Son Dakika
Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __Mercan Sokak esnafı 1 yıldır yol bekliyor __Engelli Yılmaz Sancar: "Devlet Hastanesi'nde engelli raporu için benden ücret talep edildi" __“Trol ve gırgır tekneleri, Enez Limanı’nı kullanmayacak” __Keşan TSO üyelerine, e-ticaret semineri verildi __Uzunköprü, Türkiye’yi temsil ediyor -
AK Parti ve MHP sürpriz yaptı, CHP aynı listeyle devam dedi

AK Parti ve MHP sürpriz yaptı, CHP aynı listeyle devam dedi

 

 

AK Parti: Rafet Sezen, Mustafa Mercan, Fahrettin Savcı

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser

MHP: Gürsel Şimşek, Hüseyin Ülker, Nehir Çakır

HDP: Sedat Zımba, Halide Demirkapı, Mehmet Şerif Öner

::::::::::::::::::::::::::::

1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde siyasi partilerden aday olan Milletvekilleri, dün açıklanırken, özellikle AK Parti’nin listesi büyük şaşkınlık yarattı.
Seçimler için adaylık listeleri teslimi dün itibariyle sona erdi. Saat 17.00’de sona eren son teslim süresinde ilk adaylarını açıklayan MHP olurken, en son açıklanan AK Parti’nin milletvekili aday listesi diğer seçimlerde olduğu gibi yine süprizlerle doluydu. Açıklanan listeler arasında 7 Haziran Seçimlerinde TBMM’de yer alan 4 parti içersinde sadece AK Parti’de Keşanlı adayların bulunduğu ise dikkatten kaçmadı. Edirne’de CHP’nin adayları değişmez iken AK Parti’nin tüm, MHP’de ise ikinci ve üçüncü sıra adayları değişti.
MHP Gürsel Şimşek’le devam dedi
Adaylık listelerinin tesliminin son gününde ilk adaylık açıklamaları MHP’den geldi. Yapılan açıklamada, aday adaylık sürecinde başvuruda bulunmadığını açıklayan Gürsel Şimşek, 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi tekrar birinci sırada yer aldı. MHP’nin iki ve üçüncü sıralarındaki adaylar ise 7 Haziran’daki adaylardan oluşmadı. Buna göre MHP’nin ikinci sırasın da Hüseyin Ülker, üçüncü sırada ise Nehir Çakır yer aldı.

Gürsel Şimşek: “MHP mecliste temsil edilmek için halkın önünde olacak”

Listelerin açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Gürsel Şimsek ve adaylığının tüm MHP’ye hayırlı olmasını dileyerek; “Partimiz tekrar bizi görevlendirdi. İnşallah bizi verilen görevi yerine getireceğiz. Güzel olacak. Edirne’de adaylar şekillendi. Teşkilatlar ile beraber program çerçevesinde iyi bir çalışma temposu getireceğimize inanıyorum. Her ne kadar sonbahar ve çiftçinin hasat için tarlada olduğu bir dönem ancak şehir merkezlerinde yoğun süren bir seçim kampanyası olacak. İyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. 2,5 aylık süreçte gelişen olaylardan ötürü daha farklı bir seçim tercih yapılabileceğini düşünüyorum. Edirne’de her zaman var olduğumuzu göstereceğiz. MHP mecliste temsil edilmek için halkın önünde olacak. Halkın verdiği oylar neticeyi belirliyor. Ancak alamadığımız geçtiğimiz seçimde alamadığımız oyları bu seçimde alacağımızı umuyorum.” dedi.

CHP aynı listeyle devam
MHP’den sonra açıklanan CHP listelerinde ise herhangi bir değişiklik yaşanmadı. 7 Haziran genel seçimlerinde ön seçim ile milletvekili adayı olan Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ve Gürkan Güneser, 1 Kasım seçimlerinde de tekrar aynı sıralama ile aday olarak gösterildi.

Okan Gaytancıoğlu: “Bu atamayı bekliyorduk”

CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Okan Gaytancıoğlu, listelerin verilmesinin ardından yaptığı açıklamada; “Yeniden atandık. Bu atamayı zaten bekliyorduk. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda başında bize söz vermişti. Çalışmayı bırakmamıştık, devam edeceğiz. Sıralama da değişmedi. Zaten ön seçimde partililerimiz bizi belli yerlere koymuştu. Aynı sıralamayı genel merkezimizin devam ettirmesi bizi mutlu etti. Hedefimiz 3-0.”

AK Parti’de Rafet Sezen ve Mustafa Mercan sürprizi
En son açıklanan liste ise AK Parti oldu. Herkesin merakla beklediği aday listesi, beklendiği gibi büyük süprizlerle açıklandı. AK Parti’nin YSK’ya teslim edilen listesinde 7 Haziran’da milletvekili seçilen Şemsettin Emir yer almazken, AK Parti İl Başkanlığı’ndan istifa ederek Milletvekili aday adayı olan ve aynı zamanda Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, AK Parti’den Şemsettin Emir’in yerine 1. Sırada milletvekili adayı gösterildi.

İstifa etmedim demişti

AK Parti’nin ikinci sırasında yer alan Mustafa Mercan ise liste içersinde en büyük süprizlerden biri oldu. Daha önce gazetelerin “Aday adayı olacak mı?” Şeklindeki açıklamalarını yalanlayan ve başvuruda bulunmadığını açıklayan Mustafa Mercan, AK Parti’den 2. Sıra Milletvekili adayı olarak gösterildi. AK Parti İlçe Başkanlığı’ndan istifa etmesi gereken tarihte Mustafa Mercan’ın istifa edip etmediği ise merak konusu oldu.

Yine aday adaylık süresinde aday adaylık başvurusu yapmayan Fahrettin Savcı ise AK Parti’nin 3. Sıra Milletvekili adayı olarak gösterildi.

HDP:

HDP’nin milletvekili adayları listesinde, Edirne’den Sedat Zımba, Halide Demirkapı, Mehmet Şerif Öner yer aldı.

Vatan Partisi:

Vatan Partisi’nde ise Şükrü Özer, Levent Özcan ile Fatma Müzeyyen Oktay aday olarak gösterildi.

Saadet Partisi:

Saadet Partisi’de 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde yarışacak adaylarını açıkladı. Buna göre Ali Erhan Demirkan 1. Sıra, Ayhan Özkan ikinci sıra ve Seçkin Öztürk ise 3. Sıra milletvekili adayı oldu.

LDP:

LDP’de ise milletvekili adaylarından Olcay Karaman, 1 sıradaki yerini korudu. LDP’nin listesi şöyle: 1. sıra Olcay Karaman, 2. Üçay Çabalar, 3. Hülya Baylan

TKP:Nuriye Yıldız, Ebru Akkurt, Fatma Melike Akgöz

DP: Doğan Yakar, Yener İşbilir,Münür Aydın

 

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

Bıçaklı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti --

İspat Cami Mahallesi Paşayiğit Caddesi üzerinde, 19 Haziran 2018 Perşembe günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, bıçakla yaralanan kişi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddiaya göre; Daha önce aralarında husumet bulunan Osman Kara (43) ve Emre Pirinçustası(28), Paşayiğit Caddesi üzerinde karşı karşıya geldi. Burada tartışmaya başlayan ikiliden Prinçustası, hurda toplamada kullandığı bıçağı cebinden çıkartarak Osman Kara'ya sapladı ve olay yerinden kaçtı. Aldığı bıçak darbesiyle kan kaybeden Kara ise aracına binerek işyerine gitti.

Asayiş kısa sürede yakaladı

Kanlar içerisinde araçtan inen Osman Kara'yı kanlar içerisinde görenler, Kara'yı hemen Keşan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Osman Kara, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kara'nın cesedi otopsi için hastane morguna konuldu. EmrePirinçustası ise olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek mahkemeye çıkartılan Pirinçustası, tutuklanarak cezaevine konuldu. Öte yandan, Osman Kara'nın, otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınan cenazesi, Keşan Hacı Mümine Özkaya Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından asri mezarlıkta toprağa verildi.

Haber MERKEZİ

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, harekatın 44.yıldönümünde anılarını anlattı __

Kıbrıs Gazisi Ali Biçer, yaptığı açıklamada; Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıldönümü nedeniyle, anılarını anlattı.

“7 tezkereci arkadaşımız

vardı ve hayatlarını kaybetti”

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşadıklarını anlatarak, sözlerine başlayan Biçer, “Acemi birliğimin ardından usta birliğine geçtim ve Kıbrıs Harekatı başladı. Gemiye binene kadar bize bir şey söylemediler. Gemide komutanlarımız ‘Harekata çıktık. Gazamız mübarek olsun’ dediler. Sabaha karşı harekat başlamış oldu. Gemiden iner inmez ateşle karşılaştık. Burada 7 tezkereci arkadaşımız vardı, 7’si de hayatını kaybetti. O dönemde genciz ve kafamıza bir şeyi takmıyorduk. O dönemde bugünleri görüp-görmeyeceğimi bile düşünmedim. Öyle bir hava vardı. O günkü şartlarda G-1 tüfeklerle çatışmaya giriyorduk. İki şarjör ateş ediyoruz, silah tutukluk yapıyordu. Vurulan arkadaşımızın silahını alıyorduk. Bataryalarımız bitti, irtibat kesildi. Sabaha kadar bir birimizi doğradık.” dedi.

“Ya denize atlayacaktık ya da ölecektik”

Ali Biçer sözlerine şöyle devam etti: “2 harekata kalktığımızda, bir çatışmaya girdik. İki tepelik arasında bir alan. Kafasını kaldıran vuruluyordu. 3 arkadaş söz konusu alanda bulunan deniz boyundaki bir patikadan tepelik alanı geçmek istedik. Bizi fark ettiler ve ateş açtılar. Ya denize atlayacağız ya da öleceğiz. Yaklaşık 25 metre yükseklikten denize atladık. Karaya çıktığımızda yüzmeyi bilmediğimiz ortaya çıktı. Denizden nasıl çıktığımıza hâlâ anlam veremiyorum. Bu olayı hiç unutamadım. Karaya çıktığımız alanda bir taşı siper yaptık ama o kadar şiddetli ateş ediyorlardı ki kaya parçalandı. Daha sonra takviye birliklerimizin desteği ile kurtulduk. Harekatta yaşananlar çok farklıydı. Savaş iyi bir şey değil.” şeklinde konuştu.

“Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş”

Biçer, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıbrıs Barış Harekatı’nda oradaki halkın Türk askerine bakışı çok iyiydi. Rumlar gelmiş, erkekleri ve kadınları kesmiş. Biz son anlarda onlara can olduk. Ancak daha sonra halk değişmiş. Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra ziyaret amaçlı adaya gittim. Türk askerine olan sempati kaybolmuş. Bununla karşılaştım. Benim kucağımda orada 20 arkadaşım vefat etti. Kurtuldular ve her şeyi unuttular. Unutabilirler ama Kıbrıs, Türkiye için stratejik bir noktada. Bugün olsa yine oraya giderim. Zor bir dönem geçirdik, benim için unutulmayan bir süreçtir.”

(Deniz ÇİL)

 

 

 

2 otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü 5 kişi yaralandı __

Keşan-Malkara yolunun 2. kilometresinde bulunan kavşakta, dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi hayatını kaybederken 5 kişi de yaralandı.

İddiaya göre; Malkara'da Keşan'a giden Selfet Doğan (36) yönetimindeki 34 VH 6882 plakalı otomobil, yolun 2. kilometresinde bulunan kavşağa geldiği sırada, aynı istikamette giden ve kavşaktan dönmek için sola dönüş yapmak isteyen Ali İşlek (66) yönetimindeki 59 PH 042 plakalı otomobile çarptı. 34 VH 6882 plakalı otomobilin takla attığı kazada; sürücüler Doğan ve İşlek'in yanı sıra; Yasin Yıldız (27), Cengiz Aydemin (52), Emine İşlek (61) ve Emine İşlek (6) yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağırılan ambulanslar ile Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan, durumu ağır olan Ali İşlek, yapılan tüm müdahalelerin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber MERKEZİ

 

 

Tekin Keşan'a, Akcan Havsa'ya atandı __

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanırken, 2. Sınıf Emniyet Müdürü olan Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin de Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

3. Sınıf Emniyet Müdürü iken Yüksek Değerlendirme Kurul Kararı, İçişleri Bakanlığının 6 Temmuz 2018 tarihli Oluru ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. Tekin, Valilik Makamı'nın 18 Temmuz 2018 tarihli oluru ile de Keşan İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Yapılan atama ile 29 Ağustos 2018 tarihinde Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Zafer Akcan ise Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Öte yandan, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin ardından İpsala Kara Hudut Kapısı Şube Müdürü olarak görev yapan Edirne İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Göksel Demiralp de Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Haber

İlker GÜREL

Uybaş, sezonu değerlendirdi ve su sorununa dikkat çekti __

Kudret Gayrimenkul Sahibi Kudret Uybaş yaptığı açıklamada; Erikli’deki sezonda hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı ve yıllardır devam eden su sorunu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı”

Yaz sezonun gelmesiyle birlikte Erikli’de hareketliliğin yaşanıp-yaşanmadığı hakkında değerlendirmelerde bulunarak, sözlerine başlayan Uybaş, şunları söyledi: “Erikli’de 15 Temmuz’a kadar istenen doluluk oranına ulaşamadık. Haziran ayında ve 10 Temmuz’a kadar ki, süreçte havaların yağmurlu olması, esnaf açısından iyi olmadı. Kısacası, sezon şuana kadar beklentilerimizi karşılamadı.”

“Festivallerin başlamasıyla,

yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştık”

Kudret Uybaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erikli’de festivallerin başlamasıyla birlikte hareketlenmeler başladı. Festivallerin olması nedeniyle, Erikli’de yüzde 100’lük bir doluluk söz konusudur. Gençlerin olduğu bir yoğunluk yaşanıyor. Ağustos ayında bir festival daha var ve yine yoğunluk yaşanacaktır. Ayrıca, birçok memurun ve özel sektörde çalışanların 20 Temmuz’dan sonra izin aldığını görmekteyiz.

Herhangi bir aksilik olmaması durumunda ağustos ayının sonuna kadar yoğunluk olacaktır.”

“Erikli’de su sorunu yaşanıyor”

Erikli’de yaşanan su sorunu bu yıl daha fazla yaşandığını belirten Uybaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Evlere artık, tankerle su taşımak zorunda kalınıyor. Bu sorun haftasonu katlanarak devam edecektir. Bölgemize, festival için ek olarak, 10 bin insan gelmesi nedeniyle, sorun daha fazla kendisini hissettirecektir. Kooperatif yetkililerinde ve ilgililerden ekstra bir çaba gösterilmesini bekliyoruz. Erikli’de su sınırlı şekilde veriliyor. Alt yapı sorunu artarak devam ediyor. Yetkililerin sorunu çözmesini bekliyoruz.”

(Deniz ÇİL)

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar