Son Dakika
Boyalık, Kent Konseyi’ni, CHP’yi ve belediyeyi eleştirdi2008 yılında 2 konteyner ile başladıkları un ihracatı bin 75 konteynere çıktıEsetçe Birliği’ne bağlı 7 köy susuz kaldı -Jandarma elleriyle besledi, vatandaş takdir ettiBu defa öğrencilere eğitim verdilerAdnan Vural: “CHP’li il genel üyelerinin hizmet etme derdi yok”Güray Koşan: “CHP için çalışmaya devam”Kalp krizi geçiren Balcı, hayatını kaybettiPark halindeki minibüs küle döndü -Atının boğulup öldürüldüğünü iddia edip şikayetçi oldu
İpsala, doğalgaz için ilk kazmayı törenle vurdu

İpsala, doğalgaz için ilk kazmayı törenle vurdu

İpsala’ya doğalgaz getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında, dün düzenlenen törenle ilk hat döşemesi gerçekleştirildi. Bu çalışma da bölgedeki ilk doğalgaz çalışması olmuş oldu.

EPDK tarafından Keşan ve İpsala’ya gelecek olan doğalgazla ilgili son günlerde önemli gelişmeler yaşanıyordu. Bunlardan en önemlisi ise dün İpsala’da düzenlenen temel atma töreni oldu. İpsala Belediyesi ve İpsala Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucunda ilçeye getirilecek olan doğalgazla alakalı hat döşeme çalışmaları İpsala şehir merkezinde başladı.

Saat 13.30’da gerçekleştirilen törene, İpsala Kaymakamı Eyyüp Özdemir, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Yenikarpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay, Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe ve İl Yönetimi, GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Tolga Saltık, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kurum Kuruluşların Daire Amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Kerman: “En büyük vaadim olan beşi bir yerde hizmetin,

dördüncüsünü hayata geçiriyoruz”

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, daha sonra ise İpsala Belediyesi Mehteran Takımı kısa bir gösteri sundu. Tören, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın açılış konuşmasıyla devam etti. ilçenin bayram yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Mehmet Kerman; “Bugün ilçemize doğalgaz getirmenin bayramını yaşıyoruz. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah yüce rabbim, bugün temelini atacağımız doğalgaz hattının kullanılmasını da bize nasip eder. Doğalgazın ilçemize gelmesinde emeği geçen Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’na, Milletvekilimiz Rafet Sezen’e, geçmiş dönem Necdet Budak’a, eski Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan’a, emekliye ayrılan Dursun Ali Şahin’e çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepsinin bugün doğalgazın ilçemize getirilmesinde büyük emeği var. Ama bu gelecek derken, biraz daha hızlı ve çabuk gelmesinde GAZDAŞ ve Zorlu Firması’nın da büyük emekleri var. Herkese ben buradan çok teşekkür ediyorum. Başarılar tesadüf değildir. Bir çok çalışma altyapı oluştuktan sonra bu günlere geldik. Ben ilçe halkıma görev almadan önce beşi bir yerde hizmet getireceğimi söylemiştim. Bugün artık 4.’sünü yapıyoruz. Kanalizasyonu bitirdik, yağmursuyu hattını, içme suyunu bitirdik. Doğalgaz da bugün başlıyor. Hedefimiz seneye bugün bunun açılışını yapmak istiyoruz. İnşallah 5’i bir yerde hizmetimin beşincisi de arıtma tesisini yapmak. İnşallah onun da en kısa sürede ihalesini yapıp, sizlerin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu işi de bu kadar aceleye getirmemizin sebebi, altyapıyı bir an önce bitirip yollarımızı yapıp, ışıklandırmayı ve ağaçlandırmayı yapıp ilçemizi yaşanabilir bir hale getirmek ve ilçemizi Trakya’nın incisi yapmaktır.” dedi. 

“En az 3 fabrikayı ilçemize getirerek istihdama katkı sağlayacağız”

Kerman, konuşmasının devamında ilçeye gelir getirici ve istihdam sağlayıcı en az 3 tane fabrikayı da getirmek istediğini belirterek; “Bunlar güzel şeyler ama asıl olan bu güzellikler varken ceplerimiz boş, karnımız aç. Başkanım bu güzellikleri yapıyorsun da bu ilçeye gelir getirici hizmetlerin gelmesi için ne yapman lazım diye soranlara da şu cevabı vermek istiorum. Benim vaatlerimde en az 3 fabrikayı ilçeye getireceğim dedim. Geceyi gündüzüme katarak en az 3 fabrikayı ilçemize getirteceğim. Sözümün arkasındayım. Bundan da vazgeçmeyeceğim. Şartlar ne olursa olsun, ne gerekirse gereksin sizin gibi ilçe halkım arkamda olduğu sürece ben verdiğim vaatleri sonuna kadar yerine getiririm. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.

“Başbakan Davutoğlu’da Kutlu Doğum’a katılabilir”

İlçenin güzel hizmetleri hak ettiğini dile getiren ve bir çok projeyi hayata geçirecekelrini söyleyen Kerman; şunları söyledi: “ Bugüne kadar gecikmiş olan bu hizmetleri kısa bir zaman içersinde gerçekleştirmek için Belediye Meclisi üyelerimizle birlikte yola çıktık. Yapılan çalışmalarda hepsi bize el kaldırıyor, destek veriyor. Muhalefetle bile uyum içersinde çalışıyoruz. Bugün için gündemimizde olan Kapalı Pazaryeri Projemizin temel atma törenini valimiz atandığı gibi yapacağız. 7 bin500 m2’lik kapalı pazaryerimizin temelini yine hep birlikte atacağız. Hedefimiz de 20 kasım’da İpsala’mızın bu pazaryerini sizlerin hizmetine sunmak. Aynı zamanda şu anda temelleri atılmak üzere olan TOKİ’nin ikinci etabının temelini de önümüzdeki günlerde atacağız. Yine Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumu’nu ilçemizde kutlayacağız. 17 Nisan’da ilçemiz 10 bin misafiri ağırlayacak. Diyanet İşleri Başkanımız da ilçemize teşrif edecek. Yine çok yüksek ihtimalle sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu da ilçemizde ağırlamak istiyoruz. Bu konuda gerekli davetimizi de yaptık. Yine Balkanlar’dan, Batı Trakya’dan en az 50 otobüs misafirimiz ilçemize gelecek. İpsala’mız kabuğundan çıktı. Artık daha da tanınacak ve bizler ilçemizi Trakya’nın incisi yapacağız.”

“En büyük hayalimi gerçekleştirmeye az kaldı”

En büyük hayallerinden bir tanesinin ilçe başkanıyken ilçeye bırakılan doğalgaz vanasının kendisi tarafından faaliyete geçirtilmesi olduğunu vurgulayan Kerman; şöyle konuştu:“İnsanların hayalleri olacak. Hayalleri olanlar daha sonra da hayallerini gerçekleştirmek için mücadele edecek. Bende hayallerimi gerçekleştirmek için yaklaşık 10 yıl önce AK Parti İlçe Başkanı iken Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan’ın doğalgaz vanasını bıraktırmak üzere dönemin milletvekili Necdet Budak ile Ankara’ya gittik. Ve Doğalgaz vanasını TMO’nun olduğu yerin arkasına bıraktırdık. Bu vanayı bırakırken dedim ki, ‘Allahım inşallah bu vananın bıraktırılmasını bana nasip kısmet ettin, gelecekte de bu ilçeye belediye başkanı olup bu ilçeye doğalgazı getirmekte bana nasip kısmet olsun’ dedim. Cenabı Allah dualarımı kabul etti. Ve bugün bu mutluluğu bana yaşatan çok değerli ilçe halkıma çok teşekkür ediyorum. Ben kendimi ilçeme adadım. Hizmet anlamında daha birçok hizmeti getirmek üzere yola çıktım. Bu davada beni yalnız bırakmayın. Siz bana dua ettikçe ben nazara gelmem. Daha çok hizmet yaparım. Yine kutlu doğum programına kadar Osmanlı’nın tarihini yaşatan ve ilçemizin tarihi camisinin karşısında yer alan saat kulemizi de ilçemize kazandıracağız. Bu da ilçemize çok güzel bir estetik katacak. bizleri yalnız bırakmayan çok değerli misafirlerimize ve halkımıza çok teşekkür ediyorum.”

Cumhur Pekdemir: “İpsala’yı doğalgazla tanıştırmaktan memnuniyet duyuyoruz”

Kerman’ın ardından ise konuşmasını yapmak üzere GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir konuştu. İpsala’ya doğalgaz gelme kararının 8 Ekim 2015 tarihinde alındığını belirterek; “EPDK tarafından alınan kararla bu tarihte İpsala GAZDAŞ’ın doğalgaz dağıtım hizmet alanı içine dahil oldu. Ondan sonra yapılan projeler neticesinde bugün burada temel atma töreni için birlikteyiz. Nedenlerinden bir tanesi de ilçede yapılan ve bitmek üzere olan altyapının ardından üzerine asfalt döküleceğinden yolların birdaha kazılmaması için ana arterlerde çekeceğimiz boru hatlarını belediye başkanımız Mehmet Kerman’ın ricası ve belediye çalışanlarımızla yaptığımız çalışmalarla öne aldık.  Bu sayede biten altyapının üzerine çekilecek olan asfalt, tekrar doğalgaz için kazılmayacak. Böylece de milli servetimiz heba olup gitmeyecek. GAZDAŞ olarak 2006 yılından beri Trakya bölgesinde 400 bin noktaya hizmet veriyoruz. Bu noktaya artık İpsala’da dahil oldu. İpsala’yı doğalgazla tanıştırmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Eyyüp Özdemir: “Bu İpsala halkının birlikteliğinin başarısıdır”

İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir ise, ilçeye kazandırılan Doğalgaz nedeniyle mutlu olduklarını söyledi. İpsala Kaymakamı olarak göreve başladığımız günden kısa süre sonra karşımızda bulduğumuz en önemli madde doğalgaz oldu. İlk başladığımız dönemde en çok ihtiyacımız olan yeterli abone sayısını bulmaktı. Bugün bu güzelliğin yanında bir başka güzelliği de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu da birlikte olmak gayretini gayet vakur bir şekilde layıkıyla ortaya koyan İpsala’lıların dayanışmasıdır. Hemşerilerimi o günkü şartlarda hiç bir şey gözetmeden bir araya gelerek hep potansiyel, hemde nüfus sayısı olarak daha büyük ilçelerin verdikleri gayretinde üstünde bir gayret göstererek İpsala bunu başardı. Bu hak en çok İpsalalılarındır. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ise temel atma törenine geçildi. Protokol üyelerinin kestiği kurdele ve kesilen kurbanın ardından ilk boru hattı açılan kanala döşendi. Daha sonra ise protokol üyeleri, açılan kanala toprak attı. Tören daha pilav-ayran ikramının ardından sona erdi.

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Boyalık, Kent Konseyi’ni, CHP’yi ve belediyeyi eleştirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık yaptığı açıklamada; Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül’ün CHP Keşan İlçe Yönetimine seçilmesi, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın OSB hakkındaki söylemleri, Keşan Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının 12 bin liraya çıkartılması ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın söylemleri hakkında eleştirilerde bulundu.

“Kent Konseyi Başkanı

Necmettin Baygül, istifa etmeli”

Açıklamasına, “CHP Keşan İlçe Kongresi’ne hayırlı olsun demek için gittik.” diyerek, başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Siyasi partiler, ülkenin olmazsa olmazlarıdır. Siyasi partiler, hizmet için birbirleriyle yarışırlar. Kongrelerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ama yeni seçilen yönetim kurulunda, Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül’ün de yer aldığını gördük. Daha önce de, Kent Konseyi’nin CHP’nin arka bahçesi olduğunu dile getiriyorduk ancak, arka bahçesi değil; ön bahçesi haline geldi. Kent Konseyi’nin çalışması ve üretmesi lazım, belediyenin yanlış işlerini eleştirmesi gerekiyor. Belediyeyle danışıklı dövüş yapmaması lazım. Ayrıca, Halk Ekmek Müdürü de, il delegesi oluyor. Buradan hizmet çıkmaz. Keşan’ın düzgün şekilde yönetilmesi gerekiyor. İyi yönetilmesi içinde, bu tip insanların konuşur pozisyonda olması gerekiyor. Soruyorum: bir insan hem hırsız hem polis olabilir mi? Elbette ki, olamaz. Ama bunlar hem hırsız hem polis pozisyonunda. Ayrıca, Kent Konseyi Başkanı’nın yaptığı etik bir davranış değildir. Kent Konseyi Başkanı’nın yerine ben olsaydım, istifa ederdim. Bundan ötürü de, kendisini istifa etmelidir.”

“Lafa gelince, mangalda kül

bırakmazlar ama icraata gelince sıfır”

Kent Konseyi’nin Keşan’a hizmet etmek için var olduğunun dile getirildiğini ancak, herhangi bir hizmetinin olmadığını ifade eden Hüseyin Boyalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmet ettiği yok ama konuşan kimsede yok. Lafa gelince, mangalda kül bırakmazlar ama icraata gelince sıfır. İnsanların samimi olması lazım. Keşan’da yollar yapıldı ama mazgallar yerinden çıkıyor, mazgalın etrafına dökülen betonlar dağılıyor ya da yollar bozuluyor. Keşan’ın sorunlarını konuşan Kent Konseyi ya da sivil toplum kuruluşları nerede? Cennet Parkı’nın yanındaki derenin ıslahını, Keşan Belediyesi yapmadığı için iktidar olarak, biz yaptık. Hastane yolunu yaptık. Hatta, daha ileriye gittik ve yolu Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu’na kadar yaptık. Yapıcı eleştiriler, Keşan’a katkı sağlar. Kent Konseyi’nin de, bu yönde çalışması gerekiyor.”

“Suç unsuru bir durum varsa görevden alınır”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın, Bugün, İstanbul Ataşehir Belediye Başkanımız görevden alındı. Ataşehir’in başına gelen Keşan ve Edirne’nin de başına gelebilir. Sesimizi çıkarmamız lazım.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Boyalık, şunları söyledi: “Benzer durum olursa, Keşan ve Edirne’de görevden alımlar olabilir. Hizmet olmazsa, kayırma olursa, birbirini kollama olursa, abuk sabuk ilişkiler olursa, yarın öbür gün müfettişler gelir incelemelerde bulunur. Müfettişler sadece CHP’li belediyelere değil; bütün belediyelere gelir. Eğer suç unsuru bir durum varsa görevden de alınır, her şey olur. Sayın Pekcanlı bir kongrede bunu konuşuyorsa, hissettiği bir şeyler olmalı ki, konuşuyor.”

“Belediye başkan yardımcılarının maaşlarının

12 bin liraya çıkartılması handikaptır”

Keşan Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin maaşlarını alamadığını ancak, belediye başkan yardımcılarının maaşlarında astronomik bir artışın olduğunu ifade eden Hüseyin Boyalık, “Taşeron işçiler maaşlarını alamazken; belediye başkan yardımcılarının maaşlarının 12’şer bin liraya çıkartılması handikaptır. 12 bin liralık maaş çok fazla. Bu para herkesin hak edeceği bir para değildir. Belediye başkan yardımcılarının gecesini gündüzüne katmaları lazım. 12 bin lira maaş almak için hiç uyumadan çalışmaları lazım. Ben belediye başkan yardımcısı olsam ve 12 bin lira maaş almam için bunu hak etmem lazım. Önemli olan hak edilmesidir. Bir pozisyondan ötürü maaş almak etik değildir. İnsanların bir şeyi hak etmesi lazım. Bu başkan yardımcıları, halkın içerisinden çıkmaması gerekiyor. Koltuklarda oturacaklarına, nerede sorun olduğunu tespit edip, çözümü için çalışmaları lazım. 12 bin lira maaş alan başkan yardımcılarının belediyeye çok şey katmaları gerekiyor. Ama ben şuanda, ne kattıklarını bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

“Sayın Özcan, o gün konuşsaydı,

belki OSB sorunu çözülecekti!”

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın “OSB konusunda, hep birlikte Ankara’ya gidelim.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, daha önce hep birlikte Ankara’ya gittik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’yla görüşmek için Edirne Valisi, Keşan Kaymakamı, Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası Başkanı, İl Başkanımız ve ben hep birlikte gittik. Ancak, sayın bakanımızın randevusunda yaklaşık 1,5 saatlik bir gecikme yaşandı. Biz, sayın bakanla görüşmek için bekledik ama Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, işi olması nedeniyle, bekleyemedi. Bakanla yapılan toplantıya katılmadan ayrıldı. Biz, 1 gün beklememiz gerekiyorsa, beklerdik. Mesele, konuşmak değil; icraat yapmaktır. Soruyorum: sayın Özcan, neden beklemediniz? Sayın Özcan, o gün konuşsaydı, belki OSB sorunu çözülecekti! Birlikte gidilmesi gereken bir yer varsa, beraber gideriz. OSB’yle ilgili çalışmamız devam ediyor ve bölgemize hizmet gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bakanımızın Sofya ziyaretinde, OSB konusunu da, dile getirdik. Hizmetten kaçan bir durumumuz yok. Yatırımın gelmesi taraftarıyız. Ama sadece laf olsun diye konuşmayı sevmiyorum. Ama belediye başkanımız sadece laf olsun diye konuşmuş.”

(Deniz ÇİL)

 

2008 yılında 2 konteyner ile başladıkları un ihracatı bin 75 konteynere çıktı

Kale Şirketler Grubu Dış Ticaret Müdürü Savaş Kale, şirket bünyesinde 1984 yılında kurulan Kale Un olarak, Keşan'dan 33 ülkeye un ihracatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, 2016 yılı ihracat rakamlarına göre, "Bakliyet-Hububat-Değirmencilik-Baharat" alt grubunda en çok ihracat yapan 8. firma olan Kale Şirketler Grubu bünyesindeki Kale Un olarak yaptıkları ihracat ile ilgili bilgiler veren Savaş Kale, 1984 yılında üretime başlayan Kale Un Fabrikası'nın, 2 konteyner ile ihracata başladığını kaydetti. Kurulduğu yıldan 2008 yılına kadar iç piyasaya satış yapıldığını, bu tarihten sonra da ihracata başladıklarını bildiren Kale, "2010 yılında ihracat departmanını kurduk. Bu departmanımızı kurduktan sonra da daha farklı ülkelere açıldık. Şimdiye kadar 33 ülkeye ürettiğimiz unu gönderdik. Batı Afrika'da Gambiya, Benin, Uzakdoğu'da, Tayland, Singapur, Pasifik Adaları'nda Kiribati, daha önce ismini hiç duymadığımız ülkeler gibi 15 ülkeye de düzenli olarak ihracat yapıyoruz." dedi.

"Singapur'da markayı gören bir kişi mutluluğunu bizimle paylaştı"

Un ihracatı yaptıkları ülkelere yenilerinin eklenerek devam ettiğini ifade eden Savaş Kale, ihracat ile ilgili olarak yaşadığı bir anıyı şöyle aktardı; "Singapur'da bir bayiimiz var ve bu bayiimiz gemilere un satıyor. Un verdikleri gemilerden birinde, Keşanlı bir kişi çalışıyormuş. Bu arkadaşımız, un ambalajında yazan 'Kale Un' yazısını görünce çok hoşuna gitmiş. Keşan'a geldiğinde bizi ziyaret etti ve 'Kale Un' yazan unu Singapur'da gördüğünde çok mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu söyledi. Bu durum bizi de çok mutlu etti."

"2 konteyner ile başladığımız ihracat, 2016 yılında bin 75 konteynere çıktı"

2008 yılında, 2 konteynır ile başlayan ihracatın, 2016 yılında bin 75 konteynere çıktığını da dile getiren Kale, "Bu yıl da aynı rakamı yakalayacağız. Bu yıl bazı dezavantajlarımız vardı. Rusya ile yaşanan domates krizi nedeniyle hammadde tedariğinde problemler yaşadık. Bu nedenle de bazı bölgelerde rekabetçi fiyat veremedik. Daha sonra toparlandık." derken, un imalatında, Keşan bölgesinden tedarik ederek kullandıkları buğday ürünü ile ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı; "Geçen yıl Trakya bölgesindeki verim ve kalite çok iyiydi. Umarım çiftçimiz memnundur. Fiyatlar da fena değildi. İnşallah aynı kalite ve verimi gelecek yıl da yaşarız. Bizim bölgemizde ne kadar kaliteli ve fazla buğday çıkarsa bizim açımızdan iyi oluyor. Böylece dışarıdan buğday aramamıza gerek kalmıyor."

İlker GÜREL

Esetçe Birliği’ne bağlı 7 köy susuz kaldı -

Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’ne bağlı köylere yaklaşık 7 gündür su verilemediği öğrenildi.

Birliğin borçlarını ödeyememesi nedeniyle üye olan Kılıçköy, Türkmen, Karahisar, Boztepe, Akçeşme Büyükdoğanca ve Yeniceçiftlik köylerine 7 gündür su verilemediği belirtildi.

Yaşanan sıkıntının ise, Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’nin yaklaşık 170 bin TL’lik elektrik borcundan kaynaklandığı öğrenildi. Birliğinin toplam borcunun ise, 700 bin TL olduğu kaydedildi.

Öte yandan kesintinin yaşandığı köylerin Hacıköy İçme Suyu Gurubuna geçmesi için çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

“Mağduruz”

Yaşadıkları sıkıntıyı dile getiren vatandaşlar, şunları söyledi: “7 gündür sularımız akmıyor. Vatandaş olarak mağduruz. Birliğin borcu bizi de mağdur etti. Hayvan bakanlarımız var. Bu nedenle suya ihtiyaç çok fazla. İçme suyu ihtiyacımızı bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Ancak, kullanma açısından sorun çok büyük. Yetkilerden yardım bekliyoruz. Su borcunu düzenli olarak ödeyen vatandaşın suçu nedir? Vatandaş olarak, yine bizler mağduruz.”

(Deniz ÇİL)

 

Jandarma elleriyle besledi, vatandaş takdir etti

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Devran Uzun,sosyal medya hesabından, sokak kedilerini elleriyle beslediği anda çekilen videoyu paylaşırken, bu video görenlerin takdirini topladı.

Uzman Çavuş Devran Uzun, sokak kedilerini elleriyle beslerken çekilen videoyu, "Hayvanlara hak ettiği değeri veren Türk milletinin jandarmasıyız" notuyla sosyal medyadaki hesabından paylaştı. Paylaştığı videoda, sokak kedilerini sadece beslemek ve sevmekle kalmayan Uzun, "Hayvan sevgisi her insanın içinde olması gereken bir erdem. Teşkilatımızı hayvana işkence yapan, hayvanlara zarar veren insanlarla bağdaştırmanızı istemiyoruz. Biz hayvanları her zaman sever, koruyup, kollarız. Teşkilatımızda bu konuda çok hassas insanların olduğunu biliyoruz. Lütfen kötü kalpli insanları, hayvanlara zarar veren insanları bizlerle bağdaştırmayın. Biz onların rabbimizin sessiz kulları olduğunun farkındayız. Her zaman onlara gerekli şefkati gösteriyoruz." yorumunu da yaparak, her kesime bu konuda mesaj verdi.

Erzincan'daki olayda bir er kediyi tekmelemişti

Jandarma Uzman Çavuş Devran Uzun'un bu paylaşımı, akıllara, Erzincan Orduevi'ndeki er Taner H.'nin yavru kediyi yumruklayıp yere fırlatmasını akıllara getirdi. Bilindiği gibi Taner H. adlı erin, kediyi tekmeleyip yere fırlattığı görüntüler, çok konuşulmuş ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 3'üncü Ordu Komutanlığı Disiplin Kurulu tarafından Taner H. hakkında, "6413 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu" kapsamında disiplin cezası verilmişti.

Haber MERKEZİ

 

 

Bu defa öğrencilere eğitim verdiler

Taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşıyan servis şoförlerine verilen eğitimin ardından, dün de taşımalı eğitim ile Keşan'daki okullara taşınan öğrencilere eğitim verildi.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, taşımalı sistemle eğitim gören lise öğrencilerine yönelik trafik kurallarını içeren seminerlerin verilmesine dün başlandı. Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerin sunumu Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Kılıçarslan ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis memuru İlyas Canki tarafından verildi. Seminerde, öğrencilere trafik kuralları ile ilgili slayt sunumu eşliğinde eğitim verilerek, videolar izlettirildi. Seminerlerin hafta boyunca diğer liselerde de süreceği ardından köy okullarında eğitime devam edileceği bildirildi.

İlker GÜREL

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar

250x250