Son Dakika
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2018/252 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANIÇeltik fiyatları, üreticiyi memnun etmedi..!!Saros Körfezi derinlerinde 3 günde 52 artçı deprem olduPekcanlı: “Genel Merkez, Trakya için ince eleyip sık dokuyacak”TMO, çeltik alımına başlıyor: “Üreticinin eline desteklerle birlikte ton başına 2 bin 760 TL geçecek”Kurtuluş Caddesi esnafı, etkinliğe hazırSaz, iş başı eğitimlerini tamamlayan öğrenciyi ziyaret ettiDSP Keşan İlçe Başkanı Yusuf Erdem Nalbantoğlu: "DSP, Ecevit’in CHP’den çıkardığı derslerden yaralanarak kurulmuş partiydi"İpsala Pirinci’ne ‘AB Coğrafi İşaret Tescili’ alma çalışmaları başlıyorVatandaş, RAM için öneride bulundu: “Keşan RAM, eski hastane binasına taşınabilir”
Minibüslerde tehlikeli yolculuk

Minibüslerde tehlikeli yolculuk

Keşan'da şehiriçi minibüslerde seyahat eden vatandaşlar, yapılan yolculuklar sırasında kapıların açık bırakılmasının tehlikesine dikkat çekti.

Keşan'da ulaşımlarını şehiriçi minibüslerle sağlayan birçok vatandaş, hava sıcaklıklarının artması gerekçesiyle minibüs kapılarının açık şekilde gitmesinin tehlikesine dikkat çekti. Yaz mevsimi nedeniyle hava sıcaklıklarının arttığı günlerde, şehiriçi minibüslerde yolculuk yapan vatandaşların sıcaktan etkilenmesini, kapıyı açarak engel olmaya çalışan sürücülere tepki gösteren vatandaşlar, kapıların açık bırakılarak seyahat edilmesini fotoğraflayarak, sıcaktan etkilenilmesine daha teknolojik bir çözüm bulunulabileceğini dile getiriyor. Vatandaşlar, bazı şehiriçi minibüs sürücülerinin ise bu durumun tersine davranarak, önce hizmet anlayışını benimsediğini vurgulanıyor. Açık bırakılan kapıların kenarlarında çocukların da durabildiğini dile getirenler, vatandaşların seyahat güvenlikleri ile ilgili denetimlerin yapılmasını istedi.

Haber MERKEZİ

YORUM YAZ
Son Eklenenler

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2018/252 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2018/252 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Edirne İl, Keşan İlçe, 0 Ada, 1181 Parsel, GÖKÇETEPE Mahalle/Köy, Tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre tarla vasfında taşınmazın tam hissesi. Killı-tınlı toprak yapısında toprak derinliği ve strüktürü iyi makineli tarıma elverişli asitlik ve alkalilik sorunu olmayan yağışa bağlı kuru tarım arazisidir. Münaveli olarak ayçiçeği-buğday tarımı yapılmaktadır. Taşınmazın orta kısmında eğimin yüksek olmasından dolayı(%8-) tarım yapılmayan boş alan bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 13.000 m2 Kıymeti : 195.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİ HİZMET BİNASI D-BLOK 2. KAT ZABITA ODASI KEŞAN EDİRNE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, vergiler satış bedelinden ödenir. 7101 sayılı sayıl İcra ve İflas kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun 47. maddesiyle aynından doğan vergi borcunun rehin borcundan sonra geleceği hükme bağlanmış olup MADDE 47- 21/7/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 21 inci maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“Gümrük resmi, bina ve arazi vergisi gibi eşya ve gayrimenkulün aynından doğan amme alacakları o eşya ve gayrimenkul bedelinden tahsilinde rehinli alacaklardan sonra gelir.”
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İ.İ.K. 127. Mad. Gereği gazetede veya elekronik ortamda yapılan satış ilanı (tebliğ yapılamayan ilgililere) tebligat yerine geçer. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/252 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Çeltik fiyatları, üreticiyi memnun etmedi..!!

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar yaptığı açıklamada; çeltik fiyatlarının açıklandığını ancak, fiyatların Trakya’daki üreticileri memnun etmediğini kaydetti.

“Üreticilerden çok fazla tepki var”

Tarım ve Orman Bakanlığı ile TMO tarafından çeltik fiyatlarının açıklandığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Balcılar, şunları söyledi: “2018 yılı çeltik fiyatları açıklandı. Bu çerçevede; luna cinsi çeltiğin tonu 2 bin 200 lira, Vasko Ronaldo 2 bin 400 lira, Osmancık 2 bin 600 lira olarak açıklandı. Açıklanan fiyatların üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Fakat, açıklanan fiyatlar konusunda, üreticilerimizden çok fazla tepkiler alıyoruz. 2018 yılının maliyetleri göz önünde bulundurarak, açıklanan fiyatlardır. Bu zaten piyasada var olan fiyatlardır. Üreticilerimiz fiyatlar konusunda biraz endişeli olduğunu görmekteyiz.”

“2019 yılındaki girdi maliyetlerimiz artacak”

Sedat Balcılar, sözlerine şöyle devam etti: “2019 yılındaki girdi maliyetlerimiz artacak. Gübre fiyatları yaklaşık yüzde 100 artarken, mazot ve ilaç fiyatlarında da benzer bir artış yaşandı. 2019 yılında fiyatlar açıklanırken, girdi maliyetlerinin göz önünde bulundurulacağını düşünüyorum. Gelecek yıl içerisinde daha iyi fiyatların açıklanmasını temenni ederim.”

“Trakya’daki üretici, fiyat

açıklanmasını istemedi”

Trakya Bölgesi’nde üretim yapan üreticilerin fiyat açıklanmasını istemediğini belirten Balcılar, “Piyasalar, kendi kendini regüle etmeye başlamıştı. Özellikle Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde üretim yapan Ziraat Odası ile Çeltik Üreticileri Birliği üyeleri fiyatların çok düşük olması nedeniyle, açıklanmasını istediler. Buna istinaden fiyatlar açıklandı. Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerindeki üreticilerin mağduriyetini gidermek amacıyla açıklanmıştır. Ayrıca, açıklanan fiyat 60 randımanlı çeltik içindir. Bizim bölgemizde yetişen çeltik en az 65 randımanlıdır. Açıklanan fiyatlar biz üreticiyi ne çok sevindirir ne de çok üzer. Piyasada fiyatlarıyla aynı şekilde açıklanmıştır. Trakya’daki üreticiler açısından çok iyi bir fiyat değildir. Ben, Trakya’dan TMO’ya ürün gideceğini ve işlem göreceğini düşünmüyorum. Çünkü TMO’ya ürün verilebilmesi için en az 15 rutubet oranına sahip olması lazım. Bizim depolarımızdaki ürünler 15 rutubet oranını geçmiş durumda. Bunun için yeniden işlem görmesi gerekiyor ve bu da, ayrı bir maliyettir. Zaten tüccar aynı fiyata bizim ürünlerimizi alıyorlar.” dedi.

“Fiyatlar, biraz daha yüksek olmalıydı”

“Peki, çeltikte fiyat ne kadar olması gerekirdi?” şeklindeki soruya cevap veren Sedat Balcılar, sözlerini şöyle tamamladı: “Üretici, fiyatların biraz daha yüksek olmasını istiyor. Luna cinsi çeltiğin tonu 2 bin 500 lira, Osmancık 3 bin lira, cameonun ise 3 bin 500 lira olmasını isterdi. Ama 2 yıl önce açıklanan fiyatlar çok daha kötüydü. Geçmişle bugünü kıyaslarsak, iyi diyebiliriz. Ama girdi maliyetlerindeki artışlar göz önüne alındığını yeterli olmadığını görüyoruz. Her şeye rağmen açıklanan fiyatların üreticimize hayırlı olmasını diliyorum.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Saros Körfezi derinlerinde 3 günde 52 artçı deprem oldu

Boğaziçi Üniversitesi KRDAE (Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü) BDTİM (Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi)'in resmi internet sitesinde yer verilen Türkiye ve yakın çevrelerinde meydana gelen son depremler ile ilgili verilere göre; Saros Körfezi derinlerinde, 3 günde 52 artçı depremin olduğu bildirildi.

Türkiye ve yakın çevrelerinde meydana gelen son depremlerin yer verildiği, Boğaziçi Üniversitesi KRDAE BDTİM'in www.koeri.boun.edu.tr isimli resmi internet sitesindeki bilgilere göre; merkez üsleri Saros Körfezi derinleri olan noktalarda, 3 günde 52 adet artçı deprem oldu.

En büyüğü 3.1 şiddetinde

İnternet sitesinde yer alan bilgiler sosyal medyada da paylaşılırken, 3 gün art arda çeşitli saatlerde meydana gelen depremlerden ilkinin, 12 Kasım 2018 tarihinde, saat 13.47'de, Saros Körfezi açıklarının 29.7 km derinliklerinde ve 1,2 şiddetinde yaşandığının bildirildiği sitedeki verilere göre; gazetemiz baskıya girdiği saatlerde, son deprem ise 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 11.26'da yine Saros Körfezi açıklarında, 7.8 km derinlikte ve 1,4 şiddetinde yaşandı. Çeşitli şiddetlerde yaşanan artçılardan, en küçüğünün 0,8, en büyüğünün ise 3,1 şiddetinde olduğu bilgilerine yer verildi.

Haber: İlker GÜREL

Pekcanlı: “Genel Merkez, Trakya için ince eleyip sık dokuyacak”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada; yerel seçimlere az bir zaman kaldığını belirterek, Edirne’deki belediye başkan adaylarının aralık ayının ilk haftasından sonra açıklanacağını düşündüğünü belirtti.

“Genel Merkezimiz, Trakya’yla ilgili

acele bir karar vermek istemiyor”

CHP’nin belediye başkan aday adaylarının belirlenmesi için ciddi araştırmaların yapıldığını belirten Pekcanlı, “Keşan, Uzunköprü olmak üzere Edirne’nin her yerinde kamuoyu araştırmalarımız olacak. Parti meclis üyeleri ve milletvekillerimiz yakın zaman içerisinde bölgemize gelerek, aday adaylarımızla görüştüler. Bunların yanı sıra; ilçe ve il başkanlıklarının görüşleri alınacak. Daha sonra bunların hepsi bir araya getirilerek, genel bir değerlendirme yapıldıktan sonra adaylarımız belli olmaya başlayacaktır. Genel Merkezimiz, özellikle Trakya’yla ilgili acele bir karar vermek istemiyorlar. Çünkü güçlü olduğumuz yerlerde kimse yanlış bir karar almak istemiyor.” dedi.

“Adaylarımızın, aralık ayının ilk haftasından

sonra açıklanacağını düşünüyorum”

“Peki, adaylar ne zaman belli olmaya başlayacak?” şeklindeki soruya cevap veren Fevzi Pekcanlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Edirne bölgesindeki adaylarımızın, aralık ayının ilk haftasından sonra açıklanacağını düşünüyorum. Genel Merkezimiz tarafından Trakya Bölgesi’nde detaylı incelemeler yapılıyor. Daha sonra üzerinde uzlaşılan adaylar kamuoyuna açıklanmaya başlanacak. Kısacası, Genel Merkez, Trakya için ince eleyip sık dokuyacak diyebiliriz. Yanlış bir karar alınıp, başarısızlık yaşanmaması için çalışıyorlar. Bazı bölgelerde acele edilmemesi bence doğru bir karardır. Daha seçimlere çok var ve bekleyip göreceğiz.”

“Seçimi kimle kazanacaksam,

ben onunla yola devam ederim”

“Aday adaylarına ne gibi bir tavsiyeniz var?” şeklindeki soruya cevap veren Pekcanlı sözlerini şöyle tamamladı: “Her aday adayımız Ankara’ya giderek kendisini tanıtacak ve projelerini anlatacaklardır. Bunlar normal bir şeydir. Ayrıca, yaptığımız paylaşımda herhangi bir art niyet yok. Ben partimin seçimleri kazanabileceği adaylara bakarım. Seçimi kimle kazanacaksam, ben onunla yola devam ederim. Partimizin başarısı için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

TMO, çeltik alımına başlıyor: “Üreticinin eline desteklerle birlikte ton başına 2 bin 760 TL geçecek”

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 15 Kasım 2018 (bugün) tarihi itibarıyla çeltik alımına başlayarak, prim ve diğer desteklerle birlikte çeltik üreticisinin eline ton başına 2 bin 760 TL geçeceği bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada; ülkemizde çeltik üretiminin geçen seneye oranla yüzde 4,4 artışla 940 bin ton olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini ifade ederek, “Ağustos sonunda başlayan çeltik hasadının başından itibaren üreticilerimizin ürünleri, piyasada oluşan yüksek değerden işlem gördüğünden TMO olarak müdahaleye gerek duymadık. Ancak ilerleyen dönemde hasat yoğunluğu ve finansman maliyetinin de etkisiyle bir miktar gevşeyen piyasa fiyatlarına karşın üreticilere depolama ve finansman imkânı sağlamak amacıyla TMO, 17 Ekim 2018 itibariyle emanet alımlara başlamıştı.” dedi.

“Üreticinin eline desteklerle ton başına 2 bin 760 TL geçecek”

TMO’nun çeltik piyasalarını yakından takip ettiğini ve piyasaların seyrine göre politika izlediğini belirten Bakan Bekir Pakdemirli, 15 Kasım 2018 Perşembe günü itibariyle de çeltik alımına başlayacaklarını kaydederek şunları söyledi: “2016 yılında ton başına 1.675 TL olarak açıklanan 60 randımanlı Osmancık çeşidi çeltik fiyatını, 2018 yılında ton başına 2.600 TL olarak belirledik. Alım fiyatına ilaveten ton başına verdiğimiz 160 TL’lik prim ve diğer desteklerle birlikte çeltik üreticimizin eline ton başına 2.760 TL geçecek. Üreticilerimiz, Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı olan ürünlerini TMO’ya satabilecek. Ürün bedelleri de 10 gün içerisinde hesaplarına aktarılacak”

Haber MERKEZİ

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar