Son Dakika
İLANKEŞAN  MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN(tekrar)KEŞAN BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNCE, MUHTELİF CADDE VE SOKAKLARDA BACALARIN VE IZGARALARIN YÜKSELTİLMESİ VE İLAVE HATLAR YAPIMI KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIHüseyin Erkin, Tunca ve Meriç'te debilerin düşmesiyle ilgili uyardı: "Önlemlerin şimdiden alınmasında fayda var"TEKZİP VE DÜZELTME“Vekaletle kurban kesim ücreti yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi”Malkara Belediye Başkanı Yurdakul ile görüşen Sarıkeçe 13 Temmuz'u işaret etti "Keşanlı pazarcı esnafımızın 13 Temmuz itibariyle sergi açabileceklerinin müjdesini aldık"Erkan: “İşlerimizde geçen yıla göre yüzde 60 oranında düşüş yaşandı”Jandarma ekipleri 394 kg bandrolsüz nargile tütünü ele geçirdiEvinde yapılan aramada bonzai ve hassas terazi çıkan şüpheli tutuklandı“Çeltikte, zor bir sezon geçiriyoruz”
Muhtarlar, Muhtarlar Günü'nü dev Türk bayrağı başında asker selamı vererek kutladı

Muhtarlar, Muhtarlar Günü'nü dev Türk bayrağı başında asker selamı vererek kutladı

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak kabul edilmesinin ardından, 19 Ekim Muhtarlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Keşan'da da düzenlenen törenle kutlandı.

Saat 10.30 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Garnizon Komutanı Piyade Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, Keşan merkez ve belde mahalle muhtarları ile köy muhtarları ve daire amirleri katıldı.

Kemik: "Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir"

Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever'in sunduğu tören; Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Kutlama mesajlarının okunmasının ardından, devam eden törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik tarafından yapıldı. 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programına katılan herkese "Hoş geldiniz" diyen Kemik, "Bugün burada Cumhuriyetin mihenk taşlarından olan, tarihten bugüne dek seçimle göreve gelen değerli muhtarlarımızın gününü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Vatandaşın her derdini, her sıkıntısını çözmek için gece gündüz çalışan muhtarlarımızadır. Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir. Gerek bu hakkı temsil etmek için, gerekse kamuoyuna farkındalık oluşturmak için 19 Ekim’i muhtarlar günü olarak ilan edilmesine vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum. Muhtar suçların önlenmesinde önemli odaklardan ve bu konuda rol alacak kurumlardan birisidir. Muhtar o yönüyle polisimize, jandarmamıza ve belediyelerimize de yardımcı olmaktadır. Cumhurbaşkanımızın muhtarlara bakış nedeniyle özlük haklarında bir iyileşmeye gidilerek 2002 yılında muhtarlarımız 80-90 TL alırken, bugün bu miktar asgari ücrete ulaşmıştır. Sigorta primlerinizde artık devlet tarafından ödeniyor. Ama şüphesiz bunun en onurlu, en şerefli kişisi olmak durumundadır. Onun için de mahallesinde olan her şeyden öncelikle muhtarlarımız sorumludur.” dedi.

"Her türlü olumsuzluğa rağmen birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağız"

Muhtarların, insanlara şefkat ile yaklaşarak, onların dertlerine çare arayacak kişiler olduğunun altını çizen Abdullah Kemik, "Muhtarlar mahallesinde ve köyünde devletin gözü, kulağı, eli, ayağıdır. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Örnek muhtar olmak durumundayız. Örnek muhtar, halkın sorunlarını ilgili makamlara götüren ve çözen muhtardır. Ülke içinde ve dışında milletimizin ve devletimizin bakası için mücadele ediyoruz. Bu nedenle hepimiz bulunduğumuz görevlerde işimizi en iyi şekilde yapmakla mükellefiz. Ancak böyle yaparak Türkiye’yi muasır medeniyetler noktasına getirebiliriz. Bu noktada mahalle ve köy muhtarlarımızın üstlendiği görevlerde son derece önemlidir. Bizler kimi zaman siyaset yaparız, kimi zaman ters düştüğümüzde olur ancak vatanın bölünmez bütünlüğü ve devletin bekası söz konusu olduğunda şimdi olduğu gibi tek bilek, tek yürek olmasını da biliriz. Tek bayrak, tek devlet, tek vatan, tek millet ilkesinden asla taviz vermeden milletimizi ve devletimizi geleceğe birlikte taşıyarak ülkemizi, şehrimizi ve köylerimizi hep birlikte kalkındıracağız. Her türlü olumsuzluğa rağmen birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Muhtar Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Ayrıca önceki gün muhtarlarımız ile birlik içinde iyi güzel bir gün geçirmemizi sağlayan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve ekibine tüm muhtarlar adına teşekkürlerimizi sunuyorum." diye konuştu.

Akhoca Muhtarı ve Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı da şiir okudu

Törende; Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencileri Nüket Berrak Huni ve Azra Uygun'un yanı sıra, Akhoca Köyü Muhtarı Emrullah Meriç ve Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar da şiir okudu. Buradaki tören, törene katılan herkesin, dev Türk bayrağı önünde, asker selamı vererek fotoğraf çektirmeleri ile sona erdi. Öte yandan, sayı duruşu ve İstiklal Marşı için törende Keşan Belediye Bandosu'nun olmaması da dikkat çeken ayrıntı oldu.

Kaymakamlık ziyareti...

Kemik ve beraberindeki bazı muhtarlar ile İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar'ın da katılımıyla, Keşan Kaymakamı Nuri Özder'i ziyaret etti. Ziyarette konulan Özder, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhtarlara teşekkür ederek, "Bizler her zaman birlikte çalışıyoruz. Yönetimimizdeki en önemli paydaşlarımızdan birisiniz. Sizlerin çalışmalarınıza her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Biz de sizlerden destek alıyoruz. Tekrar Muhtarlar Günü'nüz kutlu olsun." dedi. Daha sonra söz alan Çakırlar, muhtarların en zoru başaran insanlar olduğunu belirterek, "Doğan da, nikah kıyan da, yakınını kaybeden de size gelir. Yaptığınız hizmet, bu ülkeye herkesten daha fazla. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Belediye ziyareti...     

Kaymakam Nuri Özder'in ardından, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ziyaret edildi. Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 11.30’da başlayan ziyarete; İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ile Edirne İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt, belediye meclis üyeleri  ile mahalle ve köy muhtarları da katıldı. Ziyarette konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, muhtarların devleti temsil eden bir müessese olduğunu belirterek “Seçimle gelmenize rağmen siyaset kavramını çok içinde tutmayan bir müessesesiniz. Bu da çok önemli, dönemin demokrasinin temel taşı ama siyasetin dışında gelen bir seçimle gelen yapısınız. Belediye olarak muhtarlarımız bizim belediye başkanımız, muhtarlarımız bizim meclis üyelerimiz, muhtarlarımız bizim 26. meclis üyemiz kadar kıymetli olduğunu hatta daha da öte daha kıymetli olduğunu ifade etmek isterim. Muhtarsız belediye başkanlığı, muhtarsız belediye olmayacağını anladım. Sadece mahalle muhtarlıklarımız değil köy muhtarlıklarımız da bizim. Bizim mahalle, belde ve köy muhtarlıklarımızla büyük bir aile olmak zorunda olduğumuza karar verdik. Bu anlamda her muhtarımızla beraber olmanın anlamını 4.5 yıllık görev süresi içerisinde, belediye meclis üyelerimize de bunu anlatarak hep beraber olmanın faydasını halkımıza da anlatacağız. Hepimiz artık el eleyiz. Ben böyle güzel, samimi ve dostça bir kutlama görmedim. Diğer kutlamalara çamur atmak veya eksik demek istemiyorum ama bugün şiirlerle bir anlam kattık kutlamalara. Muhtarlık müessesesinin ne kadar kutsal olduğunu, bundan sonra daha da anlam kazanacağını ve muhtarlarımızı bunun sinyallerini verdiğini belirtiyorum. Birliğiniz, beraberliğiniz daim olsun. Bizler de belediye olarak da siyaset olarak da, hükümet olarak da bütün dostlarla sizin yanınızdayız. İsteyeceğiz, gezen olacağız, gören olacağız, yapışan olacağız ve devam edeceğiz. İki kere gittik alamıyoruz, vermiyorlar demeyeceğiz. Bıktırana kadar biz isteyeceğiz. Ama Allaha çok şükür sayın vekilim sayın ilçe başkanlarım bu dönem bir şeyi görüyorum. Gelin bu dönemi hep beraber dinamik bir şekilde geçmişe ders olsun, geleceğe de örnek olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum." şeklinde konuştu.

Sarıkeçe: "Muhtarlarımız bence demokrasinin en temel taşlarıdır"

Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Sarıkeçe de "Kıymetli belediye başkanımız gayet güzel özetledi. Muhtarlarımız bence demokrasinin en temel taşlarıdır. Muhtarlarımızı siyasetin kirlenmiş ortamının olmadığı bir seçimle göreve gelmiş bir mertebe olarak görüyorum. 0 teveccühe hizmet eden devletin bir organı gibi halkının her türlü sorunlarını yetkili mercilere ileten tüm muhtarlarımızın günü kutlu olsun." dedi.

Kılınç: "Muhtarlık müessesesinin kültürün ve hayatın önemli yapı taşlarından olduğunu söylemek isterim"

Daha sonra söz alan Kılınç ise şunları söyledi; “Muhtarlık müessesesinin kültürün ve hayatın önemli yapı taşlarından olduğunu, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletin her noktasındaki kurumsal temsilcisi olduğunu söylemek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle görev yapan mahalle ve köy muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Bu anlamlı günün halkımıza görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ebediyete göç etmiş olan muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyor. Hayatta kalan diğer görev yapmış muhtarlarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Bayazıt: "Onlar hem demokrasinin temel taşı hem de bürokrasinin en üst safhasıyla iletişimi kuran yegane unsurlar"

Halil Bayazıt da, öncelikle tüm muhtarların Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, "Biz muhtarlarımızla devamlı bir aradayız, iç içeyiz. Onlar hem demokrasinin temel taşı hem de bürokrasinin en üst safhasıyla iletişimi kuran yegane unsurlar. Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Dünkü program için de sayın başkanıma muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kemik: "Muhtarın farkındalığını gücünü de hissettirmek lazım"

Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik de, "Aramızda 20-25 ve 30 yıldan beri görev yapan arkadaşlarımız var. Muhtarın farkındalığını gücünü de hissettirmek lazım. Biz de dün Keşan Belediyesi’nin ve başkanımızın iyi bir organizasyonuyla bu farkındalılığı yaşadık. Ben bu nedenle tüm muhtarlarımız adına Sayın Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Dün tüm arkadaşlarımızla mutlu, huzurlu ve güzel bir gün geçirdik. Bugün de Sayın Valimiz bizi gizli gizli izlemiş, bugün muhtarlarımıza yakışan bir gün oldu. Ben huzurlarınızda Sayın Vekilime de çok teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp buralara kadar geldi. Tüm vekillerimizi ve Sayın Valimizi de aradım programımıza davet ettim. Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, siyasi parti temsilcilerimize ve STK yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun iyi ki bu iki günü bize yaşattınız. Teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Çakırlar: "Bizim için Edirne'de partizanlık önemli değil"

Ziyarette son olarak söz alan Çakırlar, bütün programını iptal ederek muhtarlar ile olmak istediğini ve bu anlamda muhtarların önemini iyi anladığını düşündüğünü dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı; "Köyün Cumhurbaşkanı da sizsiniz, kaymakamı da sizsiniz, valisi de sizsiniz. Doğana da ölene de her türlü hizmeti götürmekle mükellefsiniz ve bunu da yapıyorsunuz. Yani illa milletvekili olmak illa belediye başkanı olmak, illa belediye meclisi üyesi olmak gerekmiyor. Hizmet her kademede en güzel şekilde yapılmalıdır diye düşünüyorum. Şimdi işi parlamentoya getireceğim. Biz Edirne’den 4 milletvekili seçildik. Bir kardeşimiz, Allah Rahmet eylesin rahmetli oldu. Şu anda 3 milletvekiliyiz. Ama diğer kardeşimizden vefat etmeden önce dördümüzün de bir arada fotoğrafı var. Birbirimize söz verdik. Bizim için Edirne'de partizanlık önemli değil. Biz Edirne’ye hizmet için varız. Kanuna nizama uyan herkes bizim hemşehrimiz, herkes bizim vatandaşımız. Bu düşüncelerle ne olur bizi her an, 24 saat arayabilirsiniz. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral hanım milletvekili olmadığı için ben partinin Grup Başkanı olmam sebebiyle Edirne’ye çok fazla zaman ayıramıyorum. Keşan ile ilgili bir sıkıntı olduğunda ben dahil diğer iki vekil arkadaşımızı da her zaman arayın. Biz hiç ayırım yapmadan hizmet etmeye varız. Bu duygu ve düşüncelerle gününüzü bir kez daha kutluyorum. Ama ne olur, hizmet etmenin yolu bulunduğunuz yerlerden geçer. Bulunduğunuz yerler bize baskı yapıp daha çok hizmet almayı sağlar. Yapacaklarımız vardır yapamayacaklarımız vardır. Yapamayacaklarımızı yapabilmek için gayret sarf ederiz. Yapamayacağım şeyi açık açık söylerim ama yapabileceğim işi de hallederim. Bu gününüzü kutluyor ve bu fırsatı bana veren sayın belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na da teşekkür ediyorum." Buradaki ziyaretin ardından, hep birlikte öğle yemeği yendi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İLANKEŞAN  MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN(tekrar)

İLAN
 

KEŞAN  MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN

 
S.NO TAŞINMAZ   NO. İLİ İLÇESİ MAHALLESİ/KÖYÜ ADA PARSEL CİNSİ TAŞINMAZ BİNA NO ARSA  FİİLİ YÜZÖLÇÜMÜ TAHMİNİ GEÇİCİ TEMİNAT İHALE  İHALE
ŞEKLİ DAİRE NO PAYI DURUMU NET/BRÜT BEDELİ(TL) BEDELİ (TL) TARİHİ SAATİ
1 22050100742 EDİRNE KEŞAN YUKARI ZAFERİYE MAH. 201 9 MESKEN KAT İRTİFAKI 17-5 150/4000 Dolu 95,00 / 95,00 155.000,00 15.500,00 16.07.2020 10:00
2 22050100742 EDİRNE KEŞAN YUKARI ZAFERİYE MAH. 201 9 MESKEN KAT İRTİFAKI 17-7 200/4000 Dolu 100,00 / 100,00 170.000,00 17.000,00 16.07.2020 10:15
3 22050100742 EDİRNE KEŞAN YUKARI ZAFERİYE MAH. 201 9 MESKEN KAT İRTİFAKI 17-10 200/4000 Dolu 100,00 / 100,00 170.000,00 17.000,00 16.07.2020 10:30
4 22050100742 EDİRNE KEŞAN YUKARI ZAFERİYE MAH. 201 9 MESKEN KAT İRTİFAKI 17-13 200/4000 Boş 100,00 / 100,00 170.000,00 17.000,00 16.07.2020 11:00
            Yukarıda nitelikleri, tahmini bedelleri ve geçici teminatları belirtilen  taşınmazların satış  ihalesi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatte Büyükcami Mahallesi-Hükümet Konağı arkası Maliye Hizmet Binası -4 ncü Kat Malmüdürlüğü - KEŞAN  adresindeki   Malmüdürlüğü Makam Odasında  teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır.
             1- İhale ile ilgili dosya ve şartname mesai saatleri dahilinde Keşan  Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilir.
             2-  İhaleye katılmak isteyenlerin;
                a) Yasal yerleşim yerini gösterir belgeyi (ikametgâh belgesi) 
                b) Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,
                c) Gerçek kişilerin TC kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, gerçek kişilerin Nüfus Cüzdanı suretini,
                ç) Geçici teminat makbuzunu veya teminat mektubunu,
                d) Özel hukuk tüzel kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; kamu tüzel kişilerinin ise, yukarıdaki 2. maddenin (b), (ç) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi komisyona teslim etmek zorundadırlar.
             3-  Geçici teminatın, mevduat veya katılım bankalarından alınacak teminat mektubu olarak verilmesi halinde, geçici teminat mektubunun süresiz olması ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 27. maddesi ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinde belirtilen hususları taşıması gerekmektedir.
             4- İstekliler ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşması kaydıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını iadeli taahhütlü posta ile de gönderebilirler, postadaki gecikmeler kabul edilmez.
             5-  Satışa konu kamu konutlarında oturanlar, 4706 sayılı Kanun 4. maddesinin 8. fıkrası uyarınca ihale bedeli üzerinden  öncelikli olarak satın alma hakkına sahiptirler. 
             6- Komisyon gerekçesini belirtmek şartıyla ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
            İlan olunur
            NOT:Türkiye genelindeki ihale bilgileri  www.milliemlak.gov.tr internet adresinden öğrenilebilir.

KEŞAN BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNCE, MUHTELİF CADDE VE SOKAKLARDA BACALARIN VE IZGARALARIN YÜKSELTİLMESİ VE İLAVE HATLAR YAPIMI KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

KEŞAN BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNCE, MUHTELİF CADDE VE SOKAKLARDA BACALARIN VE IZGARALARIN YÜKSELTİLMESİ VE İLAVE HATLAR YAPIMI

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Bacaların ve Izgaraların Yükseltilmesi ve İlave Hatlar Yapımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN

:

2020/346593

 

1-İdarenin

a) Adı

:

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

b) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

c) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu yapım işinin

a) Adı

:

Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Bacaların ve Izgaraların Yükseltilmesi ve İlave Hatlar Yapımı

b) Niteliği, türü ve miktarı

:

17 Kalem Muhtelif Miktarlarda Bacaların ve Izgaraların Yükseltilmesi ve İlave Hatlar Yapımı
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer

:

Proje ve Mahal Listelerinde Belirtilen Yerler

ç) Süresi/teslim tarihi

:

Yer tesliminden itibaren 180 (yüz seksen) takvim günüdür.

d) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.


3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati

:

24.07.2020 - 11:00

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres)

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Keşan Belediyesi Yeni Hizmet Binası Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri.
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi.
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

 

4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

Yapım İşlerinde İş Deneyiminde Değerlendirilecek Benzer İşlere Dair Tebliğ Ekinde yer alan A/IV Grubu İşler benzer iş olarak kabul edilecektir.

4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

İnşaat Mühendisliği veya Çevre Mühendisliği


5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.


10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1,2
Aşırı düşük teklif değerlendirme yöntemi: Teklifi sınır değerin altında olduğu tespit edilen isteklilerin teklifleri, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin reddedilecektir.

 

Hüseyin Erkin, Tunca ve Meriç'te debilerin düşmesiyle ilgili uyardı: "Önlemlerin şimdiden alınmasında fayda var"

Makine Yüksek Mühendisi ve DSİ (Devlet Su İşleri) emekli Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Erkin, Tunca ve Meriç nehirlerindeki debilerin düştüğüne dikkat çekerek, debilerin düşmesinden kaynaklı mağduriyetlerin yaşandığını ve şimdiden önlem alınmasında fayda olacağını söyledi.

Erkin, Meriç ve Tunca nehirlerindeki debiler ile ilgili rakamsal verileri paylaştı. Verilere göre debilerin düştüğünü ve çiftçilerin bu anlamda dikkatli olması gerektiği yönünde uyarıda bulunan Hüseyin Erkin, "Tunca - Meriç debileri düşüyor, çeltik riski olabilir." dedi.

"1993 yılında Bulgaristan’dan 0,13 dolar metreküp ton fiyatından su alınmıştır"

Meriç Nehri'nin, Tunca ve Arda kolları ile birleşerek, Türkiye-Yunanistan arasında yaklaşık 180 kilometre sınır oluşturduğunu hatırlatan Erkin, "Enez ve Saros Körfezi'ne dökülen yılda ortalama 6 milyar metreküp su taşıyan bir nehirdir. Yaz aylarında ve ilkbahar sonlarına doğru Meriç- Tunca nehirlerinden tarımsal alanlarda sulama yapılmaktadır. Denize akan yıllık 6 milyar metreküp suyun, en fazla 1 milyarı ancak tarımda, DSİ projeleri dahil kullanılabilmektedir. Ancak son yıllarda Bulgaristan’daki nehir üzerindeki, barajlarda depolanan sular dolayısıyla, zaman zaman Meriç ve Tunca nehirleri debilerinden yeterli su akmamakta. Debi azalmasından dolayı çiftçiler mağdur oluyor. Geçmiş yıllarda bu şekilde durumlar yine ortaya çıkmıştı. Örneğin, 1993 yılında yaz aylarındaki kuraklık dolayısıyla nehirde su debisinin düşmesi yüzünden Bulgaristan’dan 0,13 dolar metreküp ton fiyatından su alınmıştır. Bu yıl inşallah aynı olay meydana gelmez. Tunca Nehri’nin ortalama debisi 40-50 metreküp saniye iken, şu anda 5 metreküp saniye düşmüştür. Meriç Nehri’nin ortalama debisi saniyede 200 metreküp civarında iken şu an saniyede 45 metreküp civarında akıyor. Debi giderek azalırsa o zaman tehlike söz konusu olur. Çiftçilerimiz buna göre önlemler almalı. İl ve ilçe bazlarında çeltik komisyonlarının da önlem almaları gerekir. Suyu daha dikkatli kullanmalarında büyük fayda var. Nehirde su azaldıkça özellikle Meriç’in Enez Deltası’nda akışı olmadığı için tuzlu su nehir yatağına geliyor. Çiftçiler set yaparak tuzlu suyun nehir yatağına girmesini engelleyici önlemlerini alıyorlar. Bu yıl da dikkatli olmasında fayda var. Bulgaristan’daki barajlarda da yeterli miktarda su olmadığı için önümüzdeki Temmuz ve Ağustos aylarında nehir debilerinin düşeceği, bu şekilde akacağı gözüküyor. Temennimiz daha kötü olmaması. Bununla ilgili önlemlerin şimdiden alınmasında fayda var." diye konuştu.

Haber: İlker GÜREL

 

 

 

 

TEKZİP VE DÜZELTME

Gazetemizin 6 Temmuz 2020 tarihinde, “Keşan Belediyesi, lüks tekne kiraladı” başlıklı haberle ilgili olarak, Keşan Belediyesi bir tekzip gönderdi.

Belediye tarafından gönderilen tekzipte şunlara yer verildi: “06/07/2020 tarihli 3463 nolu sayımızda yer alan muhabirimiz Deniz Çil tarafından yapılan ‘Keşan Belediyesi, lüks tekne kiraladı’ başlıklı gerçek olmayan haberi ilgisi Keşan Belediyesi’nin talebi üzerine tekzip ediyoruz.

Keşan Belediyesi tarafından habere konu edilen lüks bir tekne kiralaması yapılmamıştır. Hatta başkaca bir tekne kiralaması da söz konusu değildir. Bu açıdan yapılan haberin gerçek dışı olduğunu kamuoyuna duyurup, düzeltir ve özür dileriz.”

(Haber Merkezi)

 

“Vekaletle kurban kesim ücreti yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi”

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada; vekaletle kurban kesimi hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Bu yıl ki, tema, ‘Kurbanını paylaş,

kardeşinle yakınlaş’ olarak belirlendi”

Vekalet kurban kesimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Yiğit, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban fiyatını açıkladı. Bu yıl başkanlığımız, yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak fiyat açıkladı. Vatandaşlarımız TDV mobil bağış uygulamasından ve internet üzerinden kurban bağışı yapabilir. Dünyanın birçok bölgesinde Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban kesiyor. Hem ülkemiz genelinde hem de yurtdışında vekaletle kurban kesmek isteyen vatandaşlarımız il ve ilçe müftülüklerine veya köy ve mahalle camilerimizdeki görevli hocalarımıza giderek makbuz karşılığı paralarını yatırabiliyor. Milletimizin Türkiye Diyanet Vakfına olan güveni her geçen yıl artmaktadır. Bu yıl ki, tema, ‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’ olarak belirlendi.” dedi.

“2019 yılında, 453 bin 560 hisse

kurban ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır”

Mehmet Yiğit açıklamasını şöyle sürdürdü: “2019 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edilen 453 bin 560 hisse kurbanın yurt içinde il ve ilçelerde 424 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 423 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerin nezaretinde kesilmiş ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

Türkiye Diyanet Vakfı, İslami usullere uygun olarak kesilen kurbanları yurt içi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, muhacir ve mülteci kardeşlerimize, kuran kuruşlarımıza ve öğrenci yurtlarımıza, yurt dışında ise açlık, yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu Afrika’dan başlamak üzere, orta Asya’dan balkanlara, Kafkasya’dan uzak doğuya ve Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum ve muhtaç kardeşlerimize ulaşmaktadır.”

“Kurban, sosyal dayanışmanın

ve kardeşliğimizin güzel bir örneğidir”

Yiğit açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu yıl Türkiye içinde yaklaşık 77 il ve 232 ilçede, Türkiye dışında ise 75 ülke ve 287 bölgede kesimler yapılacak ve halkımızın başkanlığımıza emanet edeceği hisseler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Son ödeme tarihi 30 Temmuz 2020 Perşembe mesai saati sonuna kadar devam edecektir. Yüce Allah sadece kendi rızasını kazanmak için yapılacak olan bu ibadeti kabul eylesin. Kurban aynı zamanda sosyal dayanışmanın ve kardeşliğimizin güzel bir örneğidir.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar