Son Dakika
AK Parti İl Başkanlığı’ndan istifa eden Akmeşe’nin yerine Keşanlı Belgin İba getirildi -Motor ustası, iş arkadaşıyla tartıştı, kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiZakir Tercan, İlçe Başkanı Ümmet Yavaş’a, yetki belgesini teslim etti“Etkinlik, tüm Keşan’a yayılmalı”Gergin: “Keşanspor’un olduğu her yerde kalitenin olmasını istiyoruz”“Ülkemizde, gelir dağılımı dengesizliği var”Kantar: “Yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçları karşılanıyor”Erikli Kooperatifi’nin taşınmazları resmen Keşan Belediyesi’nin oldu Göçmenleri taşıyan aracın yaptığı kazada, 8 kişi yaralandı -Keşan TSO, üyelerine eğitim verildi
Muhtarlar, Muhtarlar Günü'nü dev Türk bayrağı başında asker selamı vererek kutladı

Muhtarlar, Muhtarlar Günü'nü dev Türk bayrağı başında asker selamı vererek kutladı

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak kabul edilmesinin ardından, 19 Ekim Muhtarlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Keşan'da da düzenlenen törenle kutlandı.

Saat 10.30 sıralarında, Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Garnizon Komutanı Piyade Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, Keşan merkez ve belde mahalle muhtarları ile köy muhtarları ve daire amirleri katıldı.

Kemik: "Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir"

Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever'in sunduğu tören; Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Kutlama mesajlarının okunmasının ardından, devam eden törende, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik tarafından yapıldı. 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programına katılan herkese "Hoş geldiniz" diyen Kemik, "Bugün burada Cumhuriyetin mihenk taşlarından olan, tarihten bugüne dek seçimle göreve gelen değerli muhtarlarımızın gününü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Vatandaşın her derdini, her sıkıntısını çözmek için gece gündüz çalışan muhtarlarımızadır. Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir. Gerek bu hakkı temsil etmek için, gerekse kamuoyuna farkındalık oluşturmak için 19 Ekim’i muhtarlar günü olarak ilan edilmesine vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum. Muhtar suçların önlenmesinde önemli odaklardan ve bu konuda rol alacak kurumlardan birisidir. Muhtar o yönüyle polisimize, jandarmamıza ve belediyelerimize de yardımcı olmaktadır. Cumhurbaşkanımızın muhtarlara bakış nedeniyle özlük haklarında bir iyileşmeye gidilerek 2002 yılında muhtarlarımız 80-90 TL alırken, bugün bu miktar asgari ücrete ulaşmıştır. Sigorta primlerinizde artık devlet tarafından ödeniyor. Ama şüphesiz bunun en onurlu, en şerefli kişisi olmak durumundadır. Onun için de mahallesinde olan her şeyden öncelikle muhtarlarımız sorumludur.” dedi.

"Her türlü olumsuzluğa rağmen birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağız"

Muhtarların, insanlara şefkat ile yaklaşarak, onların dertlerine çare arayacak kişiler olduğunun altını çizen Abdullah Kemik, "Muhtarlar mahallesinde ve köyünde devletin gözü, kulağı, eli, ayağıdır. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Örnek muhtar olmak durumundayız. Örnek muhtar, halkın sorunlarını ilgili makamlara götüren ve çözen muhtardır. Ülke içinde ve dışında milletimizin ve devletimizin bakası için mücadele ediyoruz. Bu nedenle hepimiz bulunduğumuz görevlerde işimizi en iyi şekilde yapmakla mükellefiz. Ancak böyle yaparak Türkiye’yi muasır medeniyetler noktasına getirebiliriz. Bu noktada mahalle ve köy muhtarlarımızın üstlendiği görevlerde son derece önemlidir. Bizler kimi zaman siyaset yaparız, kimi zaman ters düştüğümüzde olur ancak vatanın bölünmez bütünlüğü ve devletin bekası söz konusu olduğunda şimdi olduğu gibi tek bilek, tek yürek olmasını da biliriz. Tek bayrak, tek devlet, tek vatan, tek millet ilkesinden asla taviz vermeden milletimizi ve devletimizi geleceğe birlikte taşıyarak ülkemizi, şehrimizi ve köylerimizi hep birlikte kalkındıracağız. Her türlü olumsuzluğa rağmen birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Muhtar Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Ayrıca önceki gün muhtarlarımız ile birlik içinde iyi güzel bir gün geçirmemizi sağlayan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve ekibine tüm muhtarlar adına teşekkürlerimizi sunuyorum." diye konuştu.

Akhoca Muhtarı ve Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı da şiir okudu

Törende; Keşan Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencileri Nüket Berrak Huni ve Azra Uygun'un yanı sıra, Akhoca Köyü Muhtarı Emrullah Meriç ve Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar da şiir okudu. Buradaki tören, törene katılan herkesin, dev Türk bayrağı önünde, asker selamı vererek fotoğraf çektirmeleri ile sona erdi. Öte yandan, sayı duruşu ve İstiklal Marşı için törende Keşan Belediye Bandosu'nun olmaması da dikkat çeken ayrıntı oldu.

Kaymakamlık ziyareti...

Kemik ve beraberindeki bazı muhtarlar ile İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar'ın da katılımıyla, Keşan Kaymakamı Nuri Özder'i ziyaret etti. Ziyarette konulan Özder, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhtarlara teşekkür ederek, "Bizler her zaman birlikte çalışıyoruz. Yönetimimizdeki en önemli paydaşlarımızdan birisiniz. Sizlerin çalışmalarınıza her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Biz de sizlerden destek alıyoruz. Tekrar Muhtarlar Günü'nüz kutlu olsun." dedi. Daha sonra söz alan Çakırlar, muhtarların en zoru başaran insanlar olduğunu belirterek, "Doğan da, nikah kıyan da, yakınını kaybeden de size gelir. Yaptığınız hizmet, bu ülkeye herkesten daha fazla. Muhtarlar Gününüz kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Belediye ziyareti...     

Kaymakam Nuri Özder'in ardından, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ziyaret edildi. Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 11.30’da başlayan ziyarete; İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ile Edirne İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt, belediye meclis üyeleri  ile mahalle ve köy muhtarları da katıldı. Ziyarette konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, muhtarların devleti temsil eden bir müessese olduğunu belirterek “Seçimle gelmenize rağmen siyaset kavramını çok içinde tutmayan bir müessesesiniz. Bu da çok önemli, dönemin demokrasinin temel taşı ama siyasetin dışında gelen bir seçimle gelen yapısınız. Belediye olarak muhtarlarımız bizim belediye başkanımız, muhtarlarımız bizim meclis üyelerimiz, muhtarlarımız bizim 26. meclis üyemiz kadar kıymetli olduğunu hatta daha da öte daha kıymetli olduğunu ifade etmek isterim. Muhtarsız belediye başkanlığı, muhtarsız belediye olmayacağını anladım. Sadece mahalle muhtarlıklarımız değil köy muhtarlıklarımız da bizim. Bizim mahalle, belde ve köy muhtarlıklarımızla büyük bir aile olmak zorunda olduğumuza karar verdik. Bu anlamda her muhtarımızla beraber olmanın anlamını 4.5 yıllık görev süresi içerisinde, belediye meclis üyelerimize de bunu anlatarak hep beraber olmanın faydasını halkımıza da anlatacağız. Hepimiz artık el eleyiz. Ben böyle güzel, samimi ve dostça bir kutlama görmedim. Diğer kutlamalara çamur atmak veya eksik demek istemiyorum ama bugün şiirlerle bir anlam kattık kutlamalara. Muhtarlık müessesesinin ne kadar kutsal olduğunu, bundan sonra daha da anlam kazanacağını ve muhtarlarımızı bunun sinyallerini verdiğini belirtiyorum. Birliğiniz, beraberliğiniz daim olsun. Bizler de belediye olarak da siyaset olarak da, hükümet olarak da bütün dostlarla sizin yanınızdayız. İsteyeceğiz, gezen olacağız, gören olacağız, yapışan olacağız ve devam edeceğiz. İki kere gittik alamıyoruz, vermiyorlar demeyeceğiz. Bıktırana kadar biz isteyeceğiz. Ama Allaha çok şükür sayın vekilim sayın ilçe başkanlarım bu dönem bir şeyi görüyorum. Gelin bu dönemi hep beraber dinamik bir şekilde geçmişe ders olsun, geleceğe de örnek olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum." şeklinde konuştu.

Sarıkeçe: "Muhtarlarımız bence demokrasinin en temel taşlarıdır"

Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Sarıkeçe de "Kıymetli belediye başkanımız gayet güzel özetledi. Muhtarlarımız bence demokrasinin en temel taşlarıdır. Muhtarlarımızı siyasetin kirlenmiş ortamının olmadığı bir seçimle göreve gelmiş bir mertebe olarak görüyorum. 0 teveccühe hizmet eden devletin bir organı gibi halkının her türlü sorunlarını yetkili mercilere ileten tüm muhtarlarımızın günü kutlu olsun." dedi.

Kılınç: "Muhtarlık müessesesinin kültürün ve hayatın önemli yapı taşlarından olduğunu söylemek isterim"

Daha sonra söz alan Kılınç ise şunları söyledi; “Muhtarlık müessesesinin kültürün ve hayatın önemli yapı taşlarından olduğunu, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletin her noktasındaki kurumsal temsilcisi olduğunu söylemek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle görev yapan mahalle ve köy muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Bu anlamlı günün halkımıza görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ebediyete göç etmiş olan muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyor. Hayatta kalan diğer görev yapmış muhtarlarımıza da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Bayazıt: "Onlar hem demokrasinin temel taşı hem de bürokrasinin en üst safhasıyla iletişimi kuran yegane unsurlar"

Halil Bayazıt da, öncelikle tüm muhtarların Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, "Biz muhtarlarımızla devamlı bir aradayız, iç içeyiz. Onlar hem demokrasinin temel taşı hem de bürokrasinin en üst safhasıyla iletişimi kuran yegane unsurlar. Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Dünkü program için de sayın başkanıma muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kemik: "Muhtarın farkındalığını gücünü de hissettirmek lazım"

Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik de, "Aramızda 20-25 ve 30 yıldan beri görev yapan arkadaşlarımız var. Muhtarın farkındalığını gücünü de hissettirmek lazım. Biz de dün Keşan Belediyesi’nin ve başkanımızın iyi bir organizasyonuyla bu farkındalılığı yaşadık. Ben bu nedenle tüm muhtarlarımız adına Sayın Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Dün tüm arkadaşlarımızla mutlu, huzurlu ve güzel bir gün geçirdik. Bugün de Sayın Valimiz bizi gizli gizli izlemiş, bugün muhtarlarımıza yakışan bir gün oldu. Ben huzurlarınızda Sayın Vekilime de çok teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp buralara kadar geldi. Tüm vekillerimizi ve Sayın Valimizi de aradım programımıza davet ettim. Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, siyasi parti temsilcilerimize ve STK yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun iyi ki bu iki günü bize yaşattınız. Teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Çakırlar: "Bizim için Edirne'de partizanlık önemli değil"

Ziyarette son olarak söz alan Çakırlar, bütün programını iptal ederek muhtarlar ile olmak istediğini ve bu anlamda muhtarların önemini iyi anladığını düşündüğünü dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı; "Köyün Cumhurbaşkanı da sizsiniz, kaymakamı da sizsiniz, valisi de sizsiniz. Doğana da ölene de her türlü hizmeti götürmekle mükellefsiniz ve bunu da yapıyorsunuz. Yani illa milletvekili olmak illa belediye başkanı olmak, illa belediye meclisi üyesi olmak gerekmiyor. Hizmet her kademede en güzel şekilde yapılmalıdır diye düşünüyorum. Şimdi işi parlamentoya getireceğim. Biz Edirne’den 4 milletvekili seçildik. Bir kardeşimiz, Allah Rahmet eylesin rahmetli oldu. Şu anda 3 milletvekiliyiz. Ama diğer kardeşimizden vefat etmeden önce dördümüzün de bir arada fotoğrafı var. Birbirimize söz verdik. Bizim için Edirne'de partizanlık önemli değil. Biz Edirne’ye hizmet için varız. Kanuna nizama uyan herkes bizim hemşehrimiz, herkes bizim vatandaşımız. Bu düşüncelerle ne olur bizi her an, 24 saat arayabilirsiniz. İYİ Parti Genel Başkanımız Meral hanım milletvekili olmadığı için ben partinin Grup Başkanı olmam sebebiyle Edirne’ye çok fazla zaman ayıramıyorum. Keşan ile ilgili bir sıkıntı olduğunda ben dahil diğer iki vekil arkadaşımızı da her zaman arayın. Biz hiç ayırım yapmadan hizmet etmeye varız. Bu duygu ve düşüncelerle gününüzü bir kez daha kutluyorum. Ama ne olur, hizmet etmenin yolu bulunduğunuz yerlerden geçer. Bulunduğunuz yerler bize baskı yapıp daha çok hizmet almayı sağlar. Yapacaklarımız vardır yapamayacaklarımız vardır. Yapamayacaklarımızı yapabilmek için gayret sarf ederiz. Yapamayacağım şeyi açık açık söylerim ama yapabileceğim işi de hallederim. Bu gününüzü kutluyor ve bu fırsatı bana veren sayın belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na da teşekkür ediyorum." Buradaki ziyaretin ardından, hep birlikte öğle yemeği yendi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

AK Parti İl Başkanlığı’ndan istifa eden Akmeşe’nin yerine Keşanlı Belgin İba getirildi -

Edirne’de bir süredir AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin görevden alınacağı dedikoduları dün, itibariyle son buldu.

Ankara’da düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısından sonra Genel Merkez Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile görüşen İl Başkanı İlyas Akmeşe, istifasını sunduğunu söyledi.

İstifasının kabul edildiğini ifade eden Akmeşe’nin yaklaşık 4 yıl süren il başkanlığı görevi böylelikle sona ermiş oldu. AK Parti İl Başkanlığı’nda dün bir basın toplantısı düzenleyen Akmeşe, toplantıdan önce yönetim kuruluyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Basın toplantısında yönetim kurulunun da istifa ettiğini ifade eden Akmeşe, yeni İl Başkanı olarak, kısa bir dönem AK Parti İl Başkanı olarak görev yapan Nesim İba’nın eşi Belgin İba’nın atandığını kaydetti.

“Partimiz için hayırlara vesile olsun”

2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla “Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği” ile siyasi hayatına başlayan Akmeşe, basın toplantısında kendisine bugüne kadar destek olan il yönetim kurulu, parti üyelerine ve ailesine teşekkür ederek, “İnşallah siyaseten verilen bu es hem şahsım hem de partimiz için hayırlara vesile olacaktır” dedi.

Akmeşe: “Cumhurbaşkanımızın emrinde

hizmet etmeye devam edeceğiz”

İl Başkanlığı yaptığı dönem hakkında değerlendirmelerde bulunan İlyas Akmeşe, şunları söyledi: “Ülkemizin gezi olayları, hendek olayları, 17-25 Aralık yargı kumpası, 15 Temmuz hain darbe girişimi, çukur saldırıları, sınırımızda terör devleti kurma teşebbüsleri gibi bir çok zorluğu göğüslediği; görev üstlendiğim bu uzun ve zorlu maratonda beni biran için yalnız bırakmayan, desteğini esirgemeyen kıymetli eşime, aileme ve ikinci ailem demekle gurur duyduğum AK Parti Edirne teşkilatlarına teşekkür ediyorum. 12 Ocak 2016 tarihinde onurla ve itibarla geldiğim Edirne İl Başkanlığı görevini, onurla ve itibarla tamamlamayı nasip ettiği için Rabbime sonsuz hamdediyor, bir çok insanın hayal dahi edemeyeceği bu göreve beni layık gören, ülkeme, şehrime ve teşkilatlarımıza hizmet etme imkanı sunan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Kendisinin de her zaman söylediği gibi görev süremizce dik durduk ama dikleşmedik. Teşkilatı her şeyin üstünde gördük ve adamın adamı değil davanın adamı olduk. AK Parti’yi AK Parti yapan ilkeler çerçevesinde, kişilerin ve makamların geçici olduğunu bilerek millete hizmet rotamızdan zerre kadar sapmadık. Mahalle teşkilatlarımız başta olmak üzere, ilçe başkanlarımızla ve 3 kademe ilçe yönetimlerimizle, Belediye Başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte görevden değil; canı gönülden partimize ve davamıza hizmet ettik. İl Başkanı olarak, görev aldığım sürede bir referandum bir genel ve bir yerel seçim de teşkilatlarımızın olağan üstü gayreti ile çalıştık. 31 Mart yerel seçimlerinde en büyük ilçemiz Keşan dahil 3 ilçemiz ve 4 beldemizin belediye başkanlıklarını kazanabildik. Biz, oyumuzu arttırdık. Ama hatalardan da ders çıkarabilen, milletin kararını her şeyin üstünde gören bir teşkilat olarak, ne heyecanımızdan ne de millete hizmet aşkımızdan hiç bir şey kaybetmedik ve kaybetmeyeceğiz. 7. Olağan Kongrenin partimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, resmi görevim olsun olmasın, en iyi bildiğim şeyi yani samimiyetle ve heyecanla AK Parti çatısı altında ve Cumhurbaşkanımızın emrinde hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum. Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş. Gök kubbede ilkeli ve hakkaniyetli bir duruşla bir sada bırakabildiysek ne mutlu bize diyor, bu vesile ile tüm teşkilatlarımızdan ve Edirneli hemşerilerimizden helallik istiyor, sağlıcakla kalmanızı diliyorum.”

Belgin İba, il başkanı olarak atandı

İl Başkanı olarak, atanan Belgin İba, bir dönem Edirne Belediye Meclis Üyeliği yapmıştı. Kısa süre AK Parti İl Başkanı olarak görev yapan Nesim İba’nın eşi olan Belgin İba’nın başarılı olacağından şüphesi olmadığını dile getiren Akmeşe, “Bize görev verilirse her şeyi yapmaya hazırız. Arkadaşlarımıza destek olacağız” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

İba, twitter’dan teşekkür etti

AK Parti Edirne Başkanlığı görevine getirilen Belgin İba da sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda “Tarafıma tevdi edilen bu kutlu görevi devraldığım İlyas Akmeşe başkanımıza da bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ve emeğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belgin İba kimdir?

Yeni İl Başkanı Belgin İba, 1975 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretimini İstanbul, yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünde tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra iş hayatına atıldı.

Edirne’de pek çok iştirake ve istihdama imza attı. İş insanı kimliğinin yanında memleket meselelerinin çözümüne katkı sunmak amacıyla siyasetle de ilgilendi. AK Parti Belediye Meclis üyeliği görevini 2009-2014 yılları arasında gerçekleştiren İba, evli ve 2 çocuk annesi.

(Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

Motor ustası, iş arkadaşıyla tartıştı, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Keşan Küçük Sanayi Sitesi’nde iş arkadaşıyla tartışan 53 yaşındaki motor ustası Burhan Özdoğan, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Olay, geçen Çarşamba günü, saat 19.30 sıralarında meydana geldi.

Olay, Büyük Cami Mahallesi’ndeki Keşan Küçük Sanayi Sitesi 23’üncü blokta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; Oto Sanayi Sitesi’nde motor ustası olarak, çalışan Burhan Özdoğan, işyerinin önünde iş arkadaşı H.T. ile bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı. Daha sonra işyerine giren Özdoğan, bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Çağrılan ambulansla Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Burhan Özdoğan, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Özdoğan’ın cansız bedeni, hastane morgunda savcı ve polisin incelemesinin ardından otopsi için Edirne Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Burhan Özdoğan'ın kalp hastalığının bulunduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi. Polis, Özdoğan’ın tartıştığı H.T.’nin de emniyette ifadesini alarak, serbest bıraktı.

(Haber Merkezi)

   

 

Zakir Tercan, İlçe Başkanı Ümmet Yavaş’a, yetki belgesini teslim etti

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, dün Keşan’a gelerek, yeni ilçe başkanı seçilen Ümmet Yavaş’a yetki belgesini teslim etti.

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantı, saat 15.00 sıralarında başladı.

Tercan: “İl ve ilçe yönetimlerimiz el ele verdik”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tüm Keşan halkına selamlarını ileterek, sözlerine başlayan Tercan, şunları söyledi: “Değerli dava arkadaşlarım, yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. MHP İl Teşkilatı olarak, Dr. Devlet Bahçeli’nin görevi bize vermesinden sonra çalışmaya başladık. Edirne merkezde sıkıntılarımız var ve bunları aşmaya devam ediyoruz. İlçelerdeki sıkıntılarımızı da aşıyoruz. 5 ilçemizde yapılandırma yaptık. Son olarak, Keşan ilçemize geldik. Kendileri ile tanışmaktan çok mutlu oldum. Sayın İlçe Başkanımız Ümmet Yavaş’ı tebrik etmek için buradayız. İl ve ilçe yönetimlerimiz el ele verdik. Allah utandırmasın. Çok ciddi bir şekilde işimiz var. Çünkü 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerini geçirdik. MHP ve ülkücü camiası üzüntü yaşadı. Bu üzüntüleri gidermek için var gücümüzle çalışacağız. Söz veriyoruz. MHP büyük oylar almıştır ve tabanı güçlü bir partidir. Bu taban tekrar harekete geçecek. İvme kazanacak. Üzerimize düşen her ne ise yapacağız. Keşan ile tanıştığıma mutlu oldum. Tecrübelerden de faydalanacağıma söz veriyorum. Gençlerimiz de bize gereken desteği verecek. MHP en güzel noktaya gelecek. Yeter ki inanın. İlçelerimizi her ay ziyaret edeceğiz. Üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Genel Başkanımız, her ilçedeki evlatlarına çok selam söyledi.”

Yavaş’ta, göreve getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Zakir Tercan, MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş’a yetki belgesini verdi.

Keşan Belediyesi ziyareti…

MHP’li heyet daha sonra Keşan Belediyesi’ni ziyaret etti.

MHP’li heyet, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından karşılandı.

MHP İl Başkanı Zakir Tercan, İl Başkan Yardımcısı Varol Aldanmaz, MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş, MHP İl ve İlçe Yönetim Kurullarının da yer aldığı ve saat 15.00 sıralarında başlayan ziyarette Başkan Helvacıoğlu, yöneticileri Belediye Meclis Salonu’nda ağırladı.

Ziyarette konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Belediye Başkanlığını almamızı sağlayan tabloda MHP Camiasının büyük destekleri olmuştur. Cumhur İttifakımızda bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir seçim yolculuğu yaptık, mükafatını da birlikte aldık. Bundan sonra da teşkilatımızla birlikte güzel birlikteliklere imza atacağız ve sürekli istişare içinde olacağız. Seçim dönemindeki Cumhur İttifakımız örnek bir ittifak çalışması yürüttü ve bu birlikte yürüyüş devam ediyor. Sizlerin desteğiyle bu işe layık olacağıma söz veriyorum. Alnımızın akıyla çalışmaya devam edeceğiz. MHP’de bugüne kadar emeği geçen tüm büyüklerimize de teşekkür ediyoruz. Hakkımız helal olsun. Bu bir nöbet değişimidir. Yeni heyecan, yeni işlere imza olacak. Yönetimimizle birlikte sürekli birlikte hareket edeceğiz.” dedi.

Helvacıoğlu, yeniden yapılan MHP Keşan İlçe Teşkilatı’na görevlerinde başarılar diledi.  

MHP Keşan İlçe Başkanı Ümmet Yavaş da şunları kaydetti: “MHP Keşan İlçe Teşkilatımızın yeni yönetim kurulunu oluşturduk. Biz AK Parti ile bir elmanın iki yarısı gibi yarısıyız ve hep beraberiz. Bizim için önce memleket, Keşan gelir. MHP olarak bize Keşan için ne görev verilirse yerine getirmeye hazırız.”

MHP İl Başkanı Zakir Tercan da ziyarette şöyle konuştu: “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Cumhur İttifakı belediye başkanımızın yanında olacağız, destekleyeceğiz. MHP Keşan İlçe Teşkilatımız ile Keşan’ımızın hayrına olan işlerde istişare halinde çalışmayı sürdüreceğiz.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

 

 

 

“Etkinlik, tüm Keşan’a yayılmalı”

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman yaptığı açıklamada; Kurtuluş Caddesi’nde Alışveriş Günleri etkinliğinin gelecek yıllarda tüm Keşan’a yayılmasını temenni ettiklerini kaydetti.

“Etkinliği önümüzdeki yıllarda, çarşı merkezine ve pazaryeri kompleksine yaymalıyız”

Keşan’ın Kurtuluş Günü nedeniyle, Kurtuluş Caddesi’nde alışveriş günleri etkinliğinin yapıldığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Kocaman, “Bu etkinlikten tüm esnaflarımız büyük bir keyif aldılar. Etkinliğe sebep olan Keşan Belediye Başkanı, Keşan TSO, Keşan Ticaret Borsası ve bizim gibi diğer odalarda buraya büyük katkılarda bulundular. Her yıl bunun üzerine bir şeyler konularak ilerleniyor. Bu etkinliği önümüzdeki yıllarda, çarşı merkezine ve pazaryeri kompleksine yayabilirsek, bundan tüm Keşan büyük keyif alacaktır. Pazaryerindeki esnaflarımız işsizlikten yakınıyorlar ve onları da, bu etkinliğe dahil edebilirsek, çok daha iyi olacaktır. Sivil toplum kuruluşları ve belediyeyle olan birlikteliğimizi bozmazsak, ilerleme kat edeceğimize inanıyorum. Kış mevsiminin başlangıcı olmasına rağmen, insanların işine belli bir ivme katabildiyse, biz bundan mutluluk duyarız. Yapılması gereken ne varsa, belediyeyle ve diğer odalarla birlikte her zaman esnafımızın işlerine katkı sağlamaya hazırız. Bunu herkesin bilmesini isterim.”

“100’üncü yıl için de iyi hazırlanmalıyız”

Etkinliğin Keşan’a yayılmasıyla birlikte, herkes buradan bir pay alacağını belirten Hasan Kocaman sözlerini şöyle tamamladı: “Kurtuluş Caddesi’ndeki 8 yıldan bu yana bir etkinlik düzenleniyor ve oradaki arkadaşlarımızın büyük bir emeği var. Onlar bunun karşılığını alacaklardır. Keşan’da farklı zamanlarda benzer etkinlikler düzenlenirse, çok iyi olacak. 23 Nisan’ın 100’üncü yılında, Keşan’da festival yapılması planlanıyor ve buna iyi şekilde hazırlanırsak, başarılı şekilde çıkacağımıza inanıyorum. Keşan’daki etkinliklere sadece ilçemizden değil, Yunanistan misafirlerimizde geldi. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Gergin: “Keşanspor’un olduğu her yerde kalitenin olmasını istiyoruz”

Keşanspor Yönetim Kurulu Başkanı Nehir Gergin ve yönetim kurulu üyeleri, dün, basın toplantısı düzenleyerek, yapılan etkinlikler ve gelecek süreçte yapılacak projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Keşanspor Lokali'nde düzenlenen toplantı, saat 13.00 sıralarında başladı. Toplantıda, ilk olarak, Gergin söz aldı.

Gergin: “Keşanspor'un olduğu her yerde kalitenin olmasını istiyoruz”

Keşanspor Store Mağazası'nın açılışına katılanlara teşekkür ederek, sözlerine başlayan Nehir Gergin, şunları söyledi: “Bizlerle bulunan tüm davetlilere verdikleri destek için, taraftarımızın gösterdiği büyük ilgi için teşekkür ederim. Mağazada yapılan satışlar gerçekten sevindirici düzeydedir. Kaliteli ürünlerle yola çıktık ve bundan sonrada böyle olacak. Keşanspor'un olduğu her yerde kalitenin olmasını istiyoruz. Hem saha da hem de saha dışı faaliyetlerde kulübümüzün bir iktisadi işletmesi hayata geçiyor. Kulübümüzü bir de şirketleşme süreci yaşayacak. Yapacağımız projeleri rahatlıkla yönetilebilir ve devredilebilir halde devam ettirmek istiyoruz.”

Daha sonra Rasim Ergene söz aldı.

Ergene: “21 Aralık 2019 tarihinde yılbaşı yemeği düzenleyeceğiz”

Keşanspor'un yeniden ayağa kaldırılması nedeniyle heyecanlı olduklarını belirten Ergene, şunları söyledi: “Güzel bir yönetim oluşturulduğuna inanıyorum. Yeni aktivitelerde bulunmaya çalışıyoruz. Keşan'ın desteğini aldık. İyi bir başlangıç yaptık. Halkın teveccühünü aldık. Bizi de çok memnun etti. Geleceğe dair inancımız arttı. Şimdi daha güzel projelerimiz olacak. Kulübümüz, 21 Aralık 2019 tarihinde yılbaşı yemeği düzenleyecektir. Bu yemekle ilgili bilet satışlarımız olacak. Halkımızın bu yönde desteğini bekliyoruz. Güzel bir program yapma hedefindeyiz. Program tam netleştiğinde yeniden duyurusunu yapacağız.”

Lofçalı: “Amacımız, kulübe devamlı gelir kaynakları bırakmak”

Toplantıda söz alan Egemen Lofçalı da, şunları söyledi: “Kulübe gelir kaynağı sağlamak zorundayız. Bunu da ilk olarak store açmakla yaptık. Bunun içinde Keşanspor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi'ni faaliyete geçirdik. Bu iktisadi işletme ticari alanlarda faaliyet gösterecek. Amacımız, kulübe devamlı gelir kaynakları bırakmak.”

Tokgöz: “Şeffaf bir yönetim şekliyle ilerliyoruz”

Lofçalı’nın ardından söz alan Barbaros Tokgöz’de, konuşmasında şunlara yer verdi: “Keşanspor olarak, tüm Keşan'ın desteğini alacağız. Bu konuda, şeffaf bir yönetim şekliyle ilerliyoruz. Keşanspor'u hep birlikte yöneteceğiz.”

Demirciler: “Taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz”

Toplantıda söz alan Atakan Demirciler’de, şunları söyledi: “Keşanspor'un 3. lig zamanında tribün liderliği yaptığım. Keşanspor'un nelerle karşılaşacağını çok iyi biliyorum. Bizim zamanımızda forma vs gibi malzemeleri hiçbir yerde bulamıyorduk. Bu nedenle ilk önce store mağazası açtık. Taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Taraftar olmadan takım olmaz.”

Gergin: “Bu şehri ortak paydada toplayan Keşanspor’dur”

Toplantıda yeniden söz alan Nehir Gergin, şunları söyledi: “Yakın zamanda yılbaşı yemeği planladık. Bu yemekte kulübe ilgisi olan herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Tabi bunda kulübünde bir geliri olacak. Bu kulüp yaptığı her işten bir miktar para kazanmak zorunda. Hem ayakta kalmak hem de geçmişten gelen problemleri çözmek için buna ihtiyacımız var. Bu şehri ortak paydada toplayan Keşanspor’dur. Bu ortak payda etrafında, bu yemekte toplanmayı amaçlıyoruz. Sezona başlarken de bir 60.yıl yemeği planlıyoruz. Bu yemekte de kulübe emeği geçmiş herkesi davet edeceğiz.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

 

 

 

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar