Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit: "Vatandaşlarımız teravih namazlarını evinde çocuklarıyla kılabilirler"

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit: "Vatandaşlarımız teravih namazlarını evinde çocuklarıyla kılabilirler"

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Diyanet İşleri Başkanı Prof. dr. Ali Erbaş'ın yaklaşan Ramazan Ayı'nda teravih namazının camilerde kılınmayacağı yönündeki açıklamasını hatırlatarak, vatandaşların evlerinde çocukları ile birlikte teravih namazı kılabileceğini söyledi.

Erbaş'ın da açıkladığı, teravih namazı konusunda bilgi veren Mehmet Yiğit, "12 Nisan akşamı ilk teravih namazını kılacağız ve ilk sahura kalkacağız. Sayın Diyanet İşleri Başkanımız yaptığı açıklamada; bu yıl salgın hastalık dolayısıyla teravih namazlarını camilerde değil evlerimizde kılacağımızı açıkladı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Ramazan Ayı'nda camilerimiz tamamen kapalıydı. Bu yıl açık. Tabiiki bu salgın hastalık dolayısıyla akşamları saat 21.00’de kısıtlama başlıyor. Bizim yatsı ezanlarımız, Ramazan’ın ilk akşam saat 21.22’de okunacak ve saat 22.00'ye kadar devam edecek. Bu nedenle teravih namazları kısıtlama zamanına denk geliyor. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri yine kısıtlama devam ediyor. Teravih namazı, yatsı namazıyla beraber kılındığında camide bir saat kalmak gerekiyor. Coronavirüs vakaları devam ettiği için sağlık yönünden sıkıntı olacağından dolayı Diyanet İşleri Başkanlığımız böyle bir karar aldı. Vatandaşımıza kamuoyuna bunu duyuyoruz.Bu nedenle vatandaşlarımız teravih namazlarını evinde çocuklarıyla kılabilirler." dedi.

"Keşan İlçe Müftülüğü olarak Ramazan Ayı boyunca bütün camilerimizde inşallah Kur’an okuyacağız"

Ramazan Ayı'nın, Kur'an ve Rahmet ayı olduğunun altını çizen Yiğit, şunları söyledi; "Keşan İlçe Müftülüğü olarak Ramazan Ayı boyunca bütün camilerimizde inşallah Kur’an okuyacağız. Hocalarımız mukabele okuyacaklar. Bazı camilerimizde sabah namazından önce, bazı camilerimizde de öğle ya da ikindi namazından önce Kur’an okuyacağız. Keşan İki Minareli Çarşı Cami'nde her gün öğleden önce mukabele okuyacağız. Merkezi yayından da bunu Keşan'a inşallah duyuracağız. Sohbetlerimizi de biz yine merkezi yayından ikindi namazından önce yapacağız. Keşan İlçe Müftülüğümüzün sosyal medya hesabından din hizmetlerine inşallah devam edeceğiz."

"Şu ana kadar elhamdülillah camilerimizden kaynaklanan herhangi bir vaka söz konusu olmadı"

Dinimizde sağlığın çok önemli olduğuna dikkat çeken Mehmet Yiğit, "Coranavirüs salgının bitmesi için hep birlikte dua etmemiz ve tedbir almamız gerekiyor. Çünkü dinimizde sağlık çok önemli. Sağlığa rabbimiz değer vermiş, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) sağlığımızı korumamızla ilgili bizlere nasihatlerde bulunmuştur. İnsanoğlu sağlıklı olursa ibadetlerini daha rahat yapabilir. Önemli olan öncelikle sağlığımızı korumak. Bu süreçte yine temizlik kurallarına dikkat edeceğiz. Maske mesafe kurallarına zaten bütün camilerimizde uyuyoruz. Şu ana kadar elhamdülillah camilerimizden kaynaklanan herhangi bir vaka söz konusu olmadı. Çünkü her camimizde işaretler yaptık. Vatandaşlarımızın mesafeli şekilde saflarını tutuyorlar. Cuma namazında yine aynı şekilde hemen hutbeyi okuduktan sonra vatandaşlarımız 2 rekât farzını kalıp duasını yapıp 4 rekât sünnetini kılıyor ve hemen camilerden ayrılıyorlar. Mümkün olduğu kadar toplu mekânlarda uzun süreli kalmıyoruz." diye konuştu.

"Kur’an, ruhlara şifa gönüllere şifadır ve Ramazan ayında bol bol okunur"

Ramazan Ayı'nda İlçe Müftülüğü'nün yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi veren Yiğit, "Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla yine Kur’an-ı Kerim okuyalım. Dijital yayınlardan, sosyal medyadan, Keşan İlçe Müftülüğü olarak Aile ve Dini Rehberlik büromuz var. Orada bayan hocalarımız ‘Zoom’ programı üzerinden mukabeleye dün itibari başladı. İnşallah bayanlara yönelik hizmetlerimiz oradan devam edecek. Erkeklere yönelikte yine Keşan İlçe Müftülüğü sosyal medya hesaplarımızdan Ramazan hizmetlerimize devam edeceğiz. Vatandaşlarımız tabii özellikle Ramazan Ayı'nda biraz daha hayrî hizmetlere önem veriyor. Bilhassa mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla zekât ibadeti bu dönemde daha çok veriliyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Türkiye Diyanet Vakfı aracılık ederek vatandaşımızın vereceği hayır hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştıracak. Keşan İlçe Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı olarak hesaplarımız belli, vatandaşlarımız bize geçtiğimiz yıllarda zekâtlarını fitrelerini verdiler. Bizdeki Keşan’daki fakirlerimize, öğrencilerimize bunu ulaştırdık. Aracı olduk inşallah yine bu şekilde hizmetlerimize devam edeceğiz. Bütün kardeşlerimizin ramazan ayını şimdiden tebrik ediyorum. Allah Teâlâ inşallah rahmet ayı, bereket, ayı, yardımlaşmayı olan bu ayda güzel hizmetler yapabilmeyi hepimize nasip eylesin. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız Ramazan temasını ‘Şifa Ayı Ramazan’ olarak belirledi. Kur’an, ruhlara şifa gönüllere şifadır ve Ramazan ayında bol bol okunur. İnşallah biz de okuyacağız. Ayrıca hastalıkla ilgili Diyanet TV’de, radyolarda ve sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili Ramazan Ayı Şifa ve Şifa Ramazan Ayı konularını işleyecekler. Bizler de Keşan İlçe Müftülüğü olarak bu konulara değineceğiz." dedi.

Haber: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar