Son Dakika
.“80.18 gram altın veya değerinde parası olanlar kurban kesmeli”Hastane Yöneticisi Göçer, eleştirilere karşı sosyal medyadan paylaşım yaptı: "Devletimizin, milletimizin itibarına halel getirmeyi amaçlayan kötü niyetli paylaşımları asla kabul edemeyiz"Emniyetin bayram uygulamaları başladıUyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi gören kişi evinde ölü bulunduKızıl: “Küçükbaş kurbanlık fiyatları, 1000-1800 TL seviyelerindedir”Şen: “Krizi yüzde 1 yarattı, bedelini yüzde 99 ödemeyecek!”Keşan'da birçok öğrenci tercih danışmanlarından yararlandıGörür, duyarsızlığa dikkat çektiYol da, gerekli düzenlemenin yapılması bekleniyorBaşıboş bırakılan atlar mahallelinin tepkisini çekiyor
CHP’de listeler değişti, Bircan 2.sıraya adayı oldu

CHP’de listeler değişti, Bircan 2.sıraya adayı oldu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Merkezi tarafından YSK’ya teslim edilen Edirne Milletvekili aday listelerinde değişiklik yaşandı.

YSK tarafından yapılan incelemeler sonucunda, CHP Genel Merkezi’nin Edirne’deki 2.sıra milletvekili adayı olarak belirlediği Ediz Ün’ün adaylığının kabul edilmediği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi yetkilileri, konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bildirmesinin ardından; Kılıçdaroğlu’nun 2.sıra milletvekili adaylığı için Erdin Bircan’ın getirilmesi yönünde bilgi tebliğ ettiği öğrenildi.

Pekcanlı: “Ediz Ün’ün yerine 2.sıra adayı

olarak milletvekilimiz Erdin Bircan aday gösterildi”

Konuyla ilgili olarak, dün açıklama yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı şunları söyledi:

“Geçmiş dönem Merkez İlçe Başkanımız Ediz Ün’ün daha önce Cumhurbaşkanı’na hakaretten 1 yıl

ceza alması nedeni ile Yüksek Seçim Kurulu tarafından milletvekili adaylığına uygun olmadığı

belirtilmiştir. Ediz Ün’ün yerine 2.sıra adayı olarak milletvekilimiz Erdin Bircan aday gösterilmiştir.

Partimize ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlıyoruz”

Pekcanlı açıklamasını şöyle tamamladı: “Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Örgütü olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar, Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak için çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlıyoruz. Buna göre; 1.sıra adayımız Okan Gaytancıoğlu, 2. sıra adayımız Erdin Bircan, 3.sıra adayımız Yakup Atalay, 4.sıra adayımız Erdoğan Gümülcineli olarak belirlenmiştir.”

(Deniz ÇİL)

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

.“80.18 gram altın veya değerinde parası olanlar kurban kesmeli”

Keşan İlçe Müftü Vekili İbrahim Kuş yaptığı açıklamada; yaklaşan Kurban Bayramı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“80.18 gram altın veya değerinde

parası olanlar kurban kesmeli”

Kurban Bayramı’nın başlamasına az bir zaman kaldığını belirten Kuş, kimlerin kurban kesmesi hakkında şunları söyledi: “Kurban kesmek, akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş (ergen olmuş), dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip olan her müslümanın yerine getirmesi gereken bir ibadettir. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gram altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kişiler kurban kesmesi gerekiyor.”

“Peygamberimiz, kurban kesmeyi

ibadet olarak kabul etmiştir”

Kurban ibadetinin başlamasıyla ilgili de bilgilendirmede bulunan İbrahim Kuş şunları söyledi: “Kurban kesmeyi, Allah emretmiştir. Kurbanın ibadet olduğu Kur’an-ı Kerim’de de mevcuttur. Hz. İbrahim’in oğlu Hz. İsmail’in yerine bir kurbanın, Allah tarafından kendilerine fidye (kurban) olarak verildiği ifade edilmektedir. Hz. Peygamberimiz de, kurbanı bir ibadet olarak kabul etmiş ve bizzat kendisi de kurban kesmiştir. Bundan ötürü de, imkanı olanların kurban kesmelerini öneriyoruz. Kurban kesenlerin günahlarının afedileceği ifade ediliyor.”

“Kurban temiz ve hijyenik ortamda kesilmeli”

Kurbanın nasıl kesilmesi hakkında da, konuşan Kuş, sözlerine şöyle devam etti: “Dinimiz, tüm canlılara iyi davranılmasını emretmiştir. Hz. Peygamber, kesim esnasında hayvana eziyet edilmemesini emretmiştir. Kurbanın bilinen klasik yöntemle kesilmesi gerekiyor. Ayrıca, kurban temiz, hijyenik ortamda kesilmeli. Kurban ibadeti yapılırken, çevreye zarar verilmemesi gerekiyor. Bu çerçevede; kurban kesmek isteyen insanlar, Keşan Belediyesi’ne bağlı Keşan Ticaret Borsası Mezbaha İşletmeciliği’nde temiz ve hijyenik ortamda rahatça kesim yaptırabilirler.”

“Hangi hayvanlar kurban olarak kesilebilir?”

Kurban olarak, koyun, keçi, sığır, manda ve deve gibi hayvanların kesilebileceğini belirten İbrahim Kuş sözlerini şöyle tamamladı: “Koyun ve keçi de 1, sığır ve manda da 2, deve de 5 yaşını doldurmuş hayvanların kesilmesi gerekiyor. Küçükbaşta 1 kişi, büyükbaşta ise, 1 ve 7 kişiye kadar ortaklaşa kurban kesimi yapılabilir. Bu çerçevede, tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyoruz.”

(Deniz ÇİL)

Hastane Yöneticisi Göçer, eleştirilere karşı sosyal medyadan paylaşım yaptı: "Devletimizin, milletimizin itibarına halel getirmeyi amaçlayan kötü niyetli paylaşımları asla kabul edemeyiz"

Yapımı tamamlanan ve bir süreden veri yeni binasında hizmet veren 150 yataklı Keşan Devlet Hastanesi'ne yönelik, özellikle dün hastane asansörlerinin bozulması ve Acil Servis'teki kuyruk ilgili olarak sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerin ardından, Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Serhat Göçer, hastanedeki işleyiş hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklayıcı paylaşımda bulundu.

Yaklaşık 2 aydır yeni binasında hizmet veren Keşan Devlet Hastanesi ile ilgili olarak, özellikle dün, sosyal medyada, Acil Servis'teki hasta kuyruğu ve hastanedeki asansörlerin çalışmaması nedeniyle yaşlı ve engellilerin, yakınları tarafından merdivenlerden taşınması konusunda eleştiriler yer aldı. Çekilen fotoğraflar, eleştiri notları ile paylaşılırken, bu fotoğrafların altına bazı vatandaşlar tarafından da eleştirilerde bulunuldu. Özellikle asansörün çalışmaması ve engelli ve yaşlı hastaların merdivenlerden, yakınları tarafından üst katlara taşınmasıyla ilgili yapılan eleştirilerin fazla olmasına, Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Serhat Göçer sessiz kalamayarak, aynı yolla bilgilendirmede bulundu.

Göçer: "Hastanemiz taşındığı andan beri yoğun bakım, acil servis, ameliyathane, servisler ve polikliniklerde hizmette hiçbir aksama olmadan faaliyet gösterdiği halde, art niyetli küçük bir grup, sosyal medya üzerinden zaman zaman karalayıcı paylaşımlarda bulunmaktadır"

Sosyal medyadan Keşan Devlet hastanesi ile ilgili yapılan eleştirilerin ardından, kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Göçer, Keşan Devlet Hastanesi'nin, 29 Haziran 2018 tarihinden beri yeni binasında hizmet verdiğini hatırlattığı paylaşımında, "Modern mimari tasarımı, geniş bekleme alanları ve üst düzey tıbbi cihaz donanımıyla vatandaşımıza yakışan kaliteli hizmeti veriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah'a hamdolsun ki sahada yaptığımız değerlendirmelerde vatandaşımızın da hak ettiği hizmeti alıyor olmaktan son derece memnun olduğuna şahit oluyoruz. Bu vesileyle taşınma esnasında çok büyük fedakarlıklar gösteren çalışanlarımız başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hastanemiz taşındığı andan beri yoğun bakım, acil servis, ameliyathane, servisler ve polikliniklerde hizmette hiçbir aksama olmadan faaliyet gösterdiği halde, art niyetli küçük bir grup, sosyal medya üzerinden zaman zaman karalayıcı paylaşımlarda bulunmaktadır. Bu arkadaşlarımıza da ifade etmek isterim ki, en yoğun saatinde acilde 5-6 kişilik sıra olması çok normaldir, dünyanın en gelişmiş ülkelerinde acilde yeşil alan olarak tabir edilen hasta grubunun bekleme süresi 4 saati bulmaktadır. Acilde triyaj yapıldığından aciliyet durumuna göre hastalar mümkün olan en hızlı şekilde ilgili alanlara yönlendirilir. Ayrıca ambulans girişi tamamen ayrıdır." ifadelerine yer verdi.

"Devletimizin, milletimizin itibarına halel getirmeyi amaçlayan kötü niyetli paylaşımları asla kabul edemeyiz"

Yeni taşınılan ve hastane gibi tüm dünyada bilimsel olarak da faaliyeti ve işletmesi en zor olduğu kabul edilen bir kurumda, bazı sistemlerin tam anlamıyla oturmasının elbette zaman alacağını da belirten Serhat Göçer'in paylaşımında şu ifadeler yer aldı; "Yapıcı eleştirileri her zaman bekliyoruz ve günün her saatinde hastanemizde oluşabilecek en ufak arızaya anında müdahale ediyoruz. Devletimizin, milletimizin itibarına halel getirmeyi amaçlayan kötü niyetli paylaşımları asla kabul edemeyiz. Bu hastanenin böylesine takdire şayan faaliyetinden herkesin mutlu olması gerekir. Yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. İşimiz hep daha iyisiyle, durmak yok yola devam... Son olarak buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki sürekli sahadan geri bildirim almak üzere çalışmaktayız ve başta hastane başhekimi olarak ben olmak üzere tüm idareci arkadaşlarımın kapıları herkese sonuna kadar açıktır. Yapıcı ve yol gösterici her türlü eleştiri ve öneriye açığız. Ayrıca bu vesileyle uzun bayram tatilinde vatandaşımızın sağlık hizmetine kolay ulaşabilmesi adına 20.08.2018 Arife Günü ve 23.08.2018 günü belirli polikliniklerimizin açık olacağını belirtmek isterim. Gönüllülük esası ile hizmet verecek olan uzman hekim arkadaşlarıma da şimdiden teşekkür ederim. Detaylı bilgiye internet sitemizden ulaşılabilir. Saygılarımla.."

Haber MERKEZİ

Emniyetin bayram uygulamaları başladı

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili aldığı tedbirlerin uygulamasına dün başladı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güven ortamında bir Kurban Bayramı geçirmeleri için aldığı tedbirleri dün uygulamaya başladı. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün 10.00 ile 12.00 saatleri arasında, şehir merkezinde belirledikleri noktalarda, vatandaşlar üzerinde GBT sorgulaması yapıldı. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan güvenlik önlemlerinin Kurban Bayramı tatili boyunca sıklaştırılarak devam edeceği öğrenildi.

İlker GÜREL

Uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi gören kişi evinde ölü bulundu

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Karanlıkdere 700 Evler TOKİ Konutları'nda, dün saat 10.30 sıralarında meydana gelen olayda, bir süre önce uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi gören kişi evinde ölü bulundu.

İddiaya göre, Karanlıkdere mevkiindeki 700 Evler TOKİ Konutları’nda ikamet eden ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi gören Nevzat P. (59), evinde hareketsiz halde bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Nevzat P.'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki AMATEM biriminde uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi gördüğü öğrenilen Nevzat P.’nın cenazesi, savcı ve polisin incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber MERKEZİ

Kızıl: “Küçükbaş kurbanlık fiyatları, 1000-1800 TL seviyelerindedir”

Keşan’da uzun zamandır yetiştiricilik yapan İsmail Kızıl, her keseye göre kurbanlığın bulunduğunu ve iyi bir kurbanlık hayvanın nasıl seçileceği hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Kurbanlık hayvan sağlıklı olmalı”

Kurbanlık olarak, alınacak hayvanın ilk olarak sağlıklı olması gerektiğini belirten Kızıl, “Kurbanlık alırken ilk olarak, dikkat edilmesi gerekenler hayvanın boynuzu, herhangi bir yerinde çıban var mı, herhangi bir rahatsızlığı var mı bunlara bakılmalı. Kurbanlık olarak seçilen hayvanda herhangi bir hata kusur bulunmaması lazım. Dişi hayvan da seçilebilir ancak gebe olmaması lazım.” dedi.

“Küçükbaş kurbanlıkta fiyatlar

1000-1800 TL arasındadır”

İsmail Kızıl sözlerine şöyle devam etti: “Kurban edilecek hayvanın en az 45-50 kilogram olması gerekiyor. 45 kilogramda 23 kilogram civarında kemikli et çıkar. Baskül fiyattı, 24 TL olarak açıklanmıştı. 50 kilogramlık bir hayvan bin 200 TL’ye denk geliyor. Küçükbaş kurbanlıkta fiyatlar 1000-1800 TL arasında değişiyor. Herkes kesesine uygun olan kurbanlığı seçiyor. Burma keçilerin fiyatları da aşağı yukarı bu fiyatlar seviyelerindedir.”

“Talep geçen yıla göre az”

Kurban talebinin geçen yıllara göre, nasıl olduğu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kızıl, sözlerini şöyle tamamladı: “Talebin geçen yıla göre, az olduğunu görmekteyiz. Vatandaşlar küçükbaş kurbanlık seçimini genelde son günlere bırakıyor. Bayramın 1. ve 2. günlerinde daha yoğun oluyoruz. Ayrıca, Keşan’daki hayvan pazarında, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri satış yapılabilecek.”

(Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar