Son Dakika
Av tüfeği ile intihar ettiZiraat Odası Tarım Danışmanlığı Birimi görevlilerinden önemli uyarı: "Çiftçilerimiz hastalığı önlemek için bugünlerde kök boğaz ilaçlaması yapmalıdır"“Doktor açığını kapatmak için mücadele ediyoruz”Hizmetiçi eğitim verilen muhtarlara devlet eliyle sağlanan ücretsiz hizmetlere vurgu yapıldıKeşan Belediyesi'nden askere gidecek gençlere Asker Destek Paketi...Alkollü servis sürücüsünün sözleşmesi feshedildi“Doğal gaz abone sayısı, 16 bin 500 seviyelerine ulaştı”Balcılar: “Çiftçilerin yaş ortalaması 59’a yükseldi”Keşan TSO meclis ve yönetimi İYİ Parti yönetimini ziyaret ettiOtobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı yapıldı
Akıllı, Helvacıoğlu’na seslendi: “Kooperatif başkanı olarak değil; belediye başkanı olarak, Erikli’ye hizmet edin”

Akıllı, Helvacıoğlu’na seslendi: “Kooperatif başkanı olarak değil; belediye başkanı olarak, Erikli’ye hizmet edin”

Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi eski 2. Başkanı Şükrü Akıllı yaptığı yazılı açıklamada; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi başkanı olacağı yönündeki söylemleri hakkında eleştirilerde bulunarak, “Kooperatifin başkanı olacağım demesi 4 bin 500’ü aşan kooperatif üyesinin iradesine ipotek koymaktır. Sayın Helvacıoğlu, kooperatif başkanı olarak değil; belediye başkanı olarak, Erikli’ye hizmet etmeli.” dedi.

“Tüm belediyecilik hizmetlerini kooperatif yürüttü”

Yaz sezonu yaklaştığında yıllardır, Saros Körfezi ve Erikli Sahili en çok konuşulan, gündeme oturan unsurlardan biri olduğunu belirten Akıllı, “Bu günlerde, basınımızda yer alan Erikli Sahili sorunları, turizm geliştirme kooperatifinin erken genel kurulu, yeni Keşan Belediye Başkanımızın beyanatları üzerine, bazı konuları kamuoyu ile paylaşma gereği duydum. Saros Körfezi’nin önemli yerleşim alanlarından Erikli Sahili, Keşan Belediyesi’nin 54 yıldan beri mücavir alanında ve belediyenin en önemli beslenme kaynaklarından biridir. Nadide bir turizm beldesi olma yolunda hızla gelişen, kentleşen Erikli beraberindeki sorunlarını da, her sezon öncesinde tartışmaya açan bir yerleşim alanıdır. Erikli’de 30 yıl önce kurulan Turizm Geliştirme Kooperatifi, 4 bin 500’ü aşan üye yapısıyla, üyelerinin aidat ve ek ödemeleriyle bugünlere gelmiştir. Akla gelebilecek tüm belediyecilik hizmetlerini kooperatif yürütmüştür. 11 Ağustos 2019’da faaliyet süresi dolacak olan kooperatifin akıbeti de, 26 Mayıs’ta yapılacak genel kurulda belli olacaktır. Mevcut kooperatif yönetimi hazırladığı genel kurul çağrı ve gündem yazısını 1 ay önce üyelere bildirmesi ile herkes şaşırmıştır. Alelacele adeta tuzak bir genel kurul yapılmasına anlam verememişlerdir. Çünkü 30 yıldır genel kurulların ilki haziran sonunda, ikincisi de temmuz ayında yapılmıştır. Mayıs ayında üyelerin büyük bir çoğunluğu okullar kapanmadığından, henüz sezon açılmadığından, tatil programlarını yaz mevsimine göre planladıklarından Erikli’ye gelememektedir. Mayıs ayındaki genel kurul çağırısı ve kooperatifin faaliyet süresinin 10 yıl daha uzatılmasının gündeme alınması üyelerin büyük tepkisine neden olmuştur. Çünkü uzatma konusu geçen yılki genel kurulda ezici bir çoğunlukla ret edilmiştir.” dedi.

“Başkan Helvacıoğlu’nun kooperatifin başkanı olacağım demesi 4 bin 500’ü aşan kooperatif üyesinin iradesine ipotek koymaktır”

Akıllı, açıklamasına şöyle devam etti: “Keşan Belediye Başkanı sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun birkaç gün önce yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarına da değinmeden geçemeyeceğim. Sayın Başkan Helvacıoğlu, ‘26 Mayıs günü yapılacak genel kurulla ilgili önemli karar aldık. Kooperatifle beraber çalışmak için belediye başkanı olarak, ben kooperatifin de başkanı olacağım? Yardımcım da İl Genel Meclis Üyesi İsmail Keleş olacak. Mevcut yönetimden de 3 kişi yönetime gelecek. Kooperatifin devri olana kadar böyle çalışacağız.’ diyor. Öncelikle ifade etmek isterim ki, böyle bir açıklama 4 bin 500’ü aşan kooperatif üyesinin iradesine ipotek koymaktır. Kooperatifin en büyük karar organı genel kuruldur. Hiç kimse genel kurulun üzerinde değildir. Aday olmak, seçilmek her üyenin hakkıdır. Bunun da yasal bir prosedürü vardır. Ancak, önceden bu şekilde deklare edilmesi, dayatma yapılması üyelerimizce de kabul görülmeyen bir husus olduğu kanaatindeyim. Kaldı ki, kooperatif süresinin uzatılıp uzatılmaması konusunda henüz genel kurulda verilmiş bir karar yok iken, sayın başkan da kooperatif yönetimi gibi acele etmiştir.”

“Helvacıoğlu, kooperatif başkanı olarak değil; belediye başkanı olarak, Erikli’ye hizmet etmeli”

Açıklamasına, “30 yıldır aidatları, ek ödemeleri ile Erikli’yi bugünlere taşıyan, kurdukları kooperatifle Keşan Belediyesi’nin yapması gereken işleri üstlenen üyeler artık yorulmuştur.” diyerek, devam eden Şükrü Akıllı, şunları söyledi: “15 yıldır Keşan Belediyesi mücavir sahasındaki Erikli’nin altyapı hizmetlerini devir alacağına dair yetkili organlarında karar almasına rağmen kararlar uygulanamamıştır. Üyelere verilen sözler tutulmamıştır. Üyeler üzerinde büyük bir güvensizlik söz konusudur. Belediye artık sırtını kooperatife dayamamalıdır. Mücavir sahasından tahsil ettiği 15 kalem vergi ve gelirini Erikli için harcamalıdır. Görevi neyse yapmalıdır. Erikli’de artık belediye varlığı hissedilmelidir. Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu, kooperatif başkanı olarak değil belediye başkanı olarak, Erikli’ye hizmet etmelidir. Yeni belediye başkanından ve yönetiminden Erikli halkının beklentisi, arzusu budur. Kaldı ki, sayın başkanın geçmiş yıllarda ifa ettiği görevleri sürecinde ‘Sahillerin kooperatifle yönetilemeyeceğini, altyapı ve belediyecilik hizmetlerinin yerel yönetimlerce yapılması, Keşan Belediyesi’nin de altyapı hizmetlerini devir alması gerektiğini,  20 Temmuz 2017 tarihli açıklamasında da Saros Körfezi tam yetkili bir veya birkaç belediye ile yönetilmeli’ demiştir.  Şimdi bu sözleri yerine getirme zamanıdır. Belediyenin mali ve idari yapısı mücavir sahalara hizmet vermeye yeterli değil deniliyorsa, yetkili organlarından alınacak kararla buralardan çekilebilirler. O zaman nasıl ki, halkımız 30 yıl önce çare arayıp bulmuş ise, bugün de çareleri bulacaktır.”

“Herkes plan ve hesabını ortak akılla yapmalıdır”

Akıllı açıklamasını şöyle tamamladı: “Üyelerimizin ortak görüşü; yaz mevsiminde, 70 bin-80 bin nüfusa ulaşan Erikli’nin artık kooperatifle yönetilemeyeceği, faaliyet süresinin uzatılmaması, kooperatifin tasfiye edilmesi veya tasfiye sürecinde yasalar ve kooperatif ana sözleşmesi hükümleri kapsamında kooperatifin aktif ve pasifi ile belediyeye devir edilmesi bu da olmaz ise, son çare Erikli Belediyesi’nin kurulması yönündedir. Üyeler olarak, bu hususları genel kurula önereceğiz. Yaşanılabilir bir Erikli için karar verilecektir. Bu nedenlerle hiç kimse başkanlık veya yönetim hesabı yapmamalı. Herkes plan ve hesabını ortak akılla yapmalıdır.”

(Haber: Deniz ÇİL)                                                                              

               

       

                

               

 

1 YORUM

S

Seher kurçeren

Yaklaşık 9 ay önce

İstanbul Türkiye nin Erikli de Keşan İn rant kapısı İki aylık sezon için ev tutsak daha ucuza gelir belediyeye emlak çöp vergisi Kooperatife aidat Siteye aidat Yasaya uygun olmayan şekilde pansiyonc uluk, günübirlikçiler... Eriklide konut sayısı 7_8 binlerde Üye sayısı 4_5 bin Nereden bakılsa Herşey tutarsız Kör tuttuğunu öpüyor yeter artık

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Av tüfeği ile intihar etti

* Av tüfeği ile intihar eden Keşan Belediyesi'nden emekli işçi R.E., yaklaşık 1 hafta sonra çocuğunun yanından dönen eşi tarafından bulundu.

Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Kantarcı Sokak'ta bulunan 2 katlı evin giriş katında oturan R.E. (52), evinin banyo bölümünde av tüfeği ile intihar etti.

İddiaya göre; yaklaşık 1 haftadır çocuğunda kalan A.E.,Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Kantarcı Sokak'ta bulunan evine döndü. İçeri giren A.E., eşi R.E.'yi, kanlar içerisinde banyoda hareketsiz halde yatarken gördü. Evden çıkarak yardım isteyen A.E.'nin sesini duyan komşuları, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri de yaptığı kontrolde R.E.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Evde inceleme yapan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, R.E.'nin av tüfeği ile koltuk altından ateş ederek intihar ettiğini tespit etti. Eşini kanlar içerisinde cansız halde gördükten sonra fenalaşan A.E., ambulans ile kaldırıldığı Keşan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. R.E.'nin cenazesi, Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından otopsi için Keşan Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

Ziraat Odası Tarım Danışmanlığı Birimi görevlilerinden önemli uyarı: "Çiftçilerimiz hastalığı önlemek için bugünlerde kök boğaz ilaçlaması yapmalıdır"

Keşan Ziraat Odası Tarım Danışmanlığı Birimi görevlileri Ziraat Mühendisleri Duygu Öz, Sergen Marangoz ve Tanju Kahraman, ekili alanlarda yaptıkları incelemelerde tespit ettikleri kök boğaz hastalığı ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Bölgedeki ekili alanlarda incelemeler yapan Öz, Marangoz ve Kahraman, kurak ve ılık geçen kış mevsiminin, kök boğaz hastalığı için uygun zemin hazırladığını belirterek, "Bu yıl kış mevsiminin ılık ve kurak geçmesi sebebiyle sıcaklıkların arttığı bu günler de kök boğaz hastalığı görülmese bile koruyucu amaçlı kök boğaz ilaçlaması yapılması gerekmektedir. Tahıllarda büyük problemlere neden olan toprak kökenli, kök ve kök boğaz çürüklüğü hastalığına dünyada ve Türkiye'de yoğun şekilde rastlanmaktadır. Hastalık bitkinin normal yaşam faaliyetlerini sürdürmesini engel olur. Bitkiye giriş yaptığı yerlerde çeşitli  bölgelerde, renkte ve şekillerde lekeler oluştururlar. Hastalık genelde erken dönemde çimlenen buğdaylarda, tarlanın bazı bölümlerinde alan alan sararıp ölmesine neden olabilir. Kardeşlenme dönemi ve sapa kalkma dönemlerinde hastalık; bitkinin ana gövdesinde toprak içinde kalan sapta veya toprağa yakın üst bölgelerinde, en dış kından başlayan, koyu kahve lekeler ve çürümeler şeklinde kendini gösterir. Oluşan lekelerin boyutları hastalık seyrine göre değişebilir. Hastalık oranı yüksek ve şiddetinin durumuna göre bitkilerde renk açılması, cılızlaşma, boş beyazlaşmış başak çıkartma görülebilir. Hastalık şiddeti çok yüksek ise kök bölgelerinde çürüyen yerlerden bitkiler yatabilir." dedi.

"Çiftçilerimiz hastalık ile mücadele edebilmek için: derine ekim yapmamalı"

Hastalık etmenlerinin, toprakta organik madde arasında ya da hasat sonrası kalan bitki artıkları arasında 3 yıla kadar canlı kalabildiğinin altını çizen Duygu Öz, Sergen Marangoz ve Tanju Kahraman, şunları söyledi; "Tohum, rüzgar, su, veya toprak işleme araçları ile bulaşma olabilir. Ilık kurak geçen kışlarda hastalık riski artar. Çiftçilerimiz hastalık ile mücadele edebilmek için: derine ekim yapmamalı, aşırı azotlu gübrelemeden kaçınmalı, hastalığa dayanıklı çeşitler tercih edilmeli. Çiftçilerimiz hastalığı önlemek için de bugünlerde kök boğaz ilaçlaması yapmalıdır."

Haber: İlker GÜREL

“Doktor açığını kapatmak için mücadele ediyoruz”

AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal yaptığı açıklamada; Keşan’da ve bölgede yaşanan doktor açıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Doktor yetiştirmek, hastane yapmak kadar kolay değil”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile geçen hafta içerisinde görüştüklerini hatırlatarak, sözlerine başlayan Aksal, şunları söyledi: “Sağlık Bakanımızla görüşmelerimizde, Edirne ve ilçelerindeki sağlık yatırımları ile sağlık hizmetleri konusunda görüştük. Doktor taleplerimizi kendisine ilettik. Doktor atamaları, Edirne il merkezi olarak yapılıyor ve dağılımı da il merkezinden yapılmaktadır. İl düzeyinde bakıldığında, Edirne çok kötü durumda değil. Ama hastanelere dağılımı konusunda biraz sıkıntı var. Edirne geneline ve Keşan’a daha fazla doktorun gelmesi çalışıyoruz. Bakanımızla, Edirne’yle ilgili gerekli değerlendirmeleri yaptık. Bu işin takipçisiyiz. Ama doktor yetiştirmek, hastane yapmak kadar kolay değil. Türkiye’nin dört bir tarafına çok güzel hastaneler yaptık ama aynı hızla doktor yetiştirilemiyor. Pazar günü Keşan Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, başhekimimizle görüştük. Doktor açığımızı en yakın zamanda kapatmak için mücadele ediyoruz.”

“Yakın zaman içerisinde birkaç tane uzman hekim ataması yapılır diye ümit ediyorum”

“CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, İpsala Devlet Hastanesi’ndeki uzman doktor açığını dile getirmişti. Bu konuda ne söylemek istersiniz?” şeklindeki soruya cevap veren Fatma Aksal, sözlerine şöyle devam etti: “Uzman doktorun olmasını gönlümüz arzu ediyor. Her alanda uzman doktorlarımız olsun. Ama her yerde uzman doktorun olması mümkün olmuyor. İpsala daha küçük ve acil vak’alara müdahale edecek hastane niteliğindedir. Keşan Devlet Hastanesi ne kadar güçlenirse, İpsala Devlet Hastanesi de, o kadar güçlenecektir. İnşallah yakın zaman içerisinde birkaç tane uzman hekim ataması yapılır diye ümit ediyorum.”

“Edirne’ye daha iyi hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyoruz”

Keşan’a kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB’deki çalışmalar hakkında da, bilgi veren Aksal, sözlerini şöyle tamamladı: “OSB’nin temelini inşallah yakın zamanda atarız. OSB’de çalışmalar istediğimiz hızda gidiyor. Herhangi bir sıkıntı yok. Yakından takip ediyoruz. Sadece OSB’yi değil; Edirne’ye yapılacak tüm yatırımları yakından takip ediyoruz. Hızlı tren projesi de, istediğimiz gibi gitmektedir. Edirne’ye ve Edirne’de yaşayanlar daha iyi hizmet etmek için gece-gündüz çalışıyoruz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Hizmetiçi eğitim verilen muhtarlara devlet eliyle sağlanan ücretsiz hizmetlere vurgu yapıldı

Edirne Valiliği tarafından, Keşan'daki merkez, belde mahalle muhtarları ile köy muhtarlarına yönelik olarak dün düzenlenen hizmetiçi eğitim toplantısında, kurumların sağladığı ücretiz hizmetler hakkında detaylı bilgiler verildi.

Saat 11.00 sıralarında, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Derviş Günday Eğitim Salonu'nda başlayan toplantıya; Edirne Valiliği İdare ve Denetim Müdürü H. Hülya Erdoğan, Keşan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hasan Boz ile Edirne Halk Sağlığı Hizmetleri, TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü, YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) yetkilileri ile Edirne İl Genel Meclisi'nin AK Partili Üyesi İsmail Keleş ve muhtarlar katıldı. 

YEDAM'ın uyuşturucudaki desteğine dikkat çekildi

Toplantı, YEDAM personeli Sosyal Hizmet Uzmanı Asude Türkdoğan tarafından, YEDAM tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesiyle başladı. Özellikle uyuşturucu konusunda yapılan çalışmalara dikkat çeken Türkdoğan, YEDAM'ın bu konuda, tedavi, yol ücretleri gibi ciddi çalışmalar hakkında muhtarları bilgilendirdi. Bu konuda söz alan Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, YEDAM'ın Keşan'da da kurulması gerektiğini ve burada İpsala ile Enez'e de hizmet vererek, uyuşturucu konusunda başarı sağlanacağını kaydetti. Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, da Keşan'da en çok uyuşturucu vakasının mahallesinde yaşandığını dile getirerek, "Bu konuda tedavi amacıyla birçok yere gittik. Ancak sadece tedavi görenin ücreti ödeniyor. Dolayısıyla zaten maddi gücü olmayan bu kişilerin yanında kimse kalmıyor. Tedavi gören kişi de birkaç gün kaldıktan sonra çıkıyor ve dönüş parası bulmaya çalışıyor. Uyuşturucunun tedavisinde başarı için tedavinin sürekliliği şart. Biz bu konuda birçok defa ilgili mercilerle görüştük ancak değişen bir şey olmadı. Uyuşturucu denen illet ile her yerde mücadele edilmeli." dedi. Asude Türkdoğan da, YEDAM ile irtibata geçilmesi durumunda gerekli desteğin sağlandığını vurguladı.

İçme suyu tahlil sonuçlarında her eksik parametre başına 22 bin TL ceza...

Toplantının devamında bilgilendirmede bulunan Edirne Halk Sağlığı Merkezi Başkan yardımcısı Dr. Onur Çakar, içme suyunun önemine dikkat çekerek, özellikle köylerdeki içme suyu depolarının son derece titizlikle korunması gerektiğini, yapılacak tahlillerden çıkacak her bir eksik parametre başına 22 bin TL cezai işlem uygulandığı bilgisini verdi. Sivrisinek ile mücadele ve Gelişen Anne Baba Okulu hizmetlerin hakkında da detaylı bilgilendirmede bulunan Çakar, özellikle ücretsiz olarak verilen Gelişen Anne Baba Okulu hizmetinin önemine dikkat çekerek, bu, Obezite Okulu, KETEM ve KETEM gibi ücretsiz hizmetlerden faydalanmak için Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçilmesinin yeterli olacağını söyledi.

Açık Kapı ile direkt ve üst düzeyde iletişim...

Öte yandan, toplantının devamında, İçişleri Bakanlığı bünyesinde hizmet veren "Açık Kapı" uygulaması ile sorunların, doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan "Açık Kapı Masalarına" iletilebileceği bildirildi. Elektronik olarak ya da valilik ve kaymakamlıklarda bulunan "Açık Kapı" birimlerine yazılı olarak taleplerin iletilebileceği ve yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile başvuru sahibine bildirildiği kaydedildi. Toplantı, muhtarlardan gelen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

Keşan Belediyesi'nden askere gidecek gençlere Asker Destek Paketi...

Askere gidecek gençlere asker destek paketi uygulaması hayata geçirilirken, şehrin yöneticileri askerlik öncesi gençlerle yemekte buluştu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun vizyon projeleri arasında yer alan, Keşan Belediyesi’nde ilk kez hayata geçirilen, askere giden her gence "Asker destek paketi" verilmesini içeren proje dün başladı. Keşan Kaymakamlığı, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Askerlik Şubesi Başkanlığı ile ilgili kurumların destek verdiği projeyle ilgili olarak askere gidecek gençlerle öğle yemeğinde bir araya gelindi. Yemeğe; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli, Keşan İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Barış Ulucanlı, Askerlik Şubesi Başkanlığı’ndan Kıdemli Başçavuş Özgür Çevik, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları; Yakup Balcı, Nuran Uslu, Mustafa Altay, Mücahit Erdoğan, belediye meclisi üyeleri ve askere gidecek gençler katıldı.

Helvacıoğlu: "Askerlik herkesin hayatında bir dönüm noktasıdır"

Yemekte protokol tarafından, birliğine teslim olmaya hazırlanan gençlere Türk Bayrağı ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan asker destek paketi hediye edildi. Vatani görevini yerine getirmek üzere kışlalarına gidecek olan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Vatani görevleri için askere gidecek evlatlarımızın coşkusunu ve sevgisini paylaşmayı vazife kabul ediyoruz. Bu anlamda; şubat ve mart olmak üzere iki dönemde askere gidecek gençlerimizi uğurluyoruz. Vatan evladı gençlerimiz ile bir araya gelerek bir moral yemeği organize ettik. Askerlik herkesin hayatında bir dönüm noktasıdır. Vatani görevi tamamladıktan sonra hayatımızın rengi, gidişi ve akışı değişiyor. Askerde, hayatınız boyunca anlatacağınız hikayelere sahip olmaya başlıyorsunuz. Daha da önemlisi, hayatınızın dönüm noktasını başlatıyorsunuz. Bundan sonra hayatınızın akışı askerlik öncesi, askerlik sonrası diye anılmaya başlanıyor. Bu genç kardeşlerimizde vatani görevlerine giderken yalnız değiller. Devletimiz, milletimiz, aileleri ve belediyemiz onların yanında ve arkasında. Allah’ın izniyle vatan için gidecek ve sağ salim de geri dönecekler. Biz de bugün birbirinden değerli bu vatan evlatlarımıza içinde kişisel malzemelerin bulunduğu asker çantamızı hediye ediyoruz. Evlatlarımıza hayırlı tezkereler diliyoruz. Ne Mutlu Türk’üm diyene…” dedi.

Çevik: "Askerlik çok önemli ve kutsal bir görevdir"

Helvacıoğlu’nun ardından Askerlik Şubesi Başkanlığı’ndan Kıdemli Başçavuş Özgür Çevik konuştu. Güzel bir organizasyon içinde olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını anlatan Çevik, “Türk Silahlı Kuvveleri, mazisi şan ve şerefle dolu bir kurumdur. Türk milletinin gözbebeği bir kurumda birer nefer olacaksınız. Askerlik çok önemli ve kutsal bir görevdir. Devletimize ve milletimize layığıyla hizmet edeceğinize olan inancım tamdır. Hepinize hayırlı görevler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Özder: "Belediye Başkanımız da sağ olsun gerekli desteği verdi"

Askerliğin insan hayatı için çok önemli bir vazife olduğunun altını çizen Özder, şunları söyledi: “Tüm kurumlarımızla işbirliği içinde askere gidecek gençlerimizle biraraya geldik. Belediye Başkanımız da sağ olsun gerekli desteği verdi. Sizlere moral desteği vermek için buradayız. Tüm gençlerimize vatani hizmetlerinde başarılar, hayırlı tezkereler diliyorum.” Askerlik görevini yerine getirecek gençler adına konuşan Hasan Molla da askerlik görevini yerine getirecek olmanın heyecanı, mutluluğu ve gururunu yaşadığını belirterek organizasyonda emeği geçen tüm kurumlara asker arkadaşları adına teşekkür etti. Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber / FOTO: İlker GÜREL

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar