Son Dakika
YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞIBoya, bor yağı ve sentetik çim alınacakKoruge boru alınacakKuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak- Yiğit: “Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız”Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduTanış: “Hiçbir gelişmiş ülke orman kaynaklarını kesmez”Darcan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde konuştu: “Üretmeye devam ediyoruz..!!” --“İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Partili üyeleri Bayazıt ve Keleş: "İkinci dönemde de çalışmalarımıza yenilerini ekleyeceğiz"

Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Partili üyeleri Bayazıt ve Keleş: "İkinci dönemde de çalışmalarımıza yenilerini ekleyeceğiz"

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, Edirne İl Genel Meclisi'nde ikinci döneme girildiğini ve bu dönemin hayırlı olmasını dileyerek, ikinci dönemde de birinci dönemde olduğu gibi çalışmalarına yenilerini ekleyeceklerini söyledi.

Bayazıt, ve Keleş, 2019 yılının Mart ayında çıktıkları yolun ikinci yarısına geldiklerini ifade ederek, "İl Genel Meclisimizin ikinci dönemi vatanımıza milletimize ülkemize bölgemize tüm Edirne’mize ve Keşan halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İkinci dönemimizle ilgili meclisimizde, Meclis Başkanı, Kâtip Üyeleri ve komisyon üyeleri seçimi oldu. Meclis Başkanlığına Mehmet Geçmiş başkanımız tekrar seçilerek devam ediyor, kendisine ve meclisimize yeni dönemi hayırlı uğurlu olsun diyoruz ve tebrik ediyoruz." dedi.

"Çalışmalarımızda bir yavaşlama olmadığı gibi köylerimizde ilgili fiziki şartlar anlamında sosyal devletçilik anlamında her türlü yatırımlarımız devam etti ve edecek"

Üst kademelerdeki siyasilerden destek alarak, köylerdeki sorunları ivedilikle çözüme kavuşturduklarını belirten Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, "Dün kıymetli vekilimiz Dr. Fatma Aksal da meclisimize hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunarak bizleri onurlandırdı. Kendisine bu anlamda teşekkür ediyoruz. Yeni dönemimizde de ilk dönemimizdeki gibi çalışmalarımız üstüne katlayarak devam edecek. İlk dönemin son bir senesinde pandemi ile olan bir yavaşlama yaşandı. Bu yavaşlama sadece sahada bir yavaşlama oldu. Çalışmalarımızda bir yavaşlama olmadığı gibi köylerimizde ilgili fiziki şartlar anlamında sosyal devletçilik anlamında her türlü yatırımlarımız devam etti ve edecek. AK Parti İl Genel Meclis üyeleri olarak muhtarlarımızla ve köylerimizin sorunlarıyla siyasi büyüklerimizden de destek alarak ivedilikle çözüme ulaştırıyoruz. Yaz döneminin yaklaşması ile birlikte köylerimizde oluşabilecek su aksaklıklarına karşı Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak her gün ekip arkadaşlarımızla birlikte su hatlarımızı kontrol ediyor, aksaklıkları gideriyoruz. İhtiyaç duyulan yerlere su depoları yapıyor, aksaklık yaşanmaması için önlemler alıyoruz. Bildiğiniz üzere geçen yaz Sultanköy hattımızdan gelen boruda yaşanan aksaklıklar sebebiyle Karahisar ve Kızkapan köylerimizde su sorunu yaşanmıştı. Buna önlem olarak suyumuzu Kızkapan’a bağladık. Ayrı bir hat oluşturarak Karahisar köyümüze de hem su bağlayıp hem de 100 tonluk bir depo yaparak o hattın su sorunu çözmüş olduk. Aynı şekilde yaz aylarının ortasında Koruklu köyümüzde de su sorunu meydana gelmişti, Koruklu köyümüzdeki kuyularda Erikli- Erikli Sahili besleniyordu. Nüfusun artması sebebiyle ve kuraklığın da etkisiyle su sorunu yaşamıştık. Koruklu köyümüze de kuyu açarak ve kuyu besleyerek sorunu çözüme kavuşturduk. İnşallah bu tarz aksaklıklar bu sene yaşamayacağız. Önlemlerimizi bu konuda alıyoruz, yağmurların yağması, bereketin olması ile birlikte bu sorunu yaşamayacağımıza inanıyoruz." diye konuştu.

"İkinci dönemimizde de pandeminin de biraz yavaşlaması ile birlikte hem sahada daha fazla olup hem de çalışmalarımızı daha ivedilikle sonuçlandıracağız"

Çalışmalara, KÖYDES programı ile birlikte ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Bayazıt ve Keleş, şunları söyledi; "Pandemi sahada çalışma hızını yavaşlatsa da fiziki çalışmalarımız devam etmekte. Köy bağlantı yollarımız ikinci kasa asfalt çalışmalarımız, programlı olan işlerimiz yüzde yüzlük oranda bitmiş durumda. İkinci dönem hazırlıklarımızda fizibilite çalışmalarının hepsi bitti. KÖYDES programı ile birlikte çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Program dışı olan işlerimizi programa dâhil olan işlerimiz kadar yoğundu. İlk dönem o anlamda çok bereketliydi. Buna Suluca yolu, Türkmen, Gündüzler arasındaki yolun yeniden yapılması, Beyköy, Beyköy-Erikli arası, Çeltik- Pırnar Köy arası yapılan işlerimizde dâhil. Tabii bu işlerimizde bizlere her zaman tam destekleri olan; kıymetli Vekilimiz Fatma Aksal, değerli İl Başkanımız Belgin İba ve İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İkinci dönemimizde de pandeminin de biraz yavaşlaması ile birlikte hem sahada daha fazla olup hem de çalışmalarımızı daha ivedilikle sonuçlandıracağız. Kaymakamımız Cemalettin Yılmaz ve Valimiz Ekrem Canalp ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Valimiz ile dün gerçekleştirdiğimiz toplantımızda; köylerimizdeki imar sorununu dile getirerek vatandaşımızın işini kolaylaştırmak anlamında çözümler sunduk. Eskiden olduğu gibi tek tip projelerin olması gerektiğini, vatandaşımızın köyündeki arazisine yapacağı yapı masrafı kadar proje ve evrak ücretlerinin çıktığını, bunlara önlem almamız gerektiğini aktardık. İkinci dönem programımızda da yapılacak işlerimiz; çok amaçlı düğün salonlarından köy içi yolların parke döşemesine, köy okullarının onarımlarından köy camilerinin bakımlarına kadar köyün ana arterlerin asfaltlanması ve yamanması, tarla yollarımızın greyderle açılarak çiftçilerimizin traktörler ve iş makineleri ile tarlalarına rahat gidip gelebilmesi anlamında fiziki çalışmalarımız olacaktır. Küçükdoğanca- Yılanlı köyümüzde 1,5 kilometrelik bir yolumuz, Kozköy ana yola bağlantı yolumuzun ikinci kat asfaltlanması, Türkmen ve Gündüzler köyümüzdeki dolgusu yapılan beş kilometrelik yolun asfaltlanması, Beyköy ve Erikli arasında kalan yolumuzun asfaltlanması. Program dışında olacak acil olan işlerimizi de ivedilikle çözeceğiz."

Haber: İlker GÜREL

 

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN (Deniz dinlenme evi kiraya verilecek)

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

                Belediyemize ait Erikli Sahilinde bulunan 4 adet deniz dinlenme evi  2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesine göre açık ihale usulü ile 15.06.2021 ile 30.09.2021 tarihleri arasında  kiraya verilecektir.

A) İhale Konusu Olan İşin Niteliği Miktarı                    : 4 Adet Deniz Dinlenme Evi

B) Şartname ve Ekleri                                                      : Yenimuhacir Belediyesi Mali Hizmetleri
                                                                                              Müdürlüğünden Ücretsiz Olarak Alabilirsiniz.

C) Tahmin Edilen Bedel                                                    : Her bir Deniz Dinlenme evi için  Sezonluk 9.250,00 TL (DOKUZBİNİKİYÜZELLİ  LİRA)
                                                                                                                                                            

D) Geçici Teminat                                                              : Her ev için ayrı ayrı 277,50  TL (İKİYÜZYETMİŞYEDİ TL ELLİ KRŞ )

E) İhaleye Katılacak Olanlardan
     İstenilecek Belgeler                                                     

  • Kişilerden; İkametgâh belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Tüzel kişilerden; Ticaret ve Esnaf Odalarından alacakları “2021 yılı vizeli Oda Sicil Kayıt Sureti Belgesi ve noter tasdikli imza sirküleri.
  • Dernek olması halinde dernek tüzüğünün onaylı fotokopisi, dernek karar defterinin onaylı fotokopisi, faaliyetine devam ettiğine dair belge.
  • İhaleye vekâleten katılacak kişilerin noter tasdikli vekâletnameleri, imza sirküleri ile asıl isteklinin noter tasdikli imza sirküleri,
  • Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanmış ortaklık sözleşmesi.
  • İsteklilerin 2886 sayılı yasanın 6/2. maddesine istinaden yasaklı olmadıklarına dair yazılı beyanı.

4-Kiralanacak işyerlerinin ihalesi 20/05/2021 günü saat 14.00’da Belediye meclis toplantı salonunda Encümen huzurunda yapılacaktır.

 İLAN OLUNUR.

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TRAFİK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA MAL VE MALZEME SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Trafik Düzenlemeleri Kapsamında Mal ve Malzeme Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/271186

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

7250 Kg Boya, 700 Kg Cam Küreciği, 1200 Kg Tiner, 200 Adet Maskeleme Bandı, 150 Çift İş Eldiveni, 3 Adet Yarım Yüz Maskesi, 2190 Adet Muhtelif Trafik Düzenleme Malzemesi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Malzeme Deposu

c) Teslim tarihi

:

1. Kısma(Boyalar) ve/veya 2. Kısma (Trafik Düzenleme Malzemeleri) ait mal ve malzemeler işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde tek seferde ya da peyderpey idaremize teslim edilecektir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

27.05.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

Boya, bor yağı ve sentetik çim alınacak

Edirne Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alınması için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 18 kalem Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan boyalar, bor yağı demir malzeme, halı saha sentetik çimi ve siyah granül alımı yapılacak.

İhale Edirne Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü Satın Alma Birimi Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Caddesi Saraçhane Mevkii Ek Hızmet Bınası No:1 22020 - MERKEZ / EDİRNE adresinde, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 11.00’de düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/789360/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/boya-bor-yagi-ve-sentetik-cim-satin-alinacaktir-

Koruge boru alınacak

Edirne İl Özel İdaresi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere koruge boru alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, Edirne İl Özel İdaresi 2021 yılı programlı yollarda kullanılmak üzere toplam 1225 metre koruge boru alacak.

İhale Edirne İl Özel İdaresi Kocasinan Mahallesi Prof.Dr. Sühely Ünver Caddesi No:2 Kat:3 Merkez / EDİRNE adresinde, 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’te düzenlenecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/786187/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/koruge-boru-alinacaktir-

Kuka makinesi, kombine kanal açma aracı ve vidanjör için hortum alınacak

Edirne Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğü Kuka Makinesi, Kombine Kanal Açma Aracı ve Vidanjör İçin Hortum mal alımı için ihale düzenleyecek.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, 1" Kuka Hortumu 10 adet 1/2" Kuka Hortumu 3 adet 4" Su Emici Hortumu 90 metre alımı yapılacak.

İhaleye son teklif verme tarih ve saati 27 Mayıs 2021 saat: 11.00; e-tekliflerin açılacağı adres ise Babademirtaş Mahallesi Tekkekapı Cad. No:5 Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Merkez/Edirne olarak belirtildi.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/788665/ihale-duyurulari/mal-alim-ihaleleri/kuka-makinesi-kombine-kanal-acma-araci-ve-vidanjor-icin-hortum-alinacaktir-

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar