Son Dakika
Bakım onarım hizmeti alınacaktır Sigortacılık hizmeti alınacaktırDiyaliz sarf malzemesi alınacaktırESKİ KEŞAN DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİK, AMELİYATHANE, SERVİS, DİYALİZ, LABORATUVAR, MUTFAK, RÖNTGEN BİNASI DEPREM GÜVENLİK TAHKİKİ ÇALIŞMASI, GÜÇLENDİRME PROJELERİ VE İHALE DOKÜMANI HAZIRLANMASI İŞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARIKEŞAN İLÇESİ BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURUL İLANIYurtdışına ihraç edilen Çeribaşı kirazında hasat başladı“MUÇEV’den kurtulduk derken; EÇEV ortaya çıktı”Darcan: "Topraklarımızı sürdürülebilir bir şekilde kullanarak gelecek nesillere, temiz ve verimli olarak bırakmak görevimizdir"Şapçı, Ankara ziyaretinde bulundukları temaslar hakkında bilgi verdiAksal ve Kılınç, Keşan’daki aşı merkezini ziyaret etti
Helvacıoğlu, Saros Körfezi’ndeki beklenen yoğunluğu değerlendirdi: “Demek ki burada önlem alınmamış!”

Helvacıoğlu, Saros Körfezi’ndeki beklenen yoğunluğu değerlendirdi: “Demek ki burada önlem alınmamış!”

  • Ramazan Bayramı tatilinin 3 gününde, beklenen yoğunluğa ulaşıldığının altını çizen Helvacıoğlu, 70 kilometrelik Saros Körfezi’ni 500 bin kişinin ziyaret ettiğini belirtirken, bu yoğunluktan memnun olan kesimin, esnaf olduğunu, “Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık” sözleri ile değerlendirerek, “Her bayram aynı şeyleri yaşıyoruz.” dedi.

 

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bayram tatilinin ilk 3 gününde 500 bin kişiye yakın vatandaşın ziyarette bulunduğu Saros Körfezi’nde, ekonomik açıdan bir memnuniyet yaşanırken, bunun dışındaki durumlarda ise herkesin sınıfta kaldığını belirterek, yoğunluğun beklendiğini, ancak hazırlık yapılmadığı görüntüsünün ortaya çıktığını söyledi.

Helvacıoğlu, Saros Körfezi’nin, yılın en yoğun tatil sürecini yaşayacağı yönündeki beklentilerin gerçekleştiğine dikkat çekerek, normal kapasitesinden 3 kat daha fazla ziyaretçi ağırlayan Saros Körfezi’nde, beklenen ziyaretçilerin geldiğini, ancak sahiplerinin olmadığını kaydetti. Saros Körfezi’nin sorumlusu olmadığını ve sorumlusu olmayan yerde çözüm üretmenin de mümkün olmayacağının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Her bayram aynı şeyleri yaşıyoruz. Her departmanda ayrı bir sıkıntı yaşandı. 500 bin nüfus gelecek dendiğinde herkes bunu şaka gibi algıladı ancak 500 bin kişi 70 kilometrelik Saros Körfezi’ni ziyaret etti.” dedi.

“Saros; muhtarlık ve güzelleştirme derneklerinin yönetimleri ile yönetilemez”

Saros Körfezi’nden ayrılmaya başlayan tatilcilerin memnun ayrılmadığını dile getiren Helvacıoğlu, memnun olan tarafın ise evlerini kiraya verenlerin ve esnafların memnun olduğunu ifade ederek, “Evini kiraya verenler, esnaf ve ulaşım sektöründe olanlar mutlu. Evi olanlar mutsuz. bu mutsuzluklarında haklı olabilirler. Başka hiç kimse memnun değil. Saros Körfezi’nde doğa kirliliği müthiş derecede arttı. Ben bu tabloyu alkışlamıyorum ancak, Saros; muhtarlık ve güzelleştirme derneklerinin yönetimleri ile yönetilemez. Ayrıca, Saros Körfezi’ne, Valiliğin ve siyasetin hızlı ve acil bir şekilde el atması gerekiyor. Saros Körfezi, ülkeye mâl olmuş bir körfez. Bu nedenle, Saros’un idaresi, sadece Keşan’daki yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına bırakılamaz. Bu bayram da aynı şeyler yaşandı. Saros Körfezi iflas etti. Bu kadar yükü kaldıramayan Saros Körfezi artık yorulmaya başladı.” diye konuştu.

“Sınıfı geçen en iyi bölge, Enez Bölgesi oldu”

Saros Körfezi’ndeki yaşanan sorunlardan en fazla etkilenen ve bu etkileşimin gözle görüldüğü bölgenin Erikli ve Mecidiye sahilleri olduğunu belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bunun sebepleri de çarpık yönetim. Bu bölgelerde her yerde çöp ve çadırlar vardı. Demek ki burada önlem alınmamış. Yayla Sahili’nde biraz daha orantılıydı. Fakat sınıfı geçen en iyi bölge, Enez Bölgesi oldu. Siyasi olarak konuşmuyorum. Belediye eliyle yönetim ve kontrol yapılması, gücün daha da verimli kullanılmasını sağladı. Bizim acil olarak Saros Körfezi’nde yönetim birimi oluşturulmalı ya da Saros Körfezi’nin yönetimi, mevcut belediyelere ya da yeni oluşturulacak belediyelere bağlanmalı.” şeklinde konuştu.

“Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık”

Sözlerinin devamında, her bayram aynı sorunların yaşanmasını “Her bayram aynı terane!” diyerek değerlendiren Helvacıoğlu, şunları söyledi; “Sorumlusu olmayan yerde çözüm olmaz. Bu iş sosyal medya ile çözülmez. Derhal ortak akıl masası oluşturulmalıydı. Her yıl böyle davrandığımız sürece Saros Körfezi kavgalara ve tartışmalara neden olur. Burada sınıfı sadece esnaf geçti. Esnafın dışında vatandaş dahil hepimiz sınıfta kaldık. Esnaflarımız ile bire bir görüştüm ve memnun olduklarını gördüm. Esnafımız, neredeyse sezonluk cirolar yaptı. Fakat bölgede, altyapı ile ilgili önlemler maalesef alınamadı.”

“Diğer kurumlar da aynı derecede çalışsaydı, bu hizmet aksaması olmazdı”

Keşan TSO eliyle yapılan www.sarosdanenerede.com adı verilen çalışma ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; “Yaşanan bu yoğunluk, yaptığımız bu çalışma ile bizlere; ‘Saros Körfezi’ni çok fazla tanıttınız ve bu kadar insan geldi’ deniliyor. Böyle bir kavrama kesinlikle katılmıyorum. Biz Keşan TSO olarak işimizi en iyi şekilde yapmışız ki tanıtmışız. Diğer kurumlar da aynı derecede çalışsaydı, bu hizmet aksaması olmazdı. Biz kaosu önlemek için www.sarosdanenerede.com’u kurduk. Yani misafirlerimiz gelmeden önce aradığını kolayca bulabilmesi için bu çalışmayı yaptık. Bunun bugün anlamayanlar, 3-5 yıl sonra daha iyi anlayacak. Kaldı ki bu çalışmanın içerisinde yer alan esnafımız, bizlere bir bir teşekkür ediyorlar. Gelen misafirler, bu internet sitesinde aradığı her şeyi bulabiliyor. Bunu yapmak, Saros Körfezi’ne çok fazla insanın gelmesine neden olduysa özür dileriz. Demek ki çok çalışmışız. Saros Körfezi artık eskisi gibi olmayacak. Herkes buraya tatile gelecek. O zaman bizler sitem edeceğimize önlem alacağız. Bu önlemlerden biri de günübirlikçilere yer göstermektir. Saros Körfezi’nde kuralsızlık var. Ne yapacağını bilmeyen vatandaşa yol göstermemiz lazım. Gelen misafire yol haritasını iyi göstermemiz gerekiyor. Fakat devletin, belediyenin hiçbir kademesi bu bayram için hiç önlem almamış ve bizleri mağdur etmiştir. Saros’un doğasını bozduk.”  

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bakım onarım hizmeti alınacaktır

Karacabey Orman İşletme Müdürlüğü Yangın Emniyet Yolları Bakımı Hizmeti Alımı İşi hizmet alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 69.692 hektar sahada yangın emniyet yolu tamir bakım işi yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati; 28 Haziran 2021, 11:00.  e-tekliflerin açılacağı adres ise; Karacabey Orman İşletme Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcısı Odası olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/806687/ihale-duyurulari/hizmet-alim-ihaleleri/bakim-onarim-hizmeti-alinacaktir

Sigortacılık hizmeti alınacaktır

Kepsut Belediyesi,  belediyeye ait araçların sigorta yaptırılması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre,  beleidye Envanterinde Bulunan 21 adet aracın zorunlu mali sorumluluk sigortası ve 4 adet aracın zorunlu koltuk ferdi kaza sigortası  yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 28 Haziran 2021, 11:00, e-tekliflerin açılacağı adres ise; kepsut belediyesi hizmet binası toplantı salonu olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/807161/ihale-duyurulari/hizmet-alim-ihaleleri/sigortacilik-hizmeti-alinacaktir

 

Diyaliz sarf malzemesi alınacaktır

Tekirdağ Dr.İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, diyaliz sarf malzemesi alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, diyaliz sarf malzeme alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 29 Haziran 2021,  14:0, e-tekliflerin açılacağı adres ise Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/807293/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/diyaliz-sarf-malzemesi-alinacaktir

ESKİ KEŞAN DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİK, AMELİYATHANE, SERVİS, DİYALİZ, LABORATUVAR, MUTFAK, RÖNTGEN BİNASI DEPREM GÜVENLİK TAHKİKİ ÇALIŞMASI, GÜÇLENDİRME PROJELERİ VE İHALE DOKÜMANI HAZIRLANMASI İŞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI

ESKİ KEŞAN DEVLET HASTANESİ POLİKLİNİK, AMELİYATHANE, SERVİS, DİYALİZ, LABORATUVAR, MUTFAK, RÖNTGEN BİNASI DEPREM GÜVENLİK TAHKİKİ ÇALIŞMASI, GÜÇLENDİRME PROJELERİ VE İHALE DOKÜMANI HAZIRLANMASI İŞİ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI

Eski Keşan Devlet Hastanesi Poliklinik, Ameliyathane, Servis, Diyaliz, Laboratuvar, Mutfak, Röntgen Binası Deprem Güvenlik Tahkiki Çalışması, Güçlendirme Projeleri ve İhale Dokümanı Hazırlanması İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN

:

2021/341073

 

1-İdarenin

a) Adı

:

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI

b) Adresi

:

Sarıcapaşa Mah. Sarıcapaşa Camii Sk. No:17 22100 MERKEZ EDİRNE MERKEZ/EDİRNE

c) Telefon ve faks numarası

:

2842268245 - 2842268071

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu hizmet alımın

a) Adı

:

Eski Keşan Devlet Hastanesi Poliklinik, Ameliyathane, Servis, Diyaliz, Laboratuvar, Mutfak, Röntgen Binası Deprem Güvenlik Tahkiki Çalışması, Güçlendirme Projeleri ve İhale Dokümanı Hazırlanması İşi

b) Niteliği, türü ve miktarı

:

1 ADET - Proje ve İhale Dokümanı Hazırlanması Hizmet Alımı
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer

:

Eski Keşan Devlet Hastanesi

ç) Süresi/teslim tarihi

:

İşe başlama tarihinden itibaren 120(YüzYirmi) gündür

d) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde işe başlanacaktır.


3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati

:

29.06.2021 - 14:00

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres)

:

Keşan Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası Aşağı Zaferiye Mah. Evreşe Cad. Keşan /Edirne


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirkülerine ilişkin bilgileri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi bilgileri,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler (anonim şirketler tarafından her durumda bu bilgileri gösterir pay defteri) ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyimini gösteren belgelere ilişkin bilgiler:

Yapımla ilgili hizmet işlerinde son onbeş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında teklif edilen bedelin % 25 oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

 

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1.

Kamu veya özel sektöre yapılmış her türlü zemin ve temel etüdü raporlarının hazırlanması işi veya deprem tahkik raporlarının hazırlanması işi benzer iş olarak kabul edilecektir.


5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.


10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 120 (YüzYirmi) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (R) : Diğer Hizmetler/0,80
Aşırı düşük teklif değerlendirme yöntemi: İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

KEŞAN İLÇESİ BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

KEŞAN İLÇESİ BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

Enez, Keşan, İpsala, Meriç İlçeleri Bal Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığından duyurulmuştur.

Birliğimizin 2019 yılı ve 2020 yılı mali  genel kurul toplantısı 06.07.2021 Salı günü saat 11.00 de Keşan Belediye  Kültür ve Sosyal işller Konferans Salonu’nda  aşağıdaki gündem gereğince yapılacaktır.

Yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde toplantı 14.07.2021 Çarşamba günü aynı yer ve saatte yapılacaktır.                     

 

 

                                                            Hüseyin MISIRLI                         Hüseyin KIRIM

                                                                 Başkan Yrd.                                   Başkan

 

 

G  Ü  N  D  E  M 

  1. Açılış, Divan heyeti seçimi ve saygı duruşu.
  2. 2019 dönemi ve 2020 dönemi yönetim kurulu faaliyet raporu, Denetim kurulu raporu, Bilanço ve Gelir Gider cetvellerinin ayrı ayrı  okunması.
  3. Raporlar üzerinde görüşme.
  4. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrazı, Bilanço ve gelir –gider cetvelinin onaylanması.
  5. 2021 ve 2022 yıllarında  yapılacak çalışmaların görüşülmesi. 2021 yılı ve 2022 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi ve onayı.
  6. Giriş aidatı ve yıllık aidatların belirlenmesi.
  7. Huzur hakkı ve yollukların görüşülmesi.
  8. Dilek ve temenniler. Kapanış.

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar