Son Dakika
Sultaniçe’deki kazada 1 kişi yaralandıMotosikletin metrelerce sürüklendiği kazada 2 kişi ağır yaralandıMecidiye Sahili’ndeki kazada 7 kişi yaralandıKerman: “İpsala’nın kalbi burada atacak”Güngör, "Kimlik Bilgilendirme Kanunu"nu değerlendirdiKeşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği kurulduŞikayetlerin yükseldiği Atatürk Bulvarı asfaltlanıyorGÜNEKAB Meclisi toplandıESTAB Meclisi olağanüstü toplandıKent Konseyi'nde ateş düşmedi
“Keşan’da cami açığımız var”

“Keşan’da cami açığımız var”

Anadolu Gençlik Dergisi Keşan Temsilcisi Mustafa Kabakçılı yaptığı açıklamada; Keşan’da cami sayısının az olduğunu belirterek, ihtiyacın biran önce giderilmesi gerektiğini kaydetti.

“Oruç tutmayanlar, Ramazan Ayı’na

saygısını göstermeye çalışıyor”

Açıklamasına, “Ramazan Ayı’nın son haftasına girdik.” diyerek, başlayan Kabakçılı, şunları söyledi: “Ramazan’da orucunu tutanlara, Allah kabul etsin. Biz, İslam toplumuyuz ve tutan ya da tutmayan herkes, Ramazan Ayı’nın bilincinde ve önemini biliyor. Orucunu tutmayanlar, Ramazan Ayı’na saygısını göstermeye gayret ediyorlar.”

“Cami açığımız var”

Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’in geçen Cuma günü verdiği vaaz da, cami sayısındaki yetersizliğe vurgu yaptığını hatırlatarak, sözlerine devam eden Mustafa Kabakçılı şöyle konuştu: “Dernek olarak, daha önce yaptığımız açıklamalarda, Keşan’ın merkezinde cami açığının çok fazla olduğunu dile getirdik. Özellikle cuma namazlarında, camilerde yer olmadığı için cemaat ibadetlerini ayakkabılık bölümünde ya da dışarılarda halı ve kilimlerin üzerinde yaptıklarını görüyoruz. Yağmurlu havalarda, bu durumun çok fazla sıkıntı yarattığını dile getirmiştik. Aynı konuyu yeniden gündeme getiriyoruz. Keşan merkezde ciddi anlamda cami açığı var. Cami açığını giderilmesi için hem belediyeye hem de duyarlı vatandaşlara ve kuruluşlara iş düşüyor.”

“Köylerde, 300 kişiye 1 cami düşerken, Keşan

merkezde 7 bin-8 bin kişiye 1 cami düşüyor”

Cami yeri için gösterilmesi için belediyenin öncülük etmesi gerektiğine kayıt düşen Kabakçılı

 sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, Keşan Belediyesi tarafından yapılan yeni pazaryeri kompleksi içerisinde camiye yer ayrılmasını istemiştik. Ancak, ezanda kulağı olmayanların camide ve namazda gözü olmuyor. Bu konuda, Keşan Belediyesi de böyle bir tavır sergiledi. Bu durumda bizleri son derece üzmüştür. Keşan merkez ve köyleriyle birlikte yaklaşık 65-70 tane camimiz bulunmaktadır. Bunların 14 tanesi Keşan’da iken; geri kalan ise, köylerimizde bulunmaktadır. Köylerde, 300 kişiye 1 cami düşerken, Keşan merkezde 7 bin-8 bin kişiye 1 cami düşmektedir. Bundan ötürü de, ilçemizdeki cami sayısı ihtiyaca cevap vermemektedir. Keşan halkına dini anlamda hizmetin verilmesi için yer gösterilip, ihtiyacın biran önce giderilmesini istiyoruz.”

(Deniz ÇİL)

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Sultaniçe’deki kazada 1 kişi yaralandı

 

Enez’in Sultaniçe Köyü’nde 25 Haziran 2017 tarihinde meydana gelen kazada 1 kişi hafif şekilde yaralandı.

Olay, saat 08.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; M.I. isimli şahsın kullandığı “34 ZK …” plakalı aracı ile seyir halindeyken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yaya olarak ilerleyen M.Ö.’ye aracın sol dikiz aynası ile vurması sonucu şahıs hafif şekilde yaralandı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(Haber Merkezi)

Motosikletin metrelerce sürüklendiği kazada 2 kişi ağır yaralandı

 

Keşan-Gelibolu yolu üzerinde, 25 Haziran 2017 tarihinde, saat 10.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, devrilen motosikletteki 2 kişi ağır yaralanırken, kask parçalandı.

İddiaya göre; Keşan istikametinden Gelibolu yönüne giden Mehmet Can Korkut (17) yönetimindeki 34 LU 3351 plakalı motosiklet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak duble yolu ayıran orta refüje çarparak devrildi. Devrilen motosiklette; sürücü Korkut ile arkasında yolcu olarak bulunan Niyazi Varlı (17) ağır yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla  Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak ameliyata alındı. Yaralıların sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Motosiklet yaklaşık 300 metre sürüklendi

Öte yandan, kaza sırasında kaskın biri parçalanırken, devrilen motosiklet ise yaklaşık 300 metre sürüklendikten sonra durabildi.

İlker GÜREL

Mecidiye Sahili’ndeki kazada 7 kişi yaralandı

 

 

Mecidiye Sahili yakınlarında geçen pazartesi günü, dört aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 7 kişi hafif yaralandı.

Keşan-Mecidiye Sahili yolu üzerinde, saat 14.00 sıralarında meydana gelen ve dört aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında Berivan Yılmaz, Aysel Bayrak, Nutfiye Özkılıç, Güler Yılmaz, Emrah Yılmaz, Sıla Yılmaz ve Abdullah Erdemci hafif şekilde yaralandı.

Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Jandarmanın olayla ilgili incelemesi sürüyor. 

(Haber Merkezi)

Kerman: “İpsala’nın kalbi burada atacak”

 

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, bayramın üçüncü gününde, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yakın zamanda ihaleye çıkacak kapalı pazar yeri dükkânlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Dükkanlar, açık arttırma usulüyle satışa sunulacak”

Vatandaşların ve basın mensuplarının bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Kerman, “İlçemizin hayali olan 7500 m2’lik kapalı pazar yerimizde bulunan 65 adet dükkanımızın satışı için bilgi vermek ve kamuoyunda değerlendirmek açısından bir toplantı yağma ihtiyacı duydum. Değerli vatandaşlarım, ilçemizin hayali olan kapalı pazar yerimizin dükkanları 18 Temmuz 2017 Salı günü, saat 10.00’da, İpsala Belediye Düğün Salonumuzda açık arttırma usulüyle satışa sunulacaktır.

Bu dükkanlardan almak isteyen vatandaşlarımız için,30 Haziran 2017 Cuma günü, saat 15.00’da, belediye meclis toplantı salonunda banka müdürlerimiz, esnaf sanatkarlar odamız ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte bir toplantı tertipleyeceğiz. Dükkan almak isteyen vatandaşlarımızın bilgi almak üzere bu toplantıya katılmaları onların menfaatine olacaktır.” dedi.

“Kapalı pazar yerindeki dükkanlar…”

Mehmet Kerman, kapalı pazar yerindeki dükkanlarla ilgili de bilgi vererek, şunları söyledi: “Dükkanlarımız doğalgazlı olup, hem üstten hem de yan duvarları mantolama sistemi yapılmış ve depreme dayanıklı mütemadi temel atılmıştır. Üzeri kapalı bir pazar yeridir. İlçemizin pazarı Çarşamba günleri yapılmaktadır. Bu alanda Çarşamba günleri bizim meşhur  pazarımız kurulduktan sonra, Cuma günleri de burada yöresel ürün pazarımız ve organik ürünlerin pazarlandığı bir alanı oluşturacağız. Aynı zamanda da ilçemizin trafik akışının daha rahat olması için pazaryerimizin kapalı alan kısmını da otopark olarak kullandıracağız.

Bunun yanında, hemen kısa bir zaman içerisinde de kapalı pazar yerimizin yanında altı yine otopark, üzeri iki bankanın gelebileceği ve iki büyük marketin burada işyerini açabileceği ofisler, bürolar ve üstünün kültür sarayı düşünüldüğü, tiyatro ve sinema salonlarının olduğu, aynı zamanda da büyük bir kapalı düğün salonunun yapılıp, yazın da üzeri açık düğün salonu olacağı inşaata en kısa zamanda bu alanda başlayacağız. Yani lafın kısası, İpsala’nın kalbi burada atacaktır.

Bunun için, yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız; kira öder gibi buradan dükkan almanızı tavsiye ediyorum. Bana güvenin, inanın, pişman olmayacaksınız.”

“Kredi kolaylığı…”

Kerman, sözlerini şöyle tamamladı: “Kapalı pazar yerinde bulunan dükkanların üzerlerine metrekare ve fiyat bilgilerinin yapıştırıldığını, dükkan almak isteyen esnaf ve vatandaşlara bankaların 10 yıla kadar vadeyle, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan 5 yıla kadar vadeyle kredi kolaylığı sağlanacağını belirterek, bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almanız için 30 Haziran 2017 Cuma günü yapacağımız toplantıya katılmanızı diliyorum.”

(Haber Merkezi)

Güngör, "Kimlik Bilgilendirme Kanunu"nu değerlendirdi

 

Keşan Umum Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Olcay Güngör, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte sahillerdeki kiralık evlerde uygulanacak "Kimlik Bildirme Kanunu"nu değerlendirirken, tek bölgede çalışabilecek olmalarının emlakçıları sıkıntıya sokabileceğini söyledi.

Güngör, sahil kesiminde, mutlaka bazı sorunların olabileceğini, ancak ilerleyen süreçte, güvenlik ile ilgili alınan kararların fayda sağlayacağını belirterek, "Kiralanacak evlerde kalacak vatandaşların kimlikleri, mutlaka ilgili mercilere bildirilmek zorunda. Aksi halde cezai işlem uygulanacak ki bu cezalar uygulanmaya başladı. Sistem, oturduğunda güzel olacak. Şuanda işi olmayan emlakçılık yapmaya kalkabiliyor. Bu kanunla kayıtsızlığın da önüne geçilmiş olacak. Böylece, hem ev sahipleri, hem de emlakçılar rahat edecek." dedi.

"Bir sahil bölgesinde çalışan emlakçının, diğer sahil bölgesinde ev kiralayamayacak olması bizim için sıkıntı yaratacaktır"

Bahse konu kanunda, emlakçıları üzen bir durumun da olduğunu ifade eden Olcay Güngör, "Bir sahil bölgesinde çalışan emlakçının, diğer sahil bölgesinde ev kiralayamayacak olması bizim için sıkıntı yaratacaktır. Örneğin; Erikli sahilinde çalışan emlakçı, başka bir sahilde ev kiralayamayacak. Bunun dışında, kanunun geneline baktığımızda, olumlu olduğunu görüyoruz." diye konuştu.

İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250