Son Dakika
Bircan: “Cumhurbaşkanı istedi diye, çocukların hayatı biranda değişebiliyor”2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında hastanede çevik kuvvetli önlem alındıBaşkan Özcan, ağaç kesimi eleştirilerine cevap verip çalışmalar hakkında açıklama yaptıArabulucu Avukat Aylin Arıkan, Kadın Hakları Semineri'nde önemli bilgiler verdiÜniversiteye yeni başlayanlar için bilgilendirme toplantısı yapıldıTIR'a çarpan traktör devrildi“İnadına sendika, inadına DİSK!”“ABD’nin ikinci İsrail girişimine izin verilemez”Şenol Günday: "2017 yılı anaç/koyun keçi destekleme başvuruları başladı"Bebeği için yardım istedi
“Mahallem Konuşuyor”un son bölümünde köyler konuşuldu

“Mahallem Konuşuyor”un son bölümünde köyler konuşuldu

Keşan FM’de 15 günde bir yayınlanan “Mahallem Konuşuyor” programının 15 Haziran 2017 Perşembe günü yayınlanan 12. bölümünde Keşan köyleri ve Keşan Muhtarlar Derneği  konuşuldu.

Keşan FM Yayın Sorumlusu Buket Birsen Çayır’ın moderatörlüğünde saat 14.10’da başlayan programın stüdyo konuğu, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı, Yayla Köyü Muhtarı Mehmet Onur oldu. Çayır, programdan önce bazı köyleri ziyaret ederek muhtarlarla görüştüklerini ve köylerin sorunları hakkında bilgiler aldıklarını aktardı. Telefonla görüştükleri bazı muhtarların kayıt vermek istemediğini ifade eden Çayır, “Muhtarlarımızın bazıları kayıt vermeyi değil programın canlı yayın konuğu olmayı istediler. 45 köyümüz var. Tamamını 45 dakika süren bir programda konuşmak imkansız. Son programda köylere yer vermekteki amacımız; köylerimizin sorunlarına da olabildiğince kulak vermekti. Daha sonra, ilerleyen günlerde sadece köylerimizi konuşacağımız bir program da yapabiliriz. Ancak şu an için köylerimizi bu projenin dışında tutmak istemedik ve son programı köylerimizin sorunlarına ayırdık.”şeklinde konuştu.

“Gökçetepe ve Sazlıdere, Yayla kadar şanslı değil!”

Sözlerine, Yayla köyünün, coğrafi olarak Keşan’a 32 km., Saros Körfezi’ne 1 Km. mesafede yer aldığını, geçim kaynaklarının; kuru tarım, hayvancılık ve balıkçılık olduğunu dile getirerek başlayan Mehmet Onur, tüm köyler ele alındığında; köy yollarının iyileştirilmesiyle birlikte daha fazla parke taş döşenmesi işinin gerekliliğine dikkat çekti. Sahil köyü olan Yayla’nın bu sebeple bazı avantajlara sahip olduğunu dile getiren Onur, Gökçetepe ve Sazlıdere gibi yine sahilde olan bazı köylerin ise aynı şansa sahip olmadığını kaydetti. İmar planı dışında kalmalarının bu iki köyü olumsuz etkilediğini bildiren Onur, imar konusunun bu köyler için en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerektiğine vurgu yaptı

Meriç; “Zati yakacak ihtiyacımız siter karşılığı para ile verilecek. Burada bir hata var. Bu yanlıştan dönülmeli”

Canlı yayın sırasında, programdan önce röportajları gerçekleştirilen Akhoca köyü Muhtarı Emrullah Meriç ve Gökçetepe köyü Muhtarı Abdullah Kemik’in köylerinin sorunlarına yönelik verdikleri bilgiler ve Keşan Muhtarlar Derneği ile ilgili eleştiri ve görüşleri de yayınlandı. Muhtarların görevinin kolay olmadığını kaydeden Meriç, “Vatandaşımız sorunlarının çözümü için bize geliyor. Her konuda çabalıyoruz fakat her zaman gerekli çözümü üretemiyoruz.” şeklinde konuştu. Emrullah Meriç, Akhoca’nın sorunlarını şöyle sıraladı: “Eğitim öğretim döneminde taşımalı sistemle ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Bu durum öğrencileri ve öğrenci velilerini üzüyor. Şu ana kadar bu sorunumuzu aşamadık. Vatandaşımız çöp toplama bedeli olan 5 TL’yi ödemekte rahat davranıyor. Ödemiyor. Bunun gerekliliğini anlatmakta güçlük çekiyoruz. Geçim kaynağımız tarım, çiftçilik yapıyoruz. Toprak, göç veren bölgemiz için değerli. Bu noktada yapılan tarımda toplulaştırma çalışmaları halkımızı son derece memnun etti. Topraksız aileler 40’ar dönüm toprak sahibi oldu. 107 vatandaşımız çok yakında belgelerini alacak. Akhoca’ya 3 bin 500 metrekare parke taşı döşendi ama bu bize az geliyor. Elbette diğer köylerimiz de ihtiyacı olanı alsın fakat Akhoca’nın da hak ettiğini alması bizi mutlu eder. Bir de biz orman köylüsüyüz. Devletimiz bu yıla kadar zati yakacak ihtiyacımızı diğer orman köylerimizle birlikte karşılıyordu. Ancak bu yıl, yakacağımızın siter karşılığı paralı olarak verilmesi kararlaştırıldı. Orman köylüsü olmayan köyler de bu kapsama alındı. Burada bir hata yapılıyor. Halkımız tepkili. Bu yanlıştan en kısa sürede dönülmesini arzu ediyoruz.”

"Kılıçköy sınırları içindeki şehit mezarlığı hak ettiği yapıya kavuşsun"

Meriç, Kılıçköy sınırları içerisinde bulunan şehit mezarlığına da şu sözlerle dikkat çekti: “Burada, Osmanlı-Rus harbi zamanında Bulgar çeteleri tarafından katledilen askerlerimizin olduğu söyleniyor. O döneme canlı şahit olanlardan duyuyoruz. Buranın tarihçilerimiz tarafından araştırılmasını ve düzenleme yapılarak hak ettiği fiziksel ve manevi yapıya kavuşmasını istiyoruz.”

Kemik; "Arkadaşlar, siz hangi köye gittiniz, hangi noksanları tespit ettiniz de gittiniz toplantılara?”

Gökçetepe Muhtarı Abdullah Kemik, ana sıkıntılarının, Sazlıdere de dahil olmak üzere imar konusu olduğunu söyledi. İmar planlarının ivedi şekilde hayata geçirilerek Gökçetepe ve Sazlıdere’nin canlandırılması gerektiğinin altını çizen Kemik, “Turizm ile ilgili yapılan toplantılarda da dile getirdim. Bu bölgeye bir şeyler yapılabilmesi için bu sorunu çözmemiz gerekiyor. 2 bin 500 dönüm arazi satılmış ancak bu sorun çözülmeden direk dahi dikemiyorsun araziye. İl Genel Meclis üyeleri, Edirne’de gerçekleştirilen toplantılara hazırlıklı gitmeli. Ben şimdi buradan soruyorum, 'Arkadaşlar, siz hangi köye gittiniz, hangi noksanları tespit ettiniz de gittiniz toplantılara?' Köyleri gezip, sorunları belirleyerek, 45 köyümüzün sorunlarını rapor haline getirerek görüşmelere gitmek lazım. İl Genel Meclis üyeliği böyle olmalı. Gönlümüz bunları istiyor. Köyden, muhtardan, köylünün ağzından noksanları yazıp veya derleyip toplayıp Edirne’de buna göre proje yapılmalı veya bütçe buna göre hazırlanmalıdiye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Muhtarlıklarımız, sahillerde oluşturacakları birimlerle, kimlik bildirimine yardımcı olabilir.”

Programda, 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nda, OHAL kapsamında yapılan düzenlemeyi hatırlatan Mehmet Onur, “Yapılan düzenleme ile bu kanunun ilgili maddesine 'günübirlik kiralanan evler' de eklenmiş. Kanunun ilgili maddesinde sayılan özel veya resmi her türlü konaklama tesisinin tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutması, kolluk kuvvetlerinin veri kayıt sistemine tüm güncellemeleri anlık olarak iletmeleri gerektiği bir zorunluluk olarak ifade ediliyor. Bu konuda gerekli itinayı göstermeyenlere ise 10 bin TL ile 5 bin TL. arasında idari para cezası verileceği, durumun, işletme ruhsatının iptaline kadar varabileceği vurgulanıyor. Halkımızın, kimlik bildirimi konusuna duyarlı davranması, işletmelerimizin güncellemeleri hassasiyetle takip etmeleri gerekiyor. Bizler de muhtarlar olarak, henüz bu konuyu bir araya gelerek konuşmadık ama,vatandaşımıza yardımcı olmak adına sahillerimizde muhtarlık birimleri oluşturabilir, halkımızı bilgilendirebiliriz.”şeklinde konuştu.

Muhtarlara, dernek çatısı altında birlik olma çağrısı!

Program sırasında yayınlanan röportajlarda, muhtarlar Meriç ve Kemik’in, dernek konusunda birlik çağrısı yapmaları dikkat çekti. Meriç, yapılan son genel kuruldan sonra dernekte kutuplaşmalar olduğunu, bazı muhtarların dernekten kopma noktasına geldiğini vurguladı. “Meseleleri büyütmeden, hataları kusurları abi - kardeş duygusuyla değerlendirerek bir arada kalmaya devam edelim, derneğimize sahip çıkalım” diyen Meriç, muhtarlara; “Seçilmiş insanlar olarak birbirimizden üstünlüğümüz yok. Bugünden tezi yok gelin derneğimize sahip çıkalım” çağrısı yaptı. Kemik ise, derneğin amacına uygun yürütülmediği takdirde dernekte durma taraftarı olmadığını belirterek, şunları söyledi; “Muhtarlar Derneği’nde son zamanlarda çekişmeler olduğu doğrudur. Var olan bir şeye yok diyemeyiz. Hepimiz insanız. Bu muhtarlıklar bir gün bitecek. Akraba ilişkilerimizi, dostluk, kardeşlik ilişkilerimizi unutmadan, bu dernek çatısı altında güzel şeyler bu güne kadar yaptık, bundan sonra da yapılacağına eminim. Çok kötü günlerden alındı bu dernek. Ben istiyorum ki hep birlikte olalım. Derneğin yaşatılabilmesi için 3 TL belge parası alınıyor. Benim içim cızlıyor. Dernek amacına uygun hale gelmeli, bedel almadan işler yürütülmeli. Dernek budur. Parayla olduktan sonra başka yerde de yapılır bu.”

Onur: "Herkese karşı saygı çerçevesi içerisinde ilişkilerimi sürdürdüm, sürdürüyorum

Dile getirilen eleştiri, öneri ve birlik çağrısı üzerine Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Onur, “2 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Herkese karşı saygı çerçevesi içerisinde ilişkilerimi sürdürdüm, sürdürüyorum. Toplamda 3 yılı kapsayan başkanlık döneminde de bir yılı doldurdum. Genel kurulumuzda benden önceki başkan Kozköy Muhtarı Kadir Uzun ile çekiştik. Başkan ben oldum. O günden bu yana da, onu destekleyen bazı arkadaşlarımız dernekten ayrılma kararı aldı. Hatta yeni dönem muhtar olan arkadaşlarımızın bazılarıyla  oturup çay kahve dahi içmeden küs olduk. 51 üyesi olan derneğin belirli giderleri var. Abdullah Kemik’in ifade ettiği 3 TL belge parasını almayı, Kemik’in de dahil olduğu bir ortamda ortak bir karar olarak belirledik. En azından derneğe faydası olur düşüncesi ile alınsın denildi. Ben de istemiyorum bu bedelin alınmasını. Haliyle derneği yaşatmak için gelire ihtiyaç duyuyoruz. 100 TL aidat bedelimiz var. Bunu düzenli ödeyen de 22 muhtar arkadaşımız.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Çayır,  “Mahallem Konuşuyor”un değerlendirilmesi kapsamında, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı da davet ettiklerini, tarihi henüz belli olmamakla birlikte, en kısa süre içerisinde Başkan Özcan ile bir program yapacaklarını dile getirdi.

Haber MERKEZİ

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bircan: “Cumhurbaşkanı istedi diye, çocukların hayatı biranda değişebiliyor”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, yaptığı açıklamada; TEOG sınavının kaldırılması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Cumhurbaşkanı istedi diye, biranda

çocukların hayatı değişebiliyor”

TEOG sınavının kaldırılması hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Bircan, şunları söyledi: “Ortaöğretimde uygulanan sınav sistemine karşıyız. Ancak, bunların döneminde eğitim sistemi yap-boz halini aldı. Şuanda, 11 ya da 12 defadır eğitimde müfredat değişikliği yapılıyor. Sınavlarla ilgili ciddi değişiklikler oluyor. Cumhurbaşkanı istedi diye, biranda çocukların hayatı değişebiliyor. Ayrıca, bunun dışında yapılan bazı değişiklilerle birlikte, çocuklar imam hatiplere yönlendiriliyor. Aileler çocuklarını imam hatiplere göndermek zorunda değildir.”

“Zafer Çağlayan hakkında, ABD’nin vermiş

olduğu kararı gözden kaçırmaya çalışıyorlar”

Eğitim sistemindeki değişikliklerin devam edeceğine inandığını ifade eden Erdin Bircan, sözlerine şöyle devam etti: “Değişiklikler yapılarak, gözden kaçırılmak istenen bazı durumlar vardır. Zafer Çağlayan hakkında, ABD’nin vermiş olduğu kararı ve yapılan açıklamaları gözden kaçırmak için TEOG sınavı ortaya atıldı. Bu çok nettir. Fakat, bazı şeyleri gözden kaçırırken; aileleri ve çocuklarımızı sınav eğitim sistemi konusunda, mağdur ediyorlar. 11 ya da 12 defa değişen bir sistemden ötürü aileler ve çocuklar bıkmış durumdalar. Yeni eğitim sistemi konuşulurken, Zarraf ve Çağlayan olayları örtbas ediliyor.”

“Yeni sistemde, Atatürk’ü de silmeye çalışıyorlar”

“Eğitim sistemi sürekli değişiyor. Bu ne kadar sağlıklı olacaktır?” şeklindeki soruya cevap veren Bircan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kadar çok değişiklik yapılırken, eğitim sistemi hiçbir şekilde sağlıklı olmaz. Herkesin hakkı yeniyor. Çocuk sınavlara hazırlanıyor ve sınav yapılmama kararı alınıyor. Çocukların geleceği düşünülmeden değişiklik yapılıyor. Eğitim sistemindeki yap-bozla çocuklarımıza verilen eğitim de, köreldi. Yeni sistemde de, Atatürk’ü de silmeye çalışıyorlar. Okulların açılmasıyla birlikte TEOG sınavı tartışmaları yapılıyor. Ancak, bunun yeri ve zamanı değil.”

(Deniz ÇİL)

2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında hastanede çevik kuvvetli önlem alındı

Enez Sahili'nde, 19 Eylül 2017 Salı akşamı saat 23.00 sıralarında meydana gelen, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı trafik kazasında, yaralıların getirildiği Keşan Devlet Hastanesi'nde, geniş güvenlik önlemi alınırken, yaralılara müdahale etmek isteyen sağlık çalışanları zor anlar yaşadı.

İddiaya göre; Enez Sahili'nden, şehir merkezi istikametine gelen Hasan Pınarcı (23) idaresindeki 34 S 0199 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkıp şarampole yuvarlandı. Hurda yığınına dönen otomobilde sürücü Hasan Pınarcı ile otomobilde yolcu olarak bulunan Yaşar Pınarcı (28), Kadir Doğru (26) ve Ahmet Kabayel (33) yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulanslar ile Enez Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenirken, kaza yerine gelen yaralı yakınları, sağlık çalışanlarına saldırdı. Jandarma ekiplerinin de araya girmesinin ardından ambulanslar ile Enez Devlet Hastanesi'ne ulaştırılan yaralılar, daha sonra Keşan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılar, Keşan Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, yaşanabilecek bir olay ihtimaline karşı Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi girişinde çok sayıda polis ekibi gönderildi.

Edirne'den Çevik Kuvvet geldi

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli yaklaşık 100 polis, acil servis önünde güvenlik önlemi aldı. Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Sertyalçın ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne vekalet eden İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz de hastaneye gelerek, yetkililerle görüştü.

2 kişi hayatını kaybetti

Hastaneye gelen yaralı yakınları, iyi haber beklerken, Hasan Pınarcı ve Kadir Doğru'nun, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybettiğini öğrenince sinir krizi geçirdi. Hastane önünde güvenlik önlemi alan polis, sağlık personelinin nöbet değişimini de sağladı. Hayatlarını kaybedenlerin cenazeleri, hastane morgunda savcı ve polis gözetiminde yapılan otopsilerinin ardından ailelerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber MERKEZİ

 

 

Başkan Özcan, ağaç kesimi eleştirilerine cevap verip çalışmalar hakkında açıklama yaptı

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Anafartalar Caddesi'nde ağaç kesilmesinin ardından yapılan eleştirilere cevap verirken,

İlköğretim Haftası programında kendisine davetiye ulaşmaması ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda da bulundu.

Başkan Özcan, Anafartalar Caddesi üzerinde yapılan yol çalışmalarında, kaldırımlardaki ağaçların kesilmesi ve bu yönde yapılan eleştirilere cevap vererek, bu bölgedeki ağaçlar kesilmeden önce Keşan orman İşletme Müdürlüğü'ne danışıldığını söyledi. Buradan "Kesebilirsiniz" raporu aldıklarını dile getiren Mehmet Özcan, "Kurumuş iki tane yaşlı akasya ağacı var. Danışılmadan yapılmış bir iş değil bu. Vakti zamanında oraya dikilmiş fakat şimdi yolu genişletmemiz lazım. Ne yapacağız kalsın mı orda? Biz de ağacımıza, yeşilimize önem veriyoruz. Asırlık tarihi bir çınar ağacı olur, bırakırız, etrafından araçlar geçsin. Tarihi bir değeri yok, ömrünü doldurmuş, kurumaya yüz tutmuş iki tane akasya ağacı. Binlercesini ektik. Kediler fare mi yakaladı yani?” dedi.

"Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu geldiğinde yeni yapılan arıtmaların olduğu yerde konuyu görüştük"

Sözlerinin devamında, devam eden yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Özcan, yol çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğinin altını çizerek, "Ekiplerimiz şuanda Rasim Ergene Caddesi’nde çalışıyor. Çalışmalara Ensaray Konutları'nın önünden başlayacaktık. Fakat şu an orada GAZDAŞ’ın çalışması varmış. Mecburen bitmesini bekleyeceğiz. Kurtuluş ve Anafartalar Caddesi’nin batıda kalan bölümü, Sarıkız Konakları’nın karşısı, Merkezkent’in içerisi var. Bir de Ferhatağa Köprüsü’nün olduğu bölüm var. Hayırlısı ile bitecek çalışmalar. Ayrıca, Ferhatağa Köprüsü’nü tarihi eser olarak belirlemişler, doğrudur. Cumartesi günü Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu geldiğinde yeni yapılan arıtmaların olduğu yerde konuyu görüştük. Yeni imar planlarında zaten onayımız var. Köprüye dokunmadan alternatif bir geçiş planlanıyor. Planlara uygun alternatif bir köprü ile bu sorunumuz da çözülecek.” diye konuştu.

"Cuma günü saat 15.00’e kadar bize davetiye ulaşmamıştı"

İlköğretim Haftası programı konusundaki davetiye söylentileri ile ilgili sorulan soruyu da cevaplayan Özcan, sözlerini şöyle tamamladı; "Biz davetiye bekledik. Cuma günü akşamüzerine doğru arayıp sekretere bize davetiye olup olmadığını sorduk. ‘Yok’ dedi, sonra ‘Size gönderildi’ şeklinde ifadelerde bulunuldu. Cuma günü saat 15.00’e kadar bize davetiye ulaşmamıştı. Sonra 17.00 gibi davetiye ulaştı bilgisini aldım. Önemli değil, problem değil. Sorduğunuz için yanıt verdim sadece.”

Haber MERKEZİ

Arabulucu Avukat Aylin Arıkan, Kadın Hakları Semineri'nde önemli bilgiler verdi

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ve Keşan HEM (Halk Eğitimi Merkezi) Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen "Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entekrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Operasyonel Programı" kapsamında, 19 Eylül 2017 Salı günü gerçekleştirilen "Kadın Hakları Semineri"nde, kadın hakları detaylı şekilde anlatıldı.

Saat 20.00 sıralarında, Keşan TSO Konferans Salonu'nda başlayan seminerin konuşmacılığını, Arabulucu ve Avukat Aylin Arıkan yaptı. Seminerde söz alan Arıkan, çocuklarını evde bırakarak, kendi haklarını öğrenmek için seminere katılım gösteren kadınlara teşekkür ederek, özellikle kadınların şiddet gördükleri durumlarda nerelere başvurup neler yapabilecekleri konusunda bilgi vereceğini söyledi. Kadının; anne, kız kardeş, eş, arkadaş, yeryüzünün en anlayışlı insan türü olduğunun altını çizen Aylin Arıkan, "Şiirlerimizin, türkülerimizin varlık sebebidir. Kadına yönelik şiddet; Cinsiyete dayanan, kadını inciten, ona acı veren, kamusal ya da özel yaşamında ona baskı uygulaması ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına neden olan her türlü davranıştır. Dünya ölçeğinde her 3 kadından biri bugün şiddetin değişik biçimlerine maruz kalmaktadır. Toplumsal cinsiyet ayrımcılığına maruz kalan kadınlar, siyasal, yasal, sosyal ve ekonomik haklara sahip olmada bu hakları kullanmada toprak ve sermaye gibi kaynaklara sahiplikte çoğu zaman eşitsizliklere uğramaktadır. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin bir diğer sonucu olan şiddet, ülkemizde acilen çözülmesi gereken önemli bir sorundur. Kadının sosyo-ekonomik statüsünün güçlendirilmesi, uzun dönemde kadına yönelik şiddetin azalmasında anahtar bir müdahaledir. Şiddete maruz kalan kadınlara hizmet sunan kurumlar arasında; STK'lar, kolluk kuvvetleri, adli kurumlar, sağlık kuruluşları, sosyal hizmetler, barolar ve belediyeler bulunmaktadır. Önce kendi haklarımızı bilmeli, sonra da gerçekleştirmek için mücadelede kararlı olmalıyız." dedi. Öte yandan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan HEM Müdürü Turgut Yıldız, İŞKUR Keşan Şube Müdürü Mehmet Yazıcı da kısa süre de olsa seminere katıldı.

İlker GÜREL

Üniversiteye yeni başlayanlar için bilgilendirme toplantısı yapıldı

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda dün, üniversiteye yeni başlayan 1. sınıflar için ‘Oryantasyon Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Toplantı saat 14.00 sıralarında okulun konferans salonunda yapıldı. Toplantının açış konuşmasını Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adil Oğuzhan yaptı.

Oğuzhan: “Tüm öğrencilere yeni dönemde başarılar diliyorum

Doç. Dr. Adil Oğuzhan, katılımcılara “Hoş Geldiniz” diyerek, “Rektörlüğümüzün emirleri doğrultusunda 1. sınıf öğrencilerimize ilimizi, ilçemizi ve üniversitemizi tanıtacağız. Emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilere yeni dönemde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Oğuzhan’ın konuşmasının ardından Trakya Üniversitesi ve Edirne’yi tanıtıcı video gösterimi yapıldı.

Video gösterimi sonrası 1. sınıf öğrencileri, T.Ü. Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tülay Demiralay tarafından, slayt eşliğinde; ‘Okulun bölümleri, işleyişi, kayıtlar, sınavlar, öğrenci toplulukları, öğrenci değişim programları, öğrenci işleri’ gibi konularda bilgilendirildi.

Fevzi Can DİREK

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250