Son Dakika
Boyalık, Kent Konseyi’ni, CHP’yi ve belediyeyi eleştirdi2008 yılında 2 konteyner ile başladıkları un ihracatı bin 75 konteynere çıktıEsetçe Birliği’ne bağlı 7 köy susuz kaldı -Jandarma elleriyle besledi, vatandaş takdir ettiBu defa öğrencilere eğitim verdilerAdnan Vural: “CHP’li il genel üyelerinin hizmet etme derdi yok”Güray Koşan: “CHP için çalışmaya devam”Kalp krizi geçiren Balcı, hayatını kaybettiPark halindeki minibüs küle döndü -Atının boğulup öldürüldüğünü iddia edip şikayetçi oldu
Kabakçılı, Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerinin borç karşılığı SGK’ya verilecek olmasını eleştirdi

Kabakçılı, Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerinin borç karşılığı SGK’ya verilecek olmasını eleştirdi

 

SP (Saadet Partisi) Keşan İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kabakçılı dün yaptığı açıklamada, SGK Keşan Merkez Müdürlüğü’ne, Keşan Belediyesi’nin, prim borçlarına karşılık Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nden vereceği alan ile ilgili olarak eleştirilerde bulunurken, Keşan Belediyesi’ndeki durumun, dışarıya anlatıldığı gibi olmadığını, batak içinde ve bir kördüğümün göstergesi olduğunu söyledi.

Kabakçılı, sözlerinin başında, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın ve CHP’nin bölge milletvekilleri tarafından övgüyle bahsedildiğini söylediği Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin, yalnızca kaba inşaat, büyüklük ve harcanan para bakımından övgüyü hak edebileceğini kaydetti. Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin, fotoğraf çektirmek için güzel bir yer olduğunu dile getiren Mustafa Kabakçılı, “Fakat ayrıntılar konuşulduğunda, Keşan Belediyesi’nin altından kalkamayacağı ve topluma izah edemeyeceği bir durum var. Mehmet Özcan, geçtiğimiz 2014 yılı Mart ayındaki yerel seçimleri kazanmasından sonra Pazaryeri inşaatına başlandı. Keşan’ın 40 yıllık değiştirilmeyen, yenilenmeyen, güncellenmeyen Pazaryeri’ne kazmayı vuruldu. Çağdaş, modern, güzel, kullanışlı bir yer yapıyoruz diye başladı söze ve ‘Bunu biz başlattık ve biz bitiririz’ diyerek hareket edildi. Keşan halkı da, Pazaryeri’ne büyük önem verdiği için Mehmet Özcan’a bir kredi verdi ve 3. dönem Belediye Başkanlığını kazandı. Biz, başından beri ‘Yapamazsınız, bu sizin işiniz değil’ gibi sözler hiç söylemedik. Sonucu bekledik ve şimdi sonuç görüldü, iş bitti.” dedi.

 “Belediye tarafından satma lafı hiç telaffuz edilmedi”

Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki işyerlerinin satılacağı ya da kiralanacağının belli olmadığını kaydeden Kabakçılı, “Bu yönde netleşmeyen konular var. Yer ve işyerleri belediyeye ait. Belediye işin başından beri ‘biz buraları satmayacağız. Vatandaşa kiralayacağız’ sözünü söylüyor. Belediye tarafından satma lafı hiç telaffuz edilmedi. Şimdi tabi bizim Keşan Belediyesi’nin içinde bulunduğu bir borç batağı durumu var. Keşan Belediyesi, İlbank’tan sürekli borç almış olmasına rağmen, borç batağından kurtulamıyor. Bir taraftan da alacaklarını tahsil edemiyor. Birikmiş bir sürü alacakları var. Esnafa borcu var. Her tarafa borcu var.” diye konuştu.

SGK İl Müdürü Hayrettin Karbuz ve beraberindeki heyetin, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ne giderek, Keşan Belediyesi’nin prim borçlarına karşılık kendilerine verilecek olan alanda inceleme yaptığını hatırlatarak,

“Ancak burada dikkat çeken şey, belediyenin burayı keyiften değil, Keşan halkının işini kolaylaştırmak ve hizmet olsun diye değil, belediye içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için satmasıdır”

Keşan Belediyesi’nin borçları nedeniyle Keşan’ın ortasına kördüğüm atıldığını ifade eden Mustafa Kabakçılı, şunları söyledi; “Müteahhitlere borçlar nedeniyle dükkan satıyorlar. Hatta hediye veriyorlar. Pazarlık bile yapmadan borçlara karşı hediye veriyorlar. Şimdi duyuyoruz ki daha bitmeden borçlara karşı Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde yer satışları başlamış. 8 Nisan’da yerel gazetelerde çıkan haberde gördük ki Keşan Belediyesi’nin SGK’ya olan borçlarından dolayı Edirne il SGK Müdürü ve İstanbul’dan da ilgili bir heyet Keşan’a gelerek SGK için Pazaryeri’nden yer beğenmişler ve beğendikleri yer üzerine de herhalde anlaşmışlar. Tabi bu bitirilen yerde SGK’nın bir şubesinin olması ve böylece bölge insanımızın işini Edirne’ye gitmeden halledecek olması güzel. Ancak burada dikkat çeken şey, belediyenin burayı keyiften değil, Keşan halkının işini kolaylaştırmak ve hizmet olsun diye değil, belediye içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için satmasıdır. Belediyenin batak içinde, bir kördüğüm içinde olduğu, yani dışarıya anlatıldığı gibi olmadığı göz önüne seriliyor. İstedikleri kadar her şeyin çok iyi olduğunu söylesinler. Fakat Keşan Belediyesi tam bir batağın içine girmiş konumda. Ne yapıyor; Yüzüncü Yıl Pasajı’nı Keşan’ın göbeğinde satıp satıp kördüğüme çevirdiler. Keşan’ın merkezini katlettiler. Şimdi de pazaryerini satmayacağız dediler. Ama daha içine girmeden SGK’ya pazarladıklarını duyuyoruz. Biz tabi bu satışı sorgulamak yerine Keşan Belediyesi’ne ‘Ne oluyorsunuz?’ demeyi istiyoruz. Batıyor musunuz? Batarsanız Keşan’ı da batırıyorsunuz. Keşan’ın geleceğini kilitliyorsunuz. Batarsanız kendiniz batın. Bize zarar vermeyin deriz onlara. Keşan’ın geleceğini karartıyorsunuz. Yaptığınız ilk adam gibi bir iş olarak görünüyor. Kullanışlık açısından buranın bir sürü sorunları var. Bir de şimdi satış mı? Kira mı? Burada ciddi anlamda sorunlar var. Belediyeye şunu hatırlatıyoruz; yapmış olduğunuz bu tasarruflar sizin şahsi tasarruflarınız değildir. Keşan’ın geleceğini ilgilendiren tasarruflardır. Adımlarınızı ona göre ölçün, tartın ve atın. Keşan’ın geleceğini ipotek altına almayın. Keşan’ın geleceğini karartmayın.”

“Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin ve MHP’nin Meclis üyeleri, orada Özcan’ın talebesi gibi oturmaktan başka bir iş yapmıyorlar”

