlardan 3.00 mt.arka bahçeden h/27.75 mt çekmek sureti ile,h=15.50 mt.(Y-5) 5 katlı inşaat izinli olup parsel üzerindeki yapılaşma tamamlanmıştır.
Hali hazır durum itibariyle taşınmaz üzerinde A-B Bloklu, altında bodrumları olan 5 katlı betonarme karkas sistem inşa edilmiş,asansörlü kaloriferli apartman binası yer almaktadır.Satışa konu A blok üçüncü kat 11 nolu meskenantre, 1 wc, 1 mutfak, 1 salon,3 yatak odası ve 1 banyodan oluşmakta , antre koridor ve ıslak hacimler yer döşemeleri seramik,diğer odalar laminat parke döşeme kaplamalı, duvarlar ve tavanlar saten plastik boya badanalı,amerikan panel iç kapı,pvc çift cam dış kapı ve pencere doğramalı 130 m2 alanlı olup halen mesken olarak kullanılır durumdadır. Kıymeti 207.000,00 TLKDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü 08/01/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 09/02/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KEŞAN BELEDİYESİ HİZMET BİNASI KONFRANS VE FUAYE ALANI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/242 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Çakırlar, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun satışıyla ilgili açıklama yaptı: "Katarlıların hisse senedi almaları ayrı bir şey, Borsa İstanbul'dan %10 almaları farklı bir şey"

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun Katar'a satılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Katar'ın petrol rezervleri bittiğinde topraklarında hiçbir şey kalmayacağını bildiğini ve bu nedenle Türkiye'de yatırım yaptığını söyledi.

Çakırlar, Borsa İstanbul hisselerinin yüzde 10'luk diliminin Katar'a satışının doğru olmadığını belirterek, "Katar dünyada petrol zengini bir ülke. Petrolü bitince topraklarının hiçbir işe yaramayacağını da biliyor. Bugün dünya rezervinin, petrole dayanarak 50 yıl kalacağı söyleniyor. Onun için güneş enerjisine, rüzgar enerjisine alternatif enerjilere dönüşüyor. Bu nedenle gelip buralarda yatırım yapıyor. Borsa İstanbul'un hisse satışını hiç doğru bulmuyorum. Hasırı her kaldırdığımızda altından başka bir Katar çıkıyor. Ekonomik faaliyetler sürmeli belki ama bu faaliyetler sürerken de önüne gelene bir şey satılıyorsa, yarın adamlar bunların söz sahibi olur. Suriye göçünden dolayı ciddi bir Arap göçü var. Ülkemizin özellikle Hatay gibi Kilis gibi bölgelerinde yerli nüfusu geçtiler. İstanbul'da ne kadar var bilmiyoruz. Katarlıların hisse senedi almaları ayrı bir şey, Borsa İstanbul'dan %10 almaları farklı bir şey. Bu çok sıcak bakılacak bir şey değil. Kanal İstanbul Projesi ile bunu ilgilendirdiği zaman daha sıkıntılı boyutlara varacağı kanaatindeyim." dedi.

"Gücümüz oranında bu işe dilimizin döndüğüce karşı çıkacağız"

Oldukça sıkıntılı sürecin geleceğini kaydeden Orhan Çakırlar, "Kanal İstanbul Projesi'ne külliyen karşıyım. Sebebi de çok net. Edirne'de yaşıyoruz. Edirne'de bugün Kayalı Barajı'ndan su alamaz hale geldik. İstanbul nüfusundaki suyu besleyebilmek için Istırancaların bütün suyunu aldılar. Sakarya'da, Düzce'deki Melen Çayı'na kadar bütün suları aldılar. Bu coğrafyadaki insanlar ne yapacak? Bunları örtüştürdüğünüz zaman çok sıkıntılı bir süreç geliyor diye düşünüyorum. Mal satmak ayrı, hisse almak ayrı. Türkiye geneli için sıkıntılı olacağını düşünenlerdenim. Çok uygun bulmuyorum. Gücümüz oranında bu işe dilimizin döndüğüce karşı çıkacağız." diye  konuştu.

"Yarın bu tesisi Katarlılara satmayacaklarını nerden biliyoruz"

Sözlerinin son bölümünde, Sazlıdere Köyü Sahili'ndeki FSRU Gemi İskelesi ile ilgili de konuşan Çakırlar, şunları söyledi; "En yakın örnek Saros Körfezi'ndeki liman işi. Hem çevre için kanun çıkarmaya uğraşıyorsunuz hem dünyanın gözbebeği olan bir yere liman yapacaksınız. Denizde pervanelerin getireceği zararlar doğayı kirlettikten sonra Ergene'nin akıbetine uğrayacak Saros Körfezi'ne karşı olmamak aklı evvel bir adamın işi değil. 1912'de Şarköy ve Mürefte'de olan bir depremde tüm Trakya etkilenmişti. Çok hatırı sayılır mal ve can kayıplarına neden olmuştu. 1953'te Çanakkale Yenice'de olan deprem, Edirne'de minarelerin yıkılmasına kadar etkiledi. Saros Körfezi'nde fay hattına 1810 kilometre mesafede bir tesis kuruyorsunuz. Sonuçta ne olacak? Yarın bu tesisi Katarlılara satmayacaklarını nerden biliyoruz? Birçok liman yabancı işletmelere satıldı. Çevre kirliliği açısından endişe var. Ekonomik endişe ayrı, çevreyi kirletme endişesi ayrı. Deprem gibi benzeri olan şeylere karşı nasıl bir mukavemet olacak? Yenice ile Saros Körfezi arasındaki mesafe ne kadar, Mürefte ile ne kadar? Böyle bir tesisin hem çevreye, hem yatırıma, hem ileride doğacak olan riskleri göz önüne aldığımız zaman karşı olmamak mümkün değil. Adamlar Saros'da iş makinelerini vurmaya başlamış. Mahkeme kararıyla itiraz ediliyor, mahkeme kararı çıkana kadar adamlar orada birçok şeyi yapacaklar."

Haber: İlker GÜREL

Polis, tedbirlere uyulmayan yerlerde ani kontroller yapıyor

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, coronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ek genelgelerde belirtilen kurallara uyulmayan alanlara yaptığı ani baskınlar ile gerekli cezai işlemleri uyguluyor.

Coronavirüs vak'a sayılarındaki artışların ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ek tedbir genelgesinin 81 ilin valiliklerine gönderilmesinin ardından, bahse konu ek tedbirler Keşan'da da yürürlüğe girmişti. Bu kapsamda, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ek tedbirler ile ilgili denetimlerini de sıklaştırdı. Denetimlerin dışında, vatandaşlardan gelen maske ve mesafe kurallarının hiçe sayıldığı bölgeler ile ilgili ihbarları da değerlendiren polis, dün bazı bölgelerde ani kontroller yaptı. Bu alanlardan biri olan Ali Paşa Halk Çarşısı'nda kontrol yapan polis, buradaki vatandaşlardan maske ve mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Öte yandan, ekipler, masa ve sandalye koyduğunu belirlediği bir çay ocağına tutanak tutarken, yine mesafe kuralına uyulmadığını belirlediği bir işyerine de gerekli tutanağı tuttu. Kontrollerin sıklıkla devam edeceği öğrenildi.

Haber: İlker GÜREL

Cumhuriyet Caddesi adına yakışır şekliyle 2 Aralık’ta trafiğe açılacak

Cumhuriyet Caddesi'nde 28 Kasım 2020 Cumartesi günü öğlenden sonra başlayan asfalt serim çalışmaları tamamlandı.

Keşan Belediyesi tarafından yol yapım çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Cumhuriyet Caddesi’nde adına yakışır bir çalışma tamamlandı. 28 Kasım 2020 Cumartesi günü Cumhuriyet Caddesi’nde saat 13.00 sıralarında başlayan asfalt serim çalışmaları 29 Kasım 2020 Pazar günü gece geç saatlerde sona erdi. Asfalt serim çalışmaların ardından da 30 Kasım 2020 Pazartesi günü ise yol çizgi çalışmaları tamamlandı. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yakından takip etti.

Helvacıoğlu: "Eğer bizler önlem alırsak, sağlıklı günlere kavuşuruz"

Cumhuriyet Caddesi ziyaretinde konuşan Helvacıoğlu, coronavirüs vakalarının yükseldiği şu günlerde Keşan Belediyesi olarak çalışmaya devam ettiklerini dile getirerek; “Cumhuriyet Caddemizde asfaltlama çalışmalarına devam ediyoruz. Adına yakışır bir şekilde caddemizi asfalt yapıyoruz. Keşan’ın ana arteri olan yaklaşık 1 kilometrelik caddemizi çarşıdan Yeni Mahalle’ye bağlanıyor. Çok güzel, kaliteli bir işçilikle asfaltımızı, kaldırımlarımızı tamamladık. Çarşamba günü de caddemizi trafiğe açacağız. Bu arada çalışmalar boyunca Mahalle Muhtarımız Nedim İşlek sürekli yanımızdaydı. Fen işlerimize, firmamıza, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. En çok da bize özveri ile, sabırla yaklaşık 45 gündür tahammül eden mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Caddemiz Keşan’ın en güzel caddelerinden biri. Gerçekten ismine yakışır bir cadde oluşturduk. Cumhuriyet Caddesi ile asfalt sezonunu tamamladık. Nisan-Mayıs ayına kadar hava şartları nedeniyle asfaltlama yapamayacağız. Dönemimizde Keşan’ın tüm yollarını Allah’ın izniyle iyileştirmek,yenilemek için yollara çıktık. Yardım eden ekibimize, Fen İşlerimize, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Meclisimize, bize destek olan halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Pandemi nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Sayılar Keşan’da da artıyoruz. Önlem almak bizim elimizde. Tedbirleri elden bırakmamak bizim elimizde. Eğer bizler önlem alırsak, sağlıklı günlere kavuşuruz. Özlediğimiz, hasret duyduğumuz o günlere geri geleceğiz inşallah. Herkese iyi ve sağlıklı günler diliyorum." dedi.

AK Parti İl Başkanı Belgin İba Cumhuriyet Caddesi’ni ziyaret etti

Öte yandan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İlçe Başkanı Gürcan Kılınç Cumhuriyet Caddesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Burada konuşan İba, Helvacıoğlu’nun çalışkanlığına vurgu yaparak, Keşan Belediyesi’nin Keşan’a yakışan yollar yapmaya devam edeceğini dile getirdi. Öte yandan Cumhuriyet Caddesi 2 Aralık 2020 Çarşamba günü trafiğe açılacak.

Haber MERKEZİ

 

FSRU Gemi İskelesi'nde ÇED davaları için yürütmenin durdurulması istendi

Sazlıdere'deki FSRU Gemi İskelesi ve Boru Hattı çalışmalarıyla ilgili olarak Edirne İdare Mahkemesi'ne 1. ÇED ve 2. ÇED davaları için ayrı ayrı yürütmenin durdurulmasıyla ilgili dilekçe verildi.

Saros Gönüllüleri, Sazlıdere Köyü Sahili'ndeki FSRU Gemi İskelesi ve Boru Hattı ile ilgili 1. ÇED ve 2. ÇED davaları için ayrı ayrı "Acilen" yürütmenin durdurulması adına Edirne İdare Mahkemesi'ne dilekçe verdi. Konuyla ilgili olarak her iki ÇED olumlu kararına dair yürütmelerin durdurulması için verilen dilekçelerden 1. ÇED raporu dilekçesinin açıklama bölümünde; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı büyük bir idari garabete imza atmıştır. Şu an ortada BOTAŞ'ın sunduğu birbirinden farklı iki ayrı ÇED raporu vardır. Bakanlık birbirinden farklı her iki rapora da ÇED Olumlu Kararı vermiştir. İnşaat ve hafriyat çalışmaları hangi ÇED raporuna ve hangi ÇED Olumlu kararına göre yürütülmektedir. Tek bir proje için iki ayrı ÇED raporu, tek bir proje için iki ayrı ÇED Olumlu kararının varlığı görülmemiş bir skandaldır. Birinci ÇED raporuna verilen ÇED Olumlu Kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Sayın Mahkemenizde 2020 / 938 Esas sayılı dava da derdesttir. Bu dosyanın da sayın Mahkemece delil olarak incelenmesini talep ediyoruz." ifadelerine yer verildi. 2. ÇED raporu ile ilgili verilen dilekçenin açıklama bölümünde de şu ifadeler kullanıldı; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı büyük bir idari garabete imza atmıştır. Şu an ortada BOTAŞ'ın sunduğu birbirinden farklı iki ayrı ÇED Raporu vardır. Bakanlık birbirinden farklı her iki rapora da ÇED Olumlu Kararı vermiştir. İnşaat ve hafriyat çalışmaları hangi ÇED raporuna ve hangi ÇED Olumlu kararına göre yürütülmektedir. Tek bir proje için iki ayrı ÇED raporu, tek bir proje için iki ayrı ÇED Olumlu kararının varlığı görülmemiş bir skandaldır. İkinci ÇED raporuna verilen ÇED Olumlu Kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Sayın Mahkemenizin 2020 / 646 Esas sayılı davayı açtık. Bu dosyanın da sayın Mahkemece delil olarak incelenmesini talep ediyoruz."

Haber MERKEZİ

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar