Son Dakika
Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __Mercan Sokak esnafı 1 yıldır yol bekliyor __Engelli Yılmaz Sancar: "Devlet Hastanesi'nde engelli raporu için benden ücret talep edildi" __“Trol ve gırgır tekneleri, Enez Limanı’nı kullanmayacak” __Keşan TSO üyelerine, e-ticaret semineri verildi __Uzunköprü, Türkiye’yi temsil ediyor -
Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

Boyalık, Bircan’ı eleştirdi..!! ---

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın “Bu ülke, 2019 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulacaktır” başlıklı açıklamasını eleştirirken, bütünşehir ve AK belediyecilik hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Erdin Bircan’a eleştiriler…”

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın açıklamalarını eleştirerek, sözlerine başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi gibi seviyeli, düzeyli, ülkenin menfaatlerini koruyan bir parti ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birlikte hareket etmesi kadar olağan bir durum olamaz. Adalet ve Kalkınma Partisi ülkeye hizmet edecek, ülkenin menfaatlerini koruyan milliyetçi duruşlu bir parti ile ortak oluyor. Erdin Bircan, ‘Biz, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bir koalisyon kuracağız.’ diyor. Söylemi tam olarak budur. Kiminle koalisyon kuracaklarına bir bakın, birinci ortakları HDP, ikinci ortakları da FETÖ’den dolayı muzdarip olan insanlar gidecekler bunların yanına. Cumhuriyet Halk Partisi, 20 Nisan 1991 seçimlerinde olduğu gibi nasıl Leyla Zana’yı, Ahmet Türk’ü o günkü SHP adı altında meclise sokmuşsa, bugünde böyle bir koalisyon kurarsa hem HDP’lileri meclise sokar hem de FETÖ’yü destekleyen kişileri meclise sokar. Bu ortaklığın karşıdaki AK Parti ve MHP’nin yapacağı ortaklığın karşısındaki ortaklık kesinlikle şer güçlerden oluşacak bir ortaklıktır. Bizim halkımız, bizim insanlarımız buna kesinlikle mahal vermez. Böyle bir ortaklığa oy da vermez.”

“Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını düşünmediğini açıkladığını hatırlatarak, sözlerine devam eden Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: Erdin Bircan, ‘biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız.’ diyor. Sizin hiç aklınız kesiyor mu? Kendi inanmadığı şeylere milleti inandırmaya çalışmasın. Ey Erdin Bircan, senin aklın kesiyor mu Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine veya Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğine kendisi bile inanmıyor, halkı nasıl inandıracak? Kılıçdaroğlu’ndan başımıza Cumhurbaşkanı mı olur? Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı aday olarak getirdiler, yine bir tane çatı aday bulurlar. Bu şer güçlerin yapabileceği budur. Bir partinin Genel Başkanının Cumhurbaşkanı adayı olması kadar doğal bir şey yoktur. Bu doğallığı ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde göremiyorum. Ben, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum. Diyor ki; biz Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak için her şeyi yapacağız. Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kötülüğü olabilir. Her kişi kendinden bilir işi. Dünyayı nasıl görüyorsa insanlar, kendini de öyle görür, karşısındakine ne göz ile bakıyorsa aslında kendisi tam o kişidir. Karşısındakini kötülüğün ile görüyorsa sende kötüsündür. İyi taraflarına bakarsan ondan örnek alırsın, sen daha iyisi olabilirsin. Aslında Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi yönlerini alıp, çok daha iyi insanlar bu ülkede yetiştirebiliriz. Ülkenin 14 yılda aldığı yol meydandadır, ülkenin dış politikası meydandadır, ülkenin dik duruşu meydandadır. Ben bütün Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlardan rica ediyorum, Recep Tayyip Erdoğan’ı iyi irdelesinler, incelesinler. Onun Türkiye’yi temsil kabiliyetini ne kadar arttırdığını, onun iyi örneklerini alsınlar. Reisimizin ülkeye hizmet anlamında, ülkenin temsili anlamında ne kadar iyi tarafı varsa onları alsınlar. Kir atmaya çalışmasınlar, kir atarak hiçbir yere varılmaz. Türkiye ittifakı diye bir şey olmaz. MHP ile AK Partiye karşı Türkiye ittifakı diyorlar, neyin ittifakı kuruyorsun. Siyasi partiler ittifak kurabilir. Türkiye ittifakı olur mu? Yine telaşa düştüler. En güzel cevabı Başbakanımız Binali Yıldırım verdi; Ey Kılıçdaroğlu, beyliğin bir günde beyliktir, otur biraz daha beyliğini sür, 14-15 yılda her seçimde yenildin, bir sene daha sabret, bir sene daha hiç olmazsa koltuğunda rahatla otur dedi. İyi bir konuya değindi, Kılıçdaroğlu biraz daha orada otursun. İlk yerel seçimlerde göreceksiniz, inşallah bu Keşan’da da olacak iyi bir oy bile AK Belediyeciliği getireceğiz.”

“Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek”

“Bütünşehir hakkında herhangi bir gelişme söz konusu mudur?” şeklindeki soruya cevap veren Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Bütünşehir yasası yakın zamanda meclise gelecek. İnşallah bütün şehrin gelmesi ile birlikte yerinden yönetim anlamında bir düzenleme olacak. Bu düzenleme ile illaki ilk başta eksiklikler oluyor ama diğer taraftan yönetim anlamında da iyiliklerini hep beraber göreceğiz. İnşallah bütün şehir yasası da geçer. Keşan sahilleriyle, köyleriyle bir bütün halinde yönetilir. Kötü olmaz, yerinden yönetim her zaman iyidir.”

“AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir”

“Keşan’a AK Belediyecilik gelecek dediniz. Peki, ne artısı olacak?” şeklindeki soruya cevap veren Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “İl Başkanımız İlyas Akmeşe, ‘İpsala’ya gidin, 4 yıl önceki haline bakın, bugünkü haline bakın.’ dedi. Bende aynı sözlere katılıyorum. Vizyon sahibi insanlar, Keşan’ı seven insanlar, hizmet etme arzusunda olan bir parti işin başına geldiğinde halk hizmet alacaktır. AK Parti’nin birinci felsefesi halka hizmettir. Bu felsefe ile Keşan’da bir belediyecilik olduğunda, İpsala’da 1 olduysa Keşan’da 10 olur. Öncelikle Keşan’daki insanların mutluluğunu arttırmalıyız. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesini önce Keşan’a taşımalıyız. Keşan’ın farkındalığı olmalı.”

“Engelli derneklerine bir tane lokal yok”

Boyalık sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’da engelli vatandaşlarımız için bir tane otobüs yok. Keşan’da engelli vatandaşlarımız için durak yok, kaldırım yok. Engelli derneklerine bir tane lokal yok. Koskoca belediye binası yapıldı, o ucubenin içerisinde zemin katta engelliler için mutlaka bir yer ayrılmalıydı. Ben olsam yer ayırırdım hem de ufak bir yer değil; onlardan kira da almazdım, engelli vatandaşlarımız gitsin, çay için. Çay parası da almazdım, 700 tane çalışan var Keşan Belediyesi’nde bir tane hizmetli koysa çayını bedava verse engelli vatandaşlarımıza ne olur? Sosyal belediyecilik budur. Önce sosyalleşmek lazım, insanlara değer vermek lazım. Biz Keşan’da insanlara olan değeri arttıracağımıza dair söz veriyoruz.”

(Deniz Çil)

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --

İspat Cami Mahallesi Paşayiğit Caddesi üzerinde, 19 Haziran 2018 Perşembe günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, bıçakla yaralanan kişi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddiaya göre; Daha önce aralarında husumet bulunan Osman Kara (43) ve Emre Pirinçustası(28), Paşayiğit Caddesi üzerinde karşı karşıya geldi. Burada tartışmaya başlayan ikiliden Prinçustası, hurda toplamada kullandığı bıçağı cebinden çıkartarak Osman Kara'ya sapladı ve olay yerinden kaçtı. Aldığı bıçak darbesiyle kan kaybeden Kara ise aracına binerek işyerine gitti.

Asayiş kısa sürede yakaladı

Kanlar içerisinde araçtan inen Osman Kara'yı kanlar içerisinde görenler, Kara'yı hemen Keşan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Osman Kara, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kara'nın cesedi otopsi için hastane morguna konuldu. EmrePirinçustası ise olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek mahkemeye çıkartılan Pirinçustası, tutuklanarak cezaevine konuldu. Öte yandan, Osman Kara'nın, otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınan cenazesi, Keşan Hacı Mümine Özkaya Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından asri mezarlıkta toprağa verildi.

Haber MERKEZİ

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, yaptığı açıklamada; Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıldönümü nedeniyle, anılarını anlattı.

“7 tezkereci arkadaşımız

vardı ve hayatlarını kaybetti”

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşadıklarını anlatarak, sözlerine başlayan Biçer, “Acemi birliğimin ardından usta birliğine geçtim ve Kıbrıs Harekatı başladı. Gemiye binene kadar bize bir şey söylemediler. Gemide komutanlarımız ‘Harekata çıktık. Gazamız mübarek olsun’ dediler. Sabaha karşı harekat başlamış oldu. Gemiden iner inmez ateşle karşılaştık. Burada 7 tezkereci arkadaşımız vardı, 7’si de hayatını kaybetti. O dönemde genciz ve kafamıza bir şeyi takmıyorduk. O dönemde bugünleri görüp-görmeyeceğimi bile düşünmedim. Öyle bir hava vardı. O günkü şartlarda G-1 tüfeklerle çatışmaya giriyorduk. İki şarjör ateş ediyoruz, silah tutukluk yapıyordu. Vurulan arkadaşımızın silahını alıyorduk. Bataryalarımız bitti, irtibat kesildi. Sabaha kadar bir birimizi doğradık.” dedi.

“Ya denize atlayacaktık ya da ölecektik”

Ali Biçer sözlerine şöyle devam etti: “2 harekata kalktığımızda, bir çatışmaya girdik. İki tepelik arasında bir alan. Kafasını kaldıran vuruluyordu. 3 arkadaş söz konusu alanda bulunan deniz boyundaki bir patikadan tepelik alanı geçmek istedik. Bizi fark ettiler ve ateş açtılar. Ya denize atlayacağız ya da öleceğiz. Yaklaşık 25 metre yükseklikten denize atladık. Karaya çıktığımızda yüzmeyi bilmediğimiz ortaya çıktı. Denizden nasıl çıktığımıza hâlâ anlam veremiyorum. Bu olayı hiç unutamadım. Karaya çıktığımız alanda bir taşı siper yaptık ama o kadar şiddetli ateş ediyorlardı ki kaya parçalandı. Daha sonra takviye birliklerimizin desteği ile kurtulduk. Harekatta yaşananlar çok farklıydı. Savaş iyi bir şey değil.” şeklinde konuştu.

“Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş”

Biçer, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıbrıs Barış Harekatı’nda oradaki halkın Türk askerine bakışı çok iyiydi. Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş. Biz son anlarda onlara can olduk. Ancak daha sonra halk değişmiş. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra ziyaret amaçlı adaya gittim. Türk askerine olan sempati kaybolmuş. Bununla karşılaştım. Benim kucağımda orada 20 arkadaşım vefat etti. Kurtuldular ve her şeyi unuttular. Unutabilirler ama Kıbrıs, Türkiye için stratejik bir noktada. Bugün olsa yine oraya giderim. Zor bir dönem geçirdik, benim için unutulmayan bir süreçtir.”

(Deniz ÇİL)

 

 

 

2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __

Keşan-Malkara yolunun 2. kilometresinde bulunan kavşakta, dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi hayatını kaybederken 5 kişi de yaralandı.

İddiaya göre; Malkara'da Keşan'a giden Selfet Doğan (36) yönetimindeki 34 VH 6882 plakalı otomobil, yolun 2. kilometresinde bulunan kavşağa geldiği sırada, aynı istikamette giden ve kavşaktan dönmek için sola dönüş yapmak isteyen Ali İşlek (66) yönetimindeki 59 PH 042 plakalı otomobile çarptı. 34 VH 6882 plakalı otomobilin takla attığı kazada; sürücüler Doğan ve İşlek'in yanı sıra; Yasin Yıldız (27), Cengiz Aydemin (52), Emine İşlek (61) ve Emine İşlek (6) yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulanslar ile Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan, durumu ağır olan Ali İşlek, yapılan tüm müdahalelerin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber MERKEZİ

 

 

Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken, 2. Sınıf Emniyet Müdürü olan Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

3. Sınıf Emniyet Müdürü iken Yüksek Değerlendirme Kurul Kararı, İçişleri Bakanlığının 6 Temmuz 2018 tarihli Oluru ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. Tekin, Valilik Makamı'nın 18 Temmuz 2018 tarihli oluru ile de Keşan İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Yapılan atama ile 29 Ağustos 2018 tarihinde Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Zafer Akcan ise Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Öte yandan, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin ardından İpsala Kara Hudut Kapısı Şube Müdürü olarak görev yapan Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Göksel Demiralp de Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Haber

İlker GÜREL

Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __

Kudret Gayrimenkul Sahibi Kudret Uybaş yaptığı açıklamada; Erikli’deki sezonda hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı ve yıllardır devam eden su sorunu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı”

Yaz sezonun gelmesiyle birlikte Erikli’de hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Uybaş, şunları söyledi: “Erikli’de 15 Temmuz’a kadar istenen doluluk oranına ulaşamadık. Haziran ayında ve 10 Temmuz’a kadar ki, süreçte havaların yağmurlu olması, esnaf açısından iyi olmadı. Kısacası, sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı.”

“Festivallerin başlamasıyla,

yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştık”

Kudret Uybaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erikli’de festivallerin başlamasıyla birlikte hareketlenmeler başladı. Festivallerin olması nedeniyle, Erikli’de yüzde 100’lük bir doluluk söz konusudur. Gençlerin olduğu bir yoğunluk yaşanıyor. Ağustos ayında bir festival daha var ve yine yoğunluk yaşanacaktır. Ayrıca, birçok memurun ve özel sektörde çalışanların 20 Temmuz’dan sonra izin aldığını görmekteyiz.

Herhangi bir aksilik olmaması durumunda ağustos ayının sonuna kadar yoğunluk olacaktır.”

“Erikli’de su sorunu yaşanıyor”

Erikli’de yaşanan su sorunu bu yıl daha fazla yaşandığını belirten Uybaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Evlere artık, tankerle su taşımak zorunda kalınıyor. Bu sorun haftasonu katlanarak devam edecektir. Bölgemize, festival için ek olarak, 10 bin insan gelmesi nedeniyle, sorun daha fazla kendisini hissettirecektir. Kooperatif yetkililerinde ve ilgililerden ekstra bir çaba gösterilmesini bekliyoruz. Erikli’de su sınırlı şekilde veriliyor. Alt yapı sorunu artarak devam ediyor. Yetkililerin sorunu çözmesini bekliyoruz.”

(Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar