Son Dakika
Saros Körfezi'ndeki görüntüye coronavirüs kurallarına uyulmaması da eklendiKurban Bayramı'nda Mezbaha’da 590 kurban kesildi12 yaşındaki çocuğa akrabası tarafından cinsel taciz iddiasıAK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal: "Cumhurbaşkanımız Edirne'ye daha çok destek olacağını belirtti""Vakıf'taki tesisler, TÜGVA'ya 20 yıllığına kiralandı""Çiftçi, yetiştirici ve esnaf, sıkıntı içerisinde""Erikli'de altyapı sorunları üst düzeye çıktı" _ "İşlerimizde, geçen yıllara göre; yüzde 70 oranında azalma yaşandı" Beyendik TOKİ'de yürekleri ağza getiren olay...- Protokol, kolluk kuvvetleri ve şehit ailelerinin bayramını kutladı
“Keşan için el ele vereceğiz..!!”

“Keşan için el ele vereceğiz..!!”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün, Keşan’a gelerek, bir takım ziyaretlerde bulundu.

Saat 12.45 sıralarında, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’na gelen Bakan Kasapoğlu, protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Keşan ziyaretine, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bazı belde belediye başkanları, Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, spor kulübü yöneticileri katıldı.

Ziyaretler…

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nın çim sahasında incelemelerde bulundu ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’ndan tesis hakkında bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra Keşan Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu ve eksiklikler hakkında bilgi aldı.

Bakan Kasapoğlu, penaltı vuruşunda bulundu

Ziyarette daha sonra Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu çim sahada topun başına geçerken, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da kaleye geçti.

Bakan Kasapoğlu, 3 penaltı atışından 2’sini gole çevirirken, 1 atış Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından kurtarıldı.

Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Yeni Mahalle’ye yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu alanında incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Keşan’a yapılacak projeler hakkında basın açıklamasında bulundu.

“Halkımızın, spora olan erişimini

kolaylaştırmak için çalışıyoruz”

Kasapoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi: “Keşan; Edirne’miz, ülkemiz ve bizim için önemli bir ilçedir. AK Parti hükümeti olarak, sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizin sadece bugününü değil; yarınlarını düşünüp, bu doğrultuda proje üreten bir hareketiz. Bizim felsefemiz budur. Uzun zamandır başkanımızla konuştuğumuz projelerimizi harekete geçiriyoruz. Bugüne kadar Keşan’ın sportif altyapısını ve gençlerin geleceğe daha donanımlı hazırlanması için gerekli olan tüm altyapıyı en kısa sürede ilçemizle buluşturacağız. Bugün Keşan için bir milat olacak. Keşan’ın sportif anlamda geleceği ve gençleri için hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Sporu birkaç branştan ibaret görmüyoruz. Halkımızın tüm kesimlerinin spora olan erişimini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Sporun tabana yayılması konusunda, tüm hedeflerimizi gerçekleştirmek bizim çok önem verdiğimiz bir konudur.”

“Tesisleri en kısa sürede halkımızla buluşturacağız”

“40 yıllık Keşan Stadı’nı çok daha modern ve güzel bir şekle dönüştüreceğiz. Halkımızı, spor yapmaları için 7/24 bekliyoruz. Spor kulüplerimizin antrenman sahasıyla, çok modern bir yapıyı Keşan halkımızla buluşturacağız. Kapalı Spor Salonumuzu da, tüm yönleriyle ele alacağız. Bunların yanı sıra; Keşan’a yüzme havuzu yapacağız. Bakanlık olarak, yüzme bilmeyen kalmasın diyoruz. Yüzme bizim çok önem verdiğimiz branşlardan biridir. Halkımızın yüzmeye erişimi ve yeni yüzücüleri, şampiyonları yetiştirme adına yarı olimpik olarak inşa edeceğimiz yüzme havuzu da, Keşan’ımıza hayırlı olsun. Yüzme havuzunun ihalesi çok yakında belediyemiz tarafından yapılacak. Bu tesisleri en kısa sürede halkımızla buluşturacağız. Sporun tabana yayılması için erişilir olması gerekiyor. 11 büyük mahallemiz var ve bu mahallelerimizi spor alanları, semt tipi sahalarla donatacağız. Keşan için hayırlı olsun.”

“Keşan için el ele vereceğiz”

“Ülkemizin en güzel Gençlik Merkezlerinden birini Keşan’a inşa etmiştik. Gençlerimiz bizim en büyük gücümüz ve umudumuzdur. İnşallah gerektiğinde, bu tip gençlik merkezlerimizden 1 tanesini yine Keşan’ımıza kazandıracağız. Gençlerimizi sahalara, salonlara ve merkezlere bekliyoruz. Valimize, belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’da Keşanlı ve kendisi bugün meclisteki çalışmalardan nedeniyle, katılamadı. Keşan için el ele vereceğiz. Birlik ve beraberlik tablosu çok önemlidir. Bu ülkenin en büyük gücü milli beraberliğidir. El ele ve omuz omuza vererek, ülkemizi, milletimizi adım adım geliştireceğiz. Gençlerimize bu ülkeyi emanet edeceğiz.”

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

“Bakanımıza teşekkür ediyorum”

Helvacıoğlu’da konuşmasında şunlara yer verdi: “Bakanımıza, 11 mahallemize 11 semt sahası yapmasından, 40 yıllık stadımızın gençlere ve spora kazandırılacak olmasından dolayı teşekkür ederim. Türkiye’de, ‘yüzme bilmeyen kalmasın.’ temasıyla yola çıkan ve Keşan’da da, yüzme havuzu yapacak olmasından ötürü teşekkür ederiz. Ben kendisine açılış makasını şimdiden takdim ediyorum.”

GENÇLİK MERKEZİ ZİYARETİ…

Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Keşan Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, merkezde yapılan çalışmalar hakkında Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na bilgilendirmede bulundu. Bakan Kasapoğlu, merkezin 7/24 hizmet vermesi gerektiğini yetkililere söyledi.

CENNET BAHÇESİ ZİYARETİ…

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne geçerek, spor kulüpleri başkanlarıyla bir araya geldi.

“Keşan’daki spor kulüplerimize destek vereceğiz”

Cennet Bahçesi’nde, Keşan’daki spor kulüpleri başkanlarıyla bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, yaşanan sorunları dinledi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Keşan’daki spor kulüplerinin sorunların çözümü konusunda gerekenlerin yapılacağını belirterek, “Keşan’daki kulüplerimize gerekli desteği yapacağız.” dedi.

Edirne Spor Kulübü yöneticileri

mağduriyetlerini anlattı

Daha sonra Edirne Spor Kulübü yöneticileri de, Bakan Kasapoğlu’na ligde yaşadıkları mağduriyeti anlattı.

Yetkililer, liglerin bitmesine 4 hafta kala corona virüsü salgını nedeniyle durdurulduğunu belirterek, “Lig de, liderin 1 puan gerisinde bulunuyoruz. Biz, liglerin oynanmasını istiyoruz ve kim şampiyon olursa onun elini kaldırırız. Bu konuda bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz.” dedi.

Belde başkanları…

Ziyarette daha sonra Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker söz alarak, beldeye yapılmasını istediği projeleri anlattı.

Türker, konuşmasında şunlara yer verdi: “Beldemizde, gençlerin sportif faaliyetlerini yapabilecekleri hiçbir yer yok. Büyük bir gençlik potansiyelimiz var. Gençlerimiz, kahve ve meyhane köşelerine sıkışmış durumdalar. Biz, taleplerimizi Spor Toto Müdürümüzle görüştük. Bir kapalı spor salonu ve futbol sahası istiyoruz.”

“Yenimuhacir, Esetçe ve Yenikarpuzlu

beldelerine yeni spor tesisleri yapılacak”

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yenimuhacir’ın yanında olduklarını ve yapılması gereken projelerin yapılacağının sözünü verdi.

Bakan Kasapoğlu, Yenimuhacir Beldesi’ne yapılacak projelerin aynısının Esetçe ve Yenikarpuzlu beldelerine de yapılması konusunda söz verdi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görüşmelerin ardından katılımcılarla toplu fotoğraf çekildi. Bakan Kasapoğlu, daha sonra Keşan’dan ayrıldı.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Saros Körfezi'ndeki görüntüye coronavirüs kurallarına uyulmaması da eklendi

Kurban Bayramı tatilinde, binlerce tatilcinin, tatil için tercih ettiği Saros Körfezi'nde yaşanan manzara, geçmiş bayramları aratmazken çöp, sahillere kurulan çadırlar, araç trafiği, kumsaldaki kirlilik gibi görüntüler yeniden şikayet konusu olup, maske ve sosyal mesafe kurallarına ise uyulmaması dikkat çekti. 

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce tatilci, tatil için Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan sahil bölgelerini tercih etti. Tatilciler, arife gününden itibaren Saros Körfezi'ndeki kıyı bölgelerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Tatil için özellikle Mecidiye ve Erikli sahillerini tercih eden tatilciler nedeniyle, kumsallarda adeta adım atacak yer kalmazken, kumsallara yan yana çadırlar kuruldu.

Araç park etmeye yer kalmadı

Mecidiye Sahili'nde ve Erikli Sahili'ndeki araç yoğunluğu nedeniyle araçların park edilmesine yer kalmazken, araçlar gibi bazı tatilciler de buldukları boşluklara çadır kurdu. Bu durum, Erikli ve Mecidiye sahillerinde tatillerini geçirenler tarafından tepki gördü. Tatilcilerin kullandığı güzergah içerisinde kalan Mecidiye Köyü içerisinde oluşan araç kuyruğu gibi Gökçetepe Köyü Sahili'nde de araç kuyrukları oluştu. Saros Körfezi’nin kıyılarında yer alan İtalyan Koyu da adeta tatilci akınına uğradı. Cenevizlilerden kalma tarihi kalenin etrafında oluşan koyda kamp kuran vatandaşlar bir yandan tatillerini yaparken, diğer yandan da tarihi kale kalıntıları arasında fotoğraf çekildi.

Uyarı levhaları çamaşır askılığı oldu..!

Mecidiye ve Erikli sahillerinde, vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarına dikkat çekmek için asılan tabelalar, tatilciler tarafından çamaşır askılığı ve çadırlarının iplerini bağlayacakları bir direk olarak kullanıldı.

Çöp ve çadır sorununa maske ve sosyal mesafe de eklendi

Geçen yıllardaki bayram tatillerinde yaşanan çöp ve kumsallara kurulan çadırların görüntüleri bu bayram da yaşanırken, bu sorunlara maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması da eklendi.

Kumsala takılan araç vatandaşların yardımı ile çıkarıldı

Öte yandan, tatilci yoğunluğunun bir hayli fazla olduğu Mecidiye Sahili'nde kumsalın yakınına park eden bir otomobil, bulunduğu yere saplanarak kaldı. Aracını çıkartmaya çalışan sürücüye, etraftaki vatandaşlar yardım etti. Otomobil, vatandaşların yardımı ile saplandığı yerden çıkartıldı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Kurban Bayramı'nda Mezbaha’da 590 kurban kesildi

Keşan’da, Kurban Bayramı namazının ardından, kurbanlıklarını kestirmek için vatandaşların yolunu tuttuğu Keşan TB (Ticaret Borsası) Mezbaha İşletmeciliği’nde 4 günlük bayram sürecinde 590 kurban kesildi.

Bayram namazının ardından kurbanlıklarını kestirmek için Keşan TB Mezbaha İşletmeciliği’nin yolunu tutan vatandaşlar, daha önce aldıkları sıraya göre kurbanlıklarını kestirirken, sırasını bekleyen vatandaşlara, coronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl ikramda bulunulmadı. Yetkililerin coronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği kurban kesim yerlerini; Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz da ziyaret ederek, kurban kestiren vatandaşların bayramını kutladı. Kurbanlarını kestirmek için sırada bekleyen vatandaşlar, uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Yetkililerin gözetiminde kesilen kurbanlarını teslim alan vatandaşlar, evlerinin yolunu tuttu. Öte yandan, 4 günlük Kurban Bayramı süresince, 164 adet küçükbaş, 426 adet ise büyükbaş kurban kesildi. Kesilen kurbanların geçen yıla göre arttığı bildirildi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

 

 

12 yaşındaki çocuğa akrabası tarafından cinsel taciz iddiası

Mecidiye Köyü'ndeki İtalyan Koyu'nda, 2 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, 50 yaşındaki şüphelinin, 12 yaşındaki akrabası olan çocuğa cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu iddia edildi.

İddiaya göre; tatil için İtalyan Koyu'na giden E.G. (50), akrabası olan E.Ö. (12)'ye cinsel tacizde bulunduğu ihbarını alan Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olay yerine gitti. Olay ile ilgili tanıkların ifadelerini alan jandarma ekipleri, E.G.'nin, E.Ö.'ye cinsel taciz ve saldırıda bulunduğunu tespit etti. Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine gözaltına alınan şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından Keşan Adliyesi'ne sevk edildi. Cinsel taciz ve saldırıda bulunduğu iddia edilen 12 yaşındaki çocuk ise psikolog eşliğinde ifadesinin alınması için Edirne Çocuk İzleme Merkezi'ne götürüldü.

 Haber MERKEZİ

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal: "Cumhurbaşkanımız Edirne'ye daha çok destek olacağını belirtti"

AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda, Erdoğan'ın Edirne'ye daha çok destek vereceğini söylediğini ifade etti.

Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Edirne'yi ziyaret edeceğini, ancak coronavirüs salgını nedeniyle bu ziyareti bir süre ertelediğini belirterek, "Edirne çok kıymetli bir şehir. Edirne’ye sadece Edirne olarak bakmamamız lazım. Edirne balkanların başkentidir. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Özellikle Ayasofya Camii’nin açıldığı günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’un fethinin Edirne’den başladığını bir kez daha hatırlattı. Edirne’nin kendisi için ne kadar değerli olduğunu belirtti. Edirnelilerin bayramını kutlayıp saygılarını, sevgilerini iletti. Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah en kısa zamanda Edirne’yi ziyaret edecek. Zaten bir Edirne ziyareti planlanıyordu. Salgın nedeni ile bunu bir süre ertelemek durumunda kaldı. Bu salgın hastalık biraz daha yoluna girerse Cumhurbaşkanımız ilk fırsatta Edirne’ye gelecek. Cumhurbaşkanımıza her gittiğimizde hiçbir talebimizi geri çevirmedi. Cumhurbaşkanımız Edirne ile ilgili tüm konularda destek oldu, destek olmaya da devam ediyor. Kendisi de söylediği gibi Edirne’ye daha çok destek olacağını belirtti." dedi.

"Büyük bir memnuniyet ile Edirne’den ayrıldıklarını duyduk"

ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield ve ailesinin Edirne ziyaretinde, Edirne'ye hayran kalmaları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Fatma Aksal, "Bayram ziyareti nedeniyle Amerikan Büyükelçisi Edirne’yi ziyaret etti ve ziyaretinden hayranlığını belirtti. Edirne Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış bir şehir. Çok farklı kültürlere, çok farklı dillere, dinlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Türk İslam mimarisinin en güzel eserlerinden biri olan Selimiye Camii Edirne’de. Herkes Selimiye Camii’ni görmeli diyorum. Selimiye Camii yanında başka güzellikler de var. Bulgar Kilise’si, Sinagog, farklı dinler, farklı kültürlerin uzun yıllar iç içe yaşandığı bir şehir Edirne. Büyükelçi, Sağlık Külliyesi’ni de ziyaret etti. Avrupa’da akıl hastalarının zindana atıldığı günlerde, Türkiye’de Osmanlı akıl hastalarını müzikle tedavi ediyordu. Değişik gıdalar ile suyla tedavi ediyordu. Edirne bu anlamda gezilmeye, görülmeye değer. Sayın Büyükelçi, bayram dolayısıyla ziyaret etti. Büyük bir memnuniyet ile Edirne’den ayrıldıklarını duyduk. Bu da bizi çok memnun etti." diye konuştu

"İnşallah daha çok sabreder ve dikkat edersek bugünleri de atlatacağız"

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik eden Aksal, şunları söyledi; “Tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyorum. İnşallah sağlıkla nice bayramlara. Her şeyin başı sağlık, sağlıkla, huzurla, mutlulukla nice bayramlar dilerim. Milletçe sarılmayı tokalaşmayı seven insanlardık, dokunmayı tokalaşmayı unuttuk. İnşallah daha çok sabreder ve dikkat edersek bugünleri de atlatacağız.”

Haber: İlker GÜREL

 

 

"Vakıf'taki tesisler, TÜGVA'ya 20 yıllığına kiralandı"

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada; Enez'e bağlı Vakıf Köyü’nde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün sosyal tesislerinin, TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı)’ya kiralanması hakkında eleştirilerde bulunurken, konuyla ilgili olarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle, soru önergesi verdiğini kaydetti.

"İktidar, yandaşlara rant sağlama peşinde"

AK Parti iktidarı, Türkiye ekonomisini kötü yönettikçe yeni kaynaklar bulmaya çalıştığını belirten Gaytancıoğlu, "Ülkemizin doğal güzelliklerini heba etme pahasına yandaşlara rant sağlama peşindeler. Yandaşlara, kiralama ya da satışlar yapılıyor. Sırada, Saros Körfezi var. Saros Körfezi'nde önce, Gökçetepe Sahili'nde TÜRGEV'e bir alan kiralama yapılmıştı. İl Özel İdaresi'ne ait tesislerin kimseye sorulmadan Çevre Bakanlığı tarafından TÜRGEV'e kiralanmıştı. O kampta, belirli öğrenciler 5'er günlük sürelerle eğitim alıyorlar. Bu olabilir ama o sahillerin bir vakıfa ya da bir zümreye kiralanamaz. Bunu daha önce de, dile getirmiştik. Daha sonra Erikli Sahili'ne sıra geldi ve sahiller MUÇEV tarafından kiralandı. Ama buralar halkındır ve halkın yararlanması gerekiyor. Daha sonra Sazlıdere'ye FSRU Limanı yapılmak isteniyor. 10 bin ağaç kesilecek ve gemiler gelecek. Bu durum tüm doğal güzelleri bozacak. Biz bu uygulamanın olmaması gerektiğini dile getirerek, karşı çıktık. Bununla ilgili yeni bir mahkeme süreci başlatıldı." dedi.

"20 yıllığına TÜGVA'ya verildi"

Okan Gaytancıoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Enez'e bağlı Vakıf Köyü’nde İl Özel İdaresi'nin uhdesinde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün sosyal tesislerinin 13+7 yıl olmak üzere toplam 20 yıllığına TÜGVA'ya verildiğini görüyoruz. Saros'taki bir tesis, yine iktidara yakın bir vakfa kiralandı. Buralarda ne yapılacağını bilmiyoruz. Kiralamadan yine kimsenin haberi yok. Gökçetepe'dekine benzer bir durum yaşanacaktır. Yapılanlar yine yanlıştır. Çünkü yine bu yerler, bir zümreye ait olacaktır. Sahiller yine halkın olmayacak. Biz, bu duruma karşı çıkacağız. Parti yöneticilerimiz ve İl Genel üyelerimizle bu alanları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Mecidiye'deki taş ocakları sorunlarımız var. Saros Körfezi, ciddi bir tehdit altındadır. Halkın kullanması gereken alanların bir zümreye bırakılması yanlıştır. Saros'un tamamına yakınında, bu tür kiralamalar ve işletmeler mevcuttur. Hukuki yolları sonuna kadar zorlayacağız ve demokrasiyle bu işi çözmeye çalışacağız."

Soru önergesi...

Gaytancıoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şunlara yer verdi: "Seçim Bölgem Edirne’nin Enez İlçesine bağlı Vakıf Köyü’nde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün sosyal tesisleri, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’ya 20 yıllığına devredilmiştir. Kamuoyundan gizli yapılan bu işlem halkımızın tepkisine neden olmuştur. Bu nedenle aşağıdaki sorularımın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yanıtlanmasını istiyorum.

1-Enez'e bağlı Vakıf Köyü'ndeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait tesis kaç yıllığına TÜGVA’ya devredilmiştir?

2-Devir işlemi hangi yasaya göre yapılmıştır?

3-Bu devir için bir ücret alınmış mıdır? Alınmış ise söz konusu ücret ne kadardır?

4-Vakıfköy ve Gökçetepe’de TÜGVA’ya devrettiğiniz tesislerin kıyılarının halkın kullanımına kapatılması yasalara uygun mudur?

5-Bakanlığınızın sahipliğinde olup bu şekilde vakıf ve derneklere devredilmiş kaç tesis vardır?

6-Hangi vakıf ve derneğe kaç tesis devredilmiştir?

7-Bu tesisler hangi kriterlere göre devredilmektedir?"

(Haber: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar