Son Dakika
“Çalışırken batıyoruz..!!” --Trafik kurallarına uyulması konusunda adeta seferberlik başlatıldı --Kaza yapan minibüste 24 göçmen yakalandı ____----Taş, grip aşısının yaptırılmasına dikkat çekti --___Şeker pancarında hasat başladı __Muharrem Çirozlar, CHP'den Enez Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı --Sarman, belediyeden kıdem ve ihbar tazminatını alamadığını iddia etti Doğal gaz aboneliğinde yeni dönem başladı __İpsala Emniyeti'nin yaptığı operasyonda 2 kişi tutuklandı __Minibüs duraklarına yapılan araç parkları trafiği karıştırıyor _----
Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın “Bu ülke, 2019 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulacaktır” başlıklı açıklamasını eleştirirken, bütünşehir ve AK belediyecilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Erdin Bircan’a eleştiriler…”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın açıklamalarını eleştirerek, sözlerine başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi gibi seviyeli, düzeyli, ülkenin menfaatlerini koruyan bir parti ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birlikte hareket etmesi kadar olağan bir durum olamaz. Adalet ve Kalkınma Partisi ülkeye hizmet edecek, ülkenin menfaatlerini koruyan milliyetçi duruşlu bir parti ile ortak oluyor. Erdin Bircan, ‘Biz, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bir koalisyon kuracağız.’ diyor. Söylemi tam olarak budur. Kiminle koalisyon kuracaklarına bir bakın, birinci ortakları HDP, ikinci ortakları da FETÖ’den dolayı muzdarip olan insanlar gidecekler bunların yanına. Cumhuriyet Halk Partisi, 20 Nisan 1991 seçimlerinde olduğu gibi nasıl Leyla Zana’yı, Ahmet Türk’ü o günkü SHP adı altında meclise sokmuşsa, bugünde böyle bir koalisyon kurarsa hem HDP’lileri meclise sokar hem de FETÖ’yü destekleyen kişileri meclise sokar. Bu ortaklığın karşıdaki AK Parti ve MHP’nin yapacağı ortaklığın karşısındaki ortaklık kesinlikle şer güçlerden oluşacak bir ortaklıktır. Bizim halkımız, bizim insanlarımız buna kesinlikle mahal vermez. Böyle bir ortaklığa oy da vermez.”

“Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünmediğini açıkladığını hatırlatarak, sözlerine devam eden Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: Erdin Bircan, ‘biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız.’ diyor. Sizin hiç aklınız kesiyor mu? Kendi inanmadığı şeylere milleti inandırmaya çalışmasın. Ey Erdin Bircan, senin aklın kesiyor mu Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine veya Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğine kendisi bile inanmıyor, halkı nasıl inandıracak? Kılıçdaroğlu’ndan başımıza Cumhurbaşkanı mı olur? Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı aday olarak getirdiler, yine bir tane çatı aday bulurlar. Bu şer güçlerin yapabileceği budur. Bir partinin Genel Başkanının Cumhurbaşkanı adayı olması kadar doğal bir şey yoktur. Bu doğallığı ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde göremiyorum. Ben, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum. Diyor ki; biz Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak için her şeyi yapacağız. Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kötülüğü olabilir. Her kişi kendinden bilir işi. Dünyayı nasıl görüyorsa insanlar, kendini de öyle görür, karşısındakine ne göz ile bakıyorsa aslında kendisi tam o kişidir. Karşısındakini kötülüğün ile görüyorsa sende kötüsündür. İyi taraflarına bakarsan ondan örnek alırsın, sen daha iyisi olabilirsin. Aslında Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi yönlerini alıp, çok daha iyi insanlar bu ülkede yetiştirebiliriz. Ülkenin 14 yılda aldığı yol meydandadır, ülkenin dış politikası meydandadır, ülkenin dik duruşu meydandadır. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlardan rica ediyorum, Recep Tayyip Erdoğan’ı iyi irdelesinler, incelesinler. Onun Türkiye’yi temsil kabiliyetini ne kadar arttırdığını, onun iyi örneklerini alsınlar. Reisimizin ülkeye hizmet anlamında, ülkenin temsili anlamında ne kadar iyi tarafı varsa onları alsınlar. Kir atmaya çalışmasınlar, kir atarak hiçbir yere varılmaz. Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz. MHP ile AK Partiye karşı Türkiye ittifakı diyorlar, neyin ittifakı kuruyorsun. Siyasi partiler ittifak kurabilir. Türkiye ittifakı olur mu? Yine telaşa düştüler. En güzel cevabı Başbakanımız Binali Yıldırım verdi; Ey Kılıçdaroğlu, beyliğin bir günde beyliktir, otur biraz daha beyliğini sür, 14-15 yılda her seçimde yenildin, bir sene daha sabret, bir sene daha hiç olmazsa koltuğunda rahatla otur dedi. İyi bir konuya değindi, Kılıçdaroğlu biraz daha orada otursun. İlk yerel seçimlerde göreceksiniz, inşallah bu Keşan’da da olacak iyi bir oy bile AK Belediyeciliği getireceğiz.”

“Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek”

“Bütünşehir hakkında herhangi bir gelişme söz konusu mudur?” şeklindeki soruya cevap veren Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek. İnşallah bütün şehrin gelmesi ile birlikte yerinden yönetim anlamında bir düzenleme olacak. Bu düzenleme ile illaki ilk başta eksiklikler oluyor ama diğer taraftan yönetim anlamında da iyiliklerini hep beraber göreceğiz. İnşallah bütün şehir yasası da geçer. Keşan sahilleriyle, köyleriyle bir bütün halinde yönetilir. Kötü olmaz, yerinden yönetim her zaman iyidir.”

“AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir”

“Keşan’a AK Belediyecilik gelecek dediniz. Peki, ne artısı olacak?” şeklindeki soruya cevap veren Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “İl Başkanımız İlyas Akmeşe, ‘İpsala’ya gidin, 4 yıl önceki haline bakın, bugünkü haline bakın.’ dedi. Bende aynı sözlere katılıyorum. Vizyon sahibi insanlar, Keşan’ı seven insanlar, hizmet etme arzusunda olan bir parti işin başına geldiğinde halk hizmet alacaktır. AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir. Bu felsefe ile Keşan’da bir belediyecilik olduğunda, İpsala’da 1 olduysa Keşan’da 10 olur. Öncelikle Keşan’daki insanların mutluluğunu arttırmalıyız. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesini önce Keşan’a taşımalıyız. Keşan’ın farkındalığı olmalı.”

“Engelli derneklerine bir tane lokal yok”

Boyalık sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’da engelli vatandaşlarımız için bir tane otobüs yok. Keşan’da engelli vatandaşlarımız için durak yok, kaldırım yok. Engelli derneklerine bir tane lokal yok. Koskoca belediye binası yapıldı, o ucubenin içerisinde zemin katta engelliler için mutlaka bir yer ayrılmalıydı. Ben olsam yer ayırırdım hem de ufak bir yer değil; onlardan kira da almazdım, engelli vatandaşlarımız gitsin, çay için. Çay parası da almazdım, 700 tane çalışan var Keşan Belediyesi’nde bir tane hizmetli koysa çayını bedava verse engelli vatandaşlarımıza ne olur? Sosyal belediyecilik budur. Önce sosyalleşmek lazım, insanlara değer vermek lazım. Biz Keşan’da insanlara olan değeri arttıracağımıza dair söz veriyoruz.”

(Deniz Çil)

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

“Çalışırken batıyoruz..!!” --

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan, yaptığı açıklamada; “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”na ilk olarak, büyük firmaların destek vermesi gerektiğini belirterek, küçük esnafın zaten sürekli indirim ve tasarruf yaptığını kaydetti.

“Ekonominin bu hale gelmesinde küçük esnafın hiçbir günahı yok”

Küçük esnafın işlerinin çok iyi olmadığını ve kan ağladığını belirten Erkan, “Küçük esnaf gerekirse; %20 indirim yapar. Yeter ki, memleket düzelsin. Fakat, sadece küçük esnafın indirim yapmasıyla ekonomi düzelmez. İlk önce büyük firmalar indirime gidecek. Küçük esnaf zaten sürekli indirim ve tasarruf yapıyor. Ekonominin bu hale gelmesinde küçük esnafın hiçbir günahı yok. Sen küçük esnafa uzun vadeli kredi vermezsen olacağı buydu. Bankalar yıllık %40’a varan faizler uyguluyor. Zenginler de kredi alsa bu şekilde geri ödeyemez. Biz hep söylüyoruz; sicil affını çıkaracaksın. Büyük esnafın derdini küçük esnaf çözüyor. İmalatı küçük esnaf yapıyor.” şeklinde konuştu.

“Küçük esnaf, ekonominin bel kemiği”

Hüseyin Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Küçük esnaf, ekonominin bel kemiğidir. Büyük şirketlere küçük esnaftan geçiliyor. Ekonominin ana damarı biziz. Zaten akaryakıt fiyatları her geçen gün artıyor, faizler desen öyle. Bu esnaf derdini kime anlatacak? Ekonomiyi küçük esnaf mı bu hale getirdi?”

“En kötü zamanı geçiriyoruz”

Edirne milletvekillerinin küçük esnafı ziyaret ederek, dertlerini dinlemeleri gerektiğine vurgu yapan Erkan, şunları söyledi: “Milletvekilleri, gelsinler bizleri dolaşsınlar ve bir çayımızı içip derdimizi dinlesinler. Esnafın durumunu yerinde görsünler. Bizim elimizden tutan yok. Kendi çabasıyla geçinmeye uğraşıyor. Belki de sanayinin kuruluşundan bu yana en kötü zamanı geçiriyoruz. Çalışırken batıyoruz. Buradan Maliye Bakanı’na söylüyorum; ilk önce büyük esnafa, stokçulara gideceksin. İlk baş onlar tasarruf ve indirim yapacak. Küçük esnaf kirasını, faturasını ödeyemiyor. 20 bin TL borcunu ödeyemeyip iflas eden esnaf var. Bunu şimdiye kadar ilk kez duyuyoruz. Ekonominin canlanması için musluklar küçük esnaf için açılmalı.”

(Haber: Deniz ÇİL)

 

Trafik kurallarına uyulması konusunda adeta seferberlik başlatıldı --

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, trafik kurallarına uymayan sürücülere, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı tüm polis memurlarının, istirahatlı oldukları günlerde dahi cezai işlem yetkisine sahip olduğu vurgulanırken, bu konuda sık sık denetimlerin yapılacağı da bildirildi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, vatandaşlara trafik kuralları ve cezai işlem uygulamaları ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Ülke genelinde sürücülerin dikkatsizliği ve trafik kural ihlali sebebiyle can ve mal kayıpları ile sonuçlanan çok sayıda trafik kazaları yaşandığının altı çizildiği bilgilendirmede; "Genel itibarıyla vatandaşlarımız da trafik kural ihlalleri ile alakalı olarak sadece trafik  zabıtasınca yakalanma ve yine sadece trafik zabıtasınca ceza kesilebileceği yönünde bir algının bulunduğu, ancak trafik zabıtası dışında branş farkı olmaksızın Emniyet Genel Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmakta olan tüm polis memurlarınca trafikte kural ihlalinin tespiti halinde sürücülere gerekli cezai işlem uygulanabilmektedir." denildi.

"İstirahatlı oldukları zamanlar da dahil olmak üzere, konuyla ilgili ilçemiz genelinde sürücülerimize yönelik sık sık denetim ve kontroller yapılacak"

Bilgilendirmenin devamında, 4 Eylül 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 6551 sayılı yazısı ile şehir içerisinde genel itibarıyla sürücülerin duyarlılık göstermesi neticesinde can ve mal kayıpları ile sonuçlanacak trafik kazalarına sebep olan "Seyir halinde cep telefonu ile görüşme, emniyet kemeri kullanmama, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma" gibi kural ihlalleri başta olmak üzere, tespitinin yapılabilmesi halinde kesilebilecek cezai işlemler hakkında da şu ifadelere yer verildi; "Trafik kuralları ile alakalı olarak gerekli cezai işlem uygulanabilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğümüzde görevli tüm personelimize trafik kuralı ihlal tespit tutanağının teslimi yapılmış olup; gerek sivil, gerek resmi ve büro hizmetlerinde çalışan görevlilerimizce istirahatlı oldukları zamanlar da dahil olmak üzere, konuyla ilgili ilçemiz genelinde sürücülerimize yönelik sık sık denetim ve kontroller yapılacak, kural ihlali tespiti halinde gerekli cezai işlem uygulanacaktır."

Haber: İlker GÜREL

Kaza yapan minibüste 24 göçmen yakalandı ____----

İstanbul istikametinden İpsala'ya giderken, geçtiğimiz akşam saat 03.20 sıralarında, Migros Kavşağı'nda kaza yapan minibüsten Pakistan uyruklu 24 göçmen çıktı.

İddiaya göre; İstanbul istikametinden İpsala istikametine giden H.S. yönetimindeki 34 BOJ 029 plakalı minibüs, Dörtyol Kavşağı'na geldiği sırada, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. İhbar üzerine olay yerine, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada, minibüs içerisinde Pakistan uyruklu 24 göçmen yakalanırken, sürücü H.S. gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. "Göçmen Kaçakçılığı Yapmak" suçundan para cezası kesildikten sonra, emniyetteki işlemleri tamamlanarak Keşan Adliyesi'ne sevk edilen H.S., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber / FOTO: Haber MERKEZİ

Taş, grip aşısının yaptırılmasına dikkat çekti --___

Özel Keşan Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ragıp Taş, dün yaptığı açıklamada, grip aşısı yaptırmayan vatandaşlara uyarıda bulunarak, hastalığa karşı önlem alınması için grip aşısının yaptırılması gerektiğini vurguladı.

Taş, grip aşısının Eylül ya da Ekim ayı içerisinde yapıldığını bildirerek, grip aşısının, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların aile hekimlerine başvuruda bulunarak aşı vurulabileceğini söyledi. Özellikle astım, bronşit, şeker gibi kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ise mutlaka aşı vurdurmaları gerektiğinin altını çizen Ragıp Taş, “Grip aşısı ile ilgili bilgi almak isteyenler eczacısını veya aile hekimine danışabilir. Grip aşısı vurulmak için en uygun dönem Eylül ve Ekim ayları. Grip aşısı, uygun zamanda ve bağışıklık sistemi zayıf, yaşlı, kronik hastalıkları olan kişilerde gerçekten fayda sağlayabiliyor.” şeklinde konuştu.

Haber: İlker GÜREL

 

 

Şeker pancarında hasat başladı __

Keşan’da şeker pancarı üretimi yapan Yusuf Uzdilli, yaptığı açıklamada; şeker pancarında hasat döneminin başladığını belirtti.

“Verimlerimiz, geçen yıllara göre biraz düşük”

Şeker pancarı hasadının başladığının başladığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Uzdilli, şunları söyledi: “Pancar hasadına geçen hafta içerisinde başladık. 12 Ekim itibariyle de, fabrika şeker pancarı alımlara başladı. Verimlerimiz, geçen yıllara göre biraz düşük seviyede olduğunu görmekteyiz. Düşük olmasının nedeni, havalardan ya da kuraklıktan kaynaklanıyor olabilir.”

“600 dönüm alanda şeker pancarı ekimi yapıldı”

Keşan’da bu yıl yaklaşık 600 dönüm alanda şeker pancarı ekimi yapıldığını ifade eden Yusuf Uzdilli, sözlerini şöyle tamamladı: “Üretici olarak, bizler ekimlerimize devam ediyoruz. Fakat, bölgede havaların yağışlı gitmesinden ötürü ekiliş çok fazla olmadı. Şuanda yaklaşık 300 dönümlük alanda söküm işlemi gerçekleştirildi. Yakın zaman içerisinde sökümler tamamen bitmiş olacak. Emeğimizin karşılığını alıp-almadığımız konusunda bir şey söylemek erken diye düşünüyorum. Çünkü çıkan şeker oranının ne olup-olmadığını bilmiyoruz. Fiyatlar şeker oranına göre belirlenmektedir.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar