Son Dakika
Helvacıoğlu, 26 Ağustos’ta pazarcı esnafı ile buluşacakKeşanlı Gürkan Erduvan’ın rol aldığı “Fırıncı Murtaza” adlı film 2020 yılının Mart ayında vizyona girecekİpsala Lisesi 6 Fen mezunları 40. yılda Edirne’de buluşacakTUZLADER Başkanı Temizel, Günenç’i ziyaret ettiVeteranların maçından beraberlik çıktı​“HDP kapatılmalıdır!”Keşan Belediyesi 20 adet yer ihalesiEdirne Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ayçiçeği fiyatlarını görüştü“İhaleye çıkarılan alan tarla mı yoksa mer’a mı?”Karaca: “Çiftçiye uzun vadeli faizsiz kredi verilmeli”
Göksel Aktaş:​ “Yeni ehliyetlerle 84 ülkede araç kullabileceğiz”

Göksel Aktaş:​ “Yeni ehliyetlerle 84 ülkede araç kullabileceğiz”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 6. Meslek Komitesi Başkanı Göksel Aktaş, dün yaptığı açıklamada, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren eski tip sürücü belgelerinin 5 yıl içerisinde yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilmesi gerektiğini bildirdi.

“Yeni belgeyle sürücüler 84 ülkede araç kullanabilecek”

Yeni tip sürücü belgesini alan sürücülerin, “Uluslararası Sürücü Belgesi” almaksızın 84 ülkede araç kullanabileceklerine dikkat çeken Aktaş, “17 Nisan 2015 tarihinde Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında (5 yıl içerisinde) yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilecek. Belirlenen süre içerisinde değiştirilmeyen sürücü belgeleri geçersiz sayılacak. Yeni tip sürücü belgeleriyle vatandaşlarımız Uluslararası Sürücü Belgesi almaksızın 84 ülkede araç kullanabilecek.” dedi.

“Geçerlilik süreleri”

Konuyla ilgili bilgi veren Göksel Aktaş, “Yeni tip sürücü belgelerinin geçerlilik süreleri minibüs, otobüs, kamyon ve çekici sınıfları için beş yıl, motosiklet, otomobil, traktör ve iş makineleri sınıfları için 10 yıl olacak. Eski tip sürücü belgeleri 9 sınıftan oluşmakta iken, yeni tip sürücü belgeleri 17 sınıftan oluşacak. Otomobil ve kamyonet için B sınıfı, minibüs için D1 sınıfı, minibüs ve otobüs için D sınıfı, lastik tekerlekli traktör için F sınıfı, iş makinesi türündeki araçlar için G sınıfı, 2,3 ve 4 tekerlekli motorlu bisikletler için M sınıfı sürücü belgesi istenecek.” diye konuştu.

“5 yıl içinde değiştirilmeli”

Eski tip sürücü belgelerini yeni tip sürücü belgesi ile 5 yıl içerisinde değiştirmesi gereken sürücülerin herhangi bir trafik tescil kuruluşuna başvuru yapmaları gerektiğini kaydeden Aktaş, gerekli olan belgeleri şöyle sıraladı: “Sürücü Olur sağlık raporu (tek hekimden), 1 Adet 50x60 mm ebadında arka fonu beyaz son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, 1 Adet 15 TL tutarında anlaşmalı bankalara yatırılmış değerli kâğıt ve vakıf bedelini gösterir makbuz, parmak izi alınacak, daha önce sistemde parmak izi bulunan vatandaşların parmak izi kontrolü yapılacaktır, kan grubunu gösterir belge alınacaktır. (Sağlık Raporunda Kan Grubunu gösterir yazılı beyan bulunanlardan istenmeyecektir.)”

Göksel Aktaş, açıklamasının sonunda bölge halkının yeni yılını kutlayarak, 2016’ının kazasız ve mutlu bir yıl olması temennisinde bulundu.

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Helvacıoğlu, 26 Ağustos’ta pazarcı esnafı ile buluşacak

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  26 Ağustos 2019 Pazartesi günü Keşan Pazarcı esnafı ile bir araya gelecek.

Saat 18.30’da Keşan Belediyesi Pazaryeri’nde başlayacak toplantıya tüm pazarcı esnafı davet edildi.

Toplantıda, pazaryeri ile ilgili durumun konuşulacağı ve bu konuda oda yönetimlerinin ve esnafı neler düşündüğü ve çözüm yolunun tespitinin görüşüleceği belirtilerek, toplantıya tüm esnaflarının katılması istendi.

(Haber Merkezi)

 

Keşanlı Gürkan Erduvan’ın rol aldığı “Fırıncı Murtaza” adlı film 2020 yılının Mart ayında vizyona girecek

Yönetmenliğini Toygun Ateş’in, yapımcılığını Hayati Akpınar’ın yaptığı “Fırıncı Murtaza” adlı film 2020 Mart ayında vizyona girecek.

Keşanlı film ve dizi oyuncusu Gürkan Erduvan ile Toygun Ateş, Tuncay Akçay,  Sedat Payas ile Vedat Mengüç de filmde rol aldılar.

Komedi filmi olan “Fırıncı Murtaza” adlı filmde bir köyde fırıncılık yapan iki karakterin başından geçen komik olayalar yer alıyor.

Fırıncı Murtaza adlı filim 2020 yılı Mart ayında vizyona girecek. Gürkan Erduvan, filmle ilgili yaptığı açıklamada “Güzel bir komedi filmi oldu. Tüm bölge halkımıza bu filmi izlemelerini tavsiye ediyorum. Ben de bir çok dizi de yer alan bir oyuncu olarak bu filmde rol almaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

(Haber Merkezi)

İpsala Lisesi 6 Fen mezunları 40. yılda Edirne’de buluşacak

2015 yılından beri düzenli olarak bir araya gelen,  İpsala Lisesi 1978 – 1979 Eğitim – Öğretim Yılı 6 Fen sınıfı mezunları bu yılki 40. yıl özel buluşmasını Edirne’de gerçekleştirecek.

Her yıl, mezunların ikamet ettiği farklı şehirlerde buluşan ve bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek etkinlikte sıranın, 28 Eylül 2019 tarihinde Edirne’de olduğunu belirten, sınıf başkanı Hidayet Avcıoğlu, bir kez daha, bir arada olacaklarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İpsala Lisesi 1978 – 1979 Eğitim – Öğretim Yılı 6 Fen sınıfı mezunları, ilki 2015’te, İpsala Saklıbahçe Resraturant’ta, daha sonra sırasıyla; 2016’da Keşan Gölbaşı Restaurant’ta, 2017’de İpsala Paşaköy Uygar Restaurant’ta, geçen yıl da Şarköy Liman 2 Restaurant’ta gerçekleştirilen buluşmaların sonuncusunun Edirne’de tekrarlanacağını söyledi. Avcıoğlu, bu yılki etkinliğin, mezuniyetlerinin 40. Yılına denk gelmesi nedeniyle anlamlı olduğunu vurgulayarak, bütün arkadaşların, katılmasının önemine değindi. 40 yılın önemli bir zaman olduğuna da dikkat çeken Avcıoğlu, bu süre içerisinde bazı arkadaşların aramızdan ayrıldığını vurgulayarak, 28 Eylüldeki buluşmada, onları da özlem ve rahmetle anacaklarının altını çizdi.

Haber MERKEZİ

 

 

TUZLADER Başkanı Temizel, Günenç’i ziyaret etti

TUZLADER (Tuzla Sosyal Dayanışma Derneği) Başkanı Nursen Temizel ve dernek üyeleri, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç'i makamında ziyaret ettiler.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından, Başkan Günenç'e hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için ziyaret eden Başkan Temizel, derneğin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi ve çalışmalar kapsamında Enez İlçesinin Tuzla ve civarında tanınan, sevilen bir ilçe haline geldiğini dile getirdi. Temizel, Başkan Günenç'e dernek tarafından basılan, derneğin çalışmaları ile ilgili ve mübadelede Tuzla'ya yerleşen Türkler hakkında kitap hediye etti.

Başkan Günenç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dernek Başkanı Temizel ve Dernek üyelerine teşekkür etti.

Dernek Başkanı Temizel ve dernek üyeleri, ziyaretin ardından Enez Altınkum Sahilinde, çevre temizliği etkinliği yaptılar. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında benzer etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Başkan Temizel, “Dernek olarak, Enez'i, Enez'in doğasını, tarihini ve insanlarını çok seviyoruz. Her yıl mümkün oldukça ziyaret ediyoruz. Bu yılki ziyaretimizde, çevre temizlik etkinliği düzenleyerek, çevre bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak istedik.” dedi. Etkinlik, sahil sakinleri tarafından da takdir aldı.

(Haber Merkezi)

 

Veteranların maçından beraberlik çıktı

Anafartalar Veteranlar ve SARDOS Veteranlar takımlarının karşı karşıya geldiği hazırlık maçından beraberlik çıktı.

Trakya Veteranlar Ligi'nde mücadele eden Anafartalar Veteranlar ile SARDOS Veteranlar takımlarının, 21 Ağustos 2019 tarihinde, saat 20.30'da, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Sentetik Çim Sahası'nda başlayan hazırlık maçı, 3-3'lük beraberlik ile sonuçlandı. Karşılaşmayı çok sayıda sporsever takip etti.

Haber: İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar