Son Dakika
Süleymanpaşa'da mülkiyeti Belediyeye ait büfe, kafeterya ve çay bahçeleri kiraya verilecekÇorlu'da banka ATM yerleri kiraya verilecekUzunköprü Belediyesi' ne ait lojmanlar kiraya verilecekGeçmiş, tamamlanan program ve Gökçetepe'nin su ve kanalizasyon yapım işi hakkında bilgi verdi: "Yaklaşık 5 milyon TL tutarında içme suyu ve kanalizasyon yatırımını gerçekleştirmeye çalışacağız"-Hurdaya dönen otomobilde hayatını kaybettiBelediye Başkanlığı'na "VIP" makam aracı alındıAdalet Bakanı Gül, bugün Keşan’da ziyaretlerde bulunacakMustafa Mercan son yolculuğuna uğurlandı“Üretici çalışırken batıyor”--İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir: "13 milyon araç ile 15 Euro'yu çarptığımızda, korkunç bir rakam ortaya çıkıyor"
Kaldırım çalışmaları hakkında bilgi veren Helvacıoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu: "14 gün yoktum diye bazıları 'Hastalıktan dönmesin de yeni başkan seçelim' diye dua bile etmiş"

Kaldırım çalışmaları hakkında bilgi veren Helvacıoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu: "14 gün yoktum diye bazıları 'Hastalıktan dönmesin de yeni başkan seçelim' diye dua bile etmiş"

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, devam eden yol ve kaldırım yapım çalışmalarının yapıldığı Rasim Ergene Caddesi'nde incelemelerde bulunurken, burada gündem ve kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap verdi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ve cadde üzerinde yapılan açıklamada; Belediye Başkan yardımcıları Yakup Balcı, Tahir Özçınar ve Ali Ünal ile Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, teknik personel Ali Caner Serbes ile Pelin Sençper Biçer de hazır bulundu.

Helvacıoğlu: "Aşı olduğum için gripten daha hafif atlattım"

Sözlerine, sağlık durumu hakkında bilgi vererek başlayan ve 14 günlük karantina sürecinin ardından görevinin başına döndüğünü belirten Helvacıoğlu, “Çalışmalar bu süreçte devam etti. 14 gün sonra işimizin başındayız. 14 gün boyunca personelimiz çok iyi çalıştı. Sorunsuz bir bayram yaşadık. Belediye başkan yardımcılarımız başta olmak üzere tüm personelimize teşekkür ediyorum. Allah herkese sağlık versin. Sadece şunu ifade etmek istiyorum; 3. doz aşımı olmuştum. Bu sebeple hastalığı çok hafif geçirdim. Siz de aşınızı olun.” dedi.

"Klavye militanları bir şeyler yapmak istediler ama başaramadılar"

14 günlük süreçte bazı eleştirilerin olduğunu ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bazıları konuşmak istedi, bir şeyler yapmak istediler, boşluğu fırsata çevirmek istediler. Ama bunu da başaramadılar. Klavye militanları bir şeyler yapmak, boşluğu fırsata çevirmek istediler ama başaramadılar. Çünkü bütün ekip işinin başındaydı." diye konuştu.

"Başlattığımız yol ve kaldırım hareketi bugün 30. km’sindeyiz"

Geçtiğimiz dönem belediye başkanlarından Rasim Ergene’nin ismini taşıyan caddede yol ve kaldırım yapım çalışmalarına başladıklarını dile getiren Helvacıoğlu, “Rasim Ergene ismine yakışır bir cadde yapıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Modern yollar yapıyoruz. Kaldırım hareketi başlattık. Eylül ayında görevimizin 30. ayına giriyoruz. Başlattığımız yol ve kaldırım hareketi bugün 30. km’sindeyiz. Her ay 1 kilometre yol yapmışız. Rasim Ergene Caddemiz için kolları sıvadık. 2 km uzunluğunda olan caddemizi asfalt kaplama yapacağız. Ayrıca Millet Caddemiz ve Necati İşcan Caddemizi de yapacağız. Yol çalışmamızın yanında 8 bin metrekarelik kaldırım çalışması ile birlikte yolumuzun bir kısmını refüj ile ayıracağız. Yol boyunca duraklama cepleri, ağaçlandırma çalışmaları, aydınlatmalar, şehir mobilyaları ile caddemiz hayat bulacak. Biz Keşan’ı dertlendik. Çalışmalara tam gaz devam. Caddemiz hayat bulacak." şeklinde konuştu.

"Yıl sonuna kadar 6 tane daha park yapacağız"

Keşan Belediyesi ekiplerinin Keşan’ının dört bir yanında çalışmalara devam ettiğinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Paşayiğit Mahallemizde, Rasim Ergene Caddemizde, stadyumumuzda, müzemizde, 11 semt sahamızda, parklarımızda, sandık yama çalışmalarımız devam ediyor. Yıl sonuna kadar 6 tane daha park yapacağız. 6 ayda 6 park teslim edeceğiz. Her mahallemizin gelişimini hızlandıracak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız yatırımlar ile beraber, devam etmekte olan ve yapımına başlanacak çalışmalarımızla birlikte kilometrelerce yol, çevre düzenlemesi ve estetik görünüme bürünmüş caddelere kavuşacağız. Şu anda projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Sanayi sitemizin içerisinden tutun İzzetiye Mahallemiz, Paşayiğit Mahallemize kadar yollarımız karış karış yapılacak. Vatandaşlarımızın daha konforlu yollarda seyahat etmesi önceliğimiz." diye söyledi.

"Gece 23.00'ten sonra ne yiyip içiyorsa, kafası güzelleşince yazmayacak kimse"

Rasim Ergene Caddesi’nin yeni yüzüyle örnek bir cadde olacağını kaydeden Helvacıoğlu, şunları söyledi; "Keşan’ımızın gelecek yıllarını düşünerek yaptığımız çalışmaları her gün daha da arttırarak sürdürüyoruz. Keşan’ımızdaki her bozuk yolu belirli program dahilinde yaparak halkımıza kazandırmayı hedefliyoruz. 30 kilometre yol, 60 kilometreye yakın da tamirat yaptık. Bozuk yolları çekerek, sosyal medyada paylaşanlar var. Klavye militanlarına söylüyorum; bu yolları sizden devir aldım. 1 liranın heba olmadığı bir dönem yaşıyoruz. 1 liranın çalınmadığı, boşa geçmediği bir dönem yaşıyoruz. Gelin Keşan’ın her kuruşunun hesabını sorun. Bazıları başka şeylerle uğraşsınlar. Onlar kendilerini biliyorlar. Klavyenin başına oturup, gece 23.00'ten sonra ne yiyip içiyorsa, kafası güzelleşince yazmayacak kimse. Herkes güzel güzel eleştirilerini yapacak. 6 ayda 6 park diyoruz. 4 yılda 4 kilometre yol yapılmamış."

"12 tane beğenisi olmayan kişiler ahkam kesiyorlar"

Alt yapıyla ilgili de konuşan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi; "Bakıyorum sosyal medyada beğenilere, 12 tane beğenisi olmayan kişiler ahkam kesiyorlar. Bunları söylemek benim görevim. Sosyal medyada Keşan yönetilmez, sahada, alanda yönetilir. Hastayken bile Keşan'ı yönettik. Halkımızın endişesi zaten yok. 'Allah razı olsun' diyorlar. Cumhuriyet Halk Partili taraftarlarımız da bize teşekkür ediyor. Ama bir grup  var onları zaten memnun edemeyiz. Çöp görüyorlar fotoğraf çekip eleştiriyorlar. Çöp kutusu dolmak için koyulmuş. Sırayla alınıyor. Geçtiğimiz günlerde Keşan 24 saat susuz kaldı. 'Alt yapıyı yaptık' dediler, altyapı bitmiş! durumda. 30 yıldır kendinizi eleştirmemişsiniz, altyapıyı yapmamışsınız. Artık bunları söyleyeceğim. 14 gün yoktum diye bazıları 'Hastalıktan dönmesin de yeni başkan seçelim' diye dua bile etmiş. Aralarında yeni başkan seçmişler. Meydan boş değil. İşin başındayız ve takipçisiyiz. Özellikle yaz döneminde çalışmalarımızda hız kesmiyoruz. Ekiplerimiz 7/24 sahada görevlerinin başındalar. Hazırladığımız asfaltlama programını belirlenen periyodlar ile uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın gurur duyacağı bir Keşan hazırlıyoruz.  Vatandaşlarımızın bu konuda bizden beklentilerini biliyor ve çalışmalarımıza bu şekilde yön veriyoruz. Vatandaşımızın bu konuda endişesi yok. Keşan’ımızın öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. 2021 yılında yol ve kaldırım seferberliğimiz devam ediyor. Ne dedik; 'Bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceğiz.' Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza hayırlı olsun."

"2024’e kadar çarşı ve yollar toparlanacak"

Basın mensuplarının “Kaldırım ve yol yapım çalışmaları şehir merkezinde de olacak mı?” soruna cevap veren Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Olacak. Şehir merkezimizde özel planlamalarımız var. Önümüzdeki hafta Ankara ziyaretim olacak. Kent meydanı için ilgili bakanlığımıza alan ölçümlerini gönderdik. Milletvekilimiz Fatma Aksal ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız meydan düzenlemesi ile ilgili projeyi bizle paylaşacak. Bakanlığımızla meydan düzenlememizi yaptıktan sonra merkezdeki yol ve kaldırım çalışmalarına da başlayacağız. 2022’de bu iş olacak. 2024’e kadar çarşı ve yollar toparlanacak. Gurur duyacağımız bir çarşı geliyor."

Haber / FOTO: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Süleymanpaşa'da mülkiyeti Belediyeye ait büfe, kafeterya ve çay bahçeleri kiraya verilecek

Süleymanpaşa Belediyesi mülkiyeti belediyeye ait büfe, kafeterya ve çay bahçelerini kiraya vermek üzere ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 2 adet büfe, 1 adet çay bahçesi, bir kafeterya ve bir çay ocağı kiraya verilecek.

İhale Ertuğrul Mahallesi Yazar Mehmet Serez Caddesi No:10 Süleymanpaşa TEKİRDAĞ adresinde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda 5 Ekim 2021 tarihinde 14.15 – 15.15 saatleri arasında yapılacak.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/854266/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/tekirdag-suleymanpasada-mulkiyeti-belediyeye-ait-bufe-kafeterya-ve-cay-bahceleri-kiraya-verilecektir

Çorlu'da banka ATM yerleri kiraya verilecek

Çorlu Belediyesi, Banka ATM yerlerini 5 (Beş) yıl müddetle “Açık Teklif” usulü ihaleyle kiraya verecek.

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü orman yolunda üst yapılar yaptırmak üzere ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Reşadiye Mah. Bülent Ecevit Bulvarı’nda 3 adet, Yenice Mahallesi İstiklal Caddesi’nde 3 adet olmak üzere toplamda 6 banka ATM yeri kiraya verilecek.

İhale 13 Ekim 2021 saat 15.00 – 16.15 arasında Çorlu Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Belediye Encümen toplantı salonunda yapılacaktır.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/852485/ihale-duyurulari/kullanim-hakki-ve-isletme-haklarinin-kiraya-verilmesi/tekirdag-corluda-mulkiyeti-belediyeye-ait-6-adet-banka-atm-yeri-kiraya-verilecektir

Uzunköprü Belediyesi' ne ait lojmanlar kiraya verilecek

Uzunköprü Belediyesi'ne ait taşınmazlar açık arttırma usulü ile kiraya verilecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Yeniköy Mahallesi, Çöpköy Mahallesi ile Rıza Efendi Mahallesi’nde bulunan lojmanlar kiraya verilecek.

İhale 4 Ekim 2021 tarihinde saat 14.00 ile 14.15 arasında Uzunköprü Belediyesi Hizmet binası zemin katta bulunan Refik MARTİN Salonu’nda yapılacak.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/853186/emlak/konut/edirne-uzunkopru-belediyesi-ne-ait-lojmanlar-kiraya-verilecektir

Geçmiş, tamamlanan program ve Gökçetepe'nin su ve kanalizasyon yapım işi hakkında bilgi verdi: "Yaklaşık 5 milyon TL tutarında içme suyu ve kanalizasyon yatırımını gerçekleştirmeye çalışacağız"

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, 2021 programını, İl Özel İdaresi personelinin özverili çalışmaları sonucu 9 ayda tamamladıklarını belirtirken, 121 km birinci ve ikinci kat asfalt yaptıkları 2021 yılı içerisinde, ödenek bulunması durumunda Gökçetepe Köyü'nün su ve kanalizasyon işini de yapacaklarını söyledi.

Geçmiş, 2021 yatırım programının sonuna geldiklerini dile getirerek, programın tamamını yerine getirdiklerini söyledi. Yatırım programı ile birlikte İl Genel Meclisi'nde bütçenin oylandığını hatırlatan Mehmet Geçmiş, "Bütçemizde 85 milyon TL gelir tespiti yaptık. Geçen yıl 90 milyon TL olan gelirler, pandemi nedeniyle azaldı. Bu gelirin azalacağını Sayın Valimiz ile birlikte tahmin etmiştik ve İl Genel Meclisi'nde 70 milyon TL kredi kullanılmasına karar verdik. Sayın Valimiz bu paranın 38 milyon TL'sini kullandı, kalan kısım ise boşta bırakıldı." dedi.

"Program kapsamında toplamda 121 km birinci kat asfalt yaptık"

2020 yılında Yunanistan sınırında Suriyeli göçmen yoğunluğu yaşandığını hatırlatan Geçmiş, "2020 yılında Suriyelilerin Edirne bölgesindeki sınırda yoğunluk oluşturdular. Bununla ilgili onların insani yardımlarının tümünü Edirne İl Özel İdaresi'nin imkanları ile karşıladı. Bu, ödeneklerimizde biraz sıkıntı yaratsa da, vatandaşlarımıza yaptığımız hizmetlerde sıkıntı yaratmadı. Program kapsamında toplamda 121 km birinci kat asfalt yaptık. Bunun toplam değeri de yaklaşık 5.5 milyon TL. Bunun yanı sıra yine 121 km ikinci kat asfalt yaptık. Bu asfalt programımızın tamamı bitti. Şimdi muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yolların düzgün hale getirilmesi için çalışıyoruz. Ayrıca, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüze ayırdığımız 4.5 milyon TL'lik ödenek ile Lalapaşa, Havsa, İpsala ve Keşan'daki içme sularımızın irsaliye hatlarını değiştirdik. Bununla ilgili olarak Yeniceçiftlik Köyü içme suyu depo yapımına 300 bin TL, Bahçeköy, Seydiköy, Gülçavuş, Bıldır köylerine toplamda 3.5 milyon TL'lik yatırım yaptık." diye konuştu.

"Yüz yüze eğitimin başlaması öncesinde okullardaki çalışmalarımızı tamamladık"

Program dışında ekstra işlemlerin de yapıldığını kaydeden Mehmet Geçmiş, okullarda yapılan çalışmalara da değinerek, "Yüz yüze eğitimin başlaması öncesinde okullardaki çalışmalarımızı tamamladık. Çocuklarımız şuan okullarda fiziki anlamda sorunsuz eğitimlerini sürdürüyor. Okullarımızın bakımlarına yaklaşık 30 milyon TL ödenek ayırmıştık. Keşan ve Uzunköprü'de birçok köyümüzde yatırımlarımıza devam ettik. İl Özel İdaresi'nde çalışan personellerimiz, programın gerçekleşmesinde çok başarılı bir performans gösterdiler ve 12 ay olarak planladığımız çalışmaları 9 ayda tamamladılar." şeklinde konuştu.

"Gökçetepe Köyümüzün su ve kanalizasyon yapımı için Sayın Valimizin bir çalışması var"

Artık öngöremedikleri işler ile ilgili talepler aldıklarını ifade eden Geçmiş, şunları söyledi; "Sayın Gökçetepe Köyümüzün su ve kanalizasyon yapımı için Sayın Valimizin bir çalışması var. Bu çalışmanın maliyeti çok yüksek ancak ödenek bulabilirsek, 2021 yılı içerisinde yaklaşık 5 milyon TL tutarında içme suyu ve kanalizasyon yatırımını gerçekleştirmeye çalışacağız. Bunun gibi gelen talepleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Pandemiden dolayı ödeneklerimiz al olsa da, İl Genel Meclisi üyelerimizin de talep ve kararları ile birlikte 9 ilçemizdeki öncelikli tüm talepleri yerine getirmeye çalıştık. Meclis üyesi arkadaşlarımız artık 2022 yılının taleplerini almaya başlayacak. Kasım ayında da 2022 yılının programını onaylayacağız."

Haber: İlker GÜREL

-Hurdaya dönen otomobilde hayatını kaybetti

Keşan-İpsala yolunda meydana gelen trafik kazasında, İpsala Gümrük Kapısı kuyruğunda bekleyen TIR'a çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.

İddiaya göre; Keşan istikametinden İpsala istikametine giden Mustafa Başaran (38) yönetimindeki 22 AAS 536 plakalı otomobil, İpsala girişin e geldiği sırada İpsala Gümrük Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak için kuyrukta bekleyen TIR'ın VA 0338 AB Makedonya plakalı dorsesine arkadan çarptı. İhbar üzerine kaza yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri, Başaran'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 Haber MERKEZİ

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar