Son Dakika
Dökme LPG (Propan) alınacaktırGalvanizli sac (montaj dahil) alınacaktırSpor tesisi yaptırılacaktır (Keşan Atatürk Stadyumu)KEŞAN AKHOCA KÖYÜ TİP WC 5-2 ERKEK, 1 KADIN, 1 ENGELLİ WC YAPIM İŞİ EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜKEŞAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MUHTELİF ŞEFLİKLERİNDE B TİPİ ORMAN YOLU YAPIMI ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-KEŞAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜKur Sulama Sistemleri yetkilisi Ziraat Mühendisi Çelik, "Akıllı sulamaya" dikkat çekti: "Gıda üretmek için suyu kullanma şeklimizi değiştirmeliyiz"Doktor kuraları, 16 Haziran’da çekilecek1. Keşan Yeşilay Bisiklet Turu gerçekleştirildiÖzel Aden İlkokulu'nun "Okuma Bayramı" alkış aldıİthalat yapacağımıza, şeker pancarı üretimini artırmalıyız”
Keşan TSO; 36 üniversite mezununa 650 bin TL hibe olmak üzere 2,5 milyon TL’lik KOSGEB desteği ile bölgeye katkı sağladı

Keşan TSO; 36 üniversite mezununa 650 bin TL hibe olmak üzere 2,5 milyon TL’lik KOSGEB desteği ile bölgeye katkı sağladı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası)'nda görevli birim sorumluları, 2021 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlerken, 1 Ocak 2021’dan 31 Aralık 2021 döneminde açılan firma sayısının 158, kapanan firma sayısının ise 83 olduğun bilgisine yer verildi.

Saat 12.00 sıralarında, Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Keşan TSO birim sorumluları, 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve meclis hesapları konusunda kendi birimleri ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundu.  

Başak: "Üyelerimizden aldığımız geri bildirimler ile çalışmalarımıza yön veriyoruz"

Toplantıda ilk olarak söz alan Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak, Covid-19 salgınının etkilerini yoğun olarak hissettirdiği 2021 yılını geride bıraktıklarını dile getirerek, "Bu süreçte Covid-19 salgınını kontrol altında tutmak adına alınan tedbirler doğrultusunda getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları, iller arası seyahat yasakları, karantina uygulamaları ve yerel işletmelerimizin önemli bir bölümünün gelir sağladığı gün ve saatlerde uygulanan kısıtlamaların yaşandığı bu zorlu günlerde Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin yanında olmak için her daim gayretle çalıştık. Ekonomimize değer katan, üreten yerel işletmelerimizi korumak ve bu işletmelerimizin devamlılıklarını sağlayabilmeleri adına yaşadıkları sorunları, talep ve çözüm önerilerini Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimizle birlikte ilgili Bakanlıklar ve diğer kurumlara taşıyarak çözüme kavuşturduk. Kısaca geride bıraktığımız 2021 yılında da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Covid-19 Salgınının ekonomi üzerinde olan olumsuz etkilerini sınırlandırarak ticari hayatı koruyacak her adımın yanında yer aldık. Bu süreçte Yönetim Kurulumuz ve Meclis üyelerimizle birlikte toplamda 352 oda üyemize ziyaret gerçekleştirerek üyelerimizin talep, öneri ve beklentilerini dinledik. Bölgemizde istihdamı artırarak bölge ekonomisine önemli ölçüde değer katacak projemiz olan Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarına ara vermeden devam ettik. Üyelerimize ve üye yakınlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına işbirliği protokollerini hayata geçirdik.Bölgesel marka değeri yaratarak ihracatımıza destek olacak Coğrafi İşaretli İpsala Pirincimize Avrupa Birliği Tescili için başvurumuzu gerçekleştirdik. Oda Organlarımız olan Yönetim Kurulumuzla, Meclisimizle, Meslek Komitelerimiz, Kadın ve Genç Girişimcilerimizle pandemi kuralları çerçevesinde fiziki ve online toplantılarımıza ara vermeden devam ettik." dedi.  

Kadir Can Tunç, Genel Sekreter Yardımcısı oldu

Keşan TSO'da yaşan bir görev değişikliği ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Başak, "Son olarak odamızda yaşanan bir görev değişikliğini de paylaşmak istiyorum. 5 yıldır Odamızda Akredistasyon Sorumlusu / KOSGEB Temsilcisi olarak görev yapan sevgili mesai arkadaşımız Kadir Can Tunç, Odamız yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Kendisini tüm mesai arkadaşlarım adına tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum." diye konuştu.

Yıldırıcı: "Açılan firma sayısı 158 iken kapanan firma sayısı ise 83 olarak tespit ettik"

Toplantının devamında söz alan Ticaret Sicil Müdürü İsa Yıldırıcı, ticaret sicil Kayıtlarında 1 Ocak 2021’dan 31 Aralık 2021 döneminde, Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne resmi yazışma girişinin 146 olduğunu bildirerek, "Gelen yazıların cevabı ve müdürlüğümüzde dışarı yapılan yazışmalar 815 adet olduğu görülmektedir. Yine aynı tarihlerde açılan firma sayısı 158 iken kapanan firma sayısı ise 83 olarak tespit ettik. Geçen yıl Ocak 2020 ile Aralık 2020 döneminde ise açılan firma sayısı 151 iken kapanan firma sayısı 78 olarak görülmektedir." dedi.

ÇAKIR: "Türkiye’nin ilk 10 odası arasında kalmayı hedef belirledik ve bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

Yıldırıcı'dan sonra söz alan Keşan TSO Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır da şunları söyledi; "Oda olarak geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin ilk 10 odası arasında kalmayı hedef belirledik ve bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oda üyelerimize dinamik altyapı ile en iyi hizmeti vermek zorundayız. Üye memnuniyet anketlerimizin analizlerinde de görmekteyiz ki; üyelerimiz odamız, odamız yönetimi ve personelinden %94 oranında memnuniyet duymaktadır. Bu sonuç, çalışma azmini daha da güçlendirmektedir. Oda faaliyetlerimizi basın bültenleri, dijital yayınlar ve diğer iletişim kanalları ile üyelerimize duyuruyoruz. Kurum olarak, tüm basın ve yayın kuruluşlarımıza eşit mesafede durup, kurum ile ilgili tüm haberleri titizlikle paylaşmaya çalışıyoruz. 2021 yılında odamız ve bölgemiz ile ilgili servis ettiğimiz 140 haberin yaklaşık 25’i ulusal basında yer almıştır. Sosyal medya hesaplarımızda toplamda 10 bin 500 ve üzeri takipçi bulunmaktadır, yıl içerisinde attığımız post sayısı 388, yine yıl içerisinde attığımız postlarda gönderi erişimi sayımız 80 bin ve üzeridir."  

Avcu: "Personelin uyumu, kendi alanlarındaki bilgi ve becerilerinin üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz“

Keşan TSO Muamelat Birimi Sorumlusu Burcu Avcu da, "Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Muamelat Birimi, Oda bünyesinde kayıt gören, düzenlenen, terkin olan ve dosyalanan her türlü evrak, belge ve defterlerin muhafazasına yönelik işlemleri yürütmektedir. Oda Muamelat Birimi olarak 2021 yılında, 60 firmamıza kapasite raporu hazırlanmış, 54 firmamıza da iş makinesi tescil işlemi yapılmıştır. Odamız Akreditasyon gereği gelen ve giden evrak ile resmi yazışmaların kaydı konusunda da son derece hassas bir çalışma yapısına sahiptir. Bu kapsamda 2021 yılında Odamıza 616 gelen evrak kaydı yapılmıştır. Buna karşılık odamızdan istenilen 334 evraka da cevap verilmiştir. Yine Odamız; Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün 2021 yılı itibariyle açıklamış olduğu rakamlara göre 150 firmamıza yeni kayıt işlemi, 70 firmamıza da terkin işlemi yapmıştır. Meslek Komitelerimizin toplantılarının organize edilmesi, gündem belirlenmesi ve katılım oranlarının kaydedilerek ilgili komite başkanlarına raporlanması konusunda Oda Muamelat Birimimiz etkin çalışmalar yürütmektedir. Personelimizin Uyumu, kendi alanlarındaki bilgi ve becerilerinin üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz. Meslek Komitesi Toplantıları üyelerimizden geri bildirim alınması konusunda en önemli stratejimizdir. Bu açıdan bu toplantılara oldukça önem veriyor ve etkinliklerimizi bu bildirimler üzerine şekillendiriyoruz. Keşan TSO olarak üye bilgilerinin güncellenmesi ve güncel halde tutulması öncelikli görevlerimiz arasındadır." ifadelerine yer verdi.

Dağhan: "Gelirin %93’ü Keşan TSO üyelerimizin hizmetine dönüştürüldü"

Keşan TSO Muhasebe Müdürü İlhan Dağhan, 2021 yılında tahmini bütçe hedefleri doğrultusunda %116 gelir elde eden Keşan TSO'nun, Meclisin yetkisiyle bu gelirin %93’ünü Keşan TSO üyesinin hizmetine dönüştürdüğünü vurgulayarak, "Odamız muhasebe birimi olarak 2021 yılında 1734 adet belge verme ve onay işlemi gerçekleştirilmiştir. 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” kapsamında yer alan alacaklarla ilgili, üyelerimizin aidat ve munzam aidat borç asıllarını faizsiz olarak ve en fazla 6 taksit olacak şekilde yapılandırarak ödeme imkanı sunulmuştur. 2021 Yılında da devam eden pandemi sürecinde üyelerimizin Odamıza gelmeden hizmet alma ve ödeme yapma imkanı sunulmuştur. Bu kapsamda üyelerimizin ihtiyaç duydukları belgeleri Online olarak E-Belge halinde almaları ve Online Aidat Sorgulama-Ödeme sistemi üzerinden ödeme yapmaları imkanları sağlanmıştır." diye konuştu.

Kalıntaş: "Mesleki eğitimlerde 982 kişiye mesleki sertifikasyon sağladık”

Keşan TSO Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş da şunları söyledi; "Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak yıl içinde düzenli periyotlarla yaptığımız hijyen, ilkyardım, emlakçılık ve galericilik mesleki eğitimlerinde toplamda 982 kişiye mesleki sertifikasyon sağladık. Coğrafi işaret alımı çalışmaları kapsamında; Keşan Mahmut Köy Kuru Fasulyesi ve Enez Çeribaşı Kiraz’ının coğrafi işaret çalışmalarını sürdürüp, tescilini yıl içinde tamamlayacağız."  

Tunç: “16 imalatçı İşletmeye 1.1 milyon TL hibe”

Keşan TSO Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, Keşan TSO'nun 2,5 milyon TL KOSGEB desteği ile bölgeye sağladığı katkı ile ilgili şu bilgileri paylaştı; "Yeni Girişimcilik Desteği olarak; 16 imalatçı işletmeye 1.1 milyon TL hibe, 48 hizmet işletmesine 220 bin TL hibe, nitelikli eleman desteği olarak; 36 üniversite mezununa istihdam sağlayarak 650 bin TL hibe, düşük faizli kredi desteği olarak; 520 bin TL düşük faizli kredi desteği, oda üyelerimiz için de 3 patent, 4 yurtiçi fuar desteği ile işletmelerini geliştirme imkanı sağladık. Coğrafi işaretli ürünlerimiz; Keşan Mahmutköy Kuru Fasulyesi, Çeribaşı Kirazı, Çamlıca Bodur Elması, Keşan Tarhanası, Mecidiye Kavunu. MEB, TOBB, TOBB ETÜ – Keşan MTAL, AB Projelerimiz, Keşan TSO ve Haskovo/Bulgaristan ortaklarımız ile 475 bin Euro değerindeki 'Çapraz Trakya Bağlantısı' projesi devam ediyor. Haskovo/Bulgaristan ve Keşan TSO ortaklığı ile 75 bin Euro değerindeki 'Sürdürülebilir Turizm İçin Bölgesel Turizm Markası' projesi tamamlandı. Burgas/Bulgaristan Burgas CCI ve Keşan TSO ortaklığı ile 85 bin Euro değerindeki 'Alternatif Turizm Çeşitleri' tamamlandı. Keşan TSO proje yöneticiliğinde ve ortak olmadan profesyonel makinalı atölyeler ile nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik olarak 510 bin Euro değerindeki 'Trakya Metal ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Mesleki Yeterlilik Merkezi Projesi' kabul edildi. Keşan TSO proje yöneticiliğinde ve ortak olmadan ne eğitimde ne istihdam olan genç işsizlere yönelik olarak 310 bin Euro değerindeki 'Genç İşsizler için Projemiz' ön başvuruyu geçti, tam başvuru aşamasındayız. Gıda Sektörüne yönelik olarak UR-GE projesi başvurusu yaparak, bölgemiz ürünlerinin ihracatına destek olacağız. İstanbul’da düzenlenen otomotiv, yedek parça ve inşaat, seramik, banyo malzemeleri ve Bursa’da düzenlenen tarım fuarlarına toplam 160’ın üzerinden üyemiz ile katılım sağlayarak, sektörü ve yeni teknolojik makineler hakkında bilgi aldık. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’na da Odamız olarak hem stant açıp hem de 45 üyemiz ile katılım sağladık. İlave olarak İzmir Turizm Fuarı’na da Odamız olarak stant açıp katılım sağlayarak, bölgemiz turizm ve yöresel ürünlerimizin tanıtımını sağladık."

Haber / FOTO: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Dökme LPG (Propan) alınacaktır

Çanakkale Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü, Dökme LPG ( Propan) mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Dökme LPG  (Propan) 35.000 kg. alınacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 16 Haziran 2022, 11.00;  e-tekliflerin açılacağı adres ise; Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 18 Mart Spor Kompleksi 17100 Çanakkale olarak açıklandı.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/990552/ihale-duyurulari-mal-alim-ihaleleri-dokme-lpg-propan-alinacaktir

Galvanizli sac (montaj dahil) alınacaktır

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Yayalaştırma Bölgesinde Mermer Olukların Üzerine Galvanizli Sac Temini ve Montajı İşi için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 500 Metre Galvaniz Sac Temini ve Montajı İşi - Mal Alımı yapılacak.

İhale; 7 Haziran 2022,  10.00’da, Özerler Mah. Hal Sok. No:1 Lüleburgaz/Kırklareli - Lüleburgaz Belediye Başkanlığı adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/989413/ihale-duyurulari-mal-alim-ihaleleri-galvanizli-sac-montaj-dahil-alinacaktir

Spor tesisi yaptırılacaktır (Keşan Atatürk Stadyumu)

Keşan Belediye Başkanlığı, İlçede Bulunan Keşan Atatürk Stadyumu’nun çevre düzenlemesinin yapılması  için ihale düzenleyecek. 

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 5500 m2 Beton İmalatı Tamamlanmış Yüzeye Baskı Beton Yapılması, 650 m3 Beton santralinde üretilen veya satın alınan ve beton pompasıyla basılan C 30/37 basınç dayanım sınıfında, gri renkte, normal hazır beton dökülmesi (beton nakli dahil) ve diğer işler yapılacak.

İhale; 14 Haziran 2022, saat 11.00’de, Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/Edirne adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/990753/ihale-duyurulari-yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri-spor-tesisi-yaptirilacaktir

KEŞAN AKHOCA KÖYÜ TİP WC 5-2 ERKEK, 1 KADIN, 1 ENGELLİ WC YAPIM İŞİ EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ

KEŞAN AKHOCA KÖYÜ TİP WC 5-2 ERKEK, 1 KADIN, 1 ENGELLİ WC YAPIM İŞİ

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan Akhoca Köyü Tip WC 5-2 Erkek, 1 Kadın, 1 Engelli WC Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İhale Kayıt Numarası

:

2022/496162

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Kocasinan Mahallesi Prof.Dr.Süheyl Ünver caddesi No:2 Kat: 3 22100 EDİRNE MERKEZ/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2842352703 - 2842352695

c) Elektronik Posta Adresi

:

destekhizmetler@edirneozelidare.gov.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu yapım işinin

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

92 Kalemlik; 5-2 Erkek, 1 Kadın, 1 Engelli WC Yapım
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Yapılacağı yer

:

Edirne İli, Keşan İlçesi, Akhoca Köyü

c) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

ç) İşin süresi

:

Yer tesliminden itibaren 45 (KırkBeş) takvim günüdür.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

06.06.2022 - 10:30


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler,
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, teklif mektubunu imzalayanın noter tasdikli imza beyannamesi. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır. EKAP’a kayıtlı olmayan yabancı istekliler tarafından ise, ilgili ülke mevzuatı dikkate alınarak, belirtilen hususlara ilişkin gerekli belgeler sunulur.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 70 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

 

4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

11.06.2011 Tarih ve 27961 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Yapım İşlerinde Benzer İş grupları tebliğinde belirtilen (B) III. Grup Bina İşleri  ve Bu İşlerin Onarımları Benzer İş Olarak Kabul edilecektir 

4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Edirne İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, Her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (Altmış) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.


14.Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1,00
Teklifi sınır değerin altında olduğu tespit edilen isteklilerin teklifleri, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin reddedilecektir.

 

KEŞAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MUHTELİF ŞEFLİKLERİNDE B TİPİ ORMAN YOLU YAPIMI ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-KEŞAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KEŞAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MUHTELİF ŞEFLİKLERİNDE B TİPİ ORMAN YOLU YAPIMI

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-KEŞAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan Orman İşletme Müdürlüğü Muhtelif Şefliklerinde B Tipi Orman Yolu Yapımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN

:

2022/531413

 

1-İdarenin

a) Adı

:

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-KEŞAN DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

b) Adresi

:

Yukarızaferiye Mah. Hastane Cad. 26 22800 KEŞAN/EDİRNE

c) Telefon ve faks numarası

:

2847141036 - 2847142033

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu yapım işinin

a) Adı

:

Keşan Orman İşletme Müdürlüğü Muhtelif Şefliklerinde B Tipi Orman Yolu Yapımı

b) Niteliği, türü ve miktarı

:

21+507 km. uzunluğunda yeni orman yolu yapımı.
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer

:

Keşan Orman İşletme Müdürlüğü Çamlıca, Enez, Saros ve Yayla Orman işletme Şeflikleri

ç) Süresi/teslim tarihi

:

Yer tesliminden itibaren 120 (YüzYirmi) takvim günüdür.

d) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 3 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.


3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati

:

09.06.2022 - 10:00

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres)

:

İşletme Müdür Yardımcısı Odası


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

 

4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Tebliğinde Yer Alan (A) Alt Yapı İşlerinin  V.Grup Karayolu İşleri (Altyapı+Üstyapı) Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir.

4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

Orman Mühendisliği veya İnşaat Mühendisliği


5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.


10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (Altmış) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1,2
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar