Son Dakika
Kısa süre içerisinde yeni hastane seferleri başlayacakCHP’de listeler değişti, Bircan 2.sıraya adayı olduKantar: “Bonzai ile ilgili cezalar ağırlaştırılmalı”“Üretici, iflas etme noktasına geldi”Gaytancığlu, AK Parti’nin ekonomi politikalarını eleştirdiMotosiklet minibüse çarptı: 1 yaralıYağmur Sokak 45 gündür internet bekliyorÇeltik tohumu su ve toprakla buluşuyorKarahisar Muhtarı İlhan Siner: "4 bin dekar alanın sulanabilir hale gelmesini sağlayanlara teşekkür ederiz"2018 yılı hasat ve balya bağlama fiyatları belirlendi
Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın “Bu ülke, 2019 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulacaktır” başlıklı açıklamasını eleştirirken, bütünşehir ve AK belediyecilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Erdin Bircan’a eleştiriler…”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın açıklamalarını eleştirerek, sözlerine başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi gibi seviyeli, düzeyli, ülkenin menfaatlerini koruyan bir parti ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birlikte hareket etmesi kadar olağan bir durum olamaz. Adalet ve Kalkınma Partisi ülkeye hizmet edecek, ülkenin menfaatlerini koruyan milliyetçi duruşlu bir parti ile ortak oluyor. Erdin Bircan, ‘Biz, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bir koalisyon kuracağız.’ diyor. Söylemi tam olarak budur. Kiminle koalisyon kuracaklarına bir bakın, birinci ortakları HDP, ikinci ortakları da FETÖ’den dolayı muzdarip olan insanlar gidecekler bunların yanına. Cumhuriyet Halk Partisi, 20 Nisan 1991 seçimlerinde olduğu gibi nasıl Leyla Zana’yı, Ahmet Türk’ü o günkü SHP adı altında meclise sokmuşsa, bugünde böyle bir koalisyon kurarsa hem HDP’lileri meclise sokar hem de FETÖ’yü destekleyen kişileri meclise sokar. Bu ortaklığın karşıdaki AK Parti ve MHP’nin yapacağı ortaklığın karşısındaki ortaklık kesinlikle şer güçlerden oluşacak bir ortaklıktır. Bizim halkımız, bizim insanlarımız buna kesinlikle mahal vermez. Böyle bir ortaklığa oy da vermez.”

“Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünmediğini açıkladığını hatırlatarak, sözlerine devam eden Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: Erdin Bircan, ‘biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız.’ diyor. Sizin hiç aklınız kesiyor mu? Kendi inanmadığı şeylere milleti inandırmaya çalışmasın. Ey Erdin Bircan, senin aklın kesiyor mu Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine veya Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğine kendisi bile inanmıyor, halkı nasıl inandıracak? Kılıçdaroğlu’ndan başımıza Cumhurbaşkanı mı olur? Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı aday olarak getirdiler, yine bir tane çatı aday bulurlar. Bu şer güçlerin yapabileceği budur. Bir partinin Genel Başkanının Cumhurbaşkanı adayı olması kadar doğal bir şey yoktur. Bu doğallığı ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde göremiyorum. Ben, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum. Diyor ki; biz Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak için her şeyi yapacağız. Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kötülüğü olabilir. Her kişi kendinden bilir işi. Dünyayı nasıl görüyorsa insanlar, kendini de öyle görür, karşısındakine ne göz ile bakıyorsa aslında kendisi tam o kişidir. Karşısındakini kötülüğün ile görüyorsa sende kötüsündür. İyi taraflarına bakarsan ondan örnek alırsın, sen daha iyisi olabilirsin. Aslında Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi yönlerini alıp, çok daha iyi insanlar bu ülkede yetiştirebiliriz. Ülkenin 14 yılda aldığı yol meydandadır, ülkenin dış politikası meydandadır, ülkenin dik duruşu meydandadır. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlardan rica ediyorum, Recep Tayyip Erdoğan’ı iyi irdelesinler, incelesinler. Onun Türkiye’yi temsil kabiliyetini ne kadar arttırdığını, onun iyi örneklerini alsınlar. Reisimizin ülkeye hizmet anlamında, ülkenin temsili anlamında ne kadar iyi tarafı varsa onları alsınlar. Kir atmaya çalışmasınlar, kir atarak hiçbir yere varılmaz. Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz. MHP ile AK Partiye karşı Türkiye ittifakı diyorlar, neyin ittifakı kuruyorsun. Siyasi partiler ittifak kurabilir. Türkiye ittifakı olur mu? Yine telaşa düştüler. En güzel cevabı Başbakanımız Binali Yıldırım verdi; Ey Kılıçdaroğlu, beyliğin bir günde beyliktir, otur biraz daha beyliğini sür, 14-15 yılda her seçimde yenildin, bir sene daha sabret, bir sene daha hiç olmazsa koltuğunda rahatla otur dedi. İyi bir konuya değindi, Kılıçdaroğlu biraz daha orada otursun. İlk yerel seçimlerde göreceksiniz, inşallah bu Keşan’da da olacak iyi bir oy bile AK Belediyeciliği getireceğiz.”

“Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek”

“Bütünşehir hakkında herhangi bir gelişme söz konusu mudur?” şeklindeki soruya cevap veren Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek. İnşallah bütün şehrin gelmesi ile birlikte yerinden yönetim anlamında bir düzenleme olacak. Bu düzenleme ile illaki ilk başta eksiklikler oluyor ama diğer taraftan yönetim anlamında da iyiliklerini hep beraber göreceğiz. İnşallah bütün şehir yasası da geçer. Keşan sahilleriyle, köyleriyle bir bütün halinde yönetilir. Kötü olmaz, yerinden yönetim her zaman iyidir.”

“AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir”

“Keşan’a AK Belediyecilik gelecek dediniz. Peki, ne artısı olacak?” şeklindeki soruya cevap veren Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “İl Başkanımız İlyas Akmeşe, ‘İpsala’ya gidin, 4 yıl önceki haline bakın, bugünkü haline bakın.’ dedi. Bende aynı sözlere katılıyorum. Vizyon sahibi insanlar, Keşan’ı seven insanlar, hizmet etme arzusunda olan bir parti işin başına geldiğinde halk hizmet alacaktır. AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir. Bu felsefe ile Keşan’da bir belediyecilik olduğunda, İpsala’da 1 olduysa Keşan’da 10 olur. Öncelikle Keşan’daki insanların mutluluğunu arttırmalıyız. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesini önce Keşan’a taşımalıyız. Keşan’ın farkındalığı olmalı.”

“Engelli derneklerine bir tane lokal yok”

Boyalık sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’da engelli vatandaşlarımız için bir tane otobüs yok. Keşan’da engelli vatandaşlarımız için durak yok, kaldırım yok. Engelli derneklerine bir tane lokal yok. Koskoca belediye binası yapıldı, o ucubenin içerisinde zemin katta engelliler için mutlaka bir yer ayrılmalıydı. Ben olsam yer ayırırdım hem de ufak bir yer değil; onlardan kira da almazdım, engelli vatandaşlarımız gitsin, çay için. Çay parası da almazdım, 700 tane çalışan var Keşan Belediyesi’nde bir tane hizmetli koysa çayını bedava verse engelli vatandaşlarımıza ne olur? Sosyal belediyecilik budur. Önce sosyalleşmek lazım, insanlara değer vermek lazım. Biz Keşan’da insanlara olan değeri arttıracağımıza dair söz veriyoruz.”

(Deniz Çil)

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Kısa süre içerisinde yeni hastane seferleri başlayacak

S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetimi, yeni hastane güzergahına seferlerin başlatılması için harekete geçti.

S.S. 25 No'lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetimi, yapımı devam eden ve 11 Haziran 2018 tarihinde açılışının gerçekleştirileceği yeni Devlet Hastanesi güzergahına seferlerin başlatılması için harekete geçti. İlgili kurumlar ile güzergah belirlenmesinde görüşmelere başlandığı öğrenilirken, kararın kısa süre içerisinde belli olacağı, kararın olumlu çıkması sonrasında da 2, 4 ve 5 nolu minibüs hatlarının bu güzergahı da içerisine alan seferlerin başlatılacağı edinilen bilgiler arasında.

 İlker GÜREL

CHP’de listeler değişti, Bircan 2.sıraya adayı oldu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Merkezi tarafından YSK’ya teslim edilen Edirne Milletvekili aday listelerinde değişiklik yaşandı.

YSK tarafından yapılan incelemeler sonucunda, CHP Genel Merkezi’nin Edirne’deki 2.sıra milletvekili adayı olarak belirlediği Ediz Ün’ün adaylığının kabul edilmediği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi yetkilileri, konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bildirmesinin ardından; Kılıçdaroğlu’nun 2.sıra milletvekili adaylığı için Erdin Bircan’ın getirilmesi yönünde bilgi tebliğ ettiği öğrenildi.

Pekcanlı: “Ediz Ün’ün yerine 2.sıra adayı

olarak milletvekilimiz Erdin Bircan aday gösterildi”

Konuyla ilgili olarak, dün açıklama yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı şunları söyledi:

“Geçmiş dönem Merkez İlçe Başkanımız Ediz Ün’ün daha önce Cumhurbaşkanı’na hakaretten 1 yıl

ceza alması nedeni ile Yüksek Seçim Kurulu tarafından milletvekili adaylığına uygun olmadığı

belirtilmiştir. Ediz Ün’ün yerine 2.sıra adayı olarak milletvekilimiz Erdin Bircan aday gösterilmiştir.

Partimize ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlıyoruz”

Pekcanlı açıklamasını şöyle tamamladı: “Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Örgütü olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar, Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak için çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlıyoruz. Buna göre; 1.sıra adayımız Okan Gaytancıoğlu, 2. sıra adayımız Erdin Bircan, 3.sıra adayımız Yakup Atalay, 4.sıra adayımız Erdoğan Gümülcineli olarak belirlenmiştir.”

(Deniz ÇİL)

 

Kantar: “Bonzai ile ilgili cezalar ağırlaştırılmalı”

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada; bonzai içenlerinde ve satanlarında en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini kaydetti.

“Mahallemizdeki metruk evler

belediye tarafından kapatılacak”

Yenimescit Mahallesi’nde 4 tane metruk ev bulunduğunun altını çizerek, sözlerine başlayan Kantar, şunları söyledi: “Bu evlerden iki tanesi Keşan Belediyesi ile yaptığımız yazışmalar neticesinde ev sahiplerinin imzalarını alarak, emniyet güçleri nezaretinde kapatıldı. Şimdi 2 metruk ev kaldı. Bir tanesi Ferdi Sokak üzerinde bir tanesi de Asır Sokak üzerinde. Bu metruk evlerle ilgili yasal olarak işlemler yapıldı. Polis memuru arkadaşlarla evleri fotoğrafladık. Bir de yasal olarak, ev sahiplerinin imzaları gerekiyordu. İmzalar da atıldı. Bir hafta 10 gün içerisinde bu evler belediyemiz tarafından kapatılacaktır.”

“8-10 yaş yaşlarında bir çocuğa

bonzai verilmiş ama durumu iyi”

Asır Sokak üzerindeki bir evde istenmeyen bir olayın yaşandığını hatırlatarak, sözlerine devam eden Fikret Kantar, “8-10 yaş yaşlarında bir çocuğa bonzai verilmiş. Annesinin fark etmesiyle annesi tarafından hastaneye getiriliyor. Hastanede zehirlenmediği, bonzai içirildiği anlaşılıyor. Devlet hastanemizden Tekirdağ’a sevk ediyor. Tekirdağ’da yoğun bakımda olduğu haberlerini alıyoruz. Hayati tehlikesi olmadığı bilgilerini aldık.” dedi.

“Cezalar ağırlaştırılmalı”

Fikret Kantar, sözlerini şöyle tamamladı: “Bonzaiden artık kurtulmamız lazım. Tüm Türkiye’yi sardı. Bonzai ile ilgili her ay bir açıklama yapıyorum. Bunların cezalarının ağırlaştırılmasını düşünüyorum. Gençlerimize yazık oluyor. Halkın görmediği kız öğrencilerimiz, erkek öğrencilerimiz bonzainin esir olmuş. Cezaların ağırlaştırılmasını ve bonzai ile mücadele edilmesini istiyorum. İçene çok ağır satana daha da ağır ceza verilmeli.”     Deniz Çil

 

“Üretici, iflas etme noktasına geldi”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyesi ve üretici Mehmet Ali Yetim yaptığı açıklamada; buğdayda açıklanan fiyatların düşük kaldığını, benzer durumun ayçiçeği ve çeltikte de yaşanabileceğini belirterek, “Fiyatların düşük kalması durumunda, üretici iflas etme noktasına gelir.” dedi.

“Üretici, iflas etme noktasına geldi”

Döviz fiyatlarının artışının, üreticiye yansımaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Yetim, “Buğday fiyatları açıklandığında, dolar 4,20 lira seviyelerindeydi. Şuanda ise, 4,70 lira seviyelerine gelmiş durumda. Dövizdeki artış nedeniyle, açıklanan buğday fiyatının düşük kaldığını düşünüyorum. Dövizdeki hareketlilik nedeniyle, mazot fiyatlarında da, 17-20 kuruş arasında bir artış oldu. Gübre fiyatlarının ne olacağı belli değil. Gübreye, özel tüketim vergisi konuldu. Ayrıca, havaların iyi gitmemesi nedeniyle,          buğdayda verim oranları düşük seviyelerde. Bölgemizde, dönümden 100 kilogram alınacak yer olduğu gibi 250 kilogram alınacak yerde bulunmaktadır. Dövizdeki hareketlilik, yüksek olan girdi maliyetleri ve buğdayda açıklanan fiyatın düşük kalması üreticiyi iflas etme noktasına getirdi.”

“Buğdayda olduğu gibi ayçiçeği ve çeltikte de,

düşük bir fiyatın açıklanacağını düşünüyorum”

Hükümet yetkililerinin üreticinin bu kötü durumunu görmesi gerektiğine kayıt düşen Mehmet Ali Yetim sözlerine şöyle devam etti: “Buğdayda, bin 50 lira olarak açıklandı ama ekonomik gidişatı göz önüne alınarak, belli bir artışın olması gerekiyor. Eğer seçim üzeri hükümet yetkilileri, ürün fiyatlarını artırmayı düşünmüyorlarsa, üreticiyi düşünmedikleri anlamına geliyor. Üreticinin ekonomik anlamda ezilmemesi için buğdayın en az bin 400-bin 500 lira olması gerekiyor. Buğday üreticisini düşünmeyen bir hükümet, ayçiçeği ve çeltik üreticisini de düşüneceğine inanmıyorum. Ayçiçeği ve çeltikte de, buğdayda olduğu gibi düşük bir fiyatın açıklanacağını düşünüyorum. Bu durumda, Trakya’daki üreticinin bitirilmesi anlamına geliyor.”

Yetim sözlerini şöyle tamamladı: “Üreticiler, Cumhurbaşkanı adaylarının açıklamalarında üreticilere vereceği desteği göz önüne alarak, bir değerlendirme yapmalarını istiyorum.”

(Deniz ÇİL)

Gaytancığlu, AK Parti’nin ekonomi politikalarını eleştirdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada; AK Parti’nin ekonomi politikalarına eleştirerek, insanların artık, borcunu ödeyemez duruma geldiğini kaydetti.

“İstihdam yaratamaz, ekonominizi düzeltemezsiniz”

Açıklamasına, “AK Parti’nin yıllardır uyguladığı ekonomi politikası şansa gitti.” diyerek, başlayan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Üretime dayanmayan, sadece sıcak para ticaretini hedef alan ekonomi politikalarının uzun süre sürdürülemeyeceğini bütün dünya ekonomistleri söyler. Temelinde bir şeyler üretip markalaşıp dünyaya satamazsanız ham maddenizi işleyip dünya piyasalarına arz edemezseniz bunun sonu sürdürülebilir değildir. İstihdam yaratamaz, ekonominizi düzeltemezsiniz. Ekonomide var olan işçinin, memurun, esnafın gelirlerini artıramazsanız ekonomik büyümeyi sağlayamazsınız.”

“İnsanlar borcunu ödeyemiyor”

AK Parti’nin yıllardır yurt dışında olan fazla parayı Türkiye’ye çekerek, yüksek faiz ödediğini ifade eden Okan Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Bunu inşaat sektörüne tamamen rant getiren bir sektöre aktardı. İnsanları tüketici kredileriyle, konut kredileriyle borçlandırdı. Yine aynı şekilde kendi arabanızı üretmiyorsunuz, başka ülkelerden getirip insanlara 60-70 bin gibi rakamlarla satarak borçlandırıyorsunuz. Sağlıklı büyümenin olması gerekiyor. Buğday üretirsiniz, un yaparsınız, dünyaya başka ürünler satarsınız. Demir çelik sanayinizi, motor sanayinizi desteklersiniz, bilişim teknolojilerini desteklersiniz. Endüstriyel yatırımlarınızı yaparsınız. Türkiye’nin bulunduğu konumu kullanarak lojistiğinizden yararlanırsınız. Türkiye’yi bu şekilde büyütürsünüz. İnşaatlarla, AVM’lerle, yeni konutlarla büyütemezsiniz. Bu ülkede AKP iktidar olduğundan beri 9 defa vergi affı çıktı. Çünkü insanlar borcunu ödeyemiyor.”

“Türkiye’de yeni bir iktidar,

yeni bir anlayış gerekiyor”

CHP olarak, her zaman yapıcı bir muhalefet sergilediklerine kayıt düşen Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ekonomi böyle yönetilmez dedik. Ama AKP bu yoldan dönmedi ve artık dünyadan da o para gelmiyor. O para güvenli bir limana gelir, bizde güvenli bir liman yok ki. Olağanüstü hal var. Hukuk sistemini de iyileştirmediniz. Ne oldu? Birçok firma kapattı gitti. Çünkü güçlü sermaye demokrasinin, hukuk devletinin olduğu yerlerde kalır. Türkiye OHAL’le yönetiliyor. Artık, Türkiye’de yeni bir iktidar, yeni bir anlayış gerekiyor. O da 24 Haziran’da gerçekleşecek. Nasıl bir üretim, nasıl bir paylaşım olacağını göreceksiniz. En başında söylediğim gibi hiçbir ülke üretmeden kalkınamamıştır.”

(Deniz ÇİL)

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar