Son Dakika
YEDEK PARÇA VE LASTİK SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI​PREFABRİK KİLİTLİ BETON PARKE TAŞI ALIMI YENİMUHACİR BELEDİYESİ“Edirne’de, AKP kongresi yapıldıktan sonra birden bire riskli gruba girildi”Gergin: “Edirne’deki toplam vakaların %60’ı Keşan ve çevresinde!”3 aracın birbirine girdiği kazada, 2 kişi yaralandı“Üreticinin problemi bu yıl su değil, ithalattır”“Keşan’da, buğdayda zararla karşılaşmadık”Erkin, bölgedeki göletlerin durumuna dikkat çektiTürker’in COVİD-19 testi pozitif çıktıErkan: “%20 kapasiteyle çalışıyoruz”
AK Parti kongresinde Belgin İba güven tazeledi

AK Parti kongresinde Belgin İba güven tazeledi

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nın, 7’nci olağan kongresi dün, Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Kongreye; Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti ilçe başkanları, AK Partili ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum ve meslek örgütleri temsilcileri ve delegeler katıldı.

Coronavirüsü salgını nedeniyle, kongreye gelenler, salona maske ile kabul edildi ve girişte tek tek ateş ölçümü yapıldı.

7’nci olağan kongre, divan kurulunun seçimi ile başladı. Kongre gündeminin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kongrenin açılış konuşması AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba tarafından gerçekleştirildi.

İba: “Edirne’mize AK Parti belediyeciliğini getireceğiz”

Katılımcıları selamlayarak, konuşmasına başlayan İba, şunları söyledi: “AK Parti, milletimize hizmet yolculuğudur. Bu yolculukta görevi devraldığımız günden itibaren milletimizin gönül rızasını kazanmak için çalışmalara başladık. 18 yıldır nice başarılara birlikte imza attık. Biz birlikte güçlüyüz. Şimdi tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmamız lazım. Millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim. 7’nci kongrelerimizde yenileniyor ve güçleniyoruz. Edirne’mize de AK Parti belediyeciliğini getireceğiz. Yeni yönetimlerimizle Edirne’mizde yolumuza daha güçlü devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlandı

Belgin İba’nın konuşmasının ardından kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantı gerçekleştirdi. Erdoğan, konuşmasında Edirne kongresini selamlarken; İl Başkanı İba, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ve İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz’ı takdim etti. Recep Tayyip Erdoğan, il kongresini tebriklerini iletti. İba da gerçekleştirdiği konuşmada Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan, konuşmasında milletin AK Parti’ye hem eksikleri tamamlama, hem de geleceği inşa görevi verdiğini belirterek, “Girdiğimiz 15 genel seçimin, mahalli seçimin, cumhurbaşkanlığı seçiminin ve halk oylamasının tamamında AK Parti’yi sandıktan birinci çıkartan milletimize şükranlarımızı, demokrasi ve ekonomide yaptığımız hizmetlerle gösterdik” dedi.

Erdoğan: “Siyasette hizmet mücadelesi bir bayrak yarışı gibidir”

Cumhuriyet tarihinde yapılanların 10 katının AK Parti iktidarında yapıldığının altını çizen Erdoğan, şunları söyledi: “Milli iradenin üstünlüğüne sıkı sıkıya sahip çıktık. Milletimiz de girdiğimiz her zorlu mücadelede, 15 Temmuz’da olduğu gibi yanımızda yer alarak, bize istikamet göstererek, destek ve cesaret vererek her daim vefasını gösterdi. Bu uzun hizmet ve mücadele döneminde AK Parti’nin her kademesinde görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Siyasette hizmet mücadelesi bir bayrak yarışı gibidir. Yönetimlerde yeni görev üstlenen kardeşlerim var. Bundan sonraki il kongrelerinde de aynı şekilde görev değişiklikleri mutlaka olacaktır. Görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Meydanı asla bırakmayacağız”

AK Parti’nin 83 milyon vatandaşın tamamını kucaklayacak mücadele azmine sahip olduğuna kayıt düşen Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi yeniden eski kriz, kaos, baskı ve sefalet günlerine döndürmenin hesaplarını yapanlara meydanı asla bırakmayacağız. Türkiye bu günlere kolay gelmedi. 1000 yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda elde ettiğimiz her kazanımın gerisinde milyonların alın teri vardır. Malazgirt’ten bugüne millet olarak, mücadelesiz geçen tek bir günümüz yoktur. Aradan 1000 yıl geçse de hâlâ bize bu vatanı yakıştıramayanlar olduğunu görüyoruz. Bir asır önce milletimizi Çanakkale’de silmeye çalışanlara verdiğimiz cevabı hâlâ hazmedemeyenler olduğunu biliyoruz. Dört bir yandan işgale uğramış, ordusu ve meclisi dağıtılmış, nefes yolları tıkanmış Anadolu’da yakılan ve zafere ulaşan istiklal ateşinden canı yananların hâlâ aynı hayalin peşinde olduğunu biliyoruz. Rahmetli Menderes’in öncülüğünde geçtiğimiz, milletin değerlerine dayalı çok partili siyasi hayatla birlikte ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hâlâ özlem duyanlar olduğunu biliyoruz. Rahmetli Özal’ın Türkiye’yi, dünyanın itibarlı ve seçkin ülkeleri arasına sokmak için başlattığı reformları kabullenemeyenlerin, yaşadıkları savrulmaları da biliyoruz. AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Türkiye’yi demokrasi ve ekonomide getirdiği seviyeyi görmemek için gözlerini kapatanları da biliyoruz.”

“Milletin yarısından fazlasının desteğini alamayan hiç kimseye artık ülkenin yönetimi teslim edilemez”

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin oyunlarını boşa çıkartarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdüreceğiz. Yıllarca iktidarı sandıkta değil perde gerisinde yazılan senaryolarla elde etmeye çalışanların, milli irade düşmanlığının sebebi budur. Milletten demokrasinin kurallarıyla alamadıkları yetkinin gaspla kendilerine takdimini bekleyenler hiç kusura bakmasınlar, daha çok beklerler. Bu yolu tamamen kapattık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde milletin yarısından fazlasının desteğini alamayan hiç kimseye artık ülkenin yönetimi teslim edilemez. Milletin gönlüne girmenin yolu da onun değerleriyle barışık olmaktan, ona umut vermekten, program ve projeleriyle göz doldurmaktan geçiyor. Biz milletimizin karşısına 18 yıllık hizmet ve eserlerimizle çıkıyoruz. Bununla yetinmiyor, 2023 hedeflerimizle çıkıyoruz. Onunla da yetinmiyoruz, 2053 vizyonumuzu ve 2071 hayallerimizi konuşuyoruz.”

“Milletimiz, ilk seçimde ağır bir ders verecek”

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yalan ve iftira üzerine kurulu anlamsız polemiklerle ülkenin vaktini ve milletin enerjisini heba edenlere elbette eyvallahımız olmayacaktır. Milletimize saygımız gereği yalanlarını ve iftiralarını ortaya sunarlarken asıl gündemimizden asla kopmayacağız. Kendi partileri içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, ahlaksızlık skandallarıyla yüzleşmeyenlere, milletimizin ilk seçimde ağır bir ders vereceğini Cumhur İttifakı olarak bugünden görüyor ve buna inanıyoruz. Bunları kendi karanlıklarıyla baş başa bırakıyoruz. Biz, Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için yeni projelerin heyecanlarını yaşamaya devam edeceğiz. 2023, Edirne serhat şehrinde bir başka yıl olacaktır.”

“Aşılanan vatandaş sayısı, 1 milyonu aştı”

Coronavirüsü salgının nedeniyle, başlatılan aşılama çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Aşılanan vatandaş sayısı, 1 milyonu aştı. Aşılama çalışmalarına kademeli olarak, tüm vatandaşlar dâhil edilecek. Coronavirüsü salgınına karşı temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulmalı.”

Kongrede daha sonra Fatma Aksal ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir konuştu.

Kongrenin son bölümünde, eski Başbakan Binali Yıldırım söz aldı.

Yıldırım: “Edirne, Osmanlı’ya 88 yıl baş şehirlik yaptı”

Edirne’nin Osmanlı’ya 88 yıl baş şehirlik yaptığını belirten Yıldırım, şunları söyledi: “İstanbul'un fethinin kapıları buradan açılmış. Edirne serhat şehrimiz, Anadolu’nun Avrupa’ya açılan penceresi, vitrinidir. Avrupa’nın da Asya’ya açılan kapısıdır. Dolayısıyla Edirne’miz, tarihin her döneminde önemini muhafaza etmiş bir şehrimizdir. Tarih, kültür, verimli topraklar ve çalışkan insanlarıyla Edirne hep ülkemiz için üretmiş, ülkemizin zenginliğine zenginlik katmış bir şehrimizdir. Dolayısıyla böylesine önemli bir şehrimize hizmet etmek, burada yaşayan vatandaşlarımızı hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini güçlendirmek, daha da iyileştirmek, ilk günden bugüne hep önceliğimiz oldu. Onun için Edirne’de, iktidarda olduğumuz 2003 yılından bugüne kadar bölünmüş yol miktarını 70 kilometreden 264 kilometreye çıkardık. Bu da tam 4 kat artış demektir. Sıcak asfalt miktarını da 267 kilometreden 587 kilometreye çıkardık. O da 2 kattan fazla artışı gösteriyor. Edirne’yi Tekirdağ’a, Kırklareli’ne, Çanakkale’ye bölünmüş yollarla bağladık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik; Türkiye’nin doğusu ile batısını, kuzeyi ile güneyini birbirine kardeş yaptık.”

“252 vatandaşımızı şehit verdik”

15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi hakkında konuşan Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz yaşadık, kalkışma yaşadık. O gece 252 vatandaşımızı şehit verdik. 2 binden fazla vatandaşımız gazi oldu. Ama o gece ay yıldızlı bayrak inmedi, ezanlar dinmedi, alçaklar hak ettikleri cezayı buldu. AK Parti iktidara geldiğinde doğan yavrularımız bugün 18 yaşında. 18 yaş seçme ve seçilme yaşıdır. Gençlere güvenen bir parti olduğumuz için seçme ve seçilme yaşını 18’e indirdik. Bize hep dediler ki, gençler o yaşta nasıl seçecekler, nasıl seçilecekler? Biz, onlara 15 Temmuz’da gençlerin verdiği cevabı verdik. Bu ülkenin gençleri, bu ülkenin bugününün de yarınının da teminatıdır. Cumhurbaşkanımız o gece milletimizi meydanlara davet ettiğinde, meydanları dolduranlar en önce gençlerdi, kadınlardı ve bu davaya gönül veren kardeşlerimizdi.”

“Sistemin değişmesini de hararetle en fazla isteyenlerden birisiyim”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili eleştiriler hakkında konuşan Yıldırım, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili çok şey söyleniyor. Ne söylüyorsunuz diye sorduğumuzda ortada bir şey yok. Alternatifiniz ne, içeriğiniz ne? Nasıl bir model öneriyorsunuz? Millet karar vermiş, yüzde 52 destek vermiş. Neden? Bir daha vesayet olmasın, milletin iradesi doğrudan sandıkta tecelli etsin ve seçimden seçime millet iradesini yeniden ifade etsin. Sistem eğer böyle olmasaydı, bu pandemi döneminde bu kadar hızlı kararlar alınabilir miydi? Memleketin sorunlarına bu kadar hızlı çözümler üretebilir miydik? Bunu yaşayan bilir. Ben parlamenter sistemin son başbakanıyım. Sistemin değişmesini de hararetle en fazla isteyenlerden birisiyim. O zaman da ifade ettim. Bu sistem babayla oğlu birbirine düşürür. Çünkü darbelerin arkasında kurgulanan anayasalarla maalesef millet iradesi seçilmişlere ancak kısmen verilmiş. Diğeri hiç millete hesap vermeyen, milletin önüne gitmeyen bir takım vesayet odaklarının elinde kalmış. İşte sistem değişikliği, doğrudan demokrasiyi işleten ve milli iradeyi de doğrudan ülkeyi yöneteceklere, mecliste yasama görevi yapacak vekillere veriyor” şeklinde konuştu.

“Seçimler, 2023 yılında yapılacak”

Seçimlerin 2023 yılında yapılacağını altını çizen Binali Yıldırım, şunları söyledi: “Yeni sistemin 2’nci seçimi, Cumhurbaşkanlığı’nın halk tarafından seçiminin 3’üncü seçimi olacak. Cumhurbaşkanımız 2014’te de halkın doğrudan oylarıyla seçildi. Dolayısıyla sisteme kusur bulmak yerine, milletin kararına saygı duymak siyasi partilerin yapması gereken en önemli şeydir. Muhalefet partileri, diğer ittifak; siz memleketin sorunlarına, memleket içi yapacağınız işlere dair vatandaşlarımıza fikirlerinizi paylaşmak için mesai harcamanız gerekirken neden takılıp sistemle uğraşıyorsunuz? Sistemin kararını veren millettir. Eğer sistemle ilgili tekrar bir karar değişikliği olacaksa, onu da yine millet verir.”

“En gelişmiş ülkeler bile yarım gram olan mikropla dize geldi”

Coronavirüsü salgınıyla ilgili konuşan Yıldırım, “Dünyada en gelişmiş ülkeler bile yarım gram olan şu mikropla dize geldi. Virüsle başa çıkamadılar. Amerika’nın ve Avrupa’nın yerle bir oldu. Bizim şehir hastanelerimizi acımasızca eleştirenlerin, Cumhurbaşkanımızın, AK Parti iktidarının vizyonunda ne kadar uzak olduklarını yine bu pandemi döneminde gördük. Bu hastaneler hayat kurtardı, mikropla, virüsle mücadelede bize güç kattı ve bu süreci en başarılı şekilde yöneten ülkeler arasında yerimizi aldık. Biz ne dedik? İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu lafla olmuyor. Osmanlı, 619 yıl bu ilkeyle ayakta kalmış ve bölgemize değil, 3 kıtaya huzur getirmiş. Yaptıklarımızla övünmek yeterli değil. Yaptıklarımız yapıldı, vatandaşımız da bundan gerekli faydayı gördü 2023 hedeflerine kilitleneceğiz.” şeklinde konuştu.

“1-2 yıl içerisinde Çerkezköy’e kadar ulaşacak”

Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi olan hızlı tren hattıyla ilgili de konuşan Binali Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Edirne-İstanbul Hızlı Tren Projesi, 1-2 yıl içerisinde Çerkezköy’e kadar ulaşacak. Daha sonra da Çerkezköy’den de Halkalı’ya kadar yapılacak. 18 yıl boyunca bütün kadrolarımızla beraber durmadan çalıştık, insanımızın refahını düzeltmek için çok büyük hizmetleri hayata geçirdik.”

Yıldırım’ın konuşmasının ardından AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kendisine minyatür talika hediye etti. Binali Yıldırım, daha sonra 7’nci olağan kongreden ayrıldı. Yıldırım, kentteki programını Edirne Valiliği, ETSO ve AK Parti Edirne İl Başkanlığı ziyaretleri ile tamamladı.

Konuşmaların ardından kongrede yönetim, denetim ve bütçe raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Raporların ardından kongrede mevcut İl Başkanı Belgin İba ve yönetiminin AK Parti Edirne İl Başkanlığı’na tek liste ile aday olduğu açıklandı.

600 delege oy kullandı

AK Parti Edirne İl Başkanlığı adaylarının kongreye tanıtılmasının ardından delegelerin oy verme işlemi başlatıldı. 600 delegenin oy kullanılmasının ardından İba ve yönetimi yeniden AK Parti Edirne İl Başkanlığı’na seçildiler.

“Keşanlı 3 isim yönetimde yer alırken, Kılınç büyük kongre delegesi oldu”

Öte yandan AK Parti İl Yönetim Kurulu’nda Keşan’dan Mustafa Mercan, Hakan Çevikel ve Mecit Erol olmak üzere 3 kişi yer alırken; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da büyük kongre delegesi oldu.

İba başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu ise, şöyle:

Yönetim Kurulu: Adem AyazAhmet OsmanlıAli KobakAydoğan AkıncıBirol YorulmazCandemir ÇekiçDilek Arzu DermenciEmel ÖzgerEmel ÖzgerEngin BahşiErdi ErtekEzgi YetkinerFahriye Güncel HintoğluGamze KartalGökhan BaltaGözde Emel BaytarHakan ÇevikelHalil GümüşHatice KoçaşlıHüryan HatiklerHüseyin Yıldırımİsmail Akalınİsmail YıldızMurat BüyükgözeMustafa ÇınarkökMustafa MercanMustafa OkurMümin KarayavruMümine KonukOktay TopalovaRasim ÖzgünRauf Tolga ŞenbaşSerkan YörükSevda Nur KurbanŞenol EkşiTuran GirginUğurcan İmrakUmur Ersen AyaydınYıldız YeşilkurtMecit Erol.

İl Demokrasi Hakem Kurulu: Adnan AladağTurgay SayanFaik Turgut.

İl Disiplin Kurulu: Müjdat KahveNaci ArdaAhmet ÖzgerNedim UzunKamil Tunca.

Büyük Kongre Delegeleri: Belgin İbaNergiz İnceBurak CambazÖnder ÖzcanGürcan KılınçAydoğan Akıncı.

(Haber Merkezi)

 

YORUM YAZ
Son Eklenenler

YEDEK PARÇA VE LASTİK SATIN ALINACAKTIR KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

YEDEK PARÇA VE LASTİK SATIN ALINACAKTIR

KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünce, Belediyemiz Envanterinde Bulunan Motorlu Taşıtların 2021 Yılı İçerisinde Öngörülebilen Yedek Parça ve Lastik Gereksinimlerinin Karşılanması Mal Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/118077

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

Belediye Yeni Hizmet Binası Yukarı Zaferiye Mahallesi İlyasbey Caddesi No:23/E 22800 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847141185 - 2847140985

c) Elektronik Posta Adresi

:

malihizmetler@kesan.bel.tr

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

1. Kısım; 128 Kalemden Oluşan Yedek Parçalar (Kalemleri Oluşturan Toplam 1216 Adet +168 Takım Muhtelif Cinslerde Malzeme) 2. Kısım; 8 Kalemden Oluşan Lastikler (Toplam 70 Adet Muhtelif Cinslerde Malzeme)
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

İspatcami Mah. İtfaiye Cad. No:6 Kaşan/EDİRNE adresinde ki Destek Hizmetleri Müdürlüğü Deposu

c) Teslim tarihleri

:

Yüklenici firma tüm malzemeleri, idarenin belirleyeceği muayene ve kabul komisyonu eşliğinde, İspatcami Mah. İtfaiye Cad. No:6 Kaşan/EDİRNE adresinde ki Destek Hizmetleri Müdürlüğü deposuna işe başlama tarihinden itibaren 30 takvim günü içerisinde peyderpey ya da tek parti halinde teslim etmekle yükümlüdür. Teslimatlar esnasında yüklenici firmadan 1 (bir) firma yetkilisi bulunmak zorundadır. Teslimatlar çalışma günlerinde ve mesai saatleri içerisinde yapılacaktır. Ayrıca 1. Kısım yedek parçalar için belirtilen 30 takvim günlük teslimat süresi öncesi, işe başlama tarihinden itibaren 10 takvim günü içerisinde kısmı oluşturan her kalem için 1 er adet veya takım malzemeyi(toplam 128 Adet veya Takım) muayene ve kabul komisyonunun ön onayı için idaremize teslim edecektir. Teslimat esnasında yüklenici firmadan 1 (bir) firma yetkilisi bulunmak zorundadır. Yüklenici, Muayene ve kabul komisyonunun ön onayına istinaden geriye kalan tüm malzemeleri tedarik edilecektir. Ön onay için teslim edilen (Toplam 128 Adet veya Takım) malzemenin teslim tarihine kadar geçen (max. 10 takvim günü) süre, işin süresi olan 30 takvim gününe dahildir.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

23.03.2021 - 11:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek olup yerli malı teklif eden yerli istekliye ihalenin 1. Kısım Yedek Parçalar, 2. Kısım Lastikler kısımlarında %15(On Beş ) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Yukarı Zaferiye Mahallesi, İlyasbey Caddesi, No:23/E Kat:2 Destek Hizmetleri Müdürlüğü Keşan/EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

​PREFABRİK KİLİTLİ BETON PARKE TAŞI ALIMI YENİMUHACİR BELEDİYESİ

PREFABRİK KİLİTLİ BETON PARKE TAŞI ALIMI

YENİMUHACİR BELEDİYESİ

PREFABRİK KİLİTLİ BETON PARKE TAŞI ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası

:

2021/115416

 

1-İdarenin

a) Adresi

:

YENİMUHACIR BELDESİ KÜTÜPHANE CAD. 5 22890 KEŞAN/EDİRNE

b) Telefon ve faks numarası

:

2847637229 - 2847637283

c) Elektronik Posta Adresi

:

yenimuhacirbel@hotmail.com

ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi (varsa)

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/


2-İhale konusu malın

a) Niteliği, türü ve miktarı

:

8.500 M2 PREFABRİK KİLİTLİ BETON PARKE TAŞI ALIMI
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

b) Teslim yeri

:

YENİMUHACİR BELEDİYESİ DEPO SAHASI

c) Teslim tarihi

:

SÖZLEŞME İMZANLANDIKTAN SONRA 60 GÜN İÇİNDE MAL TESLİM EDİLECEKTİR.


3- İhalenin

a) Yapılacağı yer

:

YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİMUACİR BELDESİ İNÖNÜ MAHALESİ KÜTÜPHANE CAD NO:5 KEŞAN EDİRNE

b) Tarihi ve saati

:

19.03.2021 - 14:00


4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;
4.1.2.1. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
4.1.2.2. Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. Yetkili satıcılığı veya imalatçılığı gösteren belgeler:

a) İmalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeler,
b) Yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgeler,
c) Türkiye’de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerden biriyle birlikte sunduğu serbest bölge faaliyet belgesi.
İsteklilerin yukarıda sayılan belgelerden, kendi durumuna uygun belge veya belgeleri sunması yeterli kabul edilir. İsteklinin imalatçı olduğu aşağıdaki belgeler ile tevsik edilir.

İsteklinin imalatçı olduğunu gösteren belgeler şunlardır;

1.Sanayi sicil belgesi

2.Kapasite raporu

3.İmalat yeterlik belgesi

4.Yerli malı belgesi veya teknolojik ürün deneyim belgesi

İsteklinin yukarıdaki belgelerden birini sunması yeterlidir

4.3.2.

4.3.2.1. Standarda ilişkin belgeler:

1. Prefabrik Kilitli Beton Parke Taşı  için ;    

a) İstekli firma üretici ise Prefabrik Kilitli Beton Parke Taşı  TS 2824 EN 1338 Standardına Uygun Olduğunu Gösteren ve kendisine ait İhale Tarihi İtibariye Güncel Belgeyi,
b) İstekli firma idaremize vereceği  Prefabrik Kilitli Beton Parke Taşını üreticiden temin edecek ise üretici firmadan istekli firmaya verilmiş ihale tarihi itibariyle güncel satış yetki belgesi, satış yetki belgesinin üzerinde ki imzanın teyidi için üretici firmanın imza sirküleri ve üretici firmaya ait Prefabrik Kilitli Beton Parke Taşının TS 2824 EN 1338 Standardına Uygun Olduğunu Gösteren İhale Tarihi İtibariye Güncel Belgeyi,sunmak zorundadır.


5.Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:
7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar YENİMUHACİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİMUACİR BELDESİ İNÖNÜ MAHALESİ KÜTÜPHANE CAD NO:5 KEŞAN EDİRNE adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalem-kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

14.Diğer hususlar:

İhale, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılacaktır.

 

“Edirne’de, AKP kongresi yapıldıktan sonra birden bire riskli gruba girildi”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada; TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamları ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın vaka sayılarında yaşanan artışla ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

“Güneş balçıkla sıvanmaz”

TÜİK tarafından açıklanan büyüme rakamları hakkında değerlendirmelerde bulunan Gaytancıoğlu, “AKP hükümeti tarafından açıklanan bir çok rakama vatandaş inanmıyor. Pandemi döneminde, işsizliğin azaldığı yönünde ve enflasyonla ilgili rakamlar açıklanmıştı. Açıklanan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. TÜİK verileri hazırlanırken, hükümete yakın ‘3 harfli’ marketlerde 1 hafta kala indirim yapıldığı ve fiyatların oradan alındığı yönünde duyumlar aldık. Bunun üzerine fazla gitmedik. AKP zaten 18 yıllık bir zaman aşımına uğradı. Metal yorgunluğuna girdi. Hükümet olarak, Türkiye’yi yönetemiyor. Rakamların yanlış verilmesi Türkiye’nin gerçek dinamiklerini bulmasına yardımcı olamıyor. Vatandaş, Türkiye’deki işsizlik, büyüme ve enflasyon oranlarını bilmek istiyor. AKP’li yöneticiler günü kurtarmak için bu işlemlere giriyorlar. Ama güneş balçıkla sıvanmaz. Enflasyon rakamları yüzde 15 olarak açıklanıyor ama vatandaş markete ve pazara gittiğinde rakamların açıklananın 2-3 katı arttığın görüyor. Büyüme rakamları açıklanıyor ama vatandaşın sadece borcunun büyüğünü görmekteyiz. AKP’li yöneticiler, sahada dolaşmıyorlar. Biraz dolaşmış olsalar, gerçeklerin ne olduğunu görürler. Rakamlarla oynamakla bir şey elde edilemez.” dedi.

“Coronavirüsün kongrelerden yayıldığı belli”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın, Edirne’deki vakaların artmasını bir tek kongrelere bağlamakta çok büyük haksızlık olur. Filyasyon toplantısına girdiğimde corona olanların %85’inin ev hanımları olduğunu gördüm.” şeklindeki söylemleriyle ilgili konuşan Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye genelinde pandemi yoğunlukları açıklandı. Edirne’nin, kırmızı bölge içerisinde yer aldığını gördük. Edirne’nin kırmızı bölgeden çıkması için herkes belirlenen kurallara uyması gerekiyor. Bilimin göstereceği yoldan şaşmamak lazım. Bilim; toplu halde bulunmayın diyor. Zaten her yer kapalı durumda. Ama AKP’nin kongresi kalabalıktı. Edirne’de, AKP kongresi yapıldıktan sonra ilimiz birden bire riskli grubuna girdi. Karadeniz’de de, kongreler yapıldıktan sonra vakalar arttı. Coronavirüsün kongrelerden yayıldığı belli. Bunun yanı sıra; ev hanımlarının bir araya gelmesiyle birlikte virüsün arttığını Fatma hanım gibi bende duydum. Bu konuda kendisine katılıyorum. Ama kimseyi neden bir araya geliyorsunuz diye suçlama dönemi geçti. Edirne bir ara vaka sayılarının en az olduğu bölgeler arasında yer alıyordu. Tekrar o günlere dönmeyi umut ediyoruz. Bu sorunlar inşallah biran önce çözümlenir. Edirne olarak, inşallah mavi bölgeye gireriz.”

(Haber: Deniz ÇİL)

Gergin: “Edirne’deki toplam vakaların %60’ı Keşan ve çevresinde!”

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Edirne’nin son açıklanan coronavirüs verilerine göre; kırmızı ile gösterilmesinin Edirne’ye yakışmadığını bildirdi.

Gergin, dün, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar ve Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’la saat 12.00 sıralarında başlayan bir açıklama yaptı.

Gergin: “Tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkarmamız lazım”

Ülkenin kontrollü serbestleşme dönemine girdiğini belirten Nehir Gergin, “Ülkemiz 2 hafta bir güncellenen yeni bir döneme girdi. Açıklanan ilk verilere kırmızı yani Edirne ne yazık ki yüksek riskli bölgeler arasındayız. Kırmızı olan Edirne’nin içinde Keşan’ın ayrı bir yeri var. Tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkarmamız lazım.” dedi.

“Edirne’mize yüksek riskli kırmızı iller arasında olmak yakışmıyor”

Yeni alınan kararlar neticesinde Keşan’da cumartesi günü sabah 05.00 ile 21.00 arasında sokağa çıkmanın serbest olduğunu dile getiren Gergin, “Cumartesi akşam 21.00’den sonra pazartesi sabah 05.00’e kadar sokağa çıkmak yasak. Yani sadece cumartesi gündüz sokağa çıkma serbestliği geldi. Bu serbestlik de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kısıtlamalar yine geçerli. İllerde karar almalar büyük oranda İl ve İlçe Hıfzıssıhha kurularına bırakıldı. Burada da yerelde vatandaşlarımıza çok iş düşüyor. 1 yıldır bu virüsle yaşıyor ve bu virüsü deneyimliyoruz. Kimimizin ailesine kimimizin kendisinde pozitif vakalar görüldü. Vatandaşlarımız aslında önerilen önlemlerden daha fazlasına hakim. Vatandaşlarımıza düşen kurallara uymak. Edirne’mize yüksek riskli kırmızı iller arasında olmak yakışmıyor. Edirne’deki vatandaşlarımızın algısı, eğitimi, sosyal yaşam tarzı her anlamda kısıtlamalara ve kurallara uyma yönünde olmalıdır. Alacağımız önlemlerle 15 gün sonra sarı renge dönebiliriz. Bir sonraki 15 günde kurallara uyarsak belki maviye bile dönebiliriz. Vatandaşlarımızın bu anlamda sağduyusuna güveniyor ve inanıyorum. İlk açıklanan kararlar canımızı yaktı ama can yakıcı olmasının sebebi yine canımızın ve sağlığımızın düşünülmesi; canımızı acıtmak değil.” şeklinde konuştu.

“Halk pazarı, bu hafta kurulamayacak”

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararına göre; cuma günleri ilçede kurulan halk pazarının bu hafta kurulamayacağının altını çizen Nehir Gergin, sözlerine şöyle devam etti: “Esnafımız, kapalı esnaf komşusunu düşünerek hareket etmeli. Hep beraber açık olmak için uğraşmalıyız. Ticaret tüm esnaf açıksa daha canlı, hareketli ve keyifli ve kazançlı olur. Başka İllerde lokantalar, kahvehaneler ve restaurantlar açıldı. Adete esnaf yeni bir iş yeri açmış gibi mutlu ve heyecanlı. Biz Edirne olarak ne yazık ki bu heyecanı yaşayamadık.”

“Edirne’deki toplam vakaların %60’ı Keşan ve çevresinde!”

Gergin, Edirne’nin yüksek riskli kırmızı renkte olmasının ciddi anlamda sebebinin Keşan ve çevresi olduğunun da üzülerek altını çizdi ve şöyle devam etti: “Edirne’deki toplam vakaların %60’ı Keşan ve çevresinde! Edirne’nin kırmızı olmasına ne yazık ki Keşan çok ciddi neden oluyor. Bir an önce şu dakika itibariyle durumun ciddiyetini kavramamız gerekiyor. Edirne ortalamasının üzerindeyiz. Maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmeliyiz. Vatandaşın kaderi kendi elinde.”

“Ev ziyaretlerini yapmayalım”

Ev ziyaretlerinin coronavirüs vakalarını artırdığına dair çok ciddi veriler olduğuna dikkat çeken Nehir Gergin, “Vatandaşlarımızı mesajlarla sürekli uyarmamıza rağmen ev ziyaretlerinin devam ettiğini görüyoruz. Bunu artık azaltmayalım, kesinlikle son verelim. Geleneklerimizde, aile yapımızda paylaşmak var ama bu süreçte ev ziyaretlerini yapmayalım. Yiyecek ve ihtiyaç alışverişlerine bu süreçte ara verelim. Komşumuzun canını tehlikeye atmayalım. Bunu bir de çok sevdiğimizden yapmayalım. 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uyalım. 2 haftalık zor süreçten sonra en azından kırmızıdan turuncuya geçebiliriz. Sokakta yöneticilerin vatandaşlara uyarılarının arttığı bir döneme giriyoruz. Ancak sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı zamanlarda önemli olan vatandaşın duyarlılığı.” dedi.

“Çalışan insanlarımızın ekmeğiyle oynamaya hakkımız yok”

Lokanta, kahvehane, çay ocağı ve restaurant gibi yerlerde Keşan’da 1000’in üzerinde istihdamın sağlandığına işaret eden Gergin, “Arkadaşımızla buluşmak için risk oluşturarak bu gibi sektörlerde çalışan insanlarımızın ekmeğiyle oynamaya hakkımız yok. Bir alt risk grubuna geçtiğimizde; lokanta, cafe, restaurantlarda, çay ocaklarında iş başı yapılabiliyor. Bunu duyarlılıkla başarabiliriz, yardım istiyoruz. Cumartesi günü sokağa çıkma yasağının kaldırılması bize dezavantaj olarak geri dönmemeli.” şeklinde konuştu.

Yılmaz: “Kimseye cezai işlem uygulamak istemiyoruz ancak mecbur kalabiliriz”

Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’da yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma sürelerinin 3 saatten 4 saate çıkarıldığına işaret ederek şunları kaydetti: “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız saat 10.00-14.00 saatleri arasında 20 yaş altı genç ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler. İlçemizde sosyal mesafe anlamında en çok zafiyet yaşadığımız yer banka önleri. Vatandaşlarımızdan banka önlerinde emniyet müdürlüğü personelimizin, zabıtamızın ve güvenlik görevlilerimizin uyarılarına uymalarını istiyoruz. Bizler kimseye cezai işlem uygulamak istemiyoruz. Ancak toplum sağlığını korumak için buna mecbur kalabiliriz.”   

Özçınar: “Kurallara uyarsak eski özlediğimiz güzel günlere geri dönüş yapabiliriz”

Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar da, 1 yılı aşkın süredir devam eden pandemi süreciyle ilgili önlemlere vatandaşların uymasının çok önemli olduğunu dile getirerek, “1 yılı aşkın süredir pandemi süreci ülkemizde ve tüm dünyada var. Vatandaşlarımız hakikaten zorlanmaya başladılar. Gelinen süreçte çok iyi anladık ki pandemi sürecinin sona ermesi bizim elimizde. Çok değil 15 günlük bir süre zarfında kurallara uyarsak iyileşmeler beraberinde gelecek ve pandemi süreci sona erecek. Kurallara uyarsak eski özlediğimiz güzel günlere geri dönüş yapabiliriz.” dedi.

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

3 aracın birbirine girdiği kazada, 2 kişi yaralandı

Kılıçköy-Karahisar köyleri arasındaki yolda dün meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı.

Olay, saat 15.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; yol kenarındaki su kanalında meydana gelen yangında dumanların yolu kaplaması nedeniyle, 3 araç birbirine girerek, kaza yaptı. Kazada, 3 araçta maddi hasar meydana geldi. Kazada; yaralanan 2 kişi olay yerine gelen ambulans ile kaldırıldığı Keşan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

(Haber Merkezi)

 

Tüm Kategoriler

Gündem

Siyaset

Tarım

Bölgesel

Dünya

Ekonomi

Resmi İlan

Spor

Teknoloji

Sponsorlar