Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Helvacıoğlu, Saros Körfezi’ndeki beklenen yoğunluğu değerlendirdi: “Demek ki burada önlem alınmamış!”

Helvacıoğlu, Saros Körfezi’ndeki beklenen yoğunluğu değerlendirdi: “Demek ki burada önlem alınmamış!”

  • Ramazan Bayramı tatilinin 3 gününde, beklenen yoğunluğa ulaşıldığının altını çizen Helvacıoğlu, 70 kilometrelik Saros Körfezi’ni 500 bin kişinin ziyaret ettiğini belirtirken, bu yoğunluktan memnun olan kesimin, esnaf olduğunu, “Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık” sözleri ile değerlendirerek, “Her bayram aynı şeyleri yaşıyoruz.” dedi.

 

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bayram tatilinin ilk 3 gününde 500 bin kişiye yakın vatandaşın ziyarette bulunduğu Saros Körfezi’nde, ekonomik açıdan bir memnuniyet yaşanırken, bunun dışındaki durumlarda ise herkesin sınıfta kaldığını belirterek, yoğunluğun beklendiğini, ancak hazırlık yapılmadığı görüntüsünün ortaya çıktığını söyledi.

Helvacıoğlu, Saros Körfezi’nin, yılın en yoğun tatil sürecini yaşayacağı yönündeki beklentilerin gerçekleştiğine dikkat çekerek, normal kapasitesinden 3 kat daha fazla ziyaretçi ağırlayan Saros Körfezi’nde, beklenen ziyaretçilerin geldiğini, ancak sahiplerinin olmadığını kaydetti. Saros Körfezi’nin sorumlusu olmadığını ve sorumlusu olmayan yerde çözüm üretmenin de mümkün olmayacağının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Her bayram aynı şeyleri yaşıyoruz. Her departmanda ayrı bir sıkıntı yaşandı. 500 bin nüfus gelecek dendiğinde herkes bunu şaka gibi algıladı ancak 500 bin kişi 70 kilometrelik Saros Körfezi’ni ziyaret etti.” dedi.

“Saros; muhtarlık ve güzelleştirme derneklerinin yönetimleri ile yönetilemez”

Saros Körfezi’nden ayrılmaya başlayan tatilcilerin memnun ayrılmadığını dile getiren Helvacıoğlu, memnun olan tarafın ise evlerini kiraya verenlerin ve esnafların memnun olduğunu ifade ederek, “Evini kiraya verenler, esnaf ve ulaşım sektöründe olanlar mutlu. Evi olanlar mutsuz. bu mutsuzluklarında haklı olabilirler. Başka hiç kimse memnun değil. Saros Körfezi’nde doğa kirliliği müthiş derecede arttı. Ben bu tabloyu alkışlamıyorum ancak, Saros; muhtarlık ve güzelleştirme derneklerinin yönetimleri ile yönetilemez. Ayrıca, Saros Körfezi’ne, Valiliğin ve siyasetin hızlı ve acil bir şekilde el atması gerekiyor. Saros Körfezi, ülkeye mâl olmuş bir körfez. Bu nedenle, Saros’un idaresi, sadece Keşan’daki yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına bırakılamaz. Bu bayram da aynı şeyler yaşandı. Saros Körfezi iflas etti. Bu kadar yükü kaldıramayan Saros Körfezi artık yorulmaya başladı.” diye konuştu.

“Sınıfı geçen en iyi bölge, Enez Bölgesi oldu”

Saros Körfezi’ndeki yaşanan sorunlardan en fazla etkilenen ve bu etkileşimin gözle görüldüğü bölgenin Erikli ve Mecidiye sahilleri olduğunu belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bunun sebepleri de çarpık yönetim. Bu bölgelerde her yerde çöp ve çadırlar vardı. Demek ki burada önlem alınmamış. Yayla Sahili’nde biraz daha orantılıydı. Fakat sınıfı geçen en iyi bölge, Enez Bölgesi oldu. Siyasi olarak konuşmuyorum. Belediye eliyle yönetim ve kontrol yapılması, gücün daha da verimli kullanılmasını sağladı. Bizim acil olarak Saros Körfezi’nde yönetim birimi oluşturulmalı ya da Saros Körfezi’nin yönetimi, mevcut belediyelere ya da yeni oluşturulacak belediyelere bağlanmalı.” şeklinde konuştu.

“Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık”

Sözlerinin devamında, her bayram aynı sorunların yaşanmasını “Her bayram aynı terane!” diyerek değerlendiren Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Sorumlusu olmayan yerde çözüm olmaz. Bu iş sosyal medya ile çözülmez. Derhal ortak akıl masası oluşturulmalıydı. Her yıl böyle davrandığımız sürece Saros Körfezi kavgalara ve tartışmalara neden olur. Burada sınıfı sadece esnaf geçti. Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık. Esnaflarımız ile bire bir görüştüm ve memnun olduklarını gördüm. Esnafımız, neredeyse sezonluk cirolar yaptı. Fakat bölgede, altyapı ile ilgili önlemler maalesef alınamadı.”

“Diğer kurumlar da aynı derecede çalışsaydı, bu hizmet aksaması olmazdı”

Keşan TSO eliyle yapılan www.sarosdanenerede.com adı verilen çalışma ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; “Yaşanan bu yoğunluk, yaptığımız bu çalışma ile bizlere; ‘Saros Körfezi’ni çok fazla tanıttınız ve bu kadar insan geldi’ deniliyor. Böyle bir kavrama kesinlikle katılmıyorum. Biz Keşan TSO olarak işimizi en iyi şekilde yapmışız ki tanıtmışız. Diğer kurumlar da aynı derecede çalışsaydı, bu hizmet aksaması olmazdı. Biz kaosu önlemek için www.sarosdanenerede.com’u kurduk. Yani misafirlerimiz gelmeden önce aradığını kolayca bulabilmesi için bu çalışmayı yaptık. Bunun bugün anlamayanlar, 3-5 yıl sonra daha iyi anlayacak. Kaldı ki bu çalışmanın içerisinde yer alan esnafımız, bizlere bir bir teşekkür ediyorlar. Gelen misafirler, bu internet sitesinde aradığı her şeyi bulabiliyor. Bunu yapmak, Saros Körfezi’ne çok fazla insanın gelmesine neden olduysa özür dileriz. Demek ki çok çalışmışız. Saros Körfezi artık eskisi gibi olmayacak. Herkes buraya tatile gelecek. O zaman bizler sitem edeceğimize önlem alacağız. Bu önlemlerden biri de günübirlikçilere yer göstermektir. Saros Körfezi’nde kuralsızlık var. Ne yapacağını bilmeyen vatandaşa yol göstermemiz lazım. Gelen misafire yol haritasını iyi göstermemiz gerekiyor. Fakat devletin, belediyenin hiçbir kademesi bu bayram için hiç önlem almamış ve bizleri mağdur etmiştir. Saros’un doğasını bozduk.”  

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar