Son Dakika
Bayramiç Belediyesi'ne ait işyeri satılacakVize'de ticari taksi plakası belediyeden satılıkBina işleri yaptırılacak (Büyükkarıştıran Belediyesi)SARDOS, tatile çıkan çocuklara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu -Keşan Devlet Hastanesi'ne 3 uzman doktor kadrosu açıldıHSK Kararnamesi ile Keşan'daki bazı hakimlerin görev yeri değişti -Yüzde 75 hibeli proje kapsamında 4 tonu aşkın hibrit ayçiçeği tohumu dağıtılıyor- Ormanlık alana sıçrayan yangın çabuk fark edildiÖnce muhtarlık, sonra boş bina...Kaldırıma parka af yok!
Bendis AVM Trakya'nın en büyük Kitap Fuarı'na hazır

Bendis AVM Trakya'nın en büyük Kitap Fuarı'na hazır

Kültürel ve Sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destekle ön plana çıkan Bendis AVM, bugün başlayacak olan Trakya’nın en büyük kitap festivaline hazır hale gelirken, İstekler Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın İstek,

Saat 15.30'da, Bendis AVM'de açılışını gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı ile ilgili olarak basın toplantısı düzenlendi. İstekler Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın İstek ve Ay Yıldız Kültür Sanat Genel Koordinatörü Selman Sevim'in katıldığı basın toplantısında, fuar ile ilgili açıklama yapan İstek, Bendis AVM ve Yaşam Merkezi olarak, sosyal sorumluluk projelerinde bir adım önde olmak istediklerini hatırlatarak, bu anlamda sosyal medyanın yayıldığı, popüler kültürün arttığı ve gençlerin kitaptan bu kadar uzaklaştığı bir dönemde bu konuda bir proje daha gerçekleştirmek üzere olduklarını kaydetti.

"Eğer gerekli ilgi fuara gösterilirse, çocuğuna kitap hediye etmeyi planlarsa, gelecek nesle kitabı sevdirmiş olacağız"

Sosyal ve kültürel anlamda yaptıkları çalışmalar ile söz verdikleri projeleri yerine getirmeye devam ettiklerinin altını çizen Aydın İstek, "Bu çalışmaların içerisinde Kitap Fuarı da var. Gençler, sosyal medyada aradıkları habere, doğru ya da yalan ulaşıyorlar. Biz de bu anlamda kitabın yerinin ayrı olduğunu düşünüyoruz. Okumak, araştırmak, doğruyu bulmak en önemli şeydir. Bu kapsamda Trakya'nın en büyük Kitap Fuarı'nı gerçekleştireceğiz. Kitapçılar, nüfusu küçük olan yerlere gelmiyorlar. Ancak biz cesaret ederek ilkini gerçekleştireceğiz. Bunu yaparken de yakın ilçelerimizi hesaplayarak yola çıktık. Eğer gerekli ilgi fuara gösterilirse, çocuğuna kitap hediye etmeyi planlarsa, gelecek nesle kitabı sevdirmiş olacağız. Ancak yeterli ilgiyi gösteremezsek, yayın evlerini bir daha buraya getiremeyebiliriz. İnsanların fuara gelip ziyaret etmeleri, satıştan daha önemli. Daha önce bir ilçede zor olan şeyleri yaptık ve yapma gayreti içerisindeyiz. Kitap Fuarı'nda çok önemli isimler gelecek ve seminerler verecekler. Bölgemizin insanı bu kıymetli yazarlar ile tanışmalı diye düşünüyorum. Eğer bu etkinlik gerekli ilgili görürse, bunu geleneksel hale getirmeyi istiyoruz. Ayrıca bu çalışmaları destekleyen; Keşan Kaymakamımız, Enez Kaymakamımız, Keşan, İpsala, Enez Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Davet ettiğimiz herkes bu konuya elini uzattılar. Ayrıca, açılışımıza İl Milli Eğitim Müdürümüz, İl Kültür Turizm Müdürümüz de katılacaklar. Belediyelerimiz, öğrencilerin buraya getirilmesi anlamında bizlere destek verdiler. Bize destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz." diye konuştu.

Sevim: "Bölgedeki insanlarımızdan çok olumlu dönüşler alıyoruz"

Daha sonra söz alan Selman Sevim, ülkenin okuma oranını arttırmayı amaçladıklarını dile getirerek, şunları söyledi; "Bizi biz yapan temel değerlerimiz ile toplumumuzu ortak algıda buluşturmak, birlik beraberlik ve kardeşlik ruhunu tesis etmeye katkıda bulunmak için çeşitli illerde Türkiye’nin en seçkin yayın evlerinden ve yazarlarından oluşan kadromuzla kitap festivalleri, eğitimler, söyleşiler ve imza günleri tertip ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler sonucunda bölgedeki insanlarımızdan çok olumlu dönüşler alıyoruz. Bünyemizdeki eğitimci yazarlardan Suat Turgut  Bundan yüz yıl önce yaşadığımız acıları tekrar yaşamamamız için ne yapmamız gerekiyor? sorusuna cevap veriyor. Suat Turgut Çanakkale Kurtuluş Savaşı dönemini anlatan çizgi romanlar yapıyor. Dünümüzü, bugünümüzü ve yarınımızı borçlu olduğumuz kahraman atalarımızı çocuklarımıza tanıtan yayınlar yapıyor. Etkinlik boyunca Suat Bey her gün çocuklarımızla bir araya gelecek onlara eğitimler düzenleyecek. Aynı zamanda Çanakkale Destanı tanıtım sergimiz ile bölge insanımızı da o günlere götüreceğiz. 28-29-30 Eylül tarihlerinde Türk Edebiyatının usta kalemlerinden Fazıl Sayın’ı ağırlayacağız. 29 Eylül Cumartesi günü Aşkın Gözyaşları kitaplarının yazarı Sinan Yağmur bizlerle birlikte olacak. 30 Eylül Pazar günü Sayın Hulki Cevizoğlu halkımız ile söyleşecek ve kitaplarını imzalayacak. 1 Ekimden itibaren hem bölge halkımıza hem de öğrencilerimize yönelik tamamı ücretsiz eğitimlerimiz başlıyor. Suat Turgut Pazartesi ve Salı günleri 'Özgüven sahibi çocuk yetiştirme' ve 'Büyük Düşünme' eğitimleri verecek.
Askeri savaş stratejilerini bireysel hayatta ve iş yaşamında uygulamaya yönelik bir yöntem geliştirip bunu Savaşçının 9 İlkesi adlı kitabında yayınlayan bu konuda ülkemizde bir ilke imza atan Mete Aksoy Pazartesi ve Salı günleri liderlik, strateji ve takım çalışması konulu eğitimler verecek. Aynı zamanda üniversiteye hazırlanan tüm öğrencilerimize 'Hedef belirleme ve motivasyon' eğitimi verecek. 4 Ekim'de kum sanatçısı Tarkan Köylü gösterisini sergileyecek. 5 Ekim itibariyle Türk Edebiyatının ödüllü romancıları Metin Savaş ve Hasan Erdem’i ağırlayacağız. 6-7 Ekim tarihlerinde de çok özel söyleşiler ile Mehmet Kaan Çalen, Hakan Boz , Ozan Bodur, Enes Şengönül, Bleda Yaman gibi yazarlarımızı ağırlayacağız. Daha ismini sayamadığım onlarca yazarımız etkinlik boyunca bizlerle olacak. Etkinliğimiz sadece bunlarla da sınırlı değil. Sanatsal anlamda ön plana çıkan eserlerimizi de bölge halkı ile buluşturacağız. Etkinlik boyunca hat sanatları, seramik sanatları sergilerimiz de olacak. Bu olanakları bize sunduğu için ve etkinliğin bölgesel bir boyuta taşınmasında maddi ve manevi desteğini bizden esirgemeyen BENDİS AVM’ye ve Sayın Aydın İstek beye Ay Yıldız Kültür Sanat ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyorum. Herkesi 28 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında BENDİS AVM'ye davet ediyorum."

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bayramiç Belediyesi'ne ait işyeri satılacak

Bayramiç Belediye Başkanlığı’na ait 1 adet işyeri satılmak üzere ihale düzenlenecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; CAMİCEDİT Mahallesi Atatürk Caddesi 1. Kat eski belediye binasına bakan 41 m2 işyeri satılacaktır.

İhale 7 Temmuz 2022, saat 11.00’de Belediye Toplantı Salonunda Belediye Encümeni huzurunda yapılacak.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/1005188/emlak-is-yeri-ve-ticari-isletme-bayramic-belediyesine-ait-1-adet-isyeri-satilacaktir

Vize'de ticari taksi plakası belediyeden satılık

Vize Belediye Başkanlığı’na ait taksi plakası satılmak üzere ihale düzenlenecek.

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Belediyeye ait 39 T 0701- 39 T 0702 sayılı Ticari Taksi Plaka satışı yapılacak.

İhale, 21 Temmuz 2022, 14.00 – 14.30 saatlerinde, Vize Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/1006688/vasita-ticari-arac-ve-ticari-hat-plaka-kirklareli-vizede-ticari-taksi-plakasi-belediyeden-satiliktir

Bina işleri yaptırılacak (Büyükkarıştıran Belediyesi)

Büyükkarıştıran Belediye Başkanlığı bina işleri yapımı için ihale düzenleyecek.

Basın ilan kurumu ilan Portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 1 Adet Küçükkarıştıran Çok Amaçlı Çelik Sundurma İşi yaptırılacak.

İhale, 18 Temmuz 2022,  saat 11.00’de, Yeni Mahalle İnönü Caddesi No: 15 Büyükkarıştıran-Lüleburgaz / KIRKLARELİ adresinde gerçekleştirilecek.

İlanın detayları için ise internet adresi şöyle; https://www.ilan.gov.tr/ilan/1007344/ihale-duyurulari-yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri-bina-isleri-yaptirilacaktir

SARDOS, tatile çıkan çocuklara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu -

Bisiklet kullanımıyla ilgili olarak, daha önce yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında, öğrencilere güvenli sürüş eğitimi de veren SARDOS (Saros Doğa ve Spor Derneği) Başkanı Faruk Eker, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sona ermesinin ardından tatile çıkan çocuklara ve ailelerine bazı tavsiyelerde bulundu.

Keşan SARDOS Başkanı Faruk Eker, eğitim-öğretim yılının geride kalmasıyla birlikte, çocukların bisikletlerini artık bodrumlardan çıkartarak daha fazla kullanmaya başladığının altını çizerken, ailelerin çocuklarına kask takma alışkanlığı kazandırması gerektiğini belirtti. SARDOS üyeleri olarak, daha önce okullarda, öğrencilere yönelik olarak “Güvenli Bisiklet Kullanımı” hakkında seminerler veren ve bu konuda her fırsatta bilgilendirmede bulunduklarının altını çizen Eker, güvenli bisiklet kullanımında kaskın çok büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, "Ailelerin de bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor. En yaygın görülen bisiklet yaralanmaları kafa yaralanmalarıdır. Basit bir bisiklet kaskı takılması, bu durumlarda karşılaşılan ölüm ve sakatlanma riskini çok ciddi oranda azaltabilir. Yapılan bir araştırmaya göre, 5-14 yaş grubu aralığındaki çocukların %70’i bisiklet kullanıyor. Ayrıca hem çocuklar ve hem de büyükler için bisiklet harika bir egzersiz aracı. Bisiklete binerken bazı önlemleri almak, bazı noktalara dikkat etmekse, bu harika eğlence ve egzersiz aracının, bir kabus aracına dönüşmesini önleyebilir. Yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre motorlu araçlarla ilgili yaralanmalardan sonra bisiklet yaralanmaları ikinci sırada geliyor ve diğer tüm tüketim ürünlerinden daha fazla çocuk yaralanmalarına sebep oluyor. En yaygın görülen bisiklet yaralanmaları kafa yaralanmalarıdır ve maalesef bunların sonuçları ciddi sorunlara kadar varabilmektedir. Bu tip kazalardaki kafa yaralanmaları, kişi kendini koruyamadan şiddetle sert bir yere çarptığından, yerine göre ölüm veya sakatlıklarla sonuçlanabilmektedir. Basit bir bisiklet kaskı takılması, bu durumlarda karşılaşılan ölüm ve sakatlanma riskini çok ciddi oranda azaltabilir ve başka bir araçla çarpışma durumundaysa, yaralanmanın şiddetini minimuma indirebilir.” dedi.

"Kask takmamak hiçbir zaman bir kahramanlık, güç  veya gösteri aracı olarak görülmemelidir"

Bisiklet kullanan çocukların yanı sıra yetişkinlerin de bir bölümünün kask takmadan bisiklet kullandığını ifade eden Faruk Eker, "SARDOS olarak her sürüşümüzde, büyük küçük demeden kask takılmasının gerekliliğini vurguluyoruz. Aileler, onlara sporcuların da güvenlik için kask taktıklarını anlatmak, çocuklara imrendirici sporcu resimleri göstermek ve kasklarını süslemeleri veya kişiselleştirmeleri için fikir vermek gibi yollar deneyebilir. Kask takmamak hiçbir zaman bir kahramanlık, güç  veya gösteri aracı olarak görülmemelidir. Tabii çocuklarda ve gençlerde bunu söylemek kolay, uygulatmaksa o derece zordur. Basının, televizyonun, belediyelerin ve sağlık kuruluşlarının bu konuya eğilmeleri ve kask takmanın ayıp bir şey olmadığını, bunun tüm medeni ülkelerde yaygın bir şekilde uygulanmaya çalışıldığını bir şekilde ülkemizde de duyurmaları lazım. Bisiklet kullanırken tabii aynı şekilde paten veya kaykay yaparken de kask takmak bir alışkanlık haline gelmelidir. Kask çocuğunuzun kafasına düzgün olarak uymalıdır ve doğru bağlanmalıdır. Düzgün bağlanmış ve uyan bir kask kafa etrafından dönmez, bu da kazalardan korunmada çok önemli bir rol oynar. Arkaya doğru  kaymış ve bağlanmamış bir kaskın kazada neredeyse hiçbir koruma etkisi olmaz. İdeal kaskın sert dış yüzeyi ve en az 3-4 cm kalınlığında emici iç yüzeyi olmalıdır. Yine yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre, kaskların, kafa yaralanması riskini %85 oranında azalttığı ortaya çıkmıştır. Ayrıca, kask takmayı hatırlatmanın yanında, çocuklara 'kaldırımdan, ara yoldan, bahçeden veya park yerinden yola çıkarken önce sola, sonra sağa, sonra tekrar sola bak’ diye, bu bir alışkanlık haline geldiğinden emin olana kadar, hatırlatmayı da ihmal etmemeliyiz." diye konuştu.

Haber: İlker GÜREL

Keşan Devlet Hastanesi'ne 3 uzman doktor kadrosu açıldı

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Sağlık Bakanlığı 105. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü münhal kadrolarının açıklandığını belirterek Keşan'a da 3 doktor kadrosunun açıldığını söyledi.

Aksal, Sağlık Bakanlığı 105. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü münhal kadrolarının açıklandığını belirterek ilgili kadrolarla ilgili detayları paylaştı: “Sultan 1. Murat Devlet Hastanemize 1 Romatoloji Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Merkez Toplum Sağlığı Merkezimize 1 Aile Hekimliği Uzmanı, Uzunköprü Devlet Hastanemize 1 Fizik Tedavi Uzmanı, 1 Anestezi Uzmanı, Keşan Devlet Hastanemize 1 Genel Cerrahi Uzmanı, 1 Nöroloji Uzmanı 1 Acil Tıp Uzmanı kadroları açılmıştır. hayırlı olsun." dedi.

Tercih edilirse 3 uzman atanacak

Keşan Devlet Hastanesi'ne açılan bu 3 uzman kadrosunun zorunlu hizmet kapsamında yer aldığı, tercih yapılması durumunda da atamaların yapılacağı belirtildi.

 Haber MERKEZİ

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar