Son Dakika
Mezbaha İşletmeciliği, Belediye ve Borsa işbirliğinde yenilenmeye devam edecekBoyalık, Afrin operasyonunu ve ekonomiyi değerlendirdi Gaytancıoğlu: “Çocuk istismarında bulunanlar, hadım edilmeli..!!”Keşan'da "Okuryazarlık Seferberliği" başladıİşçimen, Adana fuarını değerlendirip TAPDK konusunda üyeleri bilgilendirdiBu yamaların yarısı asfalt yarısı beton“İnsanlar bu yıl da sorunlarıyla baş başa kalacak”İYİ Parti'de görev dağılımı yapıldıPaşayiğit'te çözümün adı: "Beton bariyer"--Kavşak çalışması, esnafın işlerini vurdu
Kabakçılı, Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerinin borç karşılığı SGK’ya verilecek olmasını eleştirdi

Kabakçılı, Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerinin borç karşılığı SGK’ya verilecek olmasını eleştirdi

 

SP (Saadet Partisi) Keşan İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kabakçılı dün yaptığı açıklamada, SGK Keşan Merkez Müdürlüğü’ne, Keşan Belediyesi’nin, prim borçlarına karşılık Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nden vereceği alan ile ilgili olarak eleştirilerde bulunurken, Keşan Belediyesi’ndeki durumun, dışarıya anlatıldığı gibi olmadığını, batak içinde ve bir kördüğümün göstergesi olduğunu söyledi.

Kabakçılı, sözlerinin başında, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın ve CHP’nin bölge milletvekilleri tarafından övgüyle bahsedildiğini söylediği Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin, yalnızca kaba inşaat, büyüklük ve harcanan para bakımından övgüyü hak edebileceğini kaydetti. Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin, fotoğraf çektirmek için güzel bir yer olduğunu dile getiren Mustafa Kabakçılı, “Fakat ayrıntılar konuşulduğunda, Keşan Belediyesi’nin altından kalkamayacağı ve topluma izah edemeyeceği bir durum var. Mehmet Özcan, geçtiğimiz 2014 yılı Mart ayındaki yerel seçimleri kazanmasından sonra Pazaryeri inşaatına başlandı. Keşan’ın 40 yıllık değiştirilmeyen, yenilenmeyen, güncellenmeyen Pazaryeri’ne kazmayı vuruldu. Çağdaş, modern, güzel, kullanışlı bir yer yapıyoruz diye başladı söze ve ‘Bunu biz başlattık ve biz bitiririz’ diyerek hareket edildi. Keşan halkı da, Pazaryeri’ne büyük önem verdiği için Mehmet Özcan’a bir kredi verdi ve 3. dönem Belediye Başkanlığını kazandı. Biz, başından beri ‘Yapamazsınız, bu sizin işiniz değil’ gibi sözler hiç söylemedik. Sonucu bekledik ve şimdi sonuç görüldü, iş bitti.” dedi.

 “Belediye tarafından satma lafı hiç telaffuz edilmedi”

Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerlerinin satılacağı ya da kiralanacağının belli olmadığını kaydeden Kabakçılı, “Bu yönde netleşmeyen konular var. Yer ve işyerleri belediyeye ait. Belediye işin başından beri ‘biz buraları satmayacağız. Vatandaşa kiralayacağız’ sözünü söylüyor. Belediye tarafından satma lafı hiç telaffuz edilmedi. Şimdi tabi bizim Keşan Belediyesi’nin içinde bulunduğu bir borç batağı durumu var. Keşan Belediyesi, İlbank’tan sürekli borç almış olmasına rağmen, borç batağından kurtulamıyor. Bir taraftan da alacaklarını tahsil edemiyor. Birikmiş bir sürü alacakları var. Esnafa borcu var. Her tarafa borcu var.” diye konuştu.

SGK İl Müdürü Hayrettin Karbuz ve beraberindeki heyetin, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ne giderek, Keşan Belediyesi’nin prim borçlarına karşılık kendilerine verilecek olan alanda inceleme yaptığını hatırlatarak,

“Ancak burada dikkat çeken şey, belediyenin burayı keyiften değil, Keşan halkının işini kolaylaştırmak ve hizmet olsun diye değil, belediye içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için satmasıdır”

Keşan Belediyesi’nin borçları nedeniyle Keşan’ın ortasına kördüğüm atıldığını ifade eden Mustafa Kabakçılı, şunları söyledi; “Müteahhitlere borçlar nedeniyle dükkan satıyorlar. Hatta hediye veriyorlar. Pazarlık bile yapmadan borçlara karşı hediye veriyorlar. Şimdi duyuyoruz ki daha bitmeden borçlara karşı Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde yer satışları başlamış. 8 Nisan’da yerel gazetelerde çıkan haberde gördük ki Keşan Belediyesi’nin SGK’ya olan borçlarından dolayı Edirne il SGK Müdürü ve İstanbul’dan da ilgili bir heyet Keşan’a gelerek SGK için Pazaryeri’nden yer beğenmişler ve beğendikleri yer üzerine de herhalde anlaşmışlar. Tabi bu bitirilen yerde SGK’nın bir şubesinin olması ve böylece bölge insanımızın işini Edirne’ye gitmeden halledecek olması güzel. Ancak burada dikkat çeken şey, belediyenin burayı keyiften değil, Keşan halkının işini kolaylaştırmak ve hizmet olsun diye değil, belediye içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için satmasıdır. Belediyenin batak içinde, bir kördüğüm içinde olduğu, yani dışarıya anlatıldığı gibi olmadığı göz önüne seriliyor. İstedikleri kadar her şeyin çok iyi olduğunu söylesinler. Fakat Keşan Belediyesi tam bir batağın içine girmiş konumda. Ne yapıyor; Yüzüncü Yıl Pasajı’nı Keşan’ın göbeğinde satıp satıp kördüğüme çevirdiler. Keşan’ın merkezini katlettiler. Şimdi de pazaryerini satmayacağız dediler. Ama daha içine girmeden SGK’ya pazarladıklarını duyuyoruz. Biz tabi bu satışı sorgulamak yerine Keşan Belediyesi’ne ‘Ne oluyorsunuz?’ demeyi istiyoruz. Batıyor musunuz? Batarsanız Keşan’ı da batırıyorsunuz. Keşan’ın geleceğini kilitliyorsunuz. Batarsanız kendiniz batın. Bize zarar vermeyin deriz onlara. Keşan’ın geleceğini karartıyorsunuz. Yaptığınız ilk adam gibi bir iş olarak görünüyor. Kullanışlık açısından buranın bir sürü sorunları var. Bir de şimdi satış mı? Kira mı? Burada ciddi anlamda sorunlar var. Belediyeye şunu hatırlatıyoruz; yapmış olduğunuz bu tasarruflar sizin şahsi tasarruflarınız değildir. Keşan’ın geleceğini ilgilendiren tasarruflardır. Adımlarınızı ona göre ölçün, tartın ve atın. Keşan’ın geleceğini ipotek altına almayın. Keşan’ın geleceğini karartmayın.”

“Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin ve MHP’nin Meclis üyeleri, orada Özcan’ın talebesi gibi oturmaktan başka bir iş yapmıyorlar”

Sözlerinin devamında, Keşan Belediye Meclisi’ndeki AK Parti’li ve MHP’li Meclis üyelerini eleştiren Kabakçılı, Meclis üyelerinin, Mehmet Özcan’ın öğrencisi gibi oturmaktan başka bir iş yapmadıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı; “Aynı sözümü bir daha söylüyorum; Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin ve MHP’nin Meclis üyeleri, orada Özcan’ın talebesi gibi oturmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Bu konuları irdelemek Özcan’ın keyfi davranmalarının önüne set kurmak onların işidir. En azından kamuoyunu bilinçlendirmek bunların işidir. Kamuoyuna yapılan yanlışları duyurmak onların işidir. Sağ olsunlar Keşan’ımızda halkı her konuda şeffaf bir şekilde bilinçlendirmeye gayret eden 4 tane yerel basınımız var bu aslında bölge siyasetçileri için çok büyük bir nimettir. Belediyenin muhalefet Meclis üyeleri istedikleri kadar Belediye Meclisi’nde konuşturulmasınlar. İstedikleri kadar söz sahibi olmasınlar. Basın toplantısı yapmaktanda mı acizler ki acizler. Basın toplantısı yapmak yürek ister, mertlik ister, arkasının tertemiz olmasını gerektirir. Ben de diyorum ki bu muhalefet üyelerinde bu vasıflar yok. Olmadığı için de bu konuları sorgulayamıyorlar. Bu sebeple Özcan Keşan’ı çiftliği gibi yönetiyor. Bu muhalefet Meclisi üyeleri adam olsalar Özcan Keşan’ı böyle yönetemez istediği yerleri çatır çatır satamaz. ‘Size mi soracağım?’ diyemez. Muhalefet üyeleri ‘Sayımız yetersiz’ demekten başka hiçbir şey yapmıyor. Kamuoyu ve Keşan’da siyaseti takip edenler muhalefet Meclis üyesinden alınan kararları engellemesini beklemiyorlar. Belediye satış kararı aldı. Senin bunu engelleme yetkin olmadığını ilkokul çocuğu dahil hepimiz biliyoruz. Sana ‘Belediyenin satış kararını niçin engellemedin?’ diye sormuyoruz. Bunu halka duyurmak benden önce onların işidir. Meclis’te konuşturmuyorsa gazetecilere yap açıklamanı tüm Keşan duysun.”

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Mezbaha İşletmeciliği, Belediye ve Borsa işbirliğinde yenilenmeye devam edecek

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, dün Keşan TB (Ticaret Borsası) Mezbaha İşletmeciliği'ni ziyaret ederken, ziyarette yaptığı açıklamada, mezbahada güneş enerji panelleri ve soğuk hava deposu çalışmaları yapılacağını dile getirirken, Canlı Hayvan Borsası ve mezbahanın Keşan ekonomisine katkılarına dikkat çekildi.

Saat 13.30 sıralarında, Keşan TB Mezbaha İşletmeciliği'ne gelen Mehmet Özcan ve beraberindeki Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Feyzi Engin, Keşan Belediyesi Meclis Başkanı Ercan Ersoylu, Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Yıldırır'ı, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Necmi Kaymaz ile bazı borsa yöneticileri karşıladı.

Özcan: "Güneş enerji panelleri koyacağız"

Ziyarette konuşan Özcan, 1'inci sınıf durumdaki mezbahanın 13 yıldır hizmet verdiğinin altını çizerek, "Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret Borsası olarak birlikte işlettiğimiz mezbaha borsanın fiilen işletmesiyle oldukça modernize oldu. 2013 sonunda Tarım Bakanlığı'nın mezbahalarla ilgili acil modernizasyon yönetmeliği kapsamında 40 günlük çalışmayla 900 bin TL masraf ederek mezbahamızı hem kapasite olarak, hem de bütün ekipmanları değiştirip mevzuatta aranan bütün şartlara uyan bir mezbaha haline getirdik. İçeride bulunan su depolarını dışarı koyduk. Kesilen hayvanların etlerinin transferden önce 24 saat soğuk hava depolarında  bekletilmeleri gerekiyormuş. Kapasitemiz yetiyor ama  bunu geliştirmemiz lazım. Bu nedenle kazan dairesinin yerini değiştirip, orayı soğuk hava deposu yapmayı planlıyoruz. Ayrıca doğal gaz hattı buraya geldiğinde de, mezbahayı doğal gaz sistemine dönüştüreceğiz. Bir de buranın sıcak su ihtiyacını karşılayabilmek için güneş panelleri koyacağız. Protokol gereği binaya yapılan kalıcı masraflar mal sahibine aittir. Soğuk hava deposu ve güneş panellerini belediye eliyle yaptıracağız. Onların cebinden para çıkartmadan yaptıracağız bunları." dedi.

"Küçükbaş kesimlerinde Edirne mezbahasının kesimini biz burada 1 aydan daha kısa bir sürede yapıyoruz"

Keşan TB Camlı Hayvan Borsası'nın işlem hacmine de değinen Özcan, buradaki kapasite sayesinde, Keşan'da haftalık büyükbaşta yaklaşık 1 milyonluk, küçükbaşta da 250-500 bin TL bir pazar oluştuğunu dile getirerek, "Pazar, Şarköy, Malkara, Uzunköprü, İpsala, Enez, Gelibolu gibi bölgeye hitap eden bir şey. Türkiye'deki sayılı mezbahaların içerisinde belki de ilk 5 veya 10'da yer aldığı kanaatindeler. Küçükbaş kesimlerinde Edirne mezbahasının kesimini biz burada 1 aydan daha kısa bir sürede yapıyoruz. Bu yoğun talebi sürdürülebilir hale getirebilmemiz için kalitemizi de sürekli yenilememiz gerekiyor. Yenilikler ile hem mezbahanın kapasitesi artacak, hem de müşteri hizmetlerinde büyük bir avantaj elde edilecek. Mezbahamızda Türkiye ortalamasının üzerinde bir hizmet verdiğimiz kanaatindeyiz." diye konuştu.

Kaymaz: "Aramızda nasıl bir protokol imzalandığını bizden öğrenmek istediler"

Daha sonra söz alan Necmi Kaymaz, Keşan Belediyesi ve Keşan TB'nin ortaklığında yürütülen mezbaha çalışmalarının, diğer il ve ilçelere örnek olduğunu bildirerek, şunları söyledi; "Bazı illerde faaliyet gösteren borsalardan gelen arkadaşlarımız, bunu nasıl başardığımızı, aramızda nasıl bir protokol imzalandığını bizden öğrenmek istediler. Kendilerine gerekli bilgileri verdik. Muğla Belediye mezbahasından da talep geldi. Ancak uzak olduğu için kabul edemedik. Gönüllülük esasına dayalı bir iş yapıyoruz. Hiçbirimiz buradan 1 TL dahi almıyoruz. Ücretsiz, gönüllülük esasına göre yapılan bir iş bu. Bizden sonraki arkadaşların da aynı özveriyle bu işi devam ettireceklerine inanıyoruz. Çünkü sistem kuruldu. Sistemin yürümesi için herkes üzerine düşeni yapmak zorunda. Buradaki her şey iki tarafında özverisiyle oldu. Tesise yeni yatırımlar yapılması gerekiyor. Bu bizim rekabet gücümüzü arttırıyor. " Ziyaretin son bölümünde yeniden söz alan Özcan, yen imar planlarının ardından, Mezbaha İşletmeciliği'nin yanına bir elektrik trafosu konması için çalışma başlatıldığını söyledi.

İlker GÜREL

 

 

 

Boyalık, Afrin operasyonunu ve ekonomiyi değerlendirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; Afrin operasyonu ve ülke ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla

Ortadoğu’da, dünyada varlığımızı gösterdik”

Açıklamasına, “Ülkemiz son zamanlarda hem ekonomik hem de siyasi olayların tam ortasında yer alıyor.” şeklindeki soruya cevap veren Boyalık, şunları söyledi: “15 Temmuz darbe girişiminin, ardından ekonomik darbe girişimi, ardından Ortadoğu’da patlayan Suriye olaylarının gitgide hızlanması ülkemizi ciddi anlamda tedirgin etmiştir. Ancak, AK Parti hükümetinin ciddi ve dik duruşu sadece o bölgede değil, dünyada varlığımız hissettiriyor. Bir zamanlar müttefikimiz olan ABD’nin diğer tarafta bize karşı bir hareket içerisinde olduğunu da gözlemlemekteyiz. Ama bunlar hiçbir zaman bizi yıldıramaz. Hükümetimizin, özellikle cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla Ortadoğu’da, dünyada varlığımızı gösterdik. Bunun dışında şu anda Türkiye’de yaşayan yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli’nin tekrar geri dönüşü için ülkelerinde huzurlu bir yaşam sürmeleri için Afrin önemli bir konu. Ülkemize gelen mülteciler geri dönecek ve Afrin’de tampon olacaklar. O bölge de güvenli bir bölge haline gelecek. Ülkemizin silahlı kuvvetleri şu an orada gayet başarılı operasyonlar yürütmekte. Son zamanlarda Suriye birliklerinin oraya girdiği yönünde asparagas haberler de çıktı. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de şükranlarımızı sunuyoruz. Milliyetçi, onurlu duruşuyla her zaman AK Parti’nin yanında oldu. Hatta bir seçim birlikteliği konuşuyor, konuşuluyor değil artık biz ortak sayılırız. Bunlar bizim için güzel şeyler. Milliyetçi olan kimseyle bir sorunumuz yok. Biz tek yumruk olduk. Mesele devlet, vatan ve bayrak meseledir. Bu bayrak şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Hiçbir şekilde bunu siyasi oyunlara alet etmeyiz. Ülkede olduğu gibi Keşan’da da milliyetçi arkadaşlarımızla tek yumruğuz. MHP Keşan İlçe Başkanımız Erkan Gege’de aynı şeyi ifade etti.”.

“Türkiye’de kişi başı milli gelir yaklaşık

12 bin-13 bin dolar seviyelerindedir”

Hüseyin Boyalık sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti iktidara geldikten sonra büyük kazanımlar elde etmiş bir Türkiye ekonomisi var. Alt gelir ve orta gelirde ciddi anlamda bir ivme kazanan ticaretiyle, her şeyiyle artan bir ekonomik durum var. Türkiye ekonomisinin dünya ekonomisinin en güçlü ilk 10 ekonomisi içine girme gibi bir hedefimiz vardı. Bu hedefimiz hala sürmekte. Özellikle inşaat sektöründeki ivmenin artırılmasıyla, yapılaşmanın artırılmasıyla ülke ekonomisinde ciddi anlamda bir kazanım sağlanmıştı. Türkiye’de 11 bin dolar civarında olan kişi başı milli gelir düzeyi şu anda yaklaşık 12 bin-13 bin dolar seviyelerine çıkararak yüksek gelirli ekonomilere daha uyum sağlar hale geldi ülkemiz. Bu noktada hükümetimiz ortak akılla hareket ediyor. İhracatı, büyümeyi arttırıcı hamleleri ortak akılla yapıyoruz. Bu da ülkemizde sanayicilere ve KOBİ’lere çeşitli destekler verilerek sağlanıyor. Bu desteklerin de verilmesi AK Parti hükümeti zamanında sürekli devam edecek. Bunlarda büyümenin sürdürülebilir olması için gerekli olan hareketler. Ne savaş, ne ekonomik darbeler ne de 15 Temmuz darbesi ekonomimizi bozamıyor. Bu da güçlendirilmiş bir Türkiye ekonomisinin olduğunu göstermekte. Diri bir yapıya sahip ekonomimiz var. Tek başına iktidar her şeyi planlayarak, programlayarak devam etmekte. Özellikle sanayicilerin üretimde kullandığı ithal girdisi olan malları Türkiye’de üretmek amacıyla teşvikler verilmektedir.”

“2018’de daha güçlü bir ekonomi olacağı inancındayız”

Boyalık sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti hükümeti zamanında proje bazlı destekler getirildi. Bunlarda sanayicilerimizin elini kolaylaştırmıştır. Büyümeyi destekleyen istihdam oranlarını yakalamak için çeşitli aktiviteler yapılıp, büyümenin topluma yayılması amaçlanmaktadır. Bu noktada, Türkiye ekonomisinin 2017 yılında büyüme oranı yüzde 11.1 olarak gerçekleşmiştir. Maalesef ki, ikinci yarıda da bu oran yaklaşık 7.4 gibi gerçekleşmiştir. Uluslararası krizin ve Ortadoğu’daki krizlerin etkileriyle birlikte ufak bir daralma olmasına rağmen yine 2018’e umutla bakmaktayız. 2018’de daha güçlü bir ekonomi olacağı inancındayız. AK Parti iktidarı her zaman büyüyen bir ekonomiye sahip Türkiye hedeflemektedir. Ekonomi olmazsa Türkiye olamaz, ekonomi olmazsa başarılı ve kuvvetli bir yönetim olamaz.”

(Deniz ÇİL)

 

Gaytancıoğlu: “Çocuk istismarında bulunanlar, hadım edilmeli..!!”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada; çocuk istismarında bulunan kişilerin en ağır şekilde cezalandırılıp, hadım edilmesi gerektiğini kaydetti.

“En ağır cezalara çarptırılmalı”

Türkiye’de son dönemde yaşanan çocuk istismarı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Böyle bir durumun olmaması gerekiyor. Bunu telaffuz etmek dahi hoş değildir. Çocuk istismarında bulunanların, düşünenlerin toplumdan dışlanması gerekiyor. İstismarda bulunan kişilerinde en ağır cezalara çarptırılmalı. Toplumun belli bir eğitime ihtiyacı var. Ama AKP, hiçbir şekilde eğitime önem vermiyor. Toplum nasıl eğitilirse ve bilgiye ulaşması sağlanırsa, bunun önünün alınabileceğini düşünüyorum.”

“Hadım edilebilir”

“İdam konusu sürekli olarak, dile getiriliyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Okan Gaytancıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İdam, Türkiye Cumhuriyeti’nde vardı. İdam konusuna dikkatli yaklaşılması lazım. Toplumda, bu olaydan sonra hep kamuoyu baskısı olur ve dikkatli olunmalı. Uluslararası anlaşmalarla, Türkiye kendisini bağlamıştır. Örnek vermek gerekirse; bu tür suçları işleyenler, hadım edilebilir. Hadım edilmesi bence, daha caydırıcı bir durumdur. İdam konusunda soğuk kanlı davranıyoruz. 15 Temmuz’dan sonra da, gündeme gelmişti. Ama suçlar geriye dönük işlemiyor.”

“AKP’yle birlikte benzer vak’alarda artış yaşandı”

Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Çocuk istismarı konusunda, yeteri kadar yayın yapmıyor. En çok izlenene saatlerde, televizyonlarda magazin ya da şiddet içeren programlar yer alıyor. Bunların yerine toplumu bilgilendirici ve eğitici programların gösterilmesi gerekiyor. Ama çocuk istismarı yapanlarında en ağır cezalarla yargılanması gerekiyor. AKP’yle birlikte buna benzer vak’alarda ciddi bir artış yaşandığını görmekteyiz.”

(Deniz ÇİL)

Keşan'da "Okuryazarlık Seferberliği" başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından canlı yayın ile başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında, Keşan'da da "Keşan'da Okuma Yazma-Bilmeyen Kalmasın" sloganıyla kurslar başladı.

Keşan'da "Keşan'da Okuma Yazma-Bilmeyen Kalmasın" sloganıyla başlatılan okuma yazma kurslarını ziyaret eden, Keşan İlkçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Halk eğitim Merkezi Müdürü Turgut Yıldız, kursiyerler ile bir araya geldi. Konuyla ilgili bilgi veren Saz, "Keşan Kaymakamlığımızın koordinesinde Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi okuma yazma kurslarımız başlamıştır. Keşan Anafartalar İlkokulunda 18 kursiyerimiz dün itibariyle kurslara başlamıştır. Şehit Ahmet Can İlk ve Orta Okulu'nda 7 kursiyerimiz, Yenimuhacir İlk ve Ortaokulu'nda 12 kursiyerimiz bugün itibariyle kurslara başlayacaktır. Keşan Halk Eğitim Merkezi binasında ise 15 kursiyerimiz sabah,16 kursiyerimiz akşam grubu olarak devam etmektedir. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır." dedi.

İlker GÜREL

 

 

İşçimen, Adana fuarını değerlendirip TAPDK konusunda üyeleri bilgilendirdi

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İşçimen, dün düzenlediği basın toplantısında, TÜYAP tarafından, Adana'da gerçekleştirilen Doğalgaz Teknolojileri, İnşaat Teknolojileri ve Mobilya Fuarı'nı değerlendirdi.

Saat 12.00 sıralarında başlayan basın toplantısına, İşçimen'in yanı sıra,  Keşan TSO 2. Grup Meslek Komitesi Başkanı Selçuk Ataklı, Genel Sekreter Erdem Başak ve Basın-Yayın İnsan Kaynakları sorumlusu Gökhan Gürer katıldı. Adana'da, 15-16 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Doğalgaz Teknolojileri, İnşaat Teknolojileri ve Mobilya Fuarı'na, Keşan TSO olarak 22 kişiden oluşan bir heyetle katıldıkları bilgisini veren Mustafa İşçimen, fuarda, inşaat sektöründeki yenilikleri ve firmalar ile bazı istişareler yaptıklarını dile getirerek, "İyi bir fuar geçti. Özellikle inşaat sektöründeki arkadaşlarımız, bu sektördeki yenilikleri görerek, birebir görüşmeler yaptı. Fuarın ardından, Adana Ticaret Odası'nın misafiri olduk. Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın Muzaffer Emin Yumuşak tarafından ağırlandık. Bölge istişarelerinde bulunduk. Bu istişarelerde, Adana'nın Tarım OSB konusunda bizden bir adım önde olduğunu ve Tarım OSB'nin 12 bin dönüm tarım arazisi üzerinde çalışmalara başlandığını öğrendik. Bizim de bölgemizde yapılacak Gıda OSB konusunda yardımcı olacaklarını söylediler. Adana'da, seracılık, turizm, sanayi ve kimyasal sanayinin çok gelişmiş olduğunu da öğrendik. Adana'da sanayinin gelişmesinde Sabancı Ailesi'nin büyük katkısı olduğu söylendi. Daha sonra Adana'da bir gezi yaptık. Ayrıca Adana'nın markalaşmış ürünlerini gördük." dedi.

"TAPDK'da belge değişimine gidildi"

Sözlerinin son bölümünde, TAPDK ruhsatları ile ilgili olarak da bilgiler veren İşçimen, TAPDK ruhsatlarının yenilenmesi için başvuru tarihinin 31 Mart 2018 mesai bitimi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; "TAPDK'da belge değişimine gidildi. Bununla ilgili olarak üyelerimizin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile istişarede bulunması gerekiyor. TAPDK yenilemelerine özen göstermeliler. Çünkü satışlarını 1 yıl boyunca bu belge ile yapacaklar. Belirtilen tarihe kadar başvurularını mutlaka yapsınlar."

İlker GÜREL

 

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250