Sözlerinin devamında, Keşan Belediye Meclisi’ndeki AK Parti’li ve MHP’li Meclis üyelerini eleştiren Kabakçılı, Meclis üyelerinin, Mehmet Özcan’ın öğrencisi gibi oturmaktan başka bir iş yapmadıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı; “Aynı sözümü bir daha söylüyorum; Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin ve MHP’nin Meclis üyeleri, orada Özcan’ın talebesi gibi oturmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Bu konuları irdelemek Özcan’ın keyfi davranmalarının önüne set kurmak onların işidir. En azından kamuoyunu bilinçlendirmek bunların işidir. Kamuoyuna yapılan yanlışları duyurmak onların işidir. Sağ olsunlar Keşan’ımızda halkı her konuda şeffaf bir şekilde bilinçlendirmeye gayret eden 4 tane yerel basınımız var bu aslında bölge siyasetçileri için çok büyük bir nimettir. Belediyenin muhalefet Meclis üyeleri istedikleri kadar Belediye Meclisi’nde konuşturulmasınlar. İstedikleri kadar söz sahibi olmasınlar. Basın toplantısı yapmaktanda mı acizler ki acizler. Basın toplantısı yapmak yürek ister, mertlik ister, arkasının tertemiz olmasını gerektirir. Ben de diyorum ki bu muhalefet üyelerinde bu vasıflar yok. Olmadığı için de bu konuları sorgulayamıyorlar. Bu sebeple Özcan Keşan’ı çiftliği gibi yönetiyor. Bu muhalefet Meclisi üyeleri adam olsalar Özcan Keşan’ı böyle yönetemez istediği yerleri çatır çatır satamaz. ‘Size mi soracağım?’ diyemez. Muhalefet üyeleri ‘Sayımız yetersiz’ demekten başka hiçbir şey yapmıyor. Kamuoyu ve Keşan’da siyaseti takip edenler muhalefet Meclis üyesinden alınan kararları engellemesini beklemiyorlar. Belediye satış kararı aldı. Senin bunu engelleme yetkin olmadığını ilkokul çocuğu dahil hepimiz biliyoruz. Sana ‘Belediyenin satış kararını niçin engellemedin?’ diye sormuyoruz. Bunu halka duyurmak benden önce onların işidir. Meclis’te konuşturmuyorsa gazetecilere yap açıklamanı tüm Keşan duysun.”

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Boyalık, Kent Konseyi’ni, CHP’yi ve belediyeyi eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yaptığı açıklamada; Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül’ün CHP Keşan İlçe Yönetimine seçilmesi, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın OSB hakkındaki söylemleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının 12 bin liraya çıkartılması ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın söylemleri hakkında eleştirilerde bulundu.

“Kent Konseyi Başkanı

Necmettin Baygül, istifa etmeli”

Açıklamasına, “CHP Keşan İlçe Kongresi’ne hayırlı olsun demek için gittik.” diyerek, başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Siyasi partiler, ülkenin olmazsa olmazlarıdır. Siyasi partiler, hizmet için birbirleriyle yarışırlar. Kongrelerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ama yeni seçilen yönetim kurulunda, Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül’ün de yer aldığını gördük. Daha önce de, Kent Konseyi’nin CHP’nin arka bahçesi olduğunu dile getiriyorduk ancak, arka bahçesi değil; ön bahçesi haline geldi. Kent Konseyi’nin çalışması ve üretmesi lazım, belediyenin yanlış işlerini eleştirmesi gerekiyor. Belediyeyle danışıklı dövüş yapmaması lazım. Ayrıca, Halk Ekmek Müdürü de, il delegesi oluyor. Buradan hizmet çıkmaz. Keşan’ın düzgün şekilde yönetilmesi gerekiyor. İyi yönetilmesi içinde, bu tip insanların konuşur pozisyonda olması gerekiyor. Soruyorum: bir insan hem hırsız hem polis olabilir mi? Elbette ki, olamaz. Ama bunlar hem hırsız hem polis pozisyonunda. Ayrıca, Kent Konseyi Başkanı’nın yaptığı etik bir davranış değildir. Kent Konseyi Başkanı’nın yerine ben olsaydım, istifa ederdim. Bundan ötürü de, kendisini istifa etmelidir.”

“Lafa gelince, mangalda kül

bırakmazlar ama icraata gelince sıfır”

Kent Konseyi’nin Keşan’a hizmet etmek için var olduğunun dile getirildiğini ancak, herhangi bir hizmetinin olmadığını ifade eden Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmet ettiği yok ama konuşan kimsede yok. Lafa gelince, mangalda kül bırakmazlar ama icraata gelince sıfır. İnsanların samimi olması lazım. Keşan’da yollar yapıldı ama mazgallar yerinden çıkıyor, mazgalın etrafına dökülen betonlar dağılıyor ya da yollar bozuluyor. Keşan’ın sorunlarını konuşan Kent Konseyi ya da sivil toplum kuruluşları nerede? Cennet Parkı’nın yanındaki derenin ıslahını, Keşan Belediyesi yapmadığı için iktidar olarak, biz yaptık. Hastane yolunu yaptık. Hatta, daha ileriye gittik ve yolu Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu’na kadar yaptık. Yapıcı eleştiriler, Keşan’a katkı sağlar. Kent Konseyi’nin de, bu yönde çalışması gerekiyor.”

“Suç unsuru bir durum varsa görevden alınır”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın, Bugün, İstanbul Ataşehir Belediye Başkanımız görevden alındı. Ataşehir’in başına gelen Keşan ve Edirne’nin de başına gelebilir. Sesimizi çıkarmamız lazım.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Boyalık, şunları söyledi: “Benzer durum olursa, Keşan ve Edirne’de görevden alımlar olabilir. Hizmet olmazsa, kayırma olursa, birbirini kollama olursa, abuk sabuk ilişkiler olursa, yarın öbür gün müfettişler gelir incelemelerde bulunur. Müfettişler sadece CHP’li belediyelere değil; bütün belediyelere gelir. Eğer suç unsuru bir durum varsa görevden de alınır, her şey olur. Sayın Pekcanlı bir kongrede bunu konuşuyorsa, hissettiği bir şeyler olmalı ki, konuşuyor.”

“Belediye başkan yardımcılarının maaşlarının

12 bin liraya çıkartılması handikaptır”

Keşan Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin maaşlarını alamadığını ancak, belediye başkan yardımcılarının maaşlarında astronomik bir artışın olduğunu ifade eden Hüseyin Boyalık, “Taşeron işçiler maaşlarını alamazken; belediye başkan yardımcılarının maaşlarının 12’şer bin liraya çıkartılması handikaptır. 12 bin liralık maaş çok fazla. Bu para herkesin hak edeceği bir para değildir. Belediye başkan yardımcılarının gecesini gündüzüne katmaları lazım. 12 bin lira maaş almak için hiç uyumadan çalışmaları lazım. Ben belediye başkan yardımcısı olsam ve 12 bin lira maaş almam için bunu hak etmem lazım. Önemli olan hak edilmesidir. Bir pozisyondan ötürü maaş almak etik değildir. İnsanların bir şeyi hak etmesi lazım. Bu başkan yardımcıları, halkın içerisinden çıkmaması gerekiyor. Koltuklarda oturacaklarına, nerede sorun olduğunu tespit edip, çözümü için çalışmaları lazım. 12 bin lira maaş alan başkan yardımcılarının belediyeye çok şey katmaları gerekiyor. Ama ben şuanda, ne kattıklarını bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

“Sayın Özcan, o gün konuşsaydı,

belki OSB sorunu çözülecekti!”

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın “OSB konusunda, hep birlikte Ankara’ya gidelim.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, daha önce hep birlikte Ankara’ya gittik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’yla görüşmek için Edirne Valisi, Keşan Kaymakamı, Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası Başkanı, İl Başkanımız ve ben hep birlikte gittik. Ancak, sayın bakanımızın randevusunda yaklaşık 1,5 saatlik bir gecikme yaşandı. Biz, sayın bakanla görüşmek için bekledik ama Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, işi olması nedeniyle, bekleyemedi. Bakanla yapılan toplantıya katılmadan ayrıldı. Biz, 1 gün beklememiz gerekiyorsa, beklerdik. Mesele, konuşmak değil; icraat yapmaktır. Soruyorum: sayın Özcan, neden beklemediniz? Sayın Özcan, o gün konuşsaydı, belki OSB sorunu çözülecekti! Birlikte gidilmesi gereken bir yer varsa, beraber gideriz. OSB’yle ilgili çalışmamız devam ediyor ve bölgemize hizmet gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bakanımızın Sofya ziyaretinde, OSB konusunu da, dile getirdik. Hizmetten kaçan bir durumumuz yok. Yatırımın gelmesi taraftarıyız. Ama sadece laf olsun diye konuşmayı sevmiyorum. Ama belediye başkanımız sadece laf olsun diye konuşmuş.”

(Deniz ÇİL)

 

2008 yılında 2 konteyner ile başladıkları un ihracatı bin 75 konteynere çıktı

Kale Şirketler Grubu Dış Ticaret Müdürü Savaş Kale, şirket bünyesinde 1984 yılında kurulan Kale Un olarak, Keşan'dan 33 ülkeye un ihracatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, 2016 yılı ihracat rakamlarına göre, "Bakliyet-Hububat-Değirmencilik-Baharat" alt grubunda en çok ihracat yapan 8. firma olan Kale Şirketler Grubu bünyesindeki Kale Un olarak yaptıkları ihracat ile ilgili bilgiler veren Savaş Kale, 1984 yılında üretime başlayan Kale Un Fabrikası'nın, 2 konteyner ile ihracata başladığını kaydetti. Kurulduğu yıldan 2008 yılına kadar iç piyasaya satış yapıldığını, bu tarihten sonra da ihracata başladıklarını bildiren Kale, "2010 yılında ihracat departmanını kurduk. Bu departmanımızı kurduktan sonra da daha farklı ülkelere açıldık. Şimdiye kadar 33 ülkeye ürettiğimiz unu gönderdik. Batı Afrika'da Gambiya, Benin, Uzakdoğu'da, Tayland, Singapur, Pasifik Adaları'nda Kiribati, daha önce ismini hiç duymadığımız ülkeler gibi 15 ülkeye de düzenli olarak ihracat yapıyoruz." dedi.

"Singapur'da markayı gören bir kişi mutluluğunu bizimle paylaştı"

Un ihracatı yaptıkları ülkelere yenilerinin eklenerek devam ettiğini ifade eden Savaş Kale, ihracat ile ilgili olarak yaşadığı bir anıyı şöyle aktardı; "Singapur'da bir bayiimiz var ve bu bayiimiz gemilere un satıyor. Un verdikleri gemilerden birinde, Keşanlı bir kişi çalışıyormuş. Bu arkadaşımız, un ambalajında yazan 'Kale Un' yazısını görünce çok hoşuna gitmiş. Keşan'a geldiğinde bizi ziyaret etti ve 'Kale Un' yazan unu Singapur'da gördüğünde çok mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu söyledi. Bu durum bizi de çok mutlu etti."

"2 konteyner ile başladığımız ihracat, 2016 yılında bin 75 konteynere çıktı"

2008 yılında, 2 konteynır ile başlayan ihracatın, 2016 yılında bin 75 konteynere çıktığını da dile getiren Kale, "Bu yıl da aynı rakamı yakalayacağız. Bu yıl bazı dezavantajlarımız vardı. Rusya ile yaşanan domates krizi nedeniyle hammadde tedariğinde problemler yaşadık. Bu nedenle de bazı bölgelerde rekabetçi fiyat veremedik. Daha sonra toparlandık." derken, un imalatında, Keşan bölgesinden tedarik ederek kullandıkları buğday ürünü ile ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı; "Geçen yıl Trakya bölgesindeki verim ve kalite çok iyiydi. Umarım çiftçimiz memnundur. Fiyatlar da fena değildi. İnşallah aynı kalite ve verimi gelecek yıl da yaşarız. Bizim bölgemizde ne kadar kaliteli ve fazla buğday çıkarsa bizim açımızdan iyi oluyor. Böylece dışarıdan buğday aramamıza gerek kalmıyor."

İlker GÜREL

Esetçe Birliği’ne bağlı 7 köy susuz kaldı -

Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’ne bağlı köylere yaklaşık 7 gündür su verilemediği öğrenildi.

Birliğin borçlarını ödeyememesi nedeniyle üye olan Kılıçköy, Türkmen, Karahisar, Boztepe, Akçeşme Büyükdoğanca ve Yeniceçiftlik köylerine 7 gündür su verilemediği belirtildi.

Yaşanan sıkıntının ise, Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’nin yaklaşık 170 bin TL’lik elektrik borcundan kaynaklandığı öğrenildi. Birliğinin toplam borcunun ise, 700 bin TL olduğu kaydedildi.

Öte yandan kesintinin yaşandığı köylerin Hacıköy İçme Suyu Gurubuna geçmesi için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

“Mağduruz”

Yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren vatandaşlar, şunları söyledi: “7 gündür sularımız akmıyor. Vatandaş olarak mağduruz. Birliğin borcu bizi de mağdur etti. Hayvan bakanlarımız var. Bu nedenle suya ihtiyaç çok fazla. İçme suyu ihtiyacımızı bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Ancak, kullanma açısından sorun çok büyük. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Su borcunu düzenli olarak ödeyen vatandaşın suçu nedir? Vatandaş olarak, yine bizler mağduruz.”

(Deniz ÇİL)

 

Jandarma elleriyle besledi, vatandaş takdir etti

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Devran Uzun,sosyal medya hesabından, sokak kedilerini elleriyle beslediği anda çekilen videoyu paylaşırken, bu video görenlerin takdirini topladı.

Uzman Çavuş Devran Uzun, sokak kedilerini elleriyle beslerken çekilen videoyu, "Hayvanlara hak ettiği değeri veren Türk milletinin jandarmasıyız" notuyla sosyal medyadaki hesabından paylaştı. Paylaştığı videoda, sokak kedilerini sadece beslemek ve sevmekle kalmayan Uzun, "Hayvan sevgisi her insanın içinde olması gereken bir erdem. Teşkilatımızı hayvana işkence yapan, hayvanlara zarar veren insanlarla bağdaştırmanızı istemiyoruz. Biz hayvanları her zaman sever, koruyup, kollarız. Teşkilatımızda bu konuda çok hassas insanların olduğunu biliyoruz. Lütfen kötü kalpli insanları, hayvanlara zarar veren insanları bizlerle bağdaştırmayın. Biz onların rabbimizin sessiz kulları olduğunun farkındayız. Her zaman onlara gerekli şefkati gösteriyoruz." yorumunu da yaparak, her kesime bu konuda mesaj verdi.

Erzincan'daki olayda bir er kediyi tekmelemişti

Jandarma Uzman Çavuş Devran Uzun'un bu paylaşımı, akıllara, Erzincan Orduevi'ndeki er Taner H.'nin yavru kediyi yumruklayıp yere fırlatmasını akıllara getirdi. Bilindiği gibi Taner H. adlı erin, kediyi tekmeleyip yere fırlattığı görüntüler, çok konuşulmuş ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 3'üncü Ordu Komutanlığı Disiplin Kurulu tarafından Taner H. hakkında, "6413 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu" kapsamında disiplin cezası verilmişti.

Haber MERKEZİ

 

 

Bu defa öğrencilere eğitim verdiler

Taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşıyan servis şoförlerine verilen eğitimin ardından, dün de taşımalı eğitim ile Keşan'daki okullara taşınan öğrencilere eğitim verildi.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, taşımalı sistemle eğitim gören lise öğrencilerine yönelik trafik kurallarını içeren seminerlerin verilmesine dün başlandı. Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerin sunumu Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Kılıçarslan ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis memuru İlyas Canki tarafından verildi. Seminerde, öğrencilere trafik kuralları ile ilgili slayt sunumu eşliğinde eğitim verilerek, videolar izlettirildi. Seminerlerin hafta boyunca diğer liselerde de süreceği ardından köy okullarında eğitime devam edileceği bildirildi.

İlker GÜREL

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250