Son Dakika
Asfalt yol yapımı ihalesi ile 24 kilometrelik kaldırım, 20 kilometre de yeni yol yapılacak2 kişinin corona virüsü testi pozitif çıktı12 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli tutuklandıHasan Şen, desteklemelerdeki artışı sevindirici olarak karşıladıAksal, 1 Ağustos'a kadar yapılan sosyal destek ödemesi hakkında bilgi verdi: "Edirne genelinde 121 milyon 475 bin 549 TL nakdi destek ödemesi yapıldı"“Konut sektöründe hareketlilik yaşanıyor”Uğurcan Urgan İbrice Limanı'ndaki dalış merkezleri ile ilgili gelişmeye dikkat çekti: "Bu konuyla ilgili gerekli kurum ve birimlerle irtibatta geçtik"“El emeğinden alınan KDV kaldırılmalı”Aydemir: “Engellilerin ekonomik şartları iyileştirilmeli”Belediye işçilerinin dikkati olası yangını önledi
Borsa ve odalar, sokağa çıkma yasağı hakkında bilgilendirmede bulundu

Borsa ve odalar, sokağa çıkma yasağı hakkında bilgilendirmede bulundu

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), Keşan TB (Ticaret Borsası), Keşan Ziraat Odası ve Keşan'daki, esnaf odalarının başkanları, geçtiğimiz gün yaptıkları basın toplantısında, bugün başlayacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının detayları hakkında bilgi verdi. 

Saat 15.00’te esnaf ve sanatkârlar odalarının bulunduğu binada gerçekleştirilen basın toplantısına; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ziraat Odası Başkan Vekili Sedat Yoluç, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Sebze, Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mahmut Demirkan, Keşan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Salih Özkan, Keşan Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül katıldı.

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek

Toplantıda, sokağa çıkma yasağında hangi sektörün nasıl çalışacağı yönünde bilgilendirmede bulunuldu. Toplantıda konuşan Özkan, "4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeni ile esnafımız evlerinden çıkmayacak. Tüm esnafımızın ve halkımızın bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum." diye konuştu. Kocaman ise oda üyesi esnafların, işyerlerini 26 Mayıs 2020 saat 00.00'dan itibaren açabileceğini söyledi. Aldanmaz da, oda üyesi işyerlerinin bugün 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vereceğini hatırlattı.

Demirkan: "Bayramda minibüslerimiz saat 10.00 ile 17.00 arasında kamu kurum ve kuruluşlarında izinli olan vatandaşlarımızı gidecekleri yerlere götürecekler"

Daha sonra söz alan Demirkan, sokağa çıkma yasağı boyunca ulaşım sektörü ile ilgili bilgilendirmede bulunarak, "Normalde toplu taşımacılık hizmetlerimiz yarım olarak hizmete devam ediyordu. Ticari taksilerimiz de hizmete devam ediyordu. Son bir haftadır ilçemize giriş çıkışlar serbest oldu ve diğer taşımacılık yapan arkadaşlarımız da faaliyete geçtiler. Yarım kapasiteli vaziyette çalışıyoruz. Bayramda minibüslerimiz saat 10.00 ile 17.00 arasında kamu kurum ve kuruluşlarında izinli olan vatandaşlarımızı gidecekleri yerlere götürecekler. Yaklaşık 8 tane taksi durağımız var. Duraklarımızda ortalama iki veya üç kişi olmak kaydıyla personel bulunacak. Ticari taksilerimizin hizmetleri devam edecek. 8 durakta yaklaşık 18 tane taksi hizmete devam edecek. Transit yollarımız lojistik firmalara açık zaten. Gerek iç ticaret gerek dış ticaret hizmetlerine devam edecek." diye konuştu.

Yoluç: "Çiftçilerimiz işlerin takip edebilirler"

Üretime devam eden çiftçiler hakkında bilgilendirmede bulunan Yoluç ise "ÇKS belgesi bulunan çiftçilerimiz, yasaktan muaf tutulacak. Çiftçilerimiz işlerini takip edebilirler." şeklinde konuştu.

Baygül: "Bayramda nöbetçi fırın uygulamasına geçtik"

Bayram süresince fırınların vereceği hizmet hakkında bilgi veren Baygül ise şunları söyledi; "Her bayram olduğu gibi bu bayramda da arife günü ekmek çıkacak. Bayramda 1. ve 2. gün zaten ekmek çıkmıyordu. Coronavirüs sebebiyle vatandaşların mağdur kalmaması açısından bayramda nöbetçi fırın uygulamasına geçtik. Nöbetçi olacak fırınlarımız mahalle mahalle gezecek. Köyde de, şehirde de yaşayan vatandaşların mağduriyetleri giderilecek. Bayramın birinci günü Koca Yusuf Ekmek Fırını, Aktan Ekmek Fırını, Kılıçlar Ekmek Fırını, Güneş Ekmek Fırını, Bayramın İkinci günü, Duman Ekmek, Kocayusuf Ekmek Fırını, Aktan Ekmek Fırını, Kılıçlar Ekmek Fırını, Güneş Ekmek Fırını, Şahin Ekmek Fırını, Danacı Ekmek Fırını, Nar Ekmek. Paşayiğit Trabzon Ekmek Fırını. Üçüncü günü ise Duman Ekmek, Kocayusuf Ekmek Fırını, Şahin Ekmek Fırını, Aktan Ekmek Fırını, Trabzon Ekmek Fırını, Güneş Ekmek Fırını, Norcu Ekmek Fırını, Danacı Ekmek Fırını, Nar Ekmek Fırını, Paşayiğit Trabzon Ekmek Fırını açık olacak. Tüm halkımızın mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum."

Çakmak: "En çok etkilenen esnaf lokantacı ve kahveciler oldu"

Coronavirüs ile birlikte en çok etkilenen esnafın, lokantacı ve kahveciler olduğunu vurgulayan Çakmak da şunları söyledi; "Temennimiz coronavirüs belasından biran önce kurtulmak. Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararlardan sonra yemek sektörü sadece paket servis olarak çalışmakta. Arife günü sabah 10.00 ile akşamüzeri 17.00 arasında hizmetlerine devam edecekler. Bayramda da telefonlar ile evlere paket servisi yapacaklardır. Halkımızın ve esnafımızın kurallara uymalarını tavsiye ediyoruz. Temennimiz bayramdan sonra şartlı da olsa normal düzene geri dönmek. Ayrıca, bayramda hangi esnaf açık olursa olsun, kimliği ve vergi levhasını yanında bulundursun. Açık kaldığı sürede sorgulamada sıkıntı yaşamaz. Çalışan personeller de işe giriş bildirimlerini yanlarında bulundursunlar. Böylece emniyet teşkilatı ile sorun yaşamamış olurlar. Lokantacı esnafımız işletmelerini açacaksa dört günlük hazırlıklarını tamamlasınlar. Halkımızın bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum."

Kaymaz: "Keşan’da birinci sınıf ruhsatlı olan mezbahalar da bugünden sonra 4 gün nöbetleşe şekilde çalışacak"

Toplantının devamında söz alan Kaymaz, alınan kararların tüm ilçede olduğu gibi sahil bölgeleri için de geçerli olduğunun altını çizerek, "Alışık olmadığımız bir bayrama hazırlanıyoruz. Bilim kurulunun aldığı kararlar valiliklere, kaymakamlıklara ve bizlere de iletildi. Tedbirlerin alınmasının en büyük nedeni salgının hızlanmasını önlemek. Zor günlerden geçtik, bu günleri atlatabilmemiz için alınan kararlara hepimizin uyması gerekiyor. Keşan Ticaret Borsası olarak hem tarımsal hem hayvansal üretim faaliyetlerinin devam etmesi gereken alanlara sahibiz. ÇKS belgesi olan çiftçilerimiz üretimlerine devam edecek. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile uğraşanlar faaliyetlerine devam edecekler. Keşan’da birinci sınıf ruhsatlı olan mezbahalar da bugünden sonra 4 gün nöbetleşe şekilde çalışacak. Olası acil hayvan kesimlerinde 24 saat boyunca, Ticaret Borsası hayvan işletmeciliğindeki arkadaşlarımız nöbetlerini sürdürecekler. Yetiştiricilerimizin endişe ve kaygı duymasına gerek yok. Üyelerimize mesaj yoluyla bilgilendirmelerde bulunduk. Bizlere düşen görev işleri kolaylaştırmak ve bu süreci en az hasar ile atlatmak. Cumartesi günü kasaplar sabah 10.00 ile 17.00 arasında hizmet verecekler. 24-25-26 Mayısta kasaplar da kapalı olacak. Vatandaşa bir kez daha seslenmek istiyorum, bayram sabahı kültürümüze olan et yemekleri tüketimi için ihtiyaçları son güne bırakmasınlar. Halkımızın bayramını kutluyorum. Mesafeler ile uzak olsak da gönüllerin yakın olduğu bir bayram geçirmeyi diliyorum." dedi.

Şapçı: "Gıda tarım ve süregelen sektörlerin durmamasını sağlamak için uygulamalar devam ediyor"

Toplantının son bölümünde söz alan Şapçı, bugüne kadar hiç yaşanılmayan bir bayram yaşanılacağını dile getirerek, "Halkımız bayramlarını evlerinden kutlayacak. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Edirne’de İl Sağlık Müdürlüğümüzün aldığı ve İç İşleri Bakanlığımızın yayınladığı genelgede, kimlerin muaf ve kimlerin istisna olduğu açık açık belirtiliyor. Bu genelgeye basın ve odalarımızın internet siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu istisnalar için Keşan bölgesinde Kaymakamlığa, İlçe Tarım Müdürlüğü'ne ve odalarımıza gelip izin belgesi alınabiliyor. Gıda tarım ve süregelen sektörlerin durmamasını sağlamak için uygulamalar devam ediyor. Genelgenin üzerine eklemeler de yapılabilir. Bu yüzden üyelerimizden sabır bekliyoruz. Odalar olarak da sosyal medya hesaplarımızdan, gelişmeleri an an duyuruyoruz. Takip edip güncel bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgedeki basın mensubu arkadaşlarımız da aktif şekilde yenilikleri yayınlıyorlar. Herkesin de belirtmiş olduğu gibi, umarım sağlıklı günlere kavuşuruz. Bu vesile ile herkesin bayramı kutlu olsun." diye konuştu.

Haber: İlker GÜREL

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Asfalt yol yapımı ihalesi ile 24 kilometrelik kaldırım, 20 kilometre de yeni yol yapılacak

Keşan Belediyesi sınırları ve mücavir alanları içerisinde muhtelif cadde ve sokaklarda asfalt kaplama yol ve yama yapılması işinin sözleşmesi, dün imzalanırken, Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, asfalt plentinin kapatılmasına açıklık getirdi.

Başkanlık makamında imzalanan ve saat 14.00’te başlayan imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ihaleyi alan firma yetkilisi Hasan Hüseyin Dönmez, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç katıldı. İmza töreninde konuşan Helvacıoğlu, Keşan’a dur durak bilmeden hizmet etmeye devam ettiklerinin altını çizerek, “Sözleşmemiz yaklaşık 10 kilometrelik yolun asfaltlanmasını ve sandık yama diye tabir edilen şekilde 4 bin noktada asfalt yama yapılmasını içeriyor. Aşağı Zaferiye Mahallesi Ahmet Gücüyener Caddesi, Keşan Küçük Sanayi Sitesi Vatan Caddesi, Demokrasi Caddesi, Esnaf Caddesi, Paşayiğit Caddesi, Mehmet Gemici Caddesi, Şehit Polis Okan Koç Caddesi’ni içeren cadde ve sokaklarımızı yeniden asfaltlayacağız. Korona Virüs nedeniyle ihalelerimizi biraz ertelemek zorunda kalmıştık. 3 Temmuz 2020’de ihalemizi gerçekleştirdik. Eğer salgın olmasaydı ihalemizi nisan ve mayıs aylarında gerçekleştirecektik. Sezonu kaçırmadan ihalemizi tamamladık. Biraz gecikme yaşandığı için üzgünüz. 10 kilometrelik yolu asfalt sezonu bitene kadar tamamlayacağız.” dedi.

"Yol anlamında Keşan’ın 3’te 1’i yenilecek"

Keşan’da yolların konuşulmayacağını, bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceklerini kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, "Geçen günlerde kilit taş ihalemizi gerçekleştirmiştik. Bu ihaleyle birlikte toplamda 24 kilometrelik kaldırım, 20 kilometre de yarısı paket taş olmak üzere yeni yol yapmış olacağız. Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız yol çalışmalarımızla yaklaşık olarak Keşan’ımızın 3’te 1’ini yenilemiş oluyoruz. Keşan’ımızda toplamda 150 kilometrelik yol ağı var. Ciddi bir yol ihtiyacı olan Keşan’da 1,5 yılda 3’te 1’lik kısmını yenilemiş olacağız." diye konuştu.

Kılıç: "Trakya Üniversitesi tarafından raporlanması üzerine bu tesisi kapatmak zorunda kaldık"

Yürütülecek çalışmalar kapsamında asfalt yapılacak alanlarda hem doğal gaz hem de su ve Telekom altyapısı ile ilgili işleri öncelikle çözeceklerini, sonrasında asfalt serimi gerçekleştirileceğini kaydeden Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, 150 gün içerisinde söz konusu ihalenin içeriğinde bulunan asfalt işlerini tamamlayacaklarını dile getirdi. Kılıç, Helvacıoğlu'nun sorusu üzerine Keşan Belediyesi’nin asfalt şantiyesinin neden kapatıldığını da anlattı. Erdi Kılıç, Keşan Belediyesi’nin asfalt şantiyesinin kullanılamaz durumda olduğunun Trakya Üniversitesi tarafından raporlanması üzerine bu tesisi kapatmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Helvacıoğlu: "Bunların hepsi 5 milyon 200 bin TL tutuyor"

Bu bölümde yeniden konuşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Asfalt Şantiyesi’nde geçen dönem 12 bin ton asfalt üretildiğini bunun da yaklaşık 7,5 milyon TL’ye mal olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: “Bu yıl 15 bin ton asfalt ihalesine çıktık. Ayrıca asfaltın altına serilmek üzere 6 bin ton temel malzeme alımı da gerçekleştirdik. 3 bin ton da kazıma yapılacak. Bunların hepsi 5 milyon 200 bin TL tutuyor. Yani yaklaşık %50’ye yakın tasarruf sağlandı hem de neredeyse 2 kat fazla iş yapılacak. Tasarrufa büyük önem veriyor, disiplinli şekilde çalışıyor ve hızlı hareket ediyoruz. Halkımızın belediyemize ödediği verginin 1 kuruşu dahi bizim için çok önemli. Bu 1 kuruşun hakkını savunmaya devam edeceğiz. Keşan’ımıza, belediyemize ve firmamıza hayırlı olsun.”

Dönmez: "Asfalt plentini biz sadece yerini kiraladık"

Sözleşme imza töreninde daha sonra Hasan Hüseyin Dönmez söz aldı. Dönmez, Keşan’a hizmet üretmek için geldiklerinin altını çizerek, “Tüm teknik ekipmanımız, araçlarımızla Keşan’ımıza hizmet edeceğiz. Keşan’da istihdama da katkı sunacağız. Asfalt plentini biz sadece yerini kiraladık. Yeni kurulan plenti tüm bölgemize hizmet etmek için kullanacağız. Başkanımıza Keşan için çok güzel işlere imza attığı için çok teşekkür ediyoruz. Samimi şekilde ilçesine hizmet eden bir Başkanımız var. İşimizin süresi 150 gün ama biz bu işi daha önce tamamlayacağız.” dedi. Aytuğ Bayır da 3 Temmuz 2020’de ihaleyi elektronik ortamda gerçekleştirdiklerini, şeffaf ve rekabeti artırıcı nitelikte bir ihale süreci yaşandığını kaydetti. Konuşmaların ardından ihalenin sözleşmesi hayırlı olsun dilekleri ile imzalandı.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

2 kişinin corona virüsü testi pozitif çıktı

Keşan’da, 2 kişinin corona virüsü testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Kurban Bayramı öncesinde sağlık kuruluşuna başvuruda bulunan 2 kişiye yapılan testlerin sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. 2 kişinin Edirne’de tedavi altına alındığı öğrenilirken; temas ettikleri kişilerinin de tespit edilerek, test yapıldığı öğrenildi.

Öte yandan corona testi pozitif çıkan 2 kişinin ikametlerinin bulunduğu apartmanların karantinaya alındığı öğrenildi.

(Haber Merkezi)

12 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli tutuklandı

Mecidiye Köyü'ndeki İtalyan Koyu'nda, 2 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14.00 sıralarında meydana gelen olayda, 12 yaşındaki akrabası olan çocuğa cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu iddia edilen 50 yaşındaki şüpheli, tutuklandı.

İddiaya göre; tatil için İtalyan Koyu'na giden E.G. (50), akrabası olan E.Ö. (12)'ye cinsel tacizde bulunduğu ihbarını alan Erikli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olay yerine gitti. Olay ile ilgili tanıkların ifadelerini alan jandarma ekipleri, E.G.'nin, E.Ö.'ye cinsel taciz ve saldırıda bulunduğunu tespit etti. Şüpheli Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine gözaltına alındı. Cinsel taciz ve saldırıda bulunduğu iddia edilen 12 yaşındaki çocuk ise psikolog eşliğinde ifadesinin alınması için Edirne Çocuk İzleme Merkezi'ne götürüldü. Jandarmadaki işlemlerinin ardından Keşan Adliyesi'ne sevk edilen şüpheli, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Haber: Haber MERKEZİ

 

Hasan Şen, desteklemelerdeki artışı sevindirici olarak karşıladı

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, ayçiçeği hasadının, yağışlar olmaması nedeniyle 15 gün erken başlayabileceğini belirtirken, desteklemelerdeki artışın ise sevindirici olduğunu söyledi.

Şen, Türkiye genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle, ayçiçek ekimlerinin ardından yağış olmadığını belirterek, "Ayçiçeğine son iki aydır yağış düşmüyor. Bayramın ikinci günü Suluca-Enez tarafına bir yağmur yağdı o da geç ekilmiş olan ayçiçekleri için iyi bir ortam oluşturdu. Türkiye genelinde bu yıl mevsimler kurak geçiyor.  Ayçiçeklerinin ekiminden sonraki süreçte de yağmur çok yağmadı. Her bitkinin kendini idame ettirebilmesi için yetişme süresi var. Bu süreçte hasadımız 10-15 gün erkene alınacak gibi görünüyor. Çünkü yağış düşmedi. Bitkinin ekildiği günden bu güne kadar yağışlar olmadı diyebiliriz." dedi.

"Bölgemizde domuz zararı gitgide yaygınlaşıyor"

Hasat dönemine yaklaşılan ayçiçeğinde domuz zararının arttığını vurgulayan Hasan Şen, "Ağustos ayının son haftalarında Keşan bölgesinde ayçiçeği hasadı başlar. Bölgemizde domuz zararı gitgide yaygınlaşıyor. Bu sebepten çiftçilerimiz ürettikleri bitkiyi biran önce hasat ederek domuz zararını en aza indirmenin peşinde. Bu yıl biraz zor geçti. Buğdayda hastalıklar oluştu. Geç ekilen yerlerde verimler nispeten iyiydi. Ama diğer alanlarda verimlerimiz beklediğimizin çok altındaydı." diye konuştu.

"Bunun sürekli olması gerekiyor"

Ayçiçeği desteklerinin arttığı yönünde açıklamaların yapıldığı toplantıya katıldığını hatırlatan Şen, şunları söyledi; "Desteklemeler konusunda da Türkiye Ziraat Odaları Birliği ayçiçeği verilerine göre başkanımız Şemsi Bayraktar’ın söylediği 60 kuruş talebi vardı. Desteklemelerin yüzde 25 civarında artması bizler için sevindirici. Bunun sürekli olması gerekiyor. ‘Bu yıl destekleme verdik, seneye vermeyelim’ değil, enflasyon oranında desteklerin sürekliliğini bekliyoruz. Çiftçiler açısından çok daha iyi olacak. Biz taleplerimiz doğrultusunda gerekli her şeyi söylemeye çalışıyoruz. Bütün iş yetkililerin elinde kalıyor. Her şey onların iki dudağının arasında. Biz çiftçileri inşallah unutmazlar. 2020 yılı biz çiftçiler açısından çok sıkıntılı bir süreçte devam ediyor. Sadece ayçiçeği, buğday değil, yarın öbür gün çeltikte sıkıntılar yaşanacak. Bu yıl hayırlısıyla geçsin inşallah hem biz çiftçilere hem de esnafa, bütün topluma iyi bir yıl olmadı. Allah bizlere sabır versin. Bizler yine de üretmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim başka yapacak işimiz yok. biz ekmeğimizi topraktan çıkarıyoruz."

Haber: İlker GÜREL

 

 

Aksal, 1 Ağustos'a kadar yapılan sosyal destek ödemesi hakkında bilgi verdi: "Edirne genelinde 121 milyon 475 bin 549 TL nakdi destek ödemesi yapıldı"

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı Dr. Fatma Aksal, coronavirüs ile mücadele sürecinde, Edirne genelinde yapılan sosyal destek ödemesi hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Aksal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, coronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan sosyal destek ödemeleri hakkında bilgi verdi. Fatma Aksal, Edirne genelinde, 1 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla 57 bin 397 hane, kişi ve çalışana toplamda 121 milyon 475 bin 549 TL nakdi sosyal destek ödemesi yapıldığını belirtti.

"Kısa Çalışma Ödeneği ile 16 bin 977 çalışana 69 milyon 983 bin 765 TL..."

Hane bazlı, 3 fazda yapılan Sosyal Destek Programı kapsamında, 26 bin 276 haneye, toplamda 26 milyon 276 bin TL sosyal destek ödemesi yapıldığını bildiren Aksal, sosyal destek ödemesi yapılan program başlığını ve Edirne genelinde yapılan ödemeler hakkında şu paylaşımı yaptı; "Biz Bize Yeteriz Türkiye'm ile 2 bin 579 haneye 2 milyon 579 bin TL, Kısa Çalışma Ödeneği ile 16 bin 977 çalışana 69 milyon 983 bin 765 TL, Nakdi Ücret Desteği ile 8 bin 572 çalışana 11 milyon 590 bin 198 TL, İşsizlik Ödeneği ile 2 bin 993 kişiye 11 milyon 46 bin 586 TL."

Haber: İlker GÜREL

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar