Son Dakika
Saros Körfezi'ndeki görüntüye coronavirüs kurallarına uyulmaması da eklendiKurban Bayramı'nda Mezbaha’da 590 kurban kesildi12 yaşındaki çocuğa akrabası tarafından cinsel taciz iddiasıAK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal: "Cumhurbaşkanımız Edirne'ye daha çok destek olacağını belirtti""Vakıf'taki tesisler, TÜGVA'ya 20 yıllığına kiralandı""Çiftçi, yetiştirici ve esnaf, sıkıntı içerisinde""Erikli'de altyapı sorunları üst düzeye çıktı" _ "İşlerimizde, geçen yıllara göre; yüzde 70 oranında azalma yaşandı" Beyendik TOKİ'de yürekleri ağza getiren olay...- Protokol, kolluk kuvvetleri ve şehit ailelerinin bayramını kutladı
Fatma Aksal ve Okan Gaytancıoğlu sosyal medya paketini değerlendirdi

Fatma Aksal ve Okan Gaytancıoğlu sosyal medya paketini değerlendirdi

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)'nde kabul edilen sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olarak değerlendirme yapan AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal, düzenlemenin kişilik hakları ve özel hayatın gizliliğini korumayı amaçladığını belirtirken, CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ise daha ciddi sorunlar varken sosyal medya düzenlemesi ile TBMM'nin meşgul edildiğini söyledi.

AK Parti ve MHP'nin ortaklaşa hazırladığı sosyal medya düzenlemesi, TBMM'de kabul edilirken, düzenleme hakkında değerlendirme yapan Aksal, düzenlemenin, kişilik hakları, özel hayatın gizliliği, kullanıcı verilerinin korunmasını amaçladığını kaydetti. AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal, "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin TBMM Genel Kurulu'nda 16 saat 13 dakika süren görüşmelerin ardından kabul edildiğini ifade etti. Kanunla, sosyal ağ sağlayıcılarla muhataplık ilişkisi kurulmasının amaçlandığını ve bu yolla yükümlülüklerini yerine getirmelerinin istendiğini ifade eden Aksal, "Yıllarca ülkemize karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyen, ayrıştırıcı, prokovatif yayınlara müsaade eden sosyal ağ sağlayıcıları artık kanunlarımıza göre hareket etmek zorunda kalacaklar.” diyerek, söz konusu kanunun, hükümlerini yerine getirmeyen yer sağlayıcılarına idari para cezalarının düzenlendiğini, suç oluşturan içeriğe erişimin engellenmesi kararlarının da artık kısmi alınabileceğini, suç teşkil etmeyen içeriğin korunacağını belirtti.

"Çıkartılan kanunla, Türkiye’ye karşı ikircikli davranan sosyal medya ağ sağlayıcılarının bu tavırlarına dur deniliyor"

KEFEK Başkanı Fatma Aksal, "Suç oluşturmayan içerikler yönünden ifade ve haber alma özgürlüğü daha da güvenceli hale getiriyoruz. Kişilik haklarının korunmasını perçinliyoruz. Sosyal medya şirketleri ile Türkiye arasındaki hukuki ve mali zeminin oluşturulması için atılan adımlar inanıyorum ki ülkemizdeki sosyal medya kullanımı konusundaki bilinci de olumlu etkileyecektir. Çıkartılan kanunla, Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurtdışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilcilik açmasının zorunlu hale geldi. Sosyal ağ sağlayıcıları, cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi ceza kanunlarımızda suç olarak anılan eylemlerde Türkiye’nin kanunlarını yıllardır görmezden gelmiş ve ülkemizde bu eylemlerin sosyal medyada işlenmesine göz yummuştur. Yapılan düzenlemeyle bu suçların dijital ortamlarda işlenmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çıkartılan kanunla, Türkiye’ye karşı ikircikli davranan sosyal medya ağ sağlayıcılarının bu tavırlarına dur deniliyor. Ayrıca bu şirketlerin Türkiye’ye karşı vergi yükümlülüklerini yerine getirmesi de kanunla düzenleniyor." dedi.

"Vatandaşlarımızın özel bilgileri de yurtdışına çıkartılamayacak"

Vatandaşın kişilik haklarının zedelenmesini, insanların hassasiyetlerinin göz ardı edilerek, yok sayılmasını kabul edemeyeceklerinin altını çizen Aksal, "Bu düzenleme toplumun genel ahlakına, kültürüne, insanımızın kişilik haklarına ve ifade özgürlüğüne verdiğimiz önemin de somut göstergesidir. Toplumumuza hakaret eden, özel hayatın gizliliğini ihlal eden, tacizi, müstehcenliği, kumarı legalmiş gibi gösteren yayınların önüne geçiyoruz. Kanunla, sosyal ağ sağlayıcılarının, Türkiye'deki kullanıcıların verilerini Türkiye'de barındırma yönünde gerekli tedbirleri de alması sağlanıyor. Böylelikle vatandaşlarımızın özel bilgileri de yurtdışına çıkartılamayacak." diye konuştu.

Gaytancıoğlu: "Biz CHP olarak esnafın sorunlarını çözmek isterdik"

Bahse konu düzenlemeyle ilgili değerlendirmede bulunan Okan Gaytancıoğlu da, "TBMM 2 aydır çok yoğun çalışıyor. Türkiye’de çok ciddi sorunlar var. Biz CHP olarak esnafın sorunlarını çözmek isterdik. Çiftçinin, işçinin, işsizlerin sorunlarını çözmek isterdik. Ancak bunları konuşmuyoruz. Meclise önce bir bekçi yasası geldi, sonra barolar geldi. Bunlara hiç gerek yoktu. TBMM gündemini meşgul etti. Şimdi de sosyal medya ile meşgul ettiler. Sosyal medyada bir sıkıntı yok. Fakat bir düzenleme yapılabilir. Bu da bütün siyasi partilerin komisyon kurması ile tartışılarak çözülür. Bazı sorunlar tabiî ki var. İktidar her zaman torba yasası mantığı ile hareket ediyor. Torba içerisine bir sürü madde koyuluyor. Hepimizin uzlaştığı 7-8 madde gerçekten olması gerekiyordu. Aralarından 1-2 madde hiç uzlaşılacak gibi değil." şeklinde konuştu.

"Bütün ağlar yavaşlayacak, VPN ile girişi de engelleyecekler"

Türkiye'de internet kullanıcısının 54 milyona ulaştığını kaydeden Gaytancıoğlu, şunları söyledi; "Dünyada sayılı ülkelerden biriyiz. Özellikle ‘Z kuşağı’ dediğimiz gençler, yasaklansa bile bir yolunu bulup internete giriyor. İktidar çok somut bir gerekçe gösteremedi. Biz de bazı durumlardan rahatsızız. Birine sosyal medya aracılığı ile bir çamur attığında bir muhatap bulamıyorsun. Yargıya gitsen bile yargı IP adresinden bulabilirse bulabiliyor. Türkiye’de bir temsilciliğinin olmasını isteriz. Dünyada bazı ülkelerde böyle şeyler var. Ama sosyal medyadan biri size bir hakarette bulunursa, aslı astarı olmayan şeyler olursa muhatap bulabilirsiniz. Bu konuda hemfikiriz ama temsilcilik açmazsa bu kurumlara önce ceza verilecek sonra da internet yavaşlatılacak. Youtube’ye Facebook’a giremeyeceksin. Bunlar son derece yanlış şeyler. Bütün ağlar yavaşlayacak, VPN ile girişi de engelleyecekler. Böyle saçma bir şey olması mümkün değil. Biz böyle bir engelleme yaparsak, VPN ile giriş engellenirse Çin, İran, Kuzey Kore gibi ülkelerin sınıfına düşmüş oluruz. Dünyada demokrasinin azalması için iktidar elinden geleni yaptı. Sosyal medyanın engellenmesi, yavaşlatılması, durdurulması son derece yanlış. Biz burada iktidarı uyardık. Zamana bırakarak uzlaşalım dedik. Bu kadar acele edilmemesi gerektiğini söyledik. Maalesef uzlaşamadık. Örnek vereyim; özellikle Facebook üzerinden ticaret çok artmış. Vatandaşların çoğu ticaretini Facebook üzerinden yapıyor. Mesela bir ülkeye gidiyorsunuz, o ülkede Facebook yasaklandıysa ben bu ülkeyi neden tercih edeyim. Satışlar ve ticaret düşüyor. Birçok alışveriş internet üzerinden yapılıyor. İnternet siteleri de yavaşlamış olacak. Pandemi döneminde hatırlayalım, kargo şirketleri çok çalıştı. Millet her şeyi internetten sipariş etti. Bu sefer internet yavaşladı. Biz bunlara karşı çıktık. Yasa bu şekilde çıktı. Ancak 1-6 ve 7. madde üç ay sonra yürürlüğe girecek. Bu maddelerde muhatap bulma ve kısıtlama maddeleri var. Bunlar madem kısıtlanacak veya üç ay beklenecekti meclisi neden bu kadar yoğun çalıştırttınız. Bir sürü milletvekili ve personelde korona çıktı. Bu süreçte bir sürü yasa çıktı, aylardır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye’nin gündeminde daha yoğun konular varken sosyal medyanın yasaklanması son derece yanlış. Doğru olan şu, bir düzen olması lazımdı. İsteyen istediği şekilde hakaret edemeyecek. Bir sürü aslı astarı olmayan şeyler oluyordu, bunlara anında şikayet açılacak. Bu açılardan iyi. Ama birçok açıdan olumsuz."

Haber: İlker GÜREL

 

 

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Saros Körfezi'ndeki görüntüye coronavirüs kurallarına uyulmaması da eklendi

Kurban Bayramı tatilinde, binlerce tatilcinin, tatil için tercih ettiği Saros Körfezi'nde yaşanan manzara, geçmiş bayramları aratmazken çöp, sahillere kurulan çadırlar, araç trafiği, kumsaldaki kirlilik gibi görüntüler yeniden şikayet konusu olup, maske ve sosyal mesafe kurallarına ise uyulmaması dikkat çekti. 

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce tatilci, tatil için Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan sahil bölgelerini tercih etti. Tatilciler, arife gününden itibaren Saros Körfezi'ndeki kıyı bölgelerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Tatil için özellikle Mecidiye ve Erikli sahillerini tercih eden tatilciler nedeniyle, kumsallarda adeta adım atacak yer kalmazken, kumsallara yan yana çadırlar kuruldu.

Araç park etmeye yer kalmadı

Mecidiye Sahili'nde ve Erikli Sahili'ndeki araç yoğunluğu nedeniyle araçların park edilmesine yer kalmazken, araçlar gibi bazı tatilciler de buldukları boşluklara çadır kurdu. Bu durum, Erikli ve Mecidiye sahillerinde tatillerini geçirenler tarafından tepki gördü. Tatilcilerin kullandığı güzergah içerisinde kalan Mecidiye Köyü içerisinde oluşan araç kuyruğu gibi Gökçetepe Köyü Sahili'nde de araç kuyrukları oluştu. Saros Körfezi’nin kıyılarında yer alan İtalyan Koyu da adeta tatilci akınına uğradı. Cenevizlilerden kalma tarihi kalenin etrafında oluşan koyda kamp kuran vatandaşlar bir yandan tatillerini yaparken, diğer yandan da tarihi kale kalıntıları arasında fotoğraf çekildi.

Uyarı levhaları çamaşır askılığı oldu..!

Mecidiye ve Erikli sahillerinde, vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarına dikkat çekmek için asılan tabelalar, tatilciler tarafından çamaşır askılığı ve çadırlarının iplerini bağlayacakları bir direk olarak kullanıldı.

Çöp ve çadır sorununa maske ve sosyal mesafe de eklendi

Geçen yıllardaki bayram tatillerinde yaşanan çöp ve kumsallara kurulan çadırların görüntüleri bu bayram da yaşanırken, bu sorunlara maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması da eklendi.

Kumsala takılan araç vatandaşların yardımı ile çıkarıldı

Öte yandan, tatilci yoğunluğunun bir hayli fazla olduğu Mecidiye Sahili'nde kumsalın yakınına park eden bir otomobil, bulunduğu yere saplanarak kaldı. Aracını çıkartmaya çalışan sürücüye, etraftaki vatandaşlar yardım etti. Otomobil, vatandaşların yardımı ile saplandığı yerden çıkartıldı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

Kurban Bayramı'nda Mezbaha’da 590 kurban kesildi

Keşan’da, Kurban Bayramı namazının ardından, kurbanlıklarını kestirmek için vatandaşların yolunu tuttuğu Keşan TB (Ticaret Borsası) Mezbaha İşletmeciliği’nde 4 günlük bayram sürecinde 590 kurban kesildi.

Bayram namazının ardından kurbanlıklarını kestirmek için Keşan TB Mezbaha İşletmeciliği’nin yolunu tutan vatandaşlar, daha önce aldıkları sıraya göre kurbanlıklarını kestirirken, sırasını bekleyen vatandaşlara, coronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl ikramda bulunulmadı. Yetkililerin coronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği kurban kesim yerlerini; Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz da ziyaret ederek, kurban kestiren vatandaşların bayramını kutladı. Kurbanlarını kestirmek için sırada bekleyen vatandaşlar, uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Yetkililerin gözetiminde kesilen kurbanlarını teslim alan vatandaşlar, evlerinin yolunu tuttu. Öte yandan, 4 günlük Kurban Bayramı süresince, 164 adet küçükbaş, 426 adet ise büyükbaş kurban kesildi. Kesilen kurbanların geçen yıla göre arttığı bildirildi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

 

 

12 yaşındaki çocuğa akrabası tarafından cinsel taciz iddiası

Mecidiye Köyü'ndeki İtalyan Koyu'nda, 2 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, 50 yaşındaki şüphelinin, 12 yaşındaki akrabası olan çocuğa cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu iddia edildi.

İddiaya göre; tatil için İtalyan Koyu'na giden E.G. (50), akrabası olan E.Ö. (12)'ye cinsel tacizde bulunduğu ihbarını alan Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olay yerine gitti. Olay ile ilgili tanıkların ifadelerini alan jandarma ekipleri, E.G.'nin, E.Ö.'ye cinsel taciz ve saldırıda bulunduğunu tespit etti. Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine gözaltına alınan şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından Keşan Adliyesi'ne sevk edildi. Cinsel taciz ve saldırıda bulunduğu iddia edilen 12 yaşındaki çocuk ise psikolog eşliğinde ifadesinin alınması için Edirne Çocuk İzleme Merkezi'ne götürüldü.

 Haber MERKEZİ

AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal: "Cumhurbaşkanımız Edirne'ye daha çok destek olacağını belirtti"

AK Parti Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda, Erdoğan'ın Edirne'ye daha çok destek vereceğini söylediğini ifade etti.

Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Edirne'yi ziyaret edeceğini, ancak coronavirüs salgını nedeniyle bu ziyareti bir süre ertelediğini belirterek, "Edirne çok kıymetli bir şehir. Edirne’ye sadece Edirne olarak bakmamamız lazım. Edirne balkanların başkentidir. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Özellikle Ayasofya Camii’nin açıldığı günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’un fethinin Edirne’den başladığını bir kez daha hatırlattı. Edirne’nin kendisi için ne kadar değerli olduğunu belirtti. Edirnelilerin bayramını kutlayıp saygılarını, sevgilerini iletti. Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah en kısa zamanda Edirne’yi ziyaret edecek. Zaten bir Edirne ziyareti planlanıyordu. Salgın nedeni ile bunu bir süre ertelemek durumunda kaldı. Bu salgın hastalık biraz daha yoluna girerse Cumhurbaşkanımız ilk fırsatta Edirne’ye gelecek. Cumhurbaşkanımıza her gittiğimizde hiçbir talebimizi geri çevirmedi. Cumhurbaşkanımız Edirne ile ilgili tüm konularda destek oldu, destek olmaya da devam ediyor. Kendisi de söylediği gibi Edirne’ye daha çok destek olacağını belirtti." dedi.

"Büyük bir memnuniyet ile Edirne’den ayrıldıklarını duyduk"

ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield ve ailesinin Edirne ziyaretinde, Edirne'ye hayran kalmaları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Fatma Aksal, "Bayram ziyareti nedeniyle Amerikan Büyükelçisi Edirne’yi ziyaret etti ve ziyaretinden hayranlığını belirtti. Edirne Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış bir şehir. Çok farklı kültürlere, çok farklı dillere, dinlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Türk İslam mimarisinin en güzel eserlerinden biri olan Selimiye Camii Edirne’de. Herkes Selimiye Camii’ni görmeli diyorum. Selimiye Camii yanında başka güzellikler de var. Bulgar Kilise’si, Sinagog, farklı dinler, farklı kültürlerin uzun yıllar iç içe yaşandığı bir şehir Edirne. Büyükelçi, Sağlık Külliyesi’ni de ziyaret etti. Avrupa’da akıl hastalarının zindana atıldığı günlerde, Türkiye’de Osmanlı akıl hastalarını müzikle tedavi ediyordu. Değişik gıdalar ile suyla tedavi ediyordu. Edirne bu anlamda gezilmeye, görülmeye değer. Sayın Büyükelçi, bayram dolayısıyla ziyaret etti. Büyük bir memnuniyet ile Edirne’den ayrıldıklarını duyduk. Bu da bizi çok memnun etti." diye konuştu

"İnşallah daha çok sabreder ve dikkat edersek bugünleri de atlatacağız"

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik eden Aksal, şunları söyledi; “Tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyorum. İnşallah sağlıkla nice bayramlara. Her şeyin başı sağlık, sağlıkla, huzurla, mutlulukla nice bayramlar dilerim. Milletçe sarılmayı tokalaşmayı seven insanlardık, dokunmayı tokalaşmayı unuttuk. İnşallah daha çok sabreder ve dikkat edersek bugünleri de atlatacağız.”

Haber: İlker GÜREL

 

 

"Vakıf'taki tesisler, TÜGVA'ya 20 yıllığına kiralandı"

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada; Enez'e bağlı Vakıf Köyü’nde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün sosyal tesislerinin, TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı)’ya kiralanması hakkında eleştirilerde bulunurken, konuyla ilgili olarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle, soru önergesi verdiğini kaydetti.

"İktidar, yandaşlara rant sağlama peşinde"

AK Parti iktidarı, Türkiye ekonomisini kötü yönettikçe yeni kaynaklar bulmaya çalıştığını belirten Gaytancıoğlu, "Ülkemizin doğal güzelliklerini heba etme pahasına yandaşlara rant sağlama peşindeler. Yandaşlara, kiralama ya da satışlar yapılıyor. Sırada, Saros Körfezi var. Saros Körfezi'nde önce, Gökçetepe Sahili'nde TÜRGEV'e bir alan kiralama yapılmıştı. İl Özel İdaresi'ne ait tesislerin kimseye sorulmadan Çevre Bakanlığı tarafından TÜRGEV'e kiralanmıştı. O kampta, belirli öğrenciler 5'er günlük sürelerle eğitim alıyorlar. Bu olabilir ama o sahillerin bir vakıfa ya da bir zümreye kiralanamaz. Bunu daha önce de, dile getirmiştik. Daha sonra Erikli Sahili'ne sıra geldi ve sahiller MUÇEV tarafından kiralandı. Ama buralar halkındır ve halkın yararlanması gerekiyor. Daha sonra Sazlıdere'ye FSRU Limanı yapılmak isteniyor. 10 bin ağaç kesilecek ve gemiler gelecek. Bu durum tüm doğal güzelleri bozacak. Biz bu uygulamanın olmaması gerektiğini dile getirerek, karşı çıktık. Bununla ilgili yeni bir mahkeme süreci başlatıldı." dedi.

"20 yıllığına TÜGVA'ya verildi"

Okan Gaytancıoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Enez'e bağlı Vakıf Köyü’nde İl Özel İdaresi'nin uhdesinde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün sosyal tesislerinin 13+7 yıl olmak üzere toplam 20 yıllığına TÜGVA'ya verildiğini görüyoruz. Saros'taki bir tesis, yine iktidara yakın bir vakfa kiralandı. Buralarda ne yapılacağını bilmiyoruz. Kiralamadan yine kimsenin haberi yok. Gökçetepe'dekine benzer bir durum yaşanacaktır. Yapılanlar yine yanlıştır. Çünkü yine bu yerler, bir zümreye ait olacaktır. Sahiller yine halkın olmayacak. Biz, bu duruma karşı çıkacağız. Parti yöneticilerimiz ve İl Genel üyelerimizle bu alanları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Mecidiye'deki taş ocakları sorunlarımız var. Saros Körfezi, ciddi bir tehdit altındadır. Halkın kullanması gereken alanların bir zümreye bırakılması yanlıştır. Saros'un tamamına yakınında, bu tür kiralamalar ve işletmeler mevcuttur. Hukuki yolları sonuna kadar zorlayacağız ve demokrasiyle bu işi çözmeye çalışacağız."

Soru önergesi...

Gaytancıoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şunlara yer verdi: "Seçim Bölgem Edirne’nin Enez İlçesine bağlı Vakıf Köyü’nde bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün sosyal tesisleri, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’ya 20 yıllığına devredilmiştir. Kamuoyundan gizli yapılan bu işlem halkımızın tepkisine neden olmuştur. Bu nedenle aşağıdaki sorularımın, Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yanıtlanmasını istiyorum.

1-Enez'e bağlı Vakıf Köyü'ndeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait tesis kaç yıllığına TÜGVA’ya devredilmiştir?

2-Devir işlemi hangi yasaya göre yapılmıştır?

3-Bu devir için bir ücret alınmış mıdır? Alınmış ise söz konusu ücret ne kadardır?

4-Vakıfköy ve Gökçetepe’de TÜGVA’ya devrettiğiniz tesislerin kıyılarının halkın kullanımına kapatılması yasalara uygun mudur?

5-Bakanlığınızın sahipliğinde olup bu şekilde vakıf ve derneklere devredilmiş kaç tesis vardır?

6-Hangi vakıf ve derneğe kaç tesis devredilmiştir?

7-Bu tesisler hangi kriterlere göre devredilmektedir?"

(Haber: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar