Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
ESTAP Başkanı Süleyman Paçaman, "Halk Plajı" vurgusu yaptı

ESTAP Başkanı Süleyman Paçaman, "Halk Plajı" vurgusu yaptı

ESTAP (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Başkanı Süleyman Paçaman, İl Genel Meclisi’nin 8 Ocak 2021 tarihli oturumuna katılarak, birliğin Saros Körfezi’ndeki faaliyetlerini, hayata geçirilmesi planlanan proje ve hizmetler ile ilgili sunum yaptı.

Edirne İl Genel Meclisi'nin Edirne'de gerçekleştirilen toplantısında yaptığı sunumda, göreve geldikleri günden bu yana kadar yaptıkları çalışmaların hız kazanarak devam ettiğini dile getiren Paçaman, "Yerel yöneticiler, yerel turizm temsilcileri ve bürokratlar ile ihtiyaç, sorun ve çözüm önerilerini saptamaya çalıştık. Türkiye ve Dünya’daki turizm bölgelerinde yapılan örnekleri inceledik. 2013 yılında hazırlanan Trakya Bölgesi Turizm Master Planı’na da sadık kalarak Saros’un turizm röntgenini çektik. ESTAB olarak; Saros Turizminin geliştirilmesi, sorunların çözümü noktalarında çok önemli hizmet ve projeleri hayata geçirdik. Saros Turizminin tanıtımı da önemli ancak önem verdiğimiz konuların başında “Turizm tanıtım-reklam” yer almıyor. Tanıtım-Reklam’dan önce yapılması gerekenlerle ilgili bir takım çalışmaların devlet kurumlarımız tarafından hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse: Altyapı ihtiyaçlarının belirlenmesi-planlanması, sorunların belirlenip çözüm programlarının hazırlanması, turizmin geliştirilmesi için proje ve hizmetlerin planlanması, kurumlara, kuruluşlara ve vatandaşa düşen görevlerin iş bölümünün yapılması ve bu hususların yapılabilmesi için 'Kıyı Alanı Yönetim Sistemi' kurulmasını önemsiyoruz." dedi.

"MUÇEV’in kiraladığı bölümler dışında kalan alanların 'Ücretsiz Halk Plajı' olarak düzenlenmesi suretiyle kontrolün kamu kurumları tarafından sağlanması için hazırlıklarımızı yaptık"

Saros kıyılarının MUÇEV’e kiralanmasından sonra Erikli Sahili'nde ikamet eden ve Erikli’ye gelen günübirlikçi misafirlerin sitemlerde bulunduğunu aktaran Süleyman Paçaman, "Bu sitemleri size üzüntüyle iletmek isterim. 2020 yaz sezonu boyunca Erikli plajında MUÇEV’e verilen alanlarda kiracı işletmeler faaliyetine başladı. Bu alanlar dışında küçük birkaç alan ise MUÇEV’e verilmeyerek 'halk plajı' olarak kaldı. Ama ne yazık ki kalan bölgelerde de durum çok farklı değildi. İşgaliye ücretini ödediğini söyleyen bazı işletmeciler bu noktaları özel plaj olarak kullanmak suretiyle işgal etti. 'İşgal' diyorum çünkü kıyı kanununda bu kullanımın başka bir resmi karşılığı yok. 2021 yılından itibaren Erikli Sahili ve planladığımız farklı noktalarda, MUÇEV’in kiraladığı bölümler dışında kalan alanların 'Ücretsiz Halk Plajı' olarak düzenlenmesi suretiyle kontrolün kamu kurumları tarafından sağlanması için hazırlıklarımızı yaptık. Hazırladığımız 'Halk Plajı Çalışması'ndaki başlıklardan bazılarını paylaşmak isterim: Halk plajı modeliyle ticari amaç gözetmeden kontrol sağlanması, kumsal temizlik ve bakım hizmetleri estab tarafından yapılmaya devam edilmesi, emniyet şamandıra uygulaması ile güvenli yüzme alanları yaratılması, duş, emzirme kabini alanları yaratılması, halka açık su sporları etkinliklerinin devamının sağlanması, mavi bayraklı plajlar oluşturulması, kumsal alanlara çöp kutusu ve geri dönüşüm kutuları konulması, bisiklet park alanları kurulması, turizm rehber panosu konulması gibi hizmetlerin olduğu bir çalışma içeriğine sahiptir. En kısa sürede ilgili kurumlara 'Halk Plajı' Çalışmamızı sunmuş olacağız." diye konuştu.

"Danişment Sahilindeki tesisin tahsis-düzenleme işlemlerinin ardından, turizm uygulama tesisi yapma projesini hayata geçirmek istiyoruz"

Danişment Sahili'ndeki yıkılmaya yüz tutan tesise de değinen Paçaman, şunları kaydetti; "Danişment Köyü'nde kaderine terk edilen Danişment Eğitim ve Uygulama Tesisini ile ilgili görüşümüzü de ifade etmek isterim. 1986 yılında İl Özel İdaresi ve İçişleri Bakanlığı personeli için yapımına başlanan ve 1994 yılında tamamlanarak açılan Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin kaderine terk edildiğini de hatırlatmak isterim. Tesisin yeniden faaliyete geçirilmesi gerekmektedir. Bildiğim kadarıyla Yüzde 60’ı Maliye Hazinesi, yüzde 40’ı İçişleri Bakanlığı’na ait tesisin, 2007 yılında İl Özel İdaresi’ne 10 yıllığına kiralanmış; 2017 yılında kira sözleşmesinin sona ermesinin ardından atıl hale gelmiştir. Danişment Sahilindeki tesisin tahsis-düzenleme işlemlerinin ardından, turizm uygulama tesisi yapma projesini hayata geçirmek istiyoruz. Avrupa Birliği turizm teşvik hibelerinden yararlanarak, turizm okullarının yazın öğrencilere staj yaptıracağı, genç öğrencilerin yazın eğitim ve dinlenme kampı olarak yararlanacağı, içerisinde matematik kampı, doğa ve tarım eğitim merkezi, su sporları eğitim merkezi, zanaat atölyesi,arkeoloji atölyesi gibi gençlerimizin fiziki ve mental gelişimlerine katkı sağlayacak bir tesis oluşturma projemiz var. Bu tesise gerçekten içimiz acıyor. Bölge insanı da üzülüyor. Biz bu tesisin, eğitim ve uygulama tesisi adı altında tekrar hayata geçirilmesini istiyoruz. Biz bunu yapabilecek güçte miyiz? Evet, biz bunu yapabilecek güçteyiz. Çünkü biz bir birliğiz, kamu kurumuyuz. Bütün birlik üyeleriyle beraber bir konsorsiyum oluşturarak bu tesisi ayağa kaldırabiliriz. Devlet büyüklerimizden bu tesis ile ilgili gerekli tahsis düzenleme işlemlerinin yapılmasını istiyoruz. Projenin detayları da bizde var. Bu tesisin en yakın zamanda bölgemize kazandırılması gerekiyor. İl Genel Meclis Başkanı ve tüm meclis üyelerimize bize bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederim. Bölgemiz için yapacağımız çalışmalarda bizlere vereceğiniz katkı, destekten dolayı şimdiden teşekkür ediyorum."

Haber MERKEZİ

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar