Son Dakika
İ L A  N GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDENİlk buğday Keşan Ticaret Borsası'na geldi“Şeker pancarı, üreticiyi kalkındırmak için alternatif bir üründür”“Gündem; işsizlik ve yoksulluk olması gerekirken, herkes İstanbul seçimlerine kilitlendi”Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındıEski itfaiye binasındaki otoparkın alanı genişletildiDaha ne bekleniyor?Şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsler Beyköy güzergahını kullanacakOtobüsten inerken dengesini kaybeden kadın yere düştü“Açık Oto Pazarı’nın taşınması işlerimizi olumsuz etkiledi”
Karagöz, erken seçimlerin 1 Kasım’da yapılamayabileceği görüşünü bildirdi

Karagöz, erken seçimlerin 1 Kasım’da yapılamayabileceği görüşünü bildirdi

ÖDP (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacağı açıklanan erken genel seçimler ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunurken, son günlerde Türkiye’de yaşanan terör olaylarının seçime nasıl yansıyacağı konusunda da görüş bildirdi.

Karagöz, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacağı açıklanan erken genel seçimler ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, AK Parti’nin 2002 yılından bugüne kadar her şartta “Milli İrade” ifadesini seslendirdiğini vurgulayarak, bu sözler üzerine hayat kurduğunu, ancak 7 Haziran’da yapılan seçimlerde “Milli İrade”nin, AK Parti iktidarı olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Yapılan seçimlerde, halkın koalisyon istediğinin ortaya çıktığını dile getiren Hasan Karagöz, “Ancak MHP’nin tavrı anlaşılır değil. Siyasetsizliği siyasetini yapıyorlar desek daha doğru olur. Kendileri ile çelişkili durum içerisindeler. MHP, HDP’nin destek verdiği yerde biz olmayız diyor. Ancak bu çok tutarlı bir şey değil. Meclisin Başkanlık Divanı’nda her partinin temsilcisi var ve aynı masanın etrafına rahatlıkla oturabiliyorlar. Her komisyonda temsilci var. O masaya da rahatlıkla oturabiliyorlar. Bu anlamdaki tutarsızlıkları ortada. Bu nedenle AKP’nin koltuk değneği niteliği taşıyan bir durum sergiliyorlar. Önümüzdeki seçime, erken seçim denemez. Aslında seçim yenileniyor. Çünkü parlamento iradesini ortaya koyamadı. Etkisiz ve yetkisiz eleman konumundalar. Bugün tüm yetki ‘Kaçaksaray’ da toplanmıştır. Tek belirleyici ve tek güç kendisi. Yaklaşık 2,5 yıl çatışmasızlık ortamı ve kimsenin burnu dahi kanamamışken ve böyle bir hayatın mümkün olabileceğini göstermişken, ne olduysa 7 Haziran’dan sonra, tek başına iktidar olamama olasılığı ortaya çıkınca, MHP’nin CHP’nin, HDP ile kurabileceği bir azınlık hükümetini destekler, 17-25 Aralık dahil tüm yolsuzluklar ortaya çıkar kaygısıyla, koalisyon görüşmeleri olmadı. Görüşmelere başlarken bile bu görüntü vardı.” dedi.

“‘Beştepe’nin yolunu bilmeyene ben yetki vermem’ gerekçesine çocuklar bile güler”

Cumhurbaşkanı’nın, ana muhalefet partisi olan CHP’ye hükümet kurma görevi vermediğinin altını çizen Karagöz, bu görevi vermemesindeki nedenin, CHP’nin azınlık hükümetine destek verebilmesi olarak değerlendirerek, “Bu konuda söylediği ‘Beştepe’nin yolunu bilmeyene ben yetki vermem’ gerekçesine çocuklar bile güler. Sanki babasının servetinden bir şeyler bağışlayacakmış gibi bir şey yaratıyor. Oysa ki bulunduğu mevki bunu sorumlu kılıyor. Seçim tarihini de kendisi belirliyor. YSK, O’nun talimatı üzerinden 1 Kasım dedi. O emir verdi, YSK tamam dedi. 30 Ağustos Balosu’nda da milli iradeye; ‘İnşallah 7 Haziran’daki hata 1 Kasım’da tekrar edilmez ve memleket huzur bulur’ diyor. Bunu kim nasıl anlamak isterse anlasın ama 7 Haziran’da bizi tek başına iktidar yapmadınız. Bizi zora soktunuz. Akıllanın 1 Kasım’da da aynı sonuç çıkarsa, gözyaşları akmaya devam edecek’ mesajı veriyor.” diye konuştu.

“‘Tek başına iktidara gelecekler’ algısı oluşturuluyor”

Ağustos ayında yapılan seçim anketlerinde farklı bir sonuç çıkmadığını dile getiren Hasan Karagöz, AK Parti’nin oylarında bir yükseliş olmadığını belirterek, şunları söyledi; “Yandaş anketçiler, algı oluşturma anlamında sonuç açıklıyor. ‘Tek başına iktidara gelecekler’ algısı oluşturuluyor. Böylece seçmenin sandığa gitmemesi sağlanıyor ve AKP’nin oy yüzdesi artıyor. Burada CHP seçmenine önemli bir görev düşüyor. Bu sonucu görerek davranmak gerekiyor. Geçtiğimiz seçimde kullanılmayan %18’e yakın oylar kullanılsaydı, iddia ediyorum en az %10’u CHP’ye oy atacaktı.”

“PKK tek taraflı çatışmasızlık kararı almazsa, 1 Kasım’da seçimler olmaz”

Terör olaylarının bilinçli çıkartılmış bir şey olduğunu ifade eden ve IŞİD tarafından patlatılan bomba ile 32 kişinin hayatını kaybettiğini kaydeden Karagöz, hemen ardından 2 polisin şehit edildiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı; “Aynı akşam 2 polisimiz öldürülüyor. Sonrasında Kandil açıklama yapıyor ve sonrasında gözaltılar, bombalamalar başlıyor. Belli sayıda göstermelik IŞİD’çileri gözaltına aldılar ama şuanda gözaltında IŞİD’çi kalmadı. Gözaltında olanlar, Aleviler, Kürtler, sosyalistler, devrimcilerdir. Yapılan bombalamalara bakıldığında, 32 canı PKK, polisleri ise IŞİD öldürmüş gibi bir algı oluştu. Durup dururken de bu olaylar başlıyor. Karşı taraf da, hafife alınmayacak yılların silahlı gücü var. Yapılan açıklamalarda afaki oranlarda PKK’lı öldürüldüğü açıklanıyor. Fakat ortada ceset yok. Geçmiş yıllarda basında bu fotoğraflar yer alıyor, somut verilere de yer veriliyordu. PKK’nın askeri, polisi öldürmesi kabul edilebilir bir durum değil. Tayyip’in ve AKP’nin ekmeğine yağ sürüyorlar. PKK ne pahasına olursa olsun tek taraflı çatışmasızlık durumu ilan etmesi gerekiyor. 1 Kasım’da seçim olmasının ön koşulu bu. Bu ortamda çok adil bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Bu nedenle 1 Kasım’a kadar, Ekim ayında yapılacak anketlere bakacaklar. Ben, seçimlerin yüzde bin500 1 Kasım’da olacağına inanmıyorum. Seçim ertelenebilir. Irak ve Suriye’ye asker gönderme, operasyon ve yabancı asker konuşlandırma tezkeresi olan ve ‘Savaş Tezkeresi’ adını verdiğim tezkere yetkisi de verildi. Savaş ortamı da oluşturulabilir. Ayrıca, eğer anketler kendisini tatmin etmezse, ‘Seçim koşulları yok. Güvenlik sağlanamayacağından seçimi erteliyorum’ yetkisi Cumhurbaşkanı’nda var. Burada anket yapanlara da çok iş düşüyor. Bu kanın biran önce durması için yüzde 39’larda olan AKP’yi yüzde 55’lerde göstersinler de bu gencecik insanlar ölmesin. Şuan yapılan vatan savunması değil, saray savunmasıdır. Ölen askerler, polisler hep gariban çocukları. Ülkenin durumu artık vahim. 1 Kasım’dan sonra ne olacağı da belli değil. Diktatörler sokakta yıkılır. Birleşik halk muhalefetini sokakta örgütlemek gerekiyor. Bunları yenecek olan güç, böyle bir güçtür diye düşünüyorum. Bu anlamda hepimize görev düşüyor ve bu kanın durması gerekiyor. Şehitler gerçekten ölmesin. Ölmemesi için de yeter dememiz ve sesimizi yükseltmemiz gerekiyor. Bunu haykırmamız gerekiyor. Eğer 1 Kasım’da seçimler gerçekleşirse yine koalisyon çıkacak. MHP’nin tavrının sonuçlarını 1 Kasım’da göreceğiz. Geçtiğimiz seçimlerdeki oy oranını alacağını da düşünmüyorum. Artık sorumluluk almaları gerekiyor. Taşın altına artık gövdelerin konulması gereken süreçteyiz. 1 Kasım’da inşallah PKK tek taraflı çatışmayı keser ve seçimler olur, ancak kesmezse seçimlerin olacağına inanmıyorum.”

YORUM YAZ
Son Eklenenler

İ L A  N GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

İ  L A  N
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Keşan Atatürk Stadı 1 Nolu Dükkan 1 (bir) yıl süreyle işletmeye verilecektir.

Şartname ve ekleri Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İşletmeler Servisinden 50,00.-TL karşılığında temin edilebilir.
 İhale, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Aliço Güreş Eğitim Merkezi idari binasında, 09/07/2019 Salı günü, saat: 15.00’da Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır.
Dükkanın Muhammen Bedeli            : 3.750,00.-TL

Geçici Teminat                                   : 113,00.-TL

İhale Öncesi İsteklilerin Komisyona Sunacağı Belgeler; 

  1. İstekliler en geç ihale günü saat 15.00’e kadar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ihaleye katılacaklarına dair bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
  2. Nüfus Hüviyet Cüzdanının aslı veya tasdikli örneği,
  3. Noter Tasdikli İmza Örneği
  4. Tebligat adresi,
  5. İş ve Ev Telefonları,
  6. İkametgah ilmühaberi,
  7. Teminat yatırıldı makbuzu,

Ayrıca İl Müdürlüğü muhasebesine ihale saatine kadar geçici teminatın yatırılması gerekmektedir.
  Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
 İlan olunur.
 Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
 

İlk buğday Keşan Ticaret Borsası'na geldi

Keşan’da, 2019 yılının ilk buğday ürünü, dün Keşan TB (Ticaret Borsası)’na getirilirken, burada açık arttırma usulü yapılan temsili salon satışında, kilogramı 2,50 TL’den, Yavaş Ticaret yetkilisi ve Keşan TB Meclis Katip Üyesi Tuncay Yavaş tarafından alındı.

Saat 11.00 sıralarında, Keşan TB Toplantı Salonu’nda başlayan ilk ürün satışına; Tarım ve Orman Keşan İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, S.S. 285 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Mehmet Ali Başak, Keşan TB Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tüccarlar katıldı.

Kaymaz: "Buğdayın tesliminde ve satışında bu şifre ile birlikte işlemlerini takip ediyorlar"

Satış öncesi söz alan Kaymaz, yılın ilk buğday ürününün salon satışına katılan herkese “Hoş geldiniz” diyerek, "Bu sene buğday alımları ile ilgili bölgemizde geçen yıllarda Toprak Mahsulleri Ofisi'nin alım yaptığı tesislerde farklı bir uygulama var. Keşan Ticaret Borsası bir önceki meclisten kalan işlerin devamı için Türkiye Ürün İhtisas Borsası Anonim Şirketi'ne ortak oldu. Burada buğday alımlarında lisanslı depoya buğday ürünü gitmeden önce üreticimiz önce Keşan Ticaret Borsası'na gelmeden anlaşması yapılan 6 bankadan birine gidip yatırım hesabı açtırıyor. Yatırım hesabını açtırdıktan sonra ikametgâh senedini ve nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte Keşan Ticaret Borsası’na müracaat ediyor. Burada arkadaşlarımız kendilerine yardımcı oluyorlar. Sisteme girişini yapıyorlar, sistem kaydından sonra kendilerine verilen cep telefonlarına bir şifre geliyor. Bundan sonraki süreçte buğdayın tesliminde ve satışında bu şifre ile birlikte işlemlerini takip ediyorlar." dedi.

"Üreticimiz o yıla ait o buğday ürünü ile ilgili sübvansiyonlu bir kredi kullanmadıysa teslim etmiş olduğu ürünün yüzde 75’ine kadar 9 ay '0' vadeli faizsiz kredi kullanabiliyor"

Çiftçilerin, ürünlerini TMO-TOBB LİDAŞ'da teslim ederken kayıt için bazı evrakları yanında bulundurması gerektiği bilgisini veren Necmi Kaymaz, "Çiftçi eğer gerçek kişi ise yatırım hesabı ve nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte TMO-TOBB LİDAŞ'ta kayıt işlemini yaptırıyor. Ürünün sınıflandırma işlemi yapıldıktan sonra çiftçimiz eğer ki fiyatını uygun bulursa satışını yapabilir ya da kıymetli evrak durumuna geçen elektronik ürün senedini alıyor. Bundan sonraki süreçte üreticimizin o yıla ait o buğday ürünü ile ilgili sübvansiyonlu bir kredi kullanmadıysa teslim etmiş olduğu ürünün yüzde 75’ine kadar 9 ay '0' vadeli faizsiz kredi kullanabiliyor. Çiftçimiz, 3 gün sonra ya da 1 ay sonra ihtiyacı olduğu gün tekrar sisteme gelip ister TMO’ya ister sanayiciye, isterse tüccara ürünü satabilir." diye konuştu.

Şen: "Ürününe bakan, hizmet eden karşılığını alacak."

Daha sonra söz alan Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, TMO yerine artık TMO-TOBB LİDAŞ'ın olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi; "Şu anda bize gelen bilgiler ve TMO-TOBB LİDAŞ'ın internet sitesinden aldığımız bilgilere göre bazı anlaşmalı bankalar olduğunu görüyoruz. Bu anlaşmalı bankalar; AK Bank, Deniz Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank ve Garanti Bankası. Bizim Keşan Ziraat Odası olarak çalıştığımız bazı bankalara da sorduk. 9 ay '0' faizli krediyi, borcu olmayan çiftçimize sadece Ziraat Bankası verecek. Çiftçilerimize bu hasat döneminin hayırlı bir şekilde devam etmesini diliyorum. Allah doğal afetlerden korusun. Şu anda görülen tarlada gördüğümüz veya biçilen yerde gördüğümüz ürün kaliteli. İnşallah bu şekilde devam eder. Ürününe bakan, hizmet eden karşılığını alacak. Lisanslı depoculuk zaten bu konuda çok hassas. İnşallah üreticiler için hayırlı olur."

2.50 TL'ye Yavaş Ticaret aldı

Bu konuşmaların ardından salon satışına geçildi. Çiftçi Musa Aslan’ın Yeniceçiftlik Köyü mevkiinden getirdiği 1 ton ağırlığındaki buğday, salon satışı ile açık arttırmaya sunuldu. Keşan TB personeli Hüseyin Alpu tarafından, 1.35 TL'den açık arttırmaya sunulan; rutubet 10,9, hektolitre 78,8, glüten 28,4, indeks 95, protein 12,9, nişasta 60,6, selüloz 2,7, süne 1,3 değerlerine sahip ilk buğday ürünü, Yavaş Ticaret yetkilisi ve Keşan TB Meclis Katip Üyesi Tuncay Yavaş tarafından kilosu 2.50 TL’den satın alındı. Açık arttırmanın sonrasında, Keşan TB yönetimi tarafından, 50 litrelik mazot fişi ile günün anlam ve önemini belirten plaket Aslan’a takdim edildi. Hasan Şen ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri de üreticilerin teşvik edilmesi amacıyla, her yıl olduğu gibi ilk ürün sahibine çeyrek altın hediye etti. Çiftçi Aslan, hasat ettiği tarlasından, dönüme yaklaşık 500 kg ortalama ürün elde ettiğini belirterek, hasadın tüm çiftçiler için hayırlı olmasını diledi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

 

 

“Şeker pancarı, üreticiyi kalkındırmak için alternatif bir üründür”

Keşanlı şeker pancarı üreticisi Yusuf Uzdilli, yaptığı açıklamada; şeker pancarının üreticiyi kalkındırmak için alternatif bir ürün olduğunu belirterek, iyi bir ekim yapılması durumunda güzel paralar kazanılabileceğini kaydetti.

“Şeker pancarının üretiminin devam etmesi önemlidir”

Şeker fabrikaları satıldı ve özel şirketlerin fabrikaları işletmeye başladığını belirten Uzdilli, “Özel şirketlere geçiş olduktan sonra, üreticilerden ekim yapması konusunda taahhüt aldılar. Fabrikaların şirkette ya da devlette olması önemli değildir. Önemli olan pancarın üretiminin devam etmesidir. Pancar üretimi de, devam ediyor. Mart ayı içerisinde ekimler yapıldı ve şuanda, sulama aşamasındadır. Eylül sonu ya da ekim ayı başlarında, söküm dönemine girilecektir. Üretici olarak, ürünümüzü taahhütle ekiyoruz. Özel şirket, şeker pancarına 30 kuruş verdi. Şeker oranları tutarsa, verilen fiyat üretici açısından iyidir.” dedi.

“Üretici alternatif olarak şeker pancarı

ekebilir ve güzel paralar kazanabilir”

Şeker pancarının, üreticiyi kalkındırmak için alternatif bir ürün olduğunu belirten Yusuf Uzdilli sözlerine şöyle devam etti: “Bölgedeki bazı üreticiler, şeker pancarının zorluğundan ötürü ekiminden kaçıyor. Ekim yapılıyor ama bunun kazdırılıp, çıkartılması insanlara biraz zor geliyor. Buğdaya göre, daha fazla uğraşmalı ve emek isteyen bir üründür. Şeker pancarında, insanlar istenen verimi ve kaliteyi yakalayamadığı için bu ürüne çok sıcak bakmıyorlar. Üretici alternatif olarak bu ürünü ekebilir ve güzel paralar kazanabilir.”

“Keşan bölgesinde, 300-500

dönümlük bir alanda ekim yapılıyor”

“Bölgede, ne kadar bir alanda şeker pancarı ekimi yapıldı?” şeklindeki soruya cevap veren Uzdilli sözlerini şöyle tamamladı: “Alpullu bölgesinde, 20 bin dönümden fazla bir alanda şeker pancarı ekimi yapıldı. Keşan bölgesinde ise, 300-500 dönüm arasında bir alanda ekim yapılmıştır. 20 bin-25 bin dönüm alanda ekiliş olursa, fabrikanın çalışması konusunda herhangi bir engel yoktur. İnşallah, ekim alanları bölgemizde daha da artar. Üretici açısından iyi bir sezonun olmasını istiyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

“Gündem; işsizlik ve yoksulluk olması gerekirken, herkes İstanbul seçimlerine kilitlendi”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada; Türkiye’nin gündeminin işsizlik ve yoksulluk olması gerektiğini ancak, herkesin İstanbul seçimlerine kilitlendiğini kaydetti.

“Tek adam rejimi, yapılan seçimlerin

sonucunu beğenmedi ve iptal yönünde karar aldı”

Türkiye’de yaşayan insanların gündeminde işsizlik ve yoksulluğun olduğunu belirten Gaytancıoğlu, “Türkiye son 4 aydır işsizlik, yoksulluğa değil; seçimlere endekslenmiş durumdadır. 31 Mart seçimleri öncesinde her şeyi durdurduk, İstanbul ve Türkiye seçimlerini yaptık. Tek adam rejimi, yapılan seçimlerin sonucunu beğenmedi ve iptal yönünde karar aldı. İptal kararına göre, seçimler yenileniyor ve 45 günden bu yana kağıda, broşüre, araca milyonlarca lira harcanıyor. Halkın gündeminde işsizlik, yoksulluk, ekonomik sıkıntılar varken, her şey bir kenara bırakılıp; İstanbul seçimlerine odaklanıldı. Bu hiç iyi bir şey değildir.” dedi.

“Anketlerde, Ekrem İmamoğlu açık ara önde”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri hakkında da, değerlendirmelerde bulunan Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan anketlerde, Ekrem İmamoğlu’nun açık ara önde olduğunu görmekteyiz. Halkımızda, teveccüh gösteriyor. İnsanlar artık, bıkmışlar ve geçim sıkıntısı içerisindeler. Geçim sıkıntısına ve işsizliğe çözüm üretemeyen iktidar, günübirlik politikalarla Türkiye’yi yönetmeye çalışıyor. 23 Haziran’da, bu günübirlik politikaların sonunun geleceğini vatandaşlarımız verecekleri oylarla göstereceklerdir. AKP’ye geçmişte oy vermiş insanlar, buna dur diyerek, Ekrem İmamoğlu’na destek vereceğini düşünüyorum. Türkiye’de, çok şeylerin değişeceğine inanıyorum. İktidar hala üretim politikaları yerine, sıfır gümrük vergisiyle Sırbistan’dan et, buğday, nohut ithalatıyla ülkeyi yönetmeye çalışıyor. 23 Haziran seçimleri, tek adam rejiminin yürümeyeceğinin de bir göstergesidir. 31 Mart’ta seçilmiş bir belediye başkanımız vardı, 23 Haziran’da açık ara bir farkla yeniden tescillenerek, Ekrem İmamoğlu yeniden belediye başkanı olacaktır. Türkiye’nin gündemi daha farklı şekillenecektir.”

“Saros’a tatil için gelenleri

oy kullanmaya davet ediyoruz”

Gaytancıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “İstanbul’dan Saros Körfezi’ne tatil için gelen seçmenlerin 23 Haziran’da oy kullanmaya davet ediyoruz. Seçmenlerin rahatça oy kullanmaları için gidiş-geliş için otobüs tahsis edildi. Halkımız zaten çok duyarlı. Bu seçimlerde oy kullanma oranı yüksek olacaktır.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatı nedeniyle, tüm Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da, gıyabi cenaze namazı kılındı.

Keşan’da, İki Minareli Çarşı Camii’nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazına katılımın olduğu görüldü.

Gıyabi cenaze namazı, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından kıldırıldı. Gıyabi cenaze namazından önce, konuşan Yiğit, “Gıyabi cenaze namazı, Türkiye’deki 81 il ve tüm ilçelerde kılındı. Rahmetli Mursi, zalimlere karşı onurlu bir davranış sergiledi. Türkiye’de, 15 Temmuz’da benzer girişimde bulunuldu ama halkımız buna fırsat verdi. Allah, devletimize ve milletimize yönelik her türlü tehlikeye karşı bizleri korusun.” dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı. Yiğit, daha sonra Mursi için helallik istedi. Cemaatte, Mursi’ye haklarını helal ettiklerini belirtmesini ardından gıyabi cenaze namazı sona erdi.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar