Son Dakika
KEŞAN BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESİ İÇİN MAMA ALIMI İŞİKEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Kiralık büfe)Kılınç: “Üreticilerimize, sıfır faizli kredi verilecek”Otobüste taciz iddiasına tutuklamaMuhtarın coronavirüs testi poizitif çıkınca Siğilli Köyü'nde işyerleri kapatıldıKOSGEB Temsilciliği Destekleri'nin getirdiği artılar anlatıldı“Ülkemizde, 4 milyon 600 bin EYT mağduru bulunuyor”“Keşan’a, 80-100 yataklı bir öğretmenevi kazandırılmalı”- Evinde uyuşturucu ve otomatik tüfek çıktıBu otomobilden burnu bile kanamadan çıktı
İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mezuniyet Töreni yapıldı

İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mezuniyet Töreni yapıldı

Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 18.00 sıralarında, okul bahçesinde başlayan törene; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz, Şube Müdürü Harun Büker, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Genel Sekreteri Erdem Başak, MMMBD (Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği) Keşan Şubesi Başkanı Haluk Kaba, bazı yönetim kurulu üyeleri, bazı siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve mezun olacak öğrencilerin yakınları katıldı.

Tören; Mezun olacak öğrencilerin yerlerini almasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı. Törenin açılış konuşmasını Okul Müdür Vekili İrem Dost yaptı. Dost, konuşmasının başında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden okul öğrencilerinden Mümin Can Keskin’i andı ve şunları söyledi: “Burada beraber geçirdiğimiz 4 yıllık sürecin dönüm noktasındayız. Biraz sevinç biraz hüzün içerisindeyiz. Bu heyecanı bizimle yaşadığınız için hepinize teşekkür ederim. Sevgili öğrencilerim; bundan sonraki hayatınıza sağlık, huzur ve başarı diliyorum. Bu kapılar sizlere her zaman açık olacak. Sizlerin de yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Helvacıoğlu: "Odamızda Ticaret Lisesi’nin önemi çok büyük"

Daha sonra kürsüye Mustafa Helvacıoğlu, “Çok önemli bir dönem yaşıyoruz. Alın teri dönemi bitti akıl teri dönemi geldi. Ben, öğrencilerimize çok çalışmalarını öneriyorum. Odamızda Ticaret Lisesi’nin önemi çok büyük. Hepsi işletmelerimizde pratik yaptılar, tecrübe kazandılar. Şu an üniversiteye gitmeyenlerin bile iş bulacak kadar hazır olduklarını söylemek istiyorum. Biz onlara burada ağabeylik yapacağız. Ticaret Lisesi mezunları azaldıkça sizler çok kıymetli olacaksınız; bunu bilin. Ticaret ve Meslek Liseleri memleket meselesi haline geldi. Önümüzdeki günlerde aranılan insan olacaksınız. Bu yüzden kendinizi önemli kılın. Çok üreten nesiller olmalıyız. Çok çalışıp iyi nesiller yetiştirmek zorundayız. Bu çalışma yetmez, daha hayatın başındayız. Eğer bu tempoyla çalışırsak küme düşeriz. Gelişmiş ülkeler arasına gireceksek çok çalışmak zorundayız. Lider olmak zorundasınız, B planınız olmalı. Sorun çıkaran değil sorun çözen evlatlar yetiştirmek zorundayız. Öğrencilerimiz bugünlere getiren ailelerini tebrik ediyorum. Önümdeki dönemlerde meslek liselerinin ne kadar kıymetli olduğuna şahit olacağız. ‘Ben her işi yaparım’ dönemi bitti. Meslek sahibi olacaksınız. Size her zaman yol gösteririz. Ülkelerin en büyük zenginliği iyi yetişmiş insan gücüdür. Sayın veliler; en güzel mirasın eğitim olduğunu unutmayın. Kendinizi her zaman geliştirin. Size tavsiyem budur. Sizlere ömür boyu başarılar diliyorum, bahtınız ve yolunuz açık olsun.” diye konuştu.

Kaba: "Gitmekle gitmiş olmazsınız"

Helvacıoğlu'nun ardından söz alan Kaba ise zaman geçtikçe, bilgilenmenin, okumanın değerinidaha da anladıklarını belirterek,"Rüyanın bugün son günü. Bir kısmınız üniversiteye gidecek, bir kısmınız ise iş hayatına atılacak. İşte o zaman hayatın gerçekleri atasözümüzde olduğu gibi, ‘turp elle mi çıkar, belle mi çıkar?’ göreceğiz. Hayatın tozpembe olmadığı büyük bir mücadelenin sizleri beklediğini bilerek hazırlıklı olmanızı ve mücadele etmenizi istiyorum. Mücadele etmezseniz derler ya ‘yazımı kışa çevirdin’, sizlerin zorlukları, kışları bahara, güzelliklere çevirmesini temenni ediyorum. İnsanlara ve kendinize karşı dürüst olun. Çalışkan ve iyi insan olursanız üstesinden gelemeyeceğiniz, halledemeyeceğiniz iş yoktur. Yapamam derseniz yapamazsınız. Seyit onbaşı o mermiyi kaldıramam deseydi ne olurdu acaba bir düşünün. Okulunuzu, öğretmenlerinizi ve arkadaşlarınızı unutmayınız. Gitmekle gitmiş olmazsınız. Gönlünüz kalır, aklınız kalır, anılarınız kalır. Sizler bugün bir kıvılcım olarak pırıl pırıl parlayan yıldızlar olarak mezun oluyorsunuz. Ve son olarak iş ve eş seçiminizde de şanslı olmanızı temenni ediyor, şunu söylüyorum; sevdiğini alamazsan, aldığını seveceksin. Sizlere mutluluk ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Dereceye giren öğrencilere plaket verildi

Yapılan konuşmaların ardından, Anadolu Meslek Lisesi’nden dereceye giren, okul birincisi Fikriye Aksaz, okul ikincisi Havva Hacer Demirkıran, okul üçüncüsü Halil Yılmaz ve Ticaret Meslek Lisesi’nden dereceye giren okul birincisi Cihan Deviren, okul ikincisi Berna Ülker ve okul üçüncüsü Zafer Kıyak’a plaketleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ardından okul birincileri Aksaz ve Deviren, okulun yaş kütüğüne plaket çaktılar. Okul birincilerinin konuşmalarının ardından okulun son sınıf öğrencileri Okan Öksüz ve Seray Erkal, okulun bayrak ve flamasını 11. sınıf öğrencileri Beyza Karabaş ve Mustafa Kemal Ayaz’a teslim ettiler. Tören mezun olacak öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle devam etti. Öğrencilerin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere çiçek verilmesinin ardından öğrenciler keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini doyasıya yaşadılar.

İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

KEŞAN BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESİ İÇİN MAMA ALIMI İŞİ

KEŞAN BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESİ İÇİN MAMA ALIMI İŞİ
KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI


Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce Sahipsiz Sokak Hayvanlarının Beslenmesi İçin Mama Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası : 2020/568568

 

1-İdarenin
a) Adresi : Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE
b) Telefon ve faks numarası : 2847141185 - 2847140985
c) Elektronik Posta Adresi : malihizmetler@kesan.bel.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa) : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı : 2 Ton Yetişkin Köpek Maması, 1 Ton Yavru Köpek Maması, 3 Ton Yetişkin Kedi Maması Alımı
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Teslim yeri : Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Deposu
c) Teslim tarihi : İdare Tarafından Talep Edilen Mal/Mallar Tek Parti ya da Peyderpey Halinde Sözleşmenin İmzalanmasını Müteakip 30 Takvim Günü İçerisinde İdareye Teslim Edilir


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer : Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE
b) Tarihi ve saati : 03.11.2020 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14. Diğer hususlar:
İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Kiralık büfe)

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İHALE KAYIT NO İHALEYE ÇIKACAK YERİN ADRESİ KİRALAMA SÜRESİ M2 KULLANIM ŞEKLİ GECİCİ TEMİNAT AYLIK / YILLIK MUHAMMEN BEDELİ İHALE TARİH VE SAATİ
2020/253 Aşağı Zaferiye Mahallesi Anafartalar Caddesi 91/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:15.30
2020/254 İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi No:53/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:15.35
2020/255 İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi No:119/2 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:15.40
2020/256 Büyük Cami Mahallesi Zanaatkarlar Caddesi No:4/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:15.45
2020/257 Yeni Mahalle Millet Caddesi  No:9/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

1.800,00TL
AYLIK
500,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:15.50
2020/258 Büyük Cami Mahallesi Prf.Muammer Aksoy Caddesi No:31/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

1.800,00TL
AYLIK
500,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:16.00
2020/259 İspat Cami Mahallesi Eylül Sokak No:7 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:16.05
2020/260 Büyük Cami Mah. Cumhuriyet Meydanı No:14/5 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

3.600,00TL
AYLIK
1.000,00TL+ KDV
03.11.2020
SAAT:16.10
2020/261 Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

1.800,00TL
AYLIK
500,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:16.15
2020/262 Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi No:10/1 Keşan/EDİRNE
10 YIL
3500mm x 2400mm x 2650mm modüler Büfe ve Teknik Şartnamede Ölçüleri ve Özellikleri Belirtilen Durak Yapımı
BÜFE

2.700,00TL
AYLIK
750,00TL + KDV
03.11.2020
SAAT:16.20


1-Yukarı da adres bilgileri yazılı yerlerde Teknik Şartnamede yazılı detaylar dahilinde Duraklı Büfe yapılarak  (Yap-İşlet-Devret Modeli ile) işletilmesi koşuluyla 2886 Sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık Teklif Usulü Kiralama İhalesi Yapılacaktır. İstekliye yer teslimi yapıldıktan sonra, 45 gün içerisinde teknik şartnamede belirtilen koşullarda Duraklı Büfe imalatını tamamlamak zorundadır. Aksi takdirde yatırılan geçici teminat ve güvence bedeli irat kaydedilir.
2- Kiralanacak yerlerin ihalesine katılıp teklif verecekler, ihalesine katılmak istekleri yer için yukarıdaki çizelgede yazılı Geçici Teminat Bedeli ve ayrıca 2.500,00TL Güvence Bedelini 02.11.2020 tarihi saat:17:00’a kadar Keşan Belediyesine ait TR98 0001 5001 5800 7292 4227 73 iban numaralı hesaba veya Belediye veznesine, makbuz açıklamasına ihale ilan numarasını da belirterek yatırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatten sonra yatırılacak ihale geçici teminat bedeli olması halinde ihaleye başvuruları geçersiz sayılacaktır.
3- İhale ile ilgili teknik ve idari şartname mesai saatleri dahilinde Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.
4- İhaleye katılacak olanlardan istenecek belgeler;                                                                                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden;  2020  yılı vizeli Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri,
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekaleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekaletnameleri, imza beyannamesi ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.
  • İhaleye katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler Keşan Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden Keşan Belediyesine günü geçmiş borcu olmadığına dair belge almak zorundadır.

5- 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 29 maddesine istinaden, İhale Komisyonu İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Komisyonların ihale yapmama kararı kesindir.
6- Kiralama İhalesi 03 Kasım 2020 günü yukarıdaki çizelgede belirtilen saatlerde Yukarı Zaferiye Mah. İlyasbey Cad.No:23/E adresindeki Belediye Encümen toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır ihaleye katılım için istenen belgeler ihale anında ihale komisyonuna sunulacaktır.
İLAN OLUNUR
 

Kılınç: “Üreticilerimize, sıfır faizli kredi verilecek”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptığı açıklamada; köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde proje ofisi kuruldu”

Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi hakkında bilgilendirmede bulunan Kılınç, “Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması gerekmekte olup, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi) hayvan sayısı 100 başın altına düşmeyecektir. Ziraat Bankası tarafından proje kapsamında hayvan ve yem alımı için üretici başına kullandırılabilecek yatırım ve işletme kredisi toplamı 150 bin TL olup, yatırım kredilerinde 100 bin TL'ye kadar sıfır faiz, 1 yıl ödemesiz dönem ve azami 7 yıl vade, işletme kredilerinde 18 ay vade ve düşük faiz uygulanacaktır. Proje kapsamında; kullandırılacak kredilerin ana teminatını kefalet değerliliği bulunan iki gerçek ya da tüzel kişi kefaleti ve krediye konu hayvanların rehni ile süt, et, canlı hayvan ve destekleme bedellerinin temliki oluşturmaktır. Proje için Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde proje ofisi kurulmuş olup, müracaatlar elde teslim alınmaktadır. Bilgilendirmeler birebir yapılmaktadır.” dedi.

Başvuruda aranan şartlar…

Başvuru sahibinde aranılacak şartlar hakkında da, bilgi veren Gürcan Kılınç sözlerine şöyle devam etti: “Projeye; başvuruda bulunacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Projenin başlangıç tarihi itibariyle faal olarak, küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olması lazım. İlk kez küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak olanlar proje kapsamında değerlendirmeye alınmaz. İşletme devir alarak başvurmaları halinde de başvuruları kabul edilmez. Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100  başa ulaştırmalı ve proje kapsamında kullanacağı Yatırım Kredisinin devamı boyunca proje kapsamındaki ırklara sahip dişi hayvan varlığını, proje kapsamında edindiği hayvan sayısının/100 başın (hangisi yüksekse) altına indirmemelidir. İşletmesinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olması gerekiyor. Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve proje kapsamında edineceği hayvanlarla tüm sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan barınağa (ağıla) sahip olmalıdır. Faaliyet gösterdiği bölgede bulunan meralardan yararlanıyor olmalı/mera kullanımına engel hali bulunmamalı ve/veya yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50'sini yetiştirme imkanına sahip olmalıdır. Ayrıca, üreticinin projeye başvurabilmesi için üreticinin meradan yararlanması, yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50’sini yetiştirmesi, üretici meradan yararlanıyor ve yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50'sini yetiştiriyor olması şartlarından birini sağlaması gerekiyor. Proje kapsamında alınacak hayvanların kendi işletmesinden çıkmamış olması gerekmektedir. Proje kapsamında hayvan salmış olan kişiler tekrar aynı hayvanlar için projeden faydalanamaz. Birinci derecede akraba arasındaki alım/satımlar proje kapsamına alınmayacaktır.”

Başvuru sahibinden istenen belgeler…

Başvuru sahibinden istenen belgelerle hakkında da, bilgilendirmede bulunan Kılınç, sözlerini şöyle tamamladı: “Projesi için; işletme tescil belgesi, hayvan mevcudunu gösterir liste, 01.09.2020 tarihinden itibaren geçmiş hayvan hareket bilgisi, ikametgah belgesi (e-devlet üzerinden son 30 güne ait alınan belgeler geçerlidir.), sabıka kaydı (e-devlet üzerinden son 30 güne ait alınan belgeler geçerlidir.), varsa yıllık kaba yem üretimini gösteren ÇKS belgesi, yetiştiricinin faaliyet gösterdiği bölgede mera, çayır, otlatma alanlarından yararlanabildiğine dair yazılı beyanı, varsa tarım ve hayvancılıkla ilgili mesleki eğitim veren ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarından mezun olduğuna dair diploma sureti, varsa hayvan yetiştiriciliği konularında almış olduğu kurs bitirme belgesi, şehit yakını (anne-baba-eş-kardeş-çocuk) ve gazi ise onaylı belge, varsa proje kapsamındaki faaliyetlerle ilgili olarak kiralanan, barınak/mera/otlak/yem bitkisi üretim alanları ile ilgili olarak yapılan, en az 7 yıllık kredi vadesi ile uyumlu kira sözleşmesi, taahhütname (sözleşme imzalama aşamasında verilecektir)”

(Haber: Deniz ÇİL)

Otobüste taciz iddiasına tutuklama

Akraba ziyareti için geldiği Keşan'dan İstanbul'a seyahat eden 17 yaşındaki bir kızı taciz ettiği iddiasıyla Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalanan şüpheli, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre; akraba ziyaretinden İstanbul'a dönmek için şehirlerarası otobüse binen 17 yaşındaki E.H.'yi, cinsel organı ile taciz ettiği iddia edilen otobüste görevli muavini H.Ç. (31), Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından Keşan'da yakalandı. Tacize uğrayan kız tarafından cep telefonu ile görüntülenen şüpheli H.Ç., Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli H.Ç., çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.

 Haber MERKEZİ

 

Muhtarın coronavirüs testi poizitif çıkınca Siğilli Köyü'nde işyerleri kapatıldı

Siğilli Köyü Muhtarı Kadir Yotaz'ın coronavirüs testi pozitif çıkarak tedavi altına alındıktan sonra, köyde bakkal dışındaki işyerleri 14 gün süreyle kapatıldı.

Siğilli Köyü'nde, Muhtar Yotaz'ın coronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, bazı ek tedbir almayı kararlaştırdı. Buna karara göre köyde cami, kıraathane, restaurant ve manavlar gibi vatandaşların toplu şekilde durabileceği yerlerin 14 gün süreyle kapatılması kararlaştırıldı. Alınan bu kararın uygulanması için Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de köyde denetimler yapmaya başladı. Muhtar Kadir Yotaz'ın tedavisine devam edildiği öğrenildi.

 Haber MERKEZİ

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